Skocz do zawartości

Yet Another White Star Career


Dziureq

Rekomendowane odpowiedzi

@tomba

No mnie z kolei dziwiło, że u Ciebie w ogóle nie strzela... przecież to nie jest zły napastnik jak na nasza ligę.

 

Galizerix

Z jednej strony człowiek się cieszy, a z drugiej ze strachem spogląda na liste zainteresowanych klubów, bo rzuci ktoś 2 bańki i prezes nawet nie zająknie się, żeby mnie zapytać o zgodę na sprzedaż, tylko wytransferuje go i tyle :)

 

 

Po czterech kolejkach część piłkarzy, która grała mniej zaczęła mieć problemy z kondycją, więc rozegraliśmy sparing z naszą drużyną U-18.

 

Towarzyski

Wisła Kraków 4:1 Wisła Kraków U-18

 

Bramki: Wilk 30', Kolar 45', Suazo 62', Quioto 76'

 

A 4 dni później graliśmy ostatni mecz sierpnia. W piątej kolejce Ekstraklasy czekała nas, krótka na szczęście, podróż do Gliwic. Pełen optymizmu zestawiłem tę samą, żelazną już pierwszą jedenastkę.

 

Pierwsza połowa zaskakująco toczyła się pod dyktando gospodarzy, zupełnie niewidoczny był mój tercet ofensywnych pomocników, a Jurado sprawiał nam masę problemów. Tuż przed przerwą ładne rozegranie z klepki sfinalizował Podgórski, jednak na szczęście dla nas sędzia liniowy uznał, że był spalony.

Po przerwie Żurek mocnym strzałem chciał pokonać Pareikę, ten sparował piłkę do boku, gdzie przytomnie nadbiegał Podgórski, który nie dał szans leżącemu jeszcze Estończykowi. (1-0)

Na odpowiedź Wisły nie trzeba było dlugo czekać. Z woleja uderzał Sobolewski, bramkarz odbił piłkę do boku, gdzie stał Iliev, który dośrodkował na dugi słupek, a tam szczupakiem Madej wpakował piłkę do bramki. (1-1)

15min później szansę na podwyższenie wyniku miał znów Madej, ale jego atomowy strzał z prawej nogi minął bramkę o dobrych kilka metrów.

W 74 minucie składną akcję Jurado i Kędziory na bramkę zamienił Żurek (2-1) co zmusiło nas do intensywnego gonienia wyniku. Niestety pomimo zmian i ultra ofensywnej taktyki nam się to nie udało i tak udany sierpień kończyliśmy porażką ze średniakiem.

 

Ekstraklasa 5/30

Piast Gliwice 2:1 Wisła Kraków

 

Widzów:

8 040

 

50' Podgórski 1:0

53' Madej 1:1 (as. Iliev)

76' Żurek 2:1

 

 

Pareiko - Jovanovic, Głowacki, Asatiani (65' Czekaj), Bunoza - C Zanetti (52' Wilk), Sobolewski – Madej, Melikson, Iliev – Genkov (81' Suazo)

 

MoM: Żurek 8,1

 

Wyrównany mecz, niestety słabo zagrał cały mój zespół, czemu dałem wyraz w szatni urządzając piłkarzom „suszarkę” w stylu Alexa Fergusona. Teraz czekały nas 2 tygodnie przerwy na mecze reprezentacji. Miałem tylko nadzieję, że piłkarze oczyszczą głowy i nie złapią żadnej kontuzji.

 

Pocieszające było tylko to, że Genkow został wybrany zawodnikiem sierpnia, minimalnie wyprzedzając Madeja. Na trzecim miejscu znalazł się Inaki Astiz z Legii.

 

Managerem miesiąca został Tomasz Hajto z Jagielloni, mnie przypadło drugie miejsce, trzeci był Leszek Ojrzyński z Korony Kielce.

 

 

== Sierpień 2012 – podsumowanie ==

 

Sierpień mijał nam praktycznie bezproblemowo, wszystko przychodziło łatwo i po kolei zwyciężaliśmy kolejnych rywali. Niestety dobra passa skończyła się w meczu z Piastem i dlatego po 5 kolejkach musieliśmy się oglądać za plecy czując oddech Korony Kielce.

 

Tabela po 5 kolejkach:

1. Wisła, 5 4-0-1 12 pkt,

2. Korona Kielce 5 3-1-1 10pkt

3. Jagiellonia 5 3-2-0 8pkt

 

 

== Sierpień 2012 - Podsumowanie transferów na świecie ==

Badstuber, Holger FC Bayern -> Chelsea €14,75M

Nainggolan, Radja Cagliari -> PSG €13,25M

Ramos, Adrián Hertha BSC -> FC Bayern €11M

Torosidis, Vasilis Olympiacos -> Liverpool €10M

Rico, Mikel Granada -> Athletic €10M

Olsson, Martin Blackburn -> Man Utd €7,75M

Aránguiz, Charles Universidad de Chile -> Reading €4,8M

 

== Sierpień 2012 - Podsumowanie transferów w Polsce ==

Tonev, Aleksandar Lech -> Hertha BSC €1,4M

Nakoulma, Prejuce Gornik Zabrze -> Racing €1,2M

Serecin, Filip Ruzomberok -> Jagiellonia €875K

Norambuena, Alexis Jagiellonia -> Lech €200K

Beno, Lukas Dubnica -> Cracovia €140K

Janoszka, Lukasz Ruch Chorzow -> Lech €110K

Golebiewski, Daniel Polonia Warszawa -> Lillestrøm €70K

Krajanowski, Damian Arka -> Lechia €24K

Filipek, Krzysztof Stomil -> Bogdanka €16K

Wojcieszynski, Wojciech Okocimski -> Ruch Chorzow €16K

Pyciak, Pawel Okocimski -> Slask €14K

 

Sprzedaż Tonewa dała impuls do kilku ciekawych transakcji, Lech zaraz wzmocnił się Janoszką oraz Norambueną.

Odnośnik do komentarza

@Galizerix

Profil Nakoulumy

 

Pierwsza połowa września upłynęła pod znakiem meczy reprezentacji. Polska tym razem nie zawiodła swoich fanów i pewnie zdobyła komplet sześciu punktów i w grupie zajmowała 2-gie miejsca z taką samą liczbą punktów co faworyzowana Anglia.

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata

Mołdawia 0:3 Polska

Bramki: Lewandowski 15, Lewandowski 31, Błaszczykowski 59

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata

Polska 1:0 Ukraina

Bramki: Lewandowski 69

 

Z ciekawostek w pierwszym meczu Polanski nie wykorzystał karnego, a w drugim spotkaniu zadebiutował Lukas Jutkiewicz z Middlesborough

 

Po powrocie z meczy państwowych czekało nas spotkanie z dołującym Bełchatowem. Na szczęście nikt nie doznał urazów, więc w wyjściowym składzie dokonałem tylko jednej zmiany. Zanettiego, który słabo wypadł w meczu z Piastem zastąpił Czarek Wilk.

 

W 5min krótkie rozegranie między Wilkiem i Ilievem, który z klepki podaje do wbiegającego w pole karne Genkowa i Bułgar zdobywa kolejne trafienie w sezonie (0-1).

W 13 min Melikson zbiega z lewego skrzydła do środka, podaje Wilkowi, ten oddaje piłkę Madejowi, który zauważa niepilnowanego Ilieva. Serb przyjmuję piłkę i z kilku metrów strzela obok bezradnego Stachowiaka (0-2)

19min i piłkarze GKS-u rozklepują naszą obronę, Wróbel podaje płasko w pole karne, gdzie wbiegający Bartosiak bardzo mocnym strzałem po ziemi nie daje szans Pareice. (1-2)

Jakby tego było mało w 21min drugą żółtą kartkę łapie Jovanovic i musimy radzić sobie w dziesiątkę. Podejmuję decyzję o zdjęciu Genkova, żeby załatać dziurę w obronie. Od teraz gramy bez napastnika, liczę, że moja trójka z przodu będzie potrafiła chociaż trochę zaabsorbować obronę Bełchatowa.

Izraelczyk chyba czyta w moich myślach i w 23min przeprowadza niesamowitą akcję, w której w 60 metrowym rajdzie mija chyba połowę rywali, by pokonać bramkarza GKS-u (1-3) -

W drugiej połowie dobrze się broniliśmy, a w 64 min dostajemy karnego trochę z kapelusza za przepychanki w polu karnym GKS-u. Niestety Melikson trafia w poprzeczkę i do końca spotkania musimy bronić niepewnego prowadzenia. Na szczęście ta sztuka nam się udaje i wywozimy 3 punkty grając przez prawie 70min w dziesiątkę.

 

Ekstraklasa 6/30

GKS Bełchatów 1:3 Wisła Kraków

 

Widzów:

3 913

 

5' Genkov 0:1 (as. Iliev)

13' Iliev 0:2 (as. Madej)

19' Bartosiak 1:2

23' Melikson 1:3

 

Pareiko – Jovanovic (21' druga żółta kartka), Głowacki, Asatiani (65' Czekaj), Bunoza - Wilk, Sobolewski (39' Zanetti)– Madej, Melikson (73' Garguła), Iliev – Genkov (24' Czekaj)

 

MoM: Iliev 9,0

 

W statystykach mecz dość wyrównany i cieszy, że pomimo osłabienia potrafiliśmy wyszarpać zwycięstwo i zdobyć kolejne 3 punkty, więc utrzymujemy dwupunktową przewagę nad goniącą nas Koroną.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...