Skocz do zawartości

FM Classic - nowy tryb w FM2013, wrażenia, dyskusja


Dziureq

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem sobie trochę przez weekend w bete FM2013. Czwartek, piątek i sobotę grałem w tryb standardowy, a w niedzielę zacząłem w FM Classic. Poniżej trochę moich wrażeń:

 

- FMC jest faktycznie szybszy. Przez 3 wieczory w trybie standardowym udało mi się rozegrać 2 sparingi, ogarnąć trenerów, poszukać trochę piłkarzy, kilku kupić, kilku sprzedać. Do pierwszego meczu w lidze mam jeszcze daleko. W FMC, w który grałem tylko w niedzielę w jedno popołudnie rozegrałem sparingi, załatwiłem transfery i zagrałem pierwszą kolejkę w lidze. Więc tak na moje oko jest ok. 2x szybciej.

- w FMC najbardziej brakuje mi dwóch rzeczy:

a) możliwości włączenia większej liczby krajów. Max. można trzy, ale nie ma w nich opcji zmniejszenia liczby lig, więc możemy wystartować z Polską, Anglią i Wochami i mieć ok/ 18-20 lig. A zamiast tego wolałbym ograniczenie na przykład na liczbę aktywnych lig do 10-15. Wtedy można by sobie wybrać czy interesują nas najwyższe klasy rozgrywkowe w 10 krajach. A tak w karierze, w której planujemy grać średnim klubem jesteśmy na siłę uszczęśliwiani ligami Conference, etc.

b) Trening. W trybie standardowym jest dziwny i mega uproszczony, ale w FMC jest jeszcze gorzej. Mamy tylko asystenta, szefa scoutów i szefa fizjoterapeutów. Żadnych gwiazdek określających jaki jest poziom treningu dla różnych obszarów, żadnej informacji. Nie wiadomo czy musimy szukać asystenta dobrego we wszystkich czy jest to jakoś inaczej obliczane.

 

Co mi się podoba w FMC:

- to ciągle jest FM. Z agentami się rozmawia tak samo, mecz wygląda tak samo, brakuje jedynie rozmów motywacyjnych, ale to można zaakceptować.

- do skrzynki nie wpada nam masę newsów. Dostajemy te najważniejsze. Pozostałe lecą do oddzielnej zakładki. I jeśli chcemy możemy tam zaglądać i czytać wszystko. Jeśli nie, zostawiamy i zaglądamy raz na jakiś czas.

 

A jak Wasze odczucia z trybu Classic? Testuje ktoś? :)

 

PS: Prośba o nie-flame'owanie wątku. Komuś nie odpowiada FMC, spoko, każdy ma prawo czerpać przyjemność z takiego trybu jaki mu odpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak FMC to nowy tryb rozgrywki a ten sklep no cóż jest dostępny tylko w FMC i zakupione w nim udogodnienia nie mają wpływu na rozgrywkę w klasycznym trybie. A w tym sklepie można kupić za real cash np pieniądze do budżetu transferowego 1 funt to bodajże 50 mln w grze a także można zakupić coś takiego jak brak okienka transferowego i można kupować piłkarzy przez cały sezon bez ograniczeń albo można to też odblokować za darmo jeśli w grze osiągniemy coś tam np sprzedamy piłkarza za jakąś większą gotówkę i w sklepie jest jeszcze kilka takich udogodnień ale + tego taki że można to odblokować też za darmo po przez jakieś tam osiągnięcia w grze. A co do Fify Manager to cóż w 13 jeszcze nie grałem ale w poprzednich edycjach Fifam nie było nic nawet podobnego do tego co jest w FMC i wątpie żeby wersja 13 miała coś takiego.

 

A ja osobiście powiem że z ciekawości włączyłem sobie FMC ale jak zobaczyłem że lig z 3 wybranych krajów nie można konfigurować sobie wedle uznania to dałem sobie spokój i wróciłem do trybu klasycznego i wątpie żebym do niego jeszcze powrócił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli już by mieli iść takim kierunkiem to na biede już wolałbym żeby wydawali jakieś DLC w stylu sezonu live że zaczynamy grę np Manchesterem United z aktualnym poziomem w tabeli i innych rozgrywkach itp tak jak to się będzie miało w rzeczywistości bo jeśli by sobie kazali płacić za dodatkowe ligi to wtedy zabiorą nam edytor żeby społeczność ich nie uprzedziła. Tak to się ma w przypadku gier z serii Total War od czasów Empire CA nie udostępniło narzędzi moderskich i pewnie nie udostepni bo chcą wydawać DLC a społecznośc próbuje złamać pliki gry ale póki co idzie to bardzo marnie a skoro serie FM i Total War wydaje SEGA to FM może spotkać ten sam los co serie TW a poza tym jakiś czas temu SEGA zrobiła małe cięcia i zmiany żeby fundusze przekazać właśnie Creative Assembly i Sports Interactive i o ile CA przynosi spore zyski ze sprzedaży DLC i samej gry to SI przynosi póki co zyski tylko z samej gry bo ten model tego sklepiku to raczej ogromnych zysków nie przyniesie więc SEGA też może i od SI wymagać więcej i wtedy pewnie będziemy mieli DLC do FM.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja mam takie pytanie. Ściągnałem sobie dodatek rozwijający ligę angielską (do 9 lig) plus dodający rozgrywki rezerw jako zespołów B. Problem polega na tym, że jak chce włączyć podstawowy tryb rozgrywki Football manager to mogę wybrać pliki danych edytora i baza chodzi. Natomiast chciałem zagrać w nią w trybie classic i nie wiem czy nie można wybrać swojej bazy czy robi się to jakoś inaczej? Wie ktoś może?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nie grałem w Classic i chyba nie zamierzam, ale jakie macie wrażenie grając w tym trybie? Lepiej niż w starym, pełnym? Z tego ci widzę nie można grać więcej niż trzema ligami, ale ligi są pełne, prawda? Są jeszcze jakieś ciekawostki w trybie Classic? Na czym polega okrojenie rozgrywki w stosunku do pełnej?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...