Skocz do zawartości

Świadomy konsumpcjonizm


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zovalik napisał:
7 godzin temu, jmk napisał:
Czyli nie ma obaw, że zatruję się jakimś gównem w stylu salmonella?
 

Zawsze możesz sobie zbadać wodę w miejscu swojego zamieszkania. Kosztuje to ok. 100 zł. Przyjeżdżają, pobierają próbkę z twojego kranu i po kilku dniach masz wynik.

Ju siur? Bo gdzies czytalem ostatnio o tym i bylo, ze trzeba samemu zawiezc do jakiegos tam lokalnego instytutu i koszt pelnego badania to bylo chyba 270 zl.

Odnośnik do komentarza
Ju siur? Bo gdzies czytalem ostatnio o tym i bylo, ze trzeba samemu zawiezc do jakiegos tam lokalnego instytutu i koszt pelnego badania to bylo chyba 270 zl.
Faktycznie pełne badanie kosztuje ok. 250 ale nie musisz robić pełnego a tylko wybrane parametry.

U nas jest wymóg (gastro) żeby to laboratorium pobrało próbkę, inaczej sanepid nie uznaje badania, więc jest to wliczone w cenę. Pewnie też zależy gdzie mieszkasz i jak daleko jest lab.
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Nie trzeba od razu zostawać weganinem, żeby mieć wpływ na poprawę jakości życia zwierząt hodowlanych. W warunkach polskich najszybciej, najłatwiej i najbardziej efektywnie jest zrezygnować z kupowania jaj z hodowli klatkowej:

 

https://jakonetoznosza.pl/
 

Ktoś powie - to tylko kropla w morzu i prywatny wybór, owszem, ale jak widać wiele kropel tworzy siłę: wiele firm zrezygnowało lub zadeklarowało rezygnację ze sprzedaży jaj z oznaczeniem 3 :jupi:

 

Ja osobiście mogę się pochwalić, że nie kupiłem trójek już od około 2 lat (w sklepie najczęściej jedynki, a ostatnio kupujemy lokalnie, wprost od wiejskich kur).

  • Lubię! 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

 

Wczoraj była premiera - dokument dość ciekawy w treści, choć muszę przyznać, że widać braki w realizacji (muzyka w przerywnikach ZA GŁOŚNA, brak jakichś ikonografik czy wykresów, które lepiej docierają do widzów, czy choćby jakiegoś krótkiego, minutowego wprowadzenia do nowego tematu przez lektora), czy ogólnie lekki chaos jeśli chodzi skakanie po tematach. No ale tyle o wadach.

 

Z zalet - to bardzo wyważony i inkluzywny film, mówi o wege i wegan dziś, ale też w perspektywie przyszłości, w Polsce i na świecie. Nie straszy, ale mówi o faktach i perspektywach. Wbrew pozorom dostaje się też całkiem sporo środowiskom wegańskim ;) Zrealizowany jest w formie wycinków z wywiadów z różnymi osobami (jest i Biedroń, i Hofman), które w jakiś sposób z tym tematem są związane.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Po latach nieobecności Kofola wróciła na półki sklepowe w polskich marketach. Czeską colę można teraz kupić nie tylko w przygranicznych sklepach, ale także większych sieciach.

Można ją dostać  w Carrefourze, w Auchan, Eurocash, Sparze czy E.Leclercu. Robiłem niedawno zakupy w Auchan i jakoś nie wpadła mi w oko.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.12.2022 o 18:01, tio napisał:

Po latach nieobecności Kofola wróciła na półki sklepowe w polskich marketach. Czeską colę można teraz kupić nie tylko w przygranicznych sklepach, ale także większych sieciach.

Można ją dostać  w Carrefourze, w Auchan, Eurocash, Sparze czy E.Leclercu. Robiłem niedawno zakupy w Auchan i jakoś nie wpadła mi w oko.

Hmm, nie piłem tego nigdy. Dobre to?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...