Skocz do zawartości

Kącik ewangelizacyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

choć i tak de facto uważam, że każdy powinien czytać Pismo Święte i samemu szukać drogi do zbawienia
Dosłownie 2 dni temu spotkałem znajomego, który czyta Biblię, ponieważ w żadnej innej książce nie znalazł tylu gwałtów, mordów i innych okropieństw, które w dzisiejszym świecie są raczej nie do pomyślenia.

Słaba próba żartu, no chyba, że twój znajomy przeleżał 100 lat pod lodem i serio tak sądzi. Poza tym Stary Testament to kompilacja mitów i przypowieści od czasów Sumerów, a pewnie i wcześniejszych - to ekstrakt z kilku tysięcy lat, a jeśli chodzi o potencjał komercyjny przekazu, to do dziś nic tak nie ożywia akcji jak gwałty, mordy i inne okropieństwa, które w dzisiejszym świecie są codziennością.

 

Wracając do tematu: uważam, że Bóg nie jest tak pretensjonalny, by nie zbawić dobrego człowieka tylko dlatego, że w niego nie wierzył albo, że wierzył w niewłaściwy sposób.

Odnośnik do komentarza
choć i tak de facto uważam, że każdy powinien czytać Pismo Święte i samemu szukać drogi do zbawienia
Dosłownie 2 dni temu spotkałem znajomego, który czyta Biblię, ponieważ w żadnej innej książce nie znalazł tylu gwałtów, mordów i innych okropieństw, które w dzisiejszym świecie są raczej nie do pomyślenia.

Słaba próba żartu, no chyba, że twój znajomy przeleżał 100 lat pod lodem i serio tak sądzi. Poza tym Stary Testament to kompilacja mitów i przypowieści od czasów Sumerów, a pewnie i wcześniejszych - to ekstrakt z kilku tysięcy lat, a jeśli chodzi o potencjał komercyjny przekazu, to do dziś nic tak nie ożywia akcji jak gwałty, mordy i inne okropieństwa, które w dzisiejszym świecie są codziennością.

 

Księga Sędziów 19,22-30

 

Sorry, ale dla mnie to nie jest codziennością.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ale konkretnie o czym? O tym, że na stadionie odbędą się rekolekcje? Czy o tym, że poprowadzi je ojciec Bashobora?

Ja się nie wybieram ale cieszy mnie, że będzie komplet na stadionie.

Prawdę mówiąc o ojcu Bashobora usłyszałem po raz pierwszy właśnie przy okazji tych rekolekcji, nie mam zdania o jego działalności.

Myślę, że wokół wydarzenia narosło sporo głupiego szumu medialnego związanego z niezrozumieniem tego czym są charyzmaty. Wydaje mi się też, że dla niektórych mediów sporą nowością okazuje się to, że Bóg to Trzy Osoby i że oprócz "taty i syna" jest jeszcze Duch Święty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...