Skocz do zawartości

Ciekawe aplikacje na komórki i tablety


Rekomendowane odpowiedzi

Temat, podobnie jak "ciekawe strony www" poświęcony ciekawym aplikacjom na komórki. Wśród mnóstwa aplikacji wydawanych na smartfony ciężko niekiedy znaleźć coś naprawdę interesującego. Mam nadzieję, że temat pomoże w wyborze naprawdę przydatnych aplikacji.

 

Ponieważ moja 4 letnia córka bardzo lubi bawić się komórką a z drugiej strony nawet najciekawsze aplikacje się jej nudzą to stale szukam ciekawych programów, gier dla dzieci.

 

Mój zestaw na Androida (telefon Samung Galaxy S2)

Ojcom mogę polecić:

Thomas Game Pack - dla fanów serii "Tomek i przyjaciele". Puzzle, memory i gierka w przestawianie zwrotnic. Płatna.

Talking Pierre the Parrot Free - gadająca papuga, jeden z wielu "gadających zwierzaków", które śmiesznym głosem powtarzają to co im się powie plus parę zabawnych animacji

Wheels on the Bus - aplikacja nagradzana w jakichś tam konkursach: wariacje na temat piosenki :Koła autobusu kręcą się" z możliwością nagrania własnej wersji przez dziecko. Płatna, raczej dla młodszych niż czteroletnie dzieci

Winnie The Pooh Puzzle Book - bardzo ładna gierka dla fanów Kubusia Puchatka. Płatna.

 

A z innych aplikacji, które używam:

jakdojade.pl - dla świeżo upieczonego warszawiaka aplikacja wręcz niezbędna: pomaga odnaleźć się w miejskiej komunikacji i w miarę sprawnie dotrzeć na miejsce.

Endomondo Sports Tracker PRO - świetny motywator do biegnia, pozwala na rywalizowanie z samym sobą a poza tym powie ci jaką odległość przebiegłeś.

 

Gry:

Chess Free - jak na moje umiejętności całkiem porządny przeciwnik szachowy (poziom 5). Przyjemna grafika, statystyki, możliwość anulowania ruchu.

Grand Theft Auto III - czyli kultowe GTA III na komórki. Fajny powrót do przeszłości. Sterowanie jak to na komórce trochę niewygodne. Zżeracz baterii. Płatna

Angry Birds Space - nowe zasady fizyki ożywiły formułę i ciągle daje się grać z przyjemnością.

 

Jak widać zestaw raczej standardowy i znany wszystkim. Podzielcie się swoimi "The best"

Odnośnik do komentarza

Ja miałem problem z moim Samsungiem, który wykonywał mnóstwo jednosekundowych połączeń z netem i w ciagu miesiąca rachunek wzrastał o ~30 zł. APNdroid rozwiązał ten problem. Program wyłącza wybrane połączenia bezprzewodowe. Podobno na niektórych wersjach "pozwala sobie na zbyt wiele", ale moja 2.1.9 działa w porządku na Androidzie 2.1.

 

Z gier bardzo fajnie gra mi się w Big Sport Fishing. Generalnie łowimy rybki (potem nawet rekiny) i zarabiamy kasę na nich. W każdej lokalizacji jest 5 tur, w ciągu których musimy uzbierać pewną kwotę, aby wykupić przejście do kolejnej lokalizacji. Kupujemy też nowe przynęty.

Odnośnik do komentarza

Dla mających na swoim smartfonie dostęp do wifi bądź pakiet internetowy polecam grę Live Holdem, byłem mocno sceptycznie nastawiony początkowo, ale o dziwo mechanika gry jak i system wyszukiwania przeciwników działa bardzo sprawnie, interfejs jest przyjazny. Jeżeli ktoś lubi pokera naprawdę świetna gra.

Odnośnik do komentarza

System Bada: przebojem wszechczasów na moim Wave jest Plants vs Zombies, multiplatformowa zresztą.

 

A jeśli mogę dorzucić z pokrewnego poletka, to iOS na ipada: Kingdom Rush.

 

Obie gry to wariacje "tower defence" ze sporym ładunkiem humoru i dużą różnorodnością jednostek.

Odnośnik do komentarza

Android:

 

MX player - lekki i intuicyjny. Podobno radzi sobie z napisami, ale jeszcze nie sprawdzalem

 

IMDB - aplikacja korzystajaca z zasobow bazy o tej samej nazwie. Nie tylko moge szybko obejrzec trailery, ale np sprawdzic skad znam aktora z filmu ktory ogladam bez siadania do kompa

 

Sounhound - skorzystalem kilka razy, ale zawsze niezawodnie - program 'sluchajac' fragmentu muzyki rozpoznaje autora i tytul

 

Gmote - tu na wyrost, bo na linuksie serwer gyzie sie z najnowsza java, ale moze ktos skorzysta - to krotko mowiac pilot do komputera dzialajacy po wifi, najczesciej wykorzystywany do zdalnego sterowania VLC

Odnośnik do komentarza

Android:

 

MX player - lekki i intuicyjny. Podobno radzi sobie z napisami, ale jeszcze nie sprawdzalem

 

Sounhound - skorzystalem kilka razy, ale zawsze niezawodnie - program 'sluchajac' fragmentu muzyki rozpoznaje autora i tytul

MX Player - jak najbardziej radzi sobie z napisami. W tej chwili tylko z tej aplikacji korzystam do odtwarzania filmów na komórce (głównie rmvb).

 

Soundhound również polecam. Początkowo zupełnie nie doceniałem tego narzędzia, ale już kilka razy zdarzyło mi się skorzystać z jego "usług" i za każdym razem z sukcesem. Do tego od razu link do YT, tekstu piosenki, zdjęcia albumu, z którego pochodzi, itd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajna aplikacja na Androida - Fishin 2 Go ;) W sam raz dla cierpliwych ;) "Rzucasz" telefonem jakbyś zarzucał wędkę, a potem kręcisz kołowrotkiem na ekranie :P Nie wszyscy mają czas i sprzęt do łowienia, więc całkiem sympatyczna aplikacja dla miłośników ryb :D

Odnośnik do komentarza

A masz zrootowanego tego Andka? Bo bez tego to raczej ciężko będzie.

 

Co do FM to również nie polecam, chyba, ze będzie jakaś ciekawa promocja i dobra cena bo nie jest to warte ~30 zł.

 

EDYTA: Rozkład PKP - dla osób podróżujących koleją apka obowiązkowa. Nigdy mnie nie zawiodła. Bardzo rozwinięta, wiele funkcji i częste aktualizacje. Autorem jest Krzysztof Tyszecki, średnia ocen 4,8 gwiadki, ponad 50 tyś pobrań!

Odnośnik do komentarza

Tak zrootowanie telefonu to utrata gwarancji.

Ja mam już trzeciego Andka (Samsung Spica, HTC Desire Z, HTC Incredible S) każdy był rootowany i nie miałem problemów. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z ryzyka jednak.

 

Żeby zmienić czcionki trzeba mieć dostęp do plików systemowych. Dostęp ten uzyskuje się przez root. Więc bez roota nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza

Zdaje się że rootowanie=utrata gwarancji. Dobrze myślę? Nie wiem czy ryzykować.

Z rootowaniem to jest tak, że jeżeli jakaś funkcja Ci się uszkodzi (powiedzmy antena) to sobie po prostu odrootowujesz i odnosisz na gwarancję - nie ma straty. Jeżeli cały telefon padnie to i tak nie mają jak sprawdzić, czy jest zrootowany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...