Skocz do zawartości

[FM 2007] Ścisłe krycie


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Myśl przewodnia by Pulek: Jestem ciekaw opinii forumowiczów nt tej opcji; czy ktoś z niej korzysta, a jeżeli tak, to jakie efekty gra ze ścisłym kryciem przynosi. IMO jest to przełomowa instrukcja, dzięki której gra obronna w fmie nabiera smaku i wyrazu.

 

===

 

Dyskusja na starym forum

 

===

 

Ogólnie rzecz biorąc, opcja „ścisłe krycie” z początku przekreśla zastosowanie jej u obrońców, a także defensywnych pomocników. Głównym powodem jest za wysoko grająca linia obrony co nawet z połączeniem niskiej GPP (Gra Przy Przeciwniku) jest samobójstwem. Szybki, dobry technicznie zawodnik bez problemu poradzi sobie z naszym obrońcą, a nie daj Boże pojedynczy błąd obrońcy i napastnik wychodzi 1 vs 1 z bramkarzem. Czyli ścisłemu kryciu dla obrońców mówi zdecydowane NIE!

 

Co innego z bocznymi pomocnikami, a także środkowym ofensywnym pomocnikiem. Ogólny zarys to „ścisłe krycie”, krycie strefą, a także wyśrodkowana GPP. Dzięki takiemu ustawieniu zawodnicy mają szybciej i chętniej wracać do obrony, a to tylko uniemożliwia skuteczny atak skrzydłowym rywala bo ci mają przed sobą i obrońcę i pomocnika.

 

Przy AMC skutkuje to częstszymi przechwytami i sporadycznymi odbiorami.

 

Takie ustawienie pomocy zmniejsza ilość czystych wrzutek, a także polepsza grę linii obronnej, która już nie musi sobie sama radzić z atakami rywala.

 

Ścisłe krycie u środkowych obrońców warto jedynie zastosować jeżeli drużyna przeciwna gra jednym, wysokim, mało zwrotnym i wolnym zawodnikiem np. Crouch, Koller. Wtedy znacznie utrudniamy takiemu zawodnikowi wygrać pojedynek główkowy, ale należy pamiętać o tym by nasz obrońca miał równie wysoki atrybut gry głową jak napastnik rywali.

 

[streszczenie dyskusji ze starego forum pióra olfeusza]

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

U mnie sprawdzało się w jeszcze jednym przypadku. Gdy przeciwnik grał 4-4-1-1 z ofensywnym pomocnikiem ustawionym w linii za napastnikiem. Wtedy defensywnemu pomocnikowi ustawiałem ścisłe krycie, krycie indywidualnie ofensywnego pomocnika oraz GPP na maksa. Jeśli nasz DM nie odstaje w szybkości i przyśpieszeni oraz posiada odpowiednią wartość atrybutów: krycie, koncentracja, wytrzymałość, to potrafi skutecznie wyłączyć z gry AMC przeciwnika. Skutkuje to dość niska notą AMC do przerwy. Komputer niezbyt dobrze reaguje na taka sytuacje i najczęściej zmienia zawodnika zamiast zmienić taktykę.

Należy uważać, bo (choć rzadko, ale jednak czasem się zdarza) czasem komputer przesuwa, tak krytego zawodnika do linii środkowej. Należy wtedy natychmiast wyłączyć ścisłe krycie oraz krycie indywidualne bo może to spowodować, tragiczną w skutkach, dziurę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ja gram taktyką 32fix w której mam zaznaczone ścisłe krycie,gram Wisłą Kraków.W sparingach wygrywałem dość dużymi wynikami,zazwyczaj bez straty bramki.Tylko z Atletico Madryt straciłem dwie bramki,a sam strzeliłem jedną.Parę stoperów tworzą Marcelo(14 szybkości,czyli całkiem nieźle) oraz Kirill Pavlyuchek(Świetnie gra głową,znakomicie się uzupełnia wraz z Marcelem).Ogółem tracę mało bramek przynajmniej jak dotychczas.

Przy okazji,chciałbym się przywitać,jestem tutaj nowy:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...