Skocz do zawartości

II Liga


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórki z Wilna? Bez przesady, kibice Wisły to nie kibice (jeśli tak ich można w ogóle nazwać) Legii.

 

Raczej nie chodziło mi o takie burdy ;), tylko że w tym samym czasie odbywa się w okolicy jakaś impreza podobnie, jak było w Wilnie i prawdopodobnie mała liczba policjantów byłaby oddelegowana do pilnowania meczu.

Odnośnik do komentarza

W drugiej lidze od czasu zmiany szkoleniowca jak burza idzie spisany przez niektórych na straty ŁKS Łomża. W ostatnim spotkaniu rozbili Stal St. Wola 5-1

 

Mecze od czasu zmiany trenera :

Odra Opole 0-2 ŁKS Łomża

ŁKS Łomża 0-0 Śląsk Wrocław

Motor Lublin 1-2 ŁKS Łomża

ŁKS Łomża 5- 1 Stal Stalowa Wola

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

ONET:

Zarząd Wisły Płock rozwiązał dzisiaj za porozumieniem stron umowę z trenerem Czesławem Jakołcewiczem - informuje serwis 90minut.pl.

Do zakończenia rundy jesiennej drużynę poprowadzą dotychczasowi asystenci Mariusz Bekas i Mirosław Milewski. Pod wodzą Jakołcewicza Wisła w tym sezonie zdobyła 28 punktów w szesnastu meczach i zajmuje piątą pozycję w tabeli.

 

Że que?

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak aż tak szybko, ale nie powiem żebym jakoś specjalnie żałował tej decyzji. Z tym składem można odnosić, mimo wszystko lepsze rezultaty. Jakołcewicz jakoś nie był darzony sympatią przez kibiców (raz pokazał w ich stronę środkowy palec). Nie bardzo w roli trenerów widzę Milewskiego z Bekasem... Uważam, że Czesiek powinien zostać przynajmniej do końca rundy :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gazeta.pl Białystok

Grzegorz Lewandowski, grający trener II-ligowca z Łomży, został we wtorek odsunięty od pracy z zespołem. - Jestem w szoku, nie mam bladego pojęcia, dlaczego tak się stało, tą sprawą zajmie się mój prawnik - denerwuje się szkoleniowiec. Piłkarze zastanawiają się natomiast, czy pojadą do Katowic na ostatni mecz w lidze przed przerwą w rozgrywkach.

Źle sie dzieje w ŁKS-ie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wot, siurpryza :o

 

Holender Rob Delahaije został trenerem drugoligowej Odry Opole. Szkoleniowiec, który ostatnio pracował w holenderskim drugoligowcu MVV Maastricht podpisał z opolskim klubem 6-miesięczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia na dwa lata.

Delahaije jest obecnie jedynym zagranicznym szkoleniowcem w na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Prezes Odry Opole, Guido Vreuls wyraził nadzieję, że po zatrudnieniu holenderskiego trenera poprawi się organizacja gry opolskiej drużyny. - Liczymy trochę na holenderski styl gry i na holenderską organizację gry zespołu -zaznaczył Vreuls.

 

Delahaije przed podpisaniem kontraktu obserwował opolskich piłkarzy w akcji. Nowy trener ma nadzieję, że uda się poprawić pozycję Odry w tabeli, a w przyszłości wprowadzić klub do piłkarskiej ekstraklasy. - Wiem, że nie będzie to łatwe, ale spróbujemy wprowadzić zespół na wyższy poziom - do grona pierwszych 4-6 drużyn w lidze, a za kilka lat awansować do ekstraklasy - zapowiedział trener.

 

Delahaije przez wiele lat związany był z klubem MVV Maastricht. Najpierw jako piłkarz, potem pracował w MVV jako drugi trener, a nawet tymczasowo jako pierwszy szkoleniowiec. Jesienią 2007 pełnił obowiązki szukającego utalentowanych zawodników do kadry holenderskiego drugoligowca.

 

Opolska Odra zajmuje obecnie 11. pozycję w ligowej tabeli. Z drużyną przed rundą wiosenną trenują nowi zawodnicy - czarnoskóry pomocnik z Senegalu Pape Samba Ba, Rafał Wodniok (Pelikan Łowicz), oraz Marcin Pontus (GKS Jastrzębie).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Opel podpisał umowę sponsorską z Piastem. Widać w Gliwicach bardzo poważnie myslą o awansie do OE ;) Co więcej - firma szuka kolejnych sponsorów dla gliwickiego klubu. Autorobot Strefa, BMT, Francisco Ros Casares, Manufacturing, Kalmet, Kalmet Trans, Kirchhoff, Mapei, Meca'lux , Meiko Trans, NGK Ceramics, Plastal, Saint-Gobain Isover, SILS Centre, TRW Braking Systems, ZWS "Silesia" - to firmy z którymi Opel rozmawia na temat sponsorowania Piasta. Dobra robota ze strony działaczy Piasta.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Bałtyk chce przejąć miejsce w rozgrywkach piłkarskich, które pozostanie wolne po zapowiedzianej fuzji Śląska z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Ryszard Stopa wysłał właśnie list intencyjny w tej sprawie do Wrocławia. - Nie mam nic przeciwko I lidze, ale jak będzie do przejęcia ekstraklasa, to też myślę, że bylibyśmy w stanie osiągnąć porozumienie - deklaruje prezes gdyńskiego klubu.

 

Bałtyk ma na koncie siedem sezonów w ekstraklasie i dziewiętnaście w II lidze. W biało-niebieskich barwach tercet zawodników - Adam Walczak, Piotr Rzepka, Grzegorz Stencel - grał w reprezentacji Polski seniorów, a Andrzej Bledzewski sięgnął po tytuł mistrza Europy do lat 16. Jednak ostatnie lata to pasmo degradacji. W 1988 roku nastąpiło pożegnanie z ekstraklasą, a osiem lat później z jej zapleczem. Od 2001 roku drużyna występuje jedynie w IV lidze. W 1993 roku klub stracił zaś prawo własności do terenów sportowych przy ul. Olimpijskiej, którymi obecnie w imieniu miasta zarządza GOSiR.

 

Po tym sezonie w rozgrywkach poniżej elity ma nastąpić reorganizacja. Będzie ekstraklasa, I, II i III liga. Bałtyk po dobrej jesieni na pewno ma co najmniej miejsce w tej ostatniej (kwalifikuje się do niej pięciu IV-ligowców z każdej grupy). Ale gdynianie mierzą w II ligę. - Skoro jesteśmy liderem, to prestiż nakazuje walczyć o awans jak najwyżej. Szkopuł polega na tym, że po wygraniu rozgrywek pomorskich trzeba jeszcze ograć jednego z rywali w barażach, a w nich można trafić na kilka uznanych klubów - mówi Stanisław Rajewicz, dyrektor Bałtyku. Ewentualnym przeciwnikiem biało-niebieskich o II ligą mogą być m.in.: Pogoń Szczecin, GKS Tychy '71, Zawisza Bydgoszcz bądź Ruch Radzionków. - Najgorzej byłoby trafić na ten pierwszy klub. W Szczecinie zapewne trzeba byłoby grać przy jupiterach oraz 15-tysięcznej widowni. Nie wiem, jak w takim otoczeniu poradziliby sobie nasi piłkarze. Z wyjątkiem Darka Patalana żaden z nich nie grał wyżej niż w III lidze - dodaje dyrektor gdyńskiego klubu.

 

I choć walka na boisku jest głównym celem biało-niebieskich, to postanowili oni przystąpić do jeszcze jednej rywalizacji. Tym bardziej, że może ona przynieść im dużo więcej. Do wzięcia może być miejsce ligowe, które zostawi po sobie Śląsk. Wrocławianie mają połączyć się z Dyskobolią i w przyszłym sezonie korzystać z licencji na ekstraklasę grodziskiego klubu. Do zagospodarowania powinna być II liga (po reformie I), w której obecnie występuje Śląsk lub ekstraklasa, jeśli wiosną wywalczy on awans.

 

Jeśli wrocławianie mieliby do zbycia ekstraklasę, to szanse Bałtyku mogłyby zmniejszyć kluby, które jeśli nie będzie abolicji, karnie muszą zostać zdegradowane po tym sezonie za udział w aferze korupcyjnej. Zagłębie Lubin czy Widzew Łódź zapewne chętnie skorzystają z tej możliwości pozostania w elicie. Skuteczna licytacja gdynian z takimi markami raczej nie wchodziłaby w grę. Ale póki co nie ma jeszcze mowy o pieniądzach, a na placu boju jest tylko Bałtyk.

 

- Wysłałem do Śląska list intencyjny, w którym wyrażamy chęć przejęcia, nabycia miejsca w lidze, które pozostanie po wejściu w życie fuzji tego klubu z Dyskobolią. Liczę, że po świętach dojdzie do rozmów na ten temat. Pod koniec miesiąca powinienem się też spotkać ze Zbigniewem Drzymałą - zdradza prezes Stopa.

Z czym do ludzi? :| Jeżeli piłkarze się boją grać na 15-tysięczniku i przy sztucznym oświetleniu, to jakim prawem mają grać w ekstraklasie?
Odnośnik do komentarza

Ja pierdziele, głupszego pomysłu nie słyszałem, co to za pomysły w ogóle są? IMO to powinno być jasne, będzie dodatkowe miejsce w lidze, awansuje kolejny zespół z niższej klasy rozgrywkowej i tyle, a nie jakieś handlowanie, że zespół z 4 ligi miałby zaraz wskoczyć do pierwszej.

Odnośnik do komentarza

A tymczasem Kmita wymiata :kekeke: Trzy punkty we Wrocławiu już były, wczoraj trzy w Gdyni sięzdobyły. Do tego zwycięska bramka w 90 minucie. I by tego było mało, obie bramki strzelili niechciani przez Stawowego w Cracovii jakiś czas temu Bagnicki i Cebula. Parada atrakcji...

Odnośnik do komentarza
A tymczasem Kmita wymiata :kekeke: Trzy punkty we Wrocławiu już były, wczoraj trzy w Gdyni sięzdobyły. Do tego zwycięska bramka w 90 minucie. I by tego było mało, obie bramki strzelili niechciani przez Stawowego w Cracovii jakiś czas temu Bagnicki i Cebula. Parada atrakcji...

 

a zeby bylo jeszcze weselej to wszystkie 3 bramki we wczorajszym meczu strzelili gracze Kmity... no i Lawa pokazal gdzie ma kibicow

Odnośnik do komentarza
Toż mówię - parada atrakcji rodem z zaplecza Oręcz Ekstrak(l)asy :lol:

 

A Piast może być spokojny o awans...

 

Arka mimo fantastycznej niedyspozycji rownie moze spac spokojnie. Awans zalatwi Wydzial Dyscypliny degradujac kilka nastepnych ekip ;) A w OE bedziem rzadzic bo manager od transferow niejaki P.Burlikowski sciagnie kilku nastepnych inwalidow, ktorzy wspomoga rozwoj finansowy gdynskiej sluzby zdrowia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Poziom moze nie jest najwyzszy ale takich emocji jak mamy na finiszu II ligi to juz dawno nie bylo. 4 kluby "bija" sie o 2 miejsca gwarantujace awans i udzial w barazach do I ligi.Z drugiej strony, ciekawe jak PZPN i Ekstraklasa SA rozwiaza kwestie miejsca po Groclinie (w przypadku gdy bezposredni awans uzyska Slask Wroclaw)?

Odnośnik do komentarza
Od 2 czerwca nowym trenerem Wisły Płock będzie Mirosław Jabłoński. Po dymisji Leszka Ojrzyńskiego, która została przez zarząd klubu przyjęta 1 maja, zespół prowadził drugi trener Mariusz Bekas. I on będzie decydował o składzie i taktyce zespołu w meczu ostatniej kolejki. Poprowadzi też roztrenowanie.

Od 2 czerwca drużynę przejmie Mirosław Jabłoński, który podpisze kontrakt na rok z możliwością jego przedłużenia. Jabłoński prowadził już Wisłę, która wówczas grała w ekstraklasie, i pod jego przewodnictwem odniosła największe sukcesy. Trener pracował od kwietnia 2003 do listopada 2005 roku. W tym czasie zespół zajął IV miejsce w lidze, awansował do europejskich pucharów i do finału Pucharu Polski. Pod jego kierunkiem w drużynie rozwinął się talent Ireneusza Jelenia.

 

LINKU

 

Tego się nie spodziewałem...

Odnośnik do komentarza

A dla Śląskich zakończył się dobrze ;) Piast zajął 3. miejsce i zagra w barażu o awans jeżeli Śląsk nie dogada się z Drzymałą a jeżeli się dogada to gliwiczanie awansowali bezpośrednio a walkę o baraż stoczą na neutralnym terenie Znicz z Arką.

Odnośnik do komentarza

Łukasz Cichos. Kocham gościa. Ostatnio dwie bramki i teraz kolejna dająca nam utrzymanie w II lidze!

 

Tur II liga!

 

Teraz Wyrobek musi coś zrobić aby następny sezon był bardziej udany. Środek tabeli mnie zadowoli :). Teraz jak się utrzymaliśmy mam nadzieje, że będą nowe wzmocnienia i nowi sponsorzy :).

 

Co lepsze. Jeśli dojdzie do fuzji Tur Turek stanie się drugą drużyną Wielkopolski zaraz po Lechu :)

 

edyta: Przepraszam jeszcze Warta Poznań :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...