Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Czarls, ludzie nie takie rzeczy wymyślali.

Jeżeli ktoś wierzy w spiskową teorię dziejów można założyć następujący scenariusz. Ktoś robi koiło dupy Iconowi, wybucha afera, ludzie wkurzają się na Icona, Icon strzal focha i wysyła forum w kosmos. Nieprawdopodobne? Ktoś wiedząc jaki Icon ma wybuchowy charakter mógł wpaść na takie coś.

Dlaczego ktoś z CM Revolution? Bo przy całkowitej likwidacji forum ludzie gdzieś musieliby się podziać, gdzieś musieliby zadawać pytania doptyczące FM-a. Jedyną rozsądną alternatywą stawałoby się forum CM Revolution.

Możliwe? Możliwe tak jak i inne scenariusze, które podałem. Opcji są dziesiątki. Łącznie z działaniami Tuska o których wspominali nasi koledzy.

Daj spokój, przecież to są brednie.

 

Wymyślić można wszystko, ale nie rozwiąże to problemu.

Jeżeli ktoś się bawi w manipulacje głosami, może grzebać w naszych PW czy robić inne rzeczy. Mądre głowy muszą pomyśleć o jakimś zabezpieczniu forum.

No nie rozwiąże, dlatego nikt inny nie traci czasu na wymyślanie niestworzonych historii. I wszystkie zabezpieczenia forum gówno dadzą, jeśli odpowiedzialnym się okaże Root, bo z założenia, mając dostęp do DB i reszty narzędzi administratorskich + umiejętności, może na forum wszystko. Z kolei, jeśli okaże się, że to nie był root, ani też jego głupi błąd typu podanie komuś hasła do panelu etc, to wtedy trzeba skupić się na zabezpieczeniach. + niezależnie od wyniku fajnie by było, jakby PW były szyfrowane w DB.

Także sprawa ustalenia odpowiedzialności jest kluczowa, a teorie z dupy wzięte w tym nie pomogą.

Odnośnik do komentarza

To wszystko jest wyolbrzymianiem jakiegoś głosowania, od którego zależał skład ModTeamu. Teorie, hipotezy, śledztwo, oskarżenia, fałszowane dowody, które sprawdza główny oskarżony i oczywiście obsesje (udział CM Revolution), bo wróg musi być! To forum o Football Managerze, a nie zakładu psychiatrycznego. To zupełnie popierdolone co tutaj się pisze od kilku stron.

Odnośnik do komentarza

Brednie? A włamy na inne strony czy fora tych stron w celu wykradania informacji to też brednie? Nie takie rzeczy widziała scena.

Ale ok, wiecie lepiej. Troszeczkę jestem na scenie i kilka świńskich numerów już widziałem.

 

Ustalenie odpowiedzialności? Widzisz jak idzie ustalanie odpowiedzialności. Icon nawet jeśli to zrobił w życiu się nie przyzna. Zresztą ja bym się na jego miejscu też nie przyznawał. Takie zagranie to chamówa po całości. Jeżeli zrobił to ktoś inny to też nie da się tego ustalić. Panowie z MT dzialają i co? Nic.

Wiem, że to wyglada jak zamiatanie sprawy pod dywan, ale co innego zostało? Dalsze polowanie na czarownice?

Odnośnik do komentarza

Proszę Cię, Wujek, majaczysz z tym CM Rev. Akurat De Raph i spółka mają się dobrze jeśli chodzi o odwiedziny, mają swoją społeczność, forum, manifesty - po co im jakieś zamachy na Icona i to jeszcze tak wysublimowane?

 

Wszystkie dowody wskazują na to, że za wszystkim stoi Icon. Jedyne przesłanki o tym, że mógłby to być ktoś inny pochodzą od samego oskarżonego, który jako jedyny ma dostęp do całej bazy danych forum i tak naprawdę nie mamy pojęcia co tam jest. Przez co Icon w swojej obronie jest mało wiarygodny. Opcja spisku istnieje, ale kilka faktów niemalże ją wyklucza - po prostu taka mistyfikacja jest niezwykle trudna do zrobienia, niemalże niemożliwa.

Odnośnik do komentarza

Proszę Cię, Wujek, majaczysz z tym CM Rev. Akurat De Raph i spółka mają się dobrze jeśli chodzi o odwiedziny, mają swoją społeczność, forum, manifesty - po co im jakieś zamachy na Icona i to jeszcze tak wysublimowane?

 

Wszystkie dowody wskazują na to, że za wszystkim stoi Icon. Jedyne przesłanki o tym, że mógłby to być ktoś inny pochodzą od samego oskarżonego, który jako jedyny ma dostęp do całej bazy danych forum i tak naprawdę nie mamy pojęcia co tam jest. Przez co Icon w swojej obronie jest mało wiarygodny. Opcja spisku istnieje, ale kilka faktów niemalże ją wyklucza - po prostu taka mistyfikacja jest niezwykle trudna do zrobienia, niemalże niemożliwa.

Majaczę? Proponuję zagłębić się nieco w historię sceny. Mało było świństw? Nie posądzam nikogo z CM Revolution, nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów, ale w naszym środwisku różne chamskie akcje się zdarzały. Ty też próbowałeś się wbić do panelu? Po co? A jakbyś się wbił to co? Przeglądałbyś posty MT? Byłoby to fair według Ciebie? Tyle.

Na każdym kroku padają oskarżenia w kierunku Icona, ale co jeśli to nie on? Odszczekamy wszystko, przeprosimy go, wyślemy mu kwiaty? Skazaliśmy człowieka nie mając 100% dowodów. Być moze to Icon, być może. Nawet chłopaki z MT nie są w stanie potwierdzić jego winy.

Tak jak napisał Henkel mamy słowo przeciwko słowu.

Mówię wyłącznie w swoim imieniu i widzę to tak jak napisałem. Skoro nie da się ustalić sprawcy lub sam się nie ujawni trzeba się skupić na zmianach na forum. Nie znam się na zabezpieczeniach, nie znam się na sprawach technicznych. Może ktoś mądry coś wymyśli. Mamy w końcu zdolnych informatyków na forum.

Odnośnik do komentarza
Czarls, ludzie nie takie rzeczy wymyślali. Jeżeli ktoś wierzy w spiskową teorię dziejów można założyć następujący scenariusz. Ktoś robi koiło dupy Iconowi, wybucha afera, ludzie wkurzają się na Icona, Icon strzal focha i wysyła forum w kosmos. Nieprawdopodobne? Ktoś wiedząc jaki Icon ma wybuchowy charakter mógł wpaść na takie coś. Dlaczego ktoś z CM Revolution? Bo przy całkowitej likwidacji forum ludzie gdzieś musieliby się podziać, gdzieś musieliby zadawać pytania doptyczące FM-a. Jedyną rozsądną alternatywą stawałoby się forum CM Revolution. Możliwe? Możliwe tak jak i inne scenariusze, które podałem. Opcji są dziesiątki. Łącznie z działaniami Tuska o których wspominali nasi koledzy. Wymyślić można wszystko, ale nie rozwiąże to problemu. Jeżeli ktoś się bawi w manipulacje głosami, może grzebać w naszych PW czy robić inne rzeczy. Mądre głowy muszą pomyśleć o jakimś zabezpieczniu forum.
jeśli odpowiednią ilość małp postawić przy komputerach podłączonych do internetu i dać im odpowiednią ilość czasu któraś z nich w końcu złamałaby zabezpieczenia, pozmieniała głosy w ankietach i zatarła za sobą ślady używając proxy z Chin

 

No nie do końca. http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_o_niesko%C5%84czonej_liczbie_ma%C5%82p

Odnośnik do komentarza

Majaczę? Proponuję zagłębić się nieco w historię sceny. Mało było świństw? Nie posądzam nikogo z CM Revolution, nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów, ale w naszym środwisku różne chamskie akcje się zdarzały. Ty też próbowałeś się wbić do panelu? Po co? A jakbyś się wbił to co? Przeglądałbyś posty MT? Byłoby to fair według Ciebie? Tyle.

 

Próbowałem raz jak forum padło i Johniss wrzucił link na FB. Już nawet dokładnie nie pamiętam, czy próbowałem zalogować się na swoje konto czy wpisując jakieś wymyślone hasło na konto Icona. Raz mi się nie udało i machnąłem ręką - zrobiłem to z nudy. Gdyby mi się udało zalogować, to bym zgłosił problem MT, że mają niezabezpieczony panel.

 

Na każdym kroku padają oskarżenia w kierunku Icona, ale co jeśli to nie on? Odszczekamy wszystko, przeprosimy go, wyślemy mu kwiaty? Skazaliśmy człowieka nie mając 100% dowodów. Być moze to Icon, być może. Nawet chłopaki z MT nie są w stanie potwierdzić jego winy.

 

Chłopaki z MT udowodnili, że głosy zostały oddane z użyciem konta Icona. Być może nie są w stanie zrobić więcej, bo nie mają dostępu do części forum, do którego ma dostęp tylko Icon. Jeśli on jest winny i nie chce się przyznać, to wszystkich dowodów już nie ma.

 

Dostaliśmy dowód od MT, że przekrętu dokonano z komputera Icona. Ponadto, wszystko działo się, kiedy Icon miał przepustkę ze szkolenia. Wszystko zaczyna układać się w jedną całość, a dobrze proceder mógł opisać Gabe.

Odnośnik do komentarza

Czarls takie jest Twoje wytłumaczenie. To ja Ci teraz powiem, że bezczelnie chcialeś się wbić na forum, żeby przeglądać posty MT. Ty mówisz, że jest inaczej, ja mówię, że jest inaczej. Istnieje jednak dowód, że próbowałeś to zrobić. W jakim celu? Znamy tylko Twoją wersję wydarzeń.

Ok, MT przedstawił dowody na to, że Icon dokonał zmian w głosowaniu. Icon przedstawil swoją wersję wydarzeń, która też może być prawdopodobna. Przyznali to sami członkowie MT. No i mamy wspomniane słowo przeciwko słowu. Jakie proponujesz rozwiązanie sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Rozwiązanie jest takie: już tylko jakiś cud sprawi, że dowiemy się jak było naprawdę, więc chyba najwyższa pora przestać debatować nad tą kwestią,

snucie domysłów, hipotez i przypuszczeń będzie tylko brnięciem w ślepą uliczkę.

 

Myślę, że teraz należałoby się skupić nad działaniami, które w przyszłości nie dopuszczą "powtórki z rozrywki".

Ponadto użytkownicy powinni mieć wiedzę, że np. takie a nie inne rozwiązania techniczne forum pozwalają np. niektórym osobom na czytanie PM użytkowników.

Odnośnik do komentarza

To wszystko jest wyolbrzymianiem jakiegoś głosowania, od którego zależał skład ModTeamu. Teorie, hipotezy, śledztwo, oskarżenia, fałszowane dowody, które sprawdza główny oskarżony i oczywiście obsesje (udział CM Revolution), bo wróg musi być! To forum o Football Managerze, a nie zakładu psychiatrycznego. To zupełnie popierdolone co tutaj się pisze od kilku stron.

Sa teorie mniej lub bardziej prawdopodobne, ale jak pisalem sprawa ustalenia kto to zrobil jest kluczowa aczkolwiek srednio jest to mozliwe... a kluczowa jest ze wzgledu na to co juz pisalem - jesli tego nie wyjasnimy to zapanuje tu totalny brak zaufania.

 

Myślę, że teraz należałoby się skupić nad działaniami, które w przyszłości nie dopuszczą "powtórki z rozrywki".

To teraz zadam Ci zagadke - komu oddasz wladze na forum nie wiedzac kto podlozyl swinie... :D?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że teraz należałoby się skupić nad działaniami, które w przyszłości nie dopuszczą "powtórki z rozrywki".

To teraz zadam Ci zagadke - komu oddasz wladze na forum nie wiedzac kto podlozyl swinie... :D?

Osobom, które do tej pory w mojej ocenie na to zasłużyły. Banał? Oczywiście, ale co innego zostało?

Możliwe, że znowu się przejedziemy, ale takie jest życie. Porażki, afery, przekręty są wliczone w ogólny bilans

i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Stało się i trzeba teraz stanąć na nogi i pchać ten wózek dalej.

 

Zagadka dla Ciebie - jesteś w stanie dotrzeć kto to zrobił, czy ktokolwiek jest w stanie to zrobić,

biorąc pod uwagę, że wszystkie ważne informacje, które mogą naprowadzić na jakiś ślad są w pełni edytowalne?

Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi NIE, to nie widzę osobiście sensu dalej tego rozstrząsać, bo i tak do niczego nie dojdziemy.

Odnośnik do komentarza

To wszystko jest wyolbrzymianiem jakiegoś głosowania, od którego zależał skład ModTeamu. Teorie, hipotezy, śledztwo, oskarżenia, fałszowane dowody, które sprawdza główny oskarżony i oczywiście obsesje (udział CM Revolution), bo wróg musi być! To forum o Football Managerze, a nie zakładu psychiatrycznego. To zupełnie popierdolone co tutaj się pisze od kilku stron.

Sa teorie mniej lub bardziej prawdopodobne, ale jak pisalem sprawa ustalenia kto to zrobil jest kluczowa aczkolwiek srednio jest to mozliwe... a kluczowa jest ze wzgledu na to co juz pisalem - jesli tego nie wyjasnimy to zapanuje tu totalny brak zaufania.

 

Myślę, że zaufania nie buduje się na śledztwach i szukaniu winnych.

Odnośnik do komentarza

W takim razie w nowych wladzach nie moglby byc nikt z obecnej kadencji MT, jako najbardziej podejrzani - i jako ludzie mogacy robic walki, jak i jako narzedzie, wlaman na ich konta.

Jeśli taka by była wola ludu, to będzie to miało odzwierciedlenie w wyborach.

Odnośnik do komentarza

W takim razie w nowych wladzach nie moglby byc nikt z obecnej kadencji MT, jako najbardziej podejrzani - i jako ludzie mogacy robic walki, jak i jako narzedzie, wlaman na ich konta.

 

Ale zakładając, że to nie Icon, to co za różnica dla włamywacza czy wbije się do panelu używając konta Gabe'a, Wujka Przecinaka czy Czarlsa?

Odnośnik do komentarza
Czarls, ludzie nie takie rzeczy wymyślali. Jeżeli ktoś wierzy w spiskową teorię dziejów można założyć następujący scenariusz. Ktoś robi koiło dupy Iconowi, wybucha afera, ludzie wkurzają się na Icona, Icon strzal focha i wysyła forum w kosmos. Nieprawdopodobne? Ktoś wiedząc jaki Icon ma wybuchowy charakter mógł wpaść na takie coś. Dlaczego ktoś z CM Revolution? Bo przy całkowitej likwidacji forum ludzie gdzieś musieliby się podziać, gdzieś musieliby zadawać pytania doptyczące FM-a. Jedyną rozsądną alternatywą stawałoby się forum CM Revolution. Możliwe? Możliwe tak jak i inne scenariusze, które podałem. Opcji są dziesiątki. Łącznie z działaniami Tuska o których wspominali nasi koledzy. Wymyślić można wszystko, ale nie rozwiąże to problemu. Jeżeli ktoś się bawi w manipulacje głosami, może grzebać w naszych PW czy robić inne rzeczy. Mądre głowy muszą pomyśleć o jakimś zabezpieczniu forum.
jeśli odpowiednią ilość małp postawić przy komputerach podłączonych do internetu i dać im odpowiednią ilość czasu któraś z nich w końcu złamałaby zabezpieczenia, pozmieniała głosy w ankietach i zatarła za sobą ślady używając proxy z Chin

 

No nie do końca. http://pl.wikipedia....j_liczbie_maĹp

brawo za zrozumie :brawo:

Odnośnik do komentarza

Po weekendowej absencji miałem w końcu chwilę, aby nadrobić ostatnie rewelacje w tym temacie.Choć mój głos dużo nie wniesie do toczonej już dyskusji, to pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze.

 

Sprawa wydaja się na obecną chwilę nierozwiązywalna. Pewne dowody są, poszlaki też, lecz jeśli tylko Icon ma dostęp do kluczowych logów (czy czego tam - nie moja działka), to biorąc pod uwagę fakt, że w całej aferze był "głównym" oskarżonym, zaistniała sytuacja stała się dość kuriozalna. Pewnym zostaje tylko to, że ktoś grzebał w miejscu, w którym nie powinien.

 

W sumie mnie interesuje bardziej inna kwestia, której chyba Icon nie poruszył (chyba, że przeoczyłem, to sprostuje te słowa). Otóż dlaczego użytkownicy nie zostali poinformowani o możliwości podglądu PW przez MT (w sumie o czymś takim jak Log In również, chociaż tutaj byłoby więcej wątpliwości). Osobiście z opcji PW i tak korzystam sporadycznie, jednak świadomość o tym, że możliwy jest jej pełny podgląd przez pewne osoby, byłaby przydatna. W takim wypadku mogą pojawiać się domysły, czy przypadkiem skrypt forum nie zawiera innych równie "ciekawych" narzędzi, które z punktu widzenia zwykłego użytkownika mogą być nieakceptowalne.

 

Mimo wszystko trzeba mieć nadzieję, że cała "afera" przełoży się tylko i wyłącznie na lepszą przyszłość forum, czego sobie i wszystkim życzę. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...