Skocz do zawartości

Czechy - Portugalia


  

22 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Sensacją porównywalną do finałowej porażki sprzed 8 lat będzie odpadnięcie Portugalczyków. Czesi awansowali do 1/4 finału, bo mieli kupę szczęścia w meczu z Grekami (szybkie dwie bramki, potem obrona wyniku i kilka mocno wątpliwych decyzji arbitra na niekorzyść rywali) oraz kadrę Smudy w ostatnim meczu grupowym. A Portugalczycy zyskują z każdym meczem.

Odnośnik do komentarza

Ciężko uwierzyć, ze Portugalia mogłaby tego nie wygrać. Jeżeli Ronaldo i obrona zagra na dobrym poziomie problemów być nie powinno. Gorzej jak Ronaldo nie będzie miał swojego dnia, bo widać, że skutecznością to Portugalia nie grzeszy. Potrafią marnować setki jak mało kto na tym Euro. Jeżeli do dobrej gry Ronaldo w ofensywie dołączy Nani i sytuacji nie będzie marnował to nie ma innej możliwości jak awans Portugalczyków. Czesi swój plan wykonali, teraz już mogą grać bez presji i poszukać swojej szansy. Czesi mimo awansu swoją grą nie powalali. Z Rosją baty, z Grekami świetny początek, a potem byli blisko zremisowania tego meczu, a z Polakami gdyby lepsza skuteczność to mogli zacząć od 0:2. Podobieństwem obu drużyn jest to, że Postiga i Baros to nie są królowie pola karnego. O ile Portugalii ma kto go zastąpić w strzelaniu, to Czechy mają spory problem.

Odnośnik do komentarza

ta, tylko zwroc uwage na skrzydla Portugalczykow. jak sadzisz, kto kogo zdominuje? mam na mysli, bardziej prawdopodobny jest scenariusz, ze Selasie bedzie gnal do przodu zmuszajac Ronaldo do heroicznych powrotow czy to Cristiano spowoduje, ze Czech bedzie sie bal postawic noge na polowie rywali...?

 

poza tym napisales o bokach obrony, a Pilar to typowy skrzydlowy. :)

Odnośnik do komentarza

ta, tylko zwroc uwage na skrzydla Portugalczykow. jak sadzisz, kto kogo zdominuje? mam na mysli, bardziej prawdopodobny jest scenariusz, ze Selasie bedzie gnal do przodu zmuszajac Ronaldo do heroicznych powrotow czy to Cristiano spowoduje, ze Czech bedzie sie bal postawic noge na polowie rywali...?

Cuda się zdarzają ;) Wystarczy wspomnieć mecz Polaków z Portugalczykami z 2006 r. i nasze przed nimi obawy o to, jakie wiatraki Ronaldo i Simao zrobią z duetu naszych bocznych obrońców - Bronowickiego i Golańskiego. Efekt większość z nas zapewne pamięta.

Odnośnik do komentarza

Portugalczycy sa zbyt dobrze zorganizowani w srodku pola. Veloso, Meireles niesamowicie czyszcza jak na razie. w meczu z Holendrami (niesamowite skrzydla) Ronaldo i Nani nie mieli praktycznie potrzeby powrotu na wlasna polowe... ;)

 

aczkolwiek zobaczymy, mi sie uda na zywo. jest ktos, kto dostal bilety na ten mecz i wybiera sie do Warszawy?

Odnośnik do komentarza

Ale jakby nie patrzeć to pokonanie beznadziejnych Holendrów, czy wygranie z Duńczykami 3:2 przy prowadzeniu 2:0 i porażka z Niemcami 0:1 i tak robi zdecydowanie lepsze wrażenie niż grupowe wyniki Czechów. Czechy, żeby mieć szansę muszą zagrać perfekcyjnie. Portugalia nie powinna zlekceważyć rywala, bo zdarzały im się wpadki ze słabszymi drużynami jak z Duńczykami w eliminacjach gdzie przegrali 1 miejsce. Natomiast ćwierćfinał Euro to już inna bajka i ja nie spodziewam się, że zmarnują szansę od losu jaką jest awans do półfinału.

Odnośnik do komentarza

Ja tam wierzę w Czechów. Oni teoretycznie są bez formy, są słabsi niż za czasów Kollera, Nedveda, Poborskyego czy innych, ale właśnie dlatego, nikt nie traktuje ich zbyt poważnie. Oni wiedzą, że trzeba przeczekać nawałnicę Portugalczyków, a potem upatrywać swoich szans w kontrach, a to wychodzi im całkiem nieźle (o ile przeciwnicy nie mają dnia konia vide Rosja w pierwszym meczu).

Odnośnik do komentarza

Pierwszy ćwierćfinał udany ;). Dobrze, że strzelili, bo zaczynałem się już powoli bać. Zwycięstwo oczywiście w 100% zasłużone i cieszę się, że Ronaldo strzelił kolejnego gola, bo po tych dwóch 100% sytuacjach oraz późniejszym słupku z wolnego bałem się, że znów na dobre zatnie się w reprezentacji, a w półfinale bez dobrej formy CR nie ma o czym marzyć ;). Kilka fajnych akcjach, które znakomicie wyglądały, takie powolne rozgrywanie, a nagle 2-3 szybki podania i Czesi wyglądają tak - :mellow:.

 

Oczywiście wkurwiał komentarz Szpakowskiego, który razem z Juskowiakiem sporo głupot powiedział (Jiracek piłkarzem o podobnym poziomie co Nedved czy przewaga Czechów w pierwszej połowie oraz kilkukrotne pomylenie dwójki Almeida-Meireles :o), ale sam mecz dało się obejrzeć, bałem się czegoś gorszego mimo wszystko.

 

Jutro Niemcy przejadą się po Grekach, a potem dwa hity. Francja mogłaby jebnąć Hiszpanię, a w niedzielę oczywiście wszyscy kibicujemy Anglii :wub:. Grande Wayne Rooney pokaże Makaronom gdzie jest ich miejsce.

Odnośnik do komentarza

Spodziewałem się trochę lepszego meczu i wyższego zwycięstwa Portugalii ale najważniejsze, że wygrali. Ronaldo rozprawia się z kolejnym mitem. W sezonie ligowym pozbył się mitu, że przeciwko Barcelonie nie potrafi grać dobrze, teraz kolejny mit padł, że zawodzi w reprezentacji. Zaprowadził drużynę do półfinału i zamknął po raz kolejny usta krytykom. Portugalia zagrała poprawnie ale bez rewelacji. Jeżeli marzą o finale to przeciwko Hiszpanii czy Francji muszą zagrać jeszcze lepiej. Nie popisali się kibice, którzy znowu wygwizdali Ronaldo. Całkowicie bezsensowne zachowanie.

Odnośnik do komentarza

mecz oglądałem z perspektywy trybun, gdzie prym wiedli jednak Czesi. organizacyjnie nieco słabo, spore problemy z wejściem na stadion. widowisko nie porywało, ale liczy się efekt końcowy, który jest taki - jak większość oczekiwała!

 

zszokowały mnie jednak ceny biletów w "wolnej" sprzedaży. ludzie za bilety 2 kategorii życzyli sobie 250-300 złotych, a więc jeszcze mniej, niż cena nominalna! :o

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...