Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

P.S: Jeśli wiedziałeś, że zamierzasz wybrać się na takie /szkolenia/ dlaczego nie zrzekłeś się wcześniej funkcji Admina? W końcu bez internetu nie naprawiłbyś nam forum.

O, tutaj podbijam. Chyba, że ktoś poza Iconem (Feno?) ma dostęp do aktualizacji/naprawy forum?

Odnośnik do komentarza

Co z tą propozycją:

Jak dla mnie to powinieneś je wrzucić je na jakieś sendspace, skąd każdy będzie mógł sobie je ściągnąć i również poanalizować. Bo póki co to skąd mamy mieć pewność, że coś takiego znalazło się naprawę w logu, albo naprawdę w takiej postaci? :>

 

?

Odnośnik do komentarza

Fajnie też, że Johniss jakoś nie odniósł się do tego, że namawiał innych do logowania się do PA i sam podjął taką próbę :) Czarls miał przynajmniej honor i się przyznał, że dla jaj raz spróbował. Johniss, Ty też dla jaj próbowałeś się logować, czy może wtedy w Twojej głowie zrodził się jakiś większy pomysł?

 

 

Hahaha, to już mega rotfl. Wyobraź sobie, że z nudów wpisałem w przeglądarkę forumcm.net/admin (strasznie zabezpieczony adres, trzeba przyznać :)), nie pamiętam przy jakiej to było okazji, prawdopodobnie przy kolejnym zwisie forum - ale mogę się mylić. Ten fakt był dla mnie tak nieistotny, że po prostu o tym zapomniałem. I tak, z ciekawości próbowałem sprawdzić, czy będę mógł się zalogować ze swojego konta (choć raczej wydaje mi się, że próbowałem wpisać coś głupszego, typu login: Icon, hasło: jestemzajebisty1). Chciałem się pochwalić swoim odkryciem na fb dla żartu, ale nikt nie podjął zabawy, więc spasowałem i o tym zapomniałem. Gdybym się wjebał do tego serwera, to zaufaj mi, pierwsze co to obwieściłbym ten fakt na forum jako przykład Twojej niekompetencji. Koniec historii z phpadminem czy czymkolwiek to jest. I pomyśl, po co miałbym się przyznawać, że wchodziłem w ten adres, skoro napisałem to kilka miesięcy (?) temu na fb i jest to ogólnodostępna informacja? Chciałeś, żeby Cię przynajmniej nie traktować jak debila, ale ja mam poważne opory.

Odnośnik do komentarza

Tak czy inaczej nie powinieneś już pełnić jakiejkolwiek funkcji na forum. Za dużo pojawiło się wątpliwości co do Twojej szczerości. Ba, nawet jeśli jesteś niewinny to okazałeś się słabym Adminem. Aktualizowałeś forum, a nie wiedziałeś jakie funkcje pojawiają się w nowych aktualkach?

 

To nie jest żadne wytłumaczenie. W ten sposób można oczernić dowolną osobę, a gdy będzie się bronić odebrać jej wszystkie prawa - bo pojawiły się wątpliwości.

 

Poza tym jeżeli jakaś opcja się pojawiła i była integralną częścią skryptu (tak zrozumiałem, opcji Log as nie da się wyłączyć) to niby Icon miał z tym zrobić? Nie rozumiem tej części.

 

Pewnie nic. Sam o niej nie wiedział. A powinien.

 

@Icon: I sprawa o możliwości czytania PW. Jako Admin powinieneś poinformować użytkowników o takiej opcji.

Odnośnik do komentarza

Czy ktokolwiek z adminów może potwierdzić, że Icon jednak wspomniał o 18.47 o tej jawności głosów? Bo jeśli tak jest, to ja uważam jego zaangażowanie za wysoce nieprawdopodobne (jak już wcześniej pisałem, i tak nie chciało mi się w nie wierzyć). Trefne głosy padały po 19 (z tego co rozumiem, pomijając te dwa z poprzedniego dnia), więc Icon musiałby być głupim samobójcą by działać w ten sposób. Dotąd tajność głosowania nie dawała mi spokoju, to że Icon nie dbał o zacieranie śladów właśnie z tego powodu. Ale ta okoliczność umarła. Nie mogę mieć pewności, bo za dużo tu niewiadomych, ale moja wiara w jego niewinność wzrosła do niemal pewności.

 

Poza tym, troszkę poznałem metody władzy Icona podczas adminowania. Owszem, miał zawsze sympatię do rządów silnej ręki, owszem, potrafił naciągać sytuację maksymalnie do swoich potrzeb (właśnie dlatego odszedłem z MT za pierwszym razem), ale on zawsze miał potrzebę jakiegoś legitymizowania swoich działań przez innych adminów lub użytkowników (to związane jest właśnie z okolicznościami mojego odejścia o których nie chcę tu pisać). Mam wrażenie (oczywiście nie pewność), że to jego potrzeba wewnętrzna, że on to legitymizuje dla samego siebie. A nie zrobiłby tego świadomie fałszując głosowanie. Icon pewnie nie chciał Johnissa w MT, ale raczej zachowałby się w ten sposób, że po jego wyborze postawiłby ultimatum związane z jego lub swoim odejściem (względnie zrobiłby to po pierwszym sporze moderacyjnym). I robiłby to przez najbliższe kilka lat, do momentu zmęczenia przeciwnika (lub siebie).

Odnośnik do komentarza

Z poznaniem prawdy będzie o tyle trudno /nie wiem czy jeszcze jest to możliwe/ z prostego względu. Główny zamieszany ma dostęp do bazy itp. i jak już padło stwierdzenie można tam zmienić wszystko. Jak najszybciej sprawy techniczne cmf powinna przejąć nowa osoba. A Icon stracić wszelkie uprawnienia.

 

@Icon: Tylko nie pisz, że to są jakieś ataki na Ciebie.

Odnośnik do komentarza

z samego Krakowa aktualnie jest tylko PJM, Pavulon, Pucek, Kowalinho, Zimny, Maniac, Dżukster (ale jego nie bylo sto lat ;) )

 

z okolic Sioux, i teoretycznie ja ;) nie wiem ile km to krakowskie ip ;)

 

Nie mam pojęcia czy ktoś źle życzył, ale z logujących się na forum jestem ja, Kowalinho czasem Zimny i ostatnio PJM ;)

 

No i Pucek jest :>

Odnośnik do komentarza

Z poznaniem prawdy będzie o tyle trudno /nie wiem czy jeszcze jest to możliwe/ z prostego względu. Główny zamieszany ma dostęp do bazy itp. i jak już padło stwierdzenie można tam zmienić wszystko. Jak najszybciej sprawy techniczne cmf powinna przejąć nowa osoba. A Icon stracić wszelkie uprawnienia.

 

@Icon: Tylko nie pisz, że to są jakieś ataki na Ciebie.

Słusznie napisał Henkel - słowo przeciw słowu...

Odnośnik do komentarza

Co z tą propozycją:

Jak dla mnie to powinieneś je wrzucić je na jakieś sendspace, skąd każdy będzie mógł sobie je ściągnąć i również poanalizować. Bo póki co to skąd mamy mieć pewność, że coś takiego znalazło się naprawę w logu, albo naprawdę w takiej postaci? :>

 

?

Przeciez logi zostana wyeksportowane do pliku tekstowego - jaki jest problem, zeby je zmodyfikowac, przed wrzuceniem na serwer plikow? :> Nie mowie tego, bo podejrzewam Icona o mozliwosc takich dzialan. Wskazuje raczej, ze takie rozwiazanie nie uwiarygodni logow bardziej niz prezentowane tu przez Icona wpisy.

Odnośnik do komentarza

Mnie tylko zastanawia jedno - jezeli ktos naprawde chcial sie bawic we wlamywanie na konta, wchodzenie przez proxy, w modyfikowanie logow i wpisow w bazie coby dorzucic tu i owdzie pare glosow, a na dodatek musial liczyc, ze ta afera ujrzy w ogole swiatlo dzienne (bo gdyby nie ujrzala to caly ten trud bylby po nic) to ilosc pracy i wiedzy jaka trzeba bylo wlozyc w to wszystko jest totalnie niewspolmierna do mozliwych do osiagniecia korzysci - jednym slowem albo ktos baaardzo sie nudzi w zyciu (i akurat pomyslal sobie, ze podszyje sie pod kogos w glosowaniu dla zabicia nudy) albo ma powazny problem z glowa, zieje nienawiscia do Icona i tego forum (albo marzy mu sie przejecie wladzy) i trzeba by go wyslac do odpowiedniego lekarza - mowie to calkiem powaznie.

Odnośnik do komentarza

@ Ghq - wiem, że od zawsze jesteś moim hejterem, więc generalnie nie powinienem nawet ci odpowiadać, ale z grzeczności to zrobię.

Tak jak napisał to już wcześniej Fenomen - aby wysłać logi, należy je zaimportować do pliku tekstowego, a to daje możliwość ich edytowania w 100%. Ile takie umieszczenie logów bardziej mnie uwiarygodni? Nic, a nic.

Odnośnie możliwości logowania się na cudze konta - czytam zawsze co zostało zmienione i gdybym zauważył taką informację wiedziałbym o tym. Być może nie doczytałem, albo coś źle zrozumiałem.

I nie jestem jedyną osobą, która ma dostęp. Powtarzam to setny raz - dostęp ma też Fenomen i administratorzy, tyle że oni nie przez phpmyadmina, a przez PA.

 

@ Feanor - dobrze, że są jeszcze na tym forum głosy rozsądku. O 18:47 piszę, że wiem o tym, że głosy są widoczne, a chwilę później oddaję głosy z innych kont. Naprawdę rozsądne by to było zagranie z mojej strony.

 

I czemu piszecie o IP z Krakowa? Podane przeze mnie IP jest z okolic Włocławka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...