Skocz do zawartości

FC Kaiserslautern ma polskiego trenera!


Davidvia0

Rekomendowane odpowiedzi

(Wybaczcie, że wstęp z poprzedniego opowiadania, którego nawet dobrze nie rozpocząłem)

 

W końcu zdobyłem upragnioną licencję trenerską! - z zadowoleniem ogłosiłem po powrocie ze stolicy naszego pięknego kraju.

Niestety oznaczało to kolejny problem, jak znaleźć pracę. Musiałem więc znaleźć osoby, które poręczą moje referencje. Okazało się, że znajomy mojego ojca jest znanym działaczem piłkarskim we Włoszech i pomoże mi znaleźć tam zawód. Mijały dni, tygodnie i miesiące, lecz wciąż nie dostałem żadnej propozycji. Wtem usłyszałem dźwięk dzwonka telefonu stacjonarnego, dobiegający z pierwszego piętra. Czym prędzej wstałem i ruszyłem, ubrany w same bokserki, potykając się o stojący przed łóżkiem wzmacniacz gitarowy.

- Tak, słucham? - zapytałem pełny nadziei.

- Czy to Pan Adam Szypuła? - usłyszałem niepewny, aczkolwiek zapewne męski, głos.

- Tak. - odparłem.

- Mamy dla Pana pewną propozycję, ze względu na nieoczekiwane odejście naszego dotychczasowego menedżera. Czy zna Pan język niemiecki?

- Niespecjalnie, ale szybko się uczę! - próbowałem zatuszować moją nieznajomość języka.

- Hmm ... A jak u Pana ze znajomością języka angielskiego? - zapytał niepewnym głosem.

- Uczę się angielskiego od 12 lat. Mam certyfikaty znajo ... - nie zdążyłem dokończyć zdania.

- To nam wystarczy, niedługo skontaktuje się z Panem nasz dyrektor sportowy. Do zobaczenia.

 

Wybrane ligi: Anglia (od Premier League do Blue Sq. South), Hiszpania (Liga BBVA), Niemcy (First Division), Francja (Ligue 1)

Wersja FM: Football Manager 2012 Handheld for iOS (taka nowość)

Odnośnik do komentarza

W końcu dotarłem na miejsce. Muszę przyznać, że stadion zrobił na mnie ogromne wrażenie! Do tej pory pracowałem jako asystent trenera w małym klubie, znajdującym się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Podekscytowany i zaskoczony nie zauważyłem nawet gdy podszedł do mnie prezes klubu. W końcu się opamiętałem i powitałem mojego pracodawcę. Stefan Kuntz wręczył mi moją umowę o pracę i podał mi długopis. Bez zastanowienia wziąłem długopis i trochę nieudolnie zapisałem swoje nazwisko. Wręczona mi umowa zobowiązywała mnie do utrzymania zespołu w pierwszej bundeslidze oraz zapewniała pracę na najbliższe 2 lata.

- Witamy w klubie - z radością, lecz także pewną dozą niepokoju, odpowiedział asystent prezesa.

Następnie zostałem oprowadzony po ośrodku treningowym. Zapoznałem się także z dotychczasową kadrą trenerską, postanowiłem nic nie zmieniać, lecz wziąć się od razu do roboty.

 

Dodatkowo można obserwować postępy tutaj -> https://twitter.com/...Kaiserlslautern

 

Skład zespołu:

 

Bramkarze:

  • Tobias Sippel (23l, 1.3M €, wychowanek Kaiserslautern)
  • Kevin Trapp (20l, 2.6M €, wychowanek Kaiserslautern)
  • Alexander Trapp (29l, brak dodatkowych informacji)

Jeśli chodzi o tę pozycję to Sippel będzie moim głównym bramkarzem, Kevin Trapp zapewne także dostanie swoją szansę na wykazanie się. Alexande będzie naszym dodatkowym bramkarzem w razie plagi kontuzji. Nie planuję tutaj żadnych wzmocni

 

Obrońcy:

  • Mathias Abel (OP, 30l, 1.5M €, były zawodnik Schalke, obrońca bez predyspozycji do ataku)
  • Rodnei (OŚ, 25l, 3.2M €, były zawodnik m.in. Jagiellonii oraz Herthy BSC)
  • Martin Amedic (OŚ, 28l, 1.7M €, były zawodnik m.in Borussii Dortmund oraz Bielefeld)
  • Lucas (OŚ, 19l, 0.475M €, aktualnie na wypożyczeniu w moim klubie, wychowanek Bayeru Leverkusen)
  • Jan Simunek (OŚ, 24l, 2.4M €, był zawodnik m.in Sparty Praga oraz Wolfsburga)
  • Florian Dick (WO[P], DP[P], 26l, 3.3M €, wychowanek Karlsruhe)
  • Thanos Petsos (OŚ/DP/OP/WO[P], 20l, 2M €, bardzo uniwersalny zawodnik przebywający obecnie u nas na wypożyczeniu)
  • Alexander Bugera (OL/WO[L], 32l, 0.6M €, doświadczony zawodnik na lewe skrzydło obrony, wychowanek Bayernu)
  • Leon Jessen (OL, 25l, 2.8M €, wychowanek FC Midtjylland)
  • Oliver Kirch (DP, 28l, 1.9M €, wychowanek SC Veri)

Tutaj mam największe urozmaicenie. Nie potrzebuję defensywnych pomocników do mojej taktyki, z tego powodu spróbuję sprzedać Olivera Kircha. Każdy dostanie swoją szansę.

 

Pomocnicy:

  • Christian Tiffert (PŚ, 29l, 3.8M €, wychowanek Stuttgartu)
  • Pierre de Wit (PŚ, 23l, 2.9M €, wychowanek Bayeru Leverkusen)
  • Olcay Sahan (OP[PL], 24l, 3.3M €, wychowanek Gladbach)
  • Itay Shechter (OP[PLŚ]/N, 24l, 7.75M €, poprzednio grał w Hapoelu Tel-Aviv)
  • Gili Vermut (OP[PLŚ]/N, 25l, 6.75M €, poprzednio grał w Tel-Aviv)

Tutaj są konieczne wzmocnienia. Przydałoby się zakupić przynajmniej 2 środkowych pomocników, ewt. pozostaje wzmocnienie na zasadzie wypożyczenia. Zobaczymy ...

 

Napastnicy:

  • Adam Nemec (OP(Ś)/N, 25l, 4M €, poprzednio grał m.in w Genku, Aue oraz Zilinie)
  • Dorge Kouemah (N, 27l, 1.4M €, były zawodnik Club Brugge oraz Duisburga

Jeden lub dwóch napastników w razie kontuzji także się przyda.

 

Jeśli chodzi o sposób prowadzenia mojego zespołu to stosuję taktykę 4-3-1-2. Od zarządu dostałem 3.6M € na transfery oraz dodatkowy budżet płacowy w wysokości prawie 0.5M €. Moje plany na ten sezon to oddalenie się od strefy spadkowej, a w kolejnym sezonie walka o puchary europejskie.

 

Przepraszam także za ewentualne przekształcone nazwiska zawodników (dopiero teraz to zauważyłem), mam nadzieję że będziecie mogli się domyśleć o kogo chodzi (niestety wersja mobilna FM nie ma chyba licencji na wszystkich zawodników).

Odnośnik do komentarza

FM2012 Handheld można kupić przez iTunes (kosztuje 9.99$, ewt. są inne sposoby ale to na PW). Gram na iPadzie 2.

----------------------------------------------------------------

Wysłałem swoich scoutów do Europy Środkowej oraz Ameryki Południowej. Poza tym postanowiłem sam przeszukać zawodników w Azjatyckich klubach (może znajdę jakąś perełkę).

 

Sezon przygotowawczy, I mecz sparingowy - 12.7.2011

Widownia: 2365

 

[?] Kaiserslautern vs Regensburg [?] 5:0

48' - Itay Shechter 1:0

61' - Dorge Kouemaha 2:0

63' - Itay Shechter 3:0

69' - Dorge Kouemaha 4:0

79' - Pierre de Wit 5:0

 

MoM - I. Shechter [10.0]

 

Od początku spotkania dyktowaliśmy warunki gry, niestety przez całą pierwszą połowę nie zdołaliśmy zdobyć bramki. Na drugą połowę nie przeprowadziłem żadnych zmian, mimo to zawodnicy weszli na murawę zmotywowani do gry.

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym spotkaniem towarzyskim, zdołałem zakontraktować dwóch nowych zawodników.

  • Carlos Fierro (N, 16l) - znany już zapewne forumowiczom, zasilił nasz skład za 200.000 €, to nasza broń na przyszłość
  • Dalibor Stevanovic (P/OP[Ś], 26l) - przyszedł do nas za darmo, doświadczony i utalentowany zawodnik, od razu wskakuje do pierwszego składu, liczę na jego doświadczenie

Sezon przygotowawczy, II mecz sparingowy - 16.7.2011

Widownia: 2365

 

[?] Kaiserslautern vs AZ Alkmaar [?] 3:0

40' - Itay Shechter 1:0

45' - Dorge Kouemaha 2:0

86' - Dorge Kouemaha 2:0

 

MoM - D. Kouemaha [9.0]

 

Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu mojego zespołu, do przerwy prowadziliśmy już 2:0. Po zmianie stron zespół częściowo osiadł na laurach, a zawodnicy AZ zaczęli spychać nasz do obrony. Mimo wszystko udało się nam przetrwać huraganowe ataki przeciwnika, a decydując cios zadał najlepszy dzisiaj zawodnik Dorge Kouemaha w 86 minucie.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem przesunąć większą część budżetu płacowego na transfery i w ten sposób wygospodarowałem całkiem spore (jak na ekipę z ostatnich miejsc w bundeslidze) środki. Naszą ekipę zasiliło aż 5 kolejnych, nowych graczy:

  • Lukas Magera (OP[Ś], 28l) - zawodnik który wzmocni naszą siłę ofensywną i będzie walczył o pierwszy skład z Daliborem Stevanovicem - 1.300.000 €
  • Olafur Skulason (PŚ/PP, 28l) - były zawodnik m.in. Arsenalu, z bogatym CV, bardzo pracowity i dobrze wyszkolony - 2.200.000 €
  • Teddy Chevalier (N, 24l) - zawodnik, który grał w ligach francuskich oraz belgijskich, dosyć bramkostrzelny, bardzo dobrze wyszkolony - 2.500.000 €
  • Dwight Tiendalli (O/WO[PL], 25l) - były zawodnik FC Twente, Feyenoordu, Sparty, Utrechtu oraz Ajaxu, będzie dobrym zmiennikiem, zatrudniony głównie ze względu na to, że potrafić grać na lewej i prawej obronie - 1.800.000 €
  • Mikhail Sivakov (PŚ/PP, 23l) - zawodnik wyszkolony w klubie BATE Borysów, skąd trafił co Cagliari, zaliczył także epizod w krakowskiej Wiśle, spory talent przy dosyć niskim wieku - 2.000.000 €

Nie planuję już więcej wzmocnień, w razie czego będę się ratował wypożyczeniami (których jednak będę się starał unikać). Niestety nie znalazłem kupca na Olcaya Sahana, a więc ląduje on w zespole rezerw. Dla formalności podaję wynik ostatniego meczu sparingowego:

 

Sezon przygotowawczy, III mecz sparingowy - 6.8.2011

Widownia: 2365

 

[?] Kaiserslautern vs SV Wehen Wiesbaden [?] 3:0

3' - Mathias Abel 1:0

5' - Dalibor Stevanovic 2:0

22' - Dorge Kouemaha 3:0

 

MoM - D. Stevanovic [8.0]

 

Kolejny dobry mecz w wykonaniu mojego zespołu, coś czuję że może powalczymy w tym roku o europejskie puchary? Kto wie ...

Aby nie było żadnych niedomówień, od następnego meczu podaję liczbę widzów, najlepszego gracza oraz poziom posiadania piłki przez grające zespoły. Przy każdym okienku transferowym będę także podawał najważniejsze transfery na świecie oraz ewt. wyniki meczy w ME oraz MŚ. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Odnośnik do komentarza

Puchar Niemiec, I runda - 12.8.2011

Widownia: 43.713

 

[?] Kaiserslautern vs SV Wacker Burghausen [?] 3:0

30' - Teddy Chevalier 1:0

79' - Dorge Kouemaha 2:0

 

Sippel - Bugera, Simunek, Rodnei, Abel, Sivakov (79' de Wit), Tiffert, Skulason, Stevanovic (45' Magera), Chevalier, Kouemaha

 

MoM - D. Kouemaha [10.0]

 

Posiadanie piłki: 55% / 45%

 

Dobry mecz, mogliśmy wygrać 3:0, lecz sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Kouemahe w 80. minucie. W następnym meczu czekał na nas nieobliczalny Werder Brema.

 

 

1. Bundesliga, I kolejka - 21.8.2011

Widownia: 47.429

 

[?] Kaiserslautern vs Werder Bremen [?] 0:2

27' - Claudio Pizarro

52' - Claudio Pizarro

 

Sippel (45' Trapp) - Bugera, Simunek, Rodnei, Abel, Sivakov, Tiffert, Skulason, Stevanovic (45' Magera), Chevalier, Kouemaha

 

MoM - (zapomniałem zapisać :D)

 

Posiadanie piłki: (też zapomniałem zapisać :D)

 

Pierwsza połowa meczu wyglądała bardzo kiepsko w naszym wykonaniu. Nasza podpora - jaką niewątpliwie był bramkarz Sippel (mimo młodego wieku) - nie potrafiła sobie poradzić z presją wyniku. Niestety nawet wprowadzenie dobrze dysponowanego Czecha - Magery nie przyniosło skutku. Kiepski początek w wykonaniu mojego zespołu.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za informację, wygrałem 2:0, nie było trzeciego gola. Mój błąd. Poza tym od kolejnego postu będę się starał już zachować widoczność wszystkich danych z meczu (MoM, widownia ...). Zapomniałem jeszcze dodać, że zakupiłem nowego bramkarza (w ostatnim dniu okienka transferowego).

----------------------------------------------------------------

Szybki skrót kilku ostatnich meczy (nie ma co się rozpisywać):

1. Bundesliga, 2. kolejka - 28.08.2011

 

[18] Kaiserslautern vs Bayer 04 Leverkusen [6] 0:4

7' - Stefan Kiessling 0:1

14' - Stefan Kiessling 0:2

35' - Stefan Kiessling 0:3

64' - Stefan Kiessling 0:4

 

 

1. Bundesliga, 3. kolejka - 10.09.2011

 

[18] Kaiserslautern vs Bayern Munchen FC [1] 0:2

21' - Mario Gomez 0:1

56' - Mario Gomez 0:2

 

W kolejnym meczu mieliśmy podjąć mistrza Niemiec - Borussię Dortmund. Na szczęście to ostatni, tak trudny dla nas, przeciwnik.

 

1. Bundesliga, 4. kolejka - 16.09.2011

Widownia: 72.926

 

[18] Kaiserslautern vs Borussia Dortmund [5] 2:0

20' - Teddy Chevalier 1:0

75' - Lukas Magera 2:0

 

Artur - Bugera, Amedick, Simunek, Dick, Sivakov (45' de Wit), Tiffert, Skulason, Magera, Chevalier, Kouemaha (69' C.Fierro)

 

MoM: T. Chevalier [9.0]

 

Posiadanie piłki: 50% / 50%

 

Stało się to, co było niemożliwe! Pokonaliśmy faworyzowaną Borussię Dortmund na ich własnym stadionie. Świadkiem sensacji było ponad 70 tysięcy zgromadzonych kibiców! Bardzo cieszę się z tego przełamania, mam nadzieję, że zespół zacznie w końcu regularnie zdobywać punkty.

Odnośnik do komentarza

1. Bundesliga, 5. kolejka - 21.09.2011

Widownia: 46.090

 

[16] Kaiserslautern vs Hertha BSC [6] 1:0

53' Teddy Chevalier 1:0

 

Artur - Bugera, Amedick, Simunek, Dick, Sivakov, Tiffert (45' de Wit), Skulason, Magera, Chevalier, Kouemaha

 

MoM: O. Skulason [9.0]

 

Posiadanie piłki: 54% / 46%

 

Kolejna wygrana naszego zespołu, nieważne że skromna. W 60 minucie doszło do sporego zamieszania pod naszą bramką, na nasze szczęście dobrze interweniował Simunek (chociaż miał przy tej interwencji sporo szczęścia). Powoli przebijamy się do przodu, po słabym początku.

 

 

1. Bundesliga, 6. kolejka - 25.09.2011

Widownia: 57.253

 

[13] Kaiserslautern vs FC Schalke 04 [14] 0:1

17' - Klaas-Jan Huntelaar 0:1

90' - Christoph Metzelder (cz., Schalke)

 

Artur - Murphy, Rodnei, Simunek, Dick, Sivakov, Tiffert, Skulason (45' de Wit), Magera, chevalier, Kouemaha (70' Shechter)

 

 

MoM: Huntelaar [9.0]

 

Posiadanie piłki: 49% / 51%

 

Niestety, pomimo huraganowych ataków mojego zespołu w końcówce meczu nie zdołaliśmy wywieźć nawet jednego punkta.

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem, udało mi się zakontraktować z wolnego transferu Maikela Kieftenbelda, który jest naturalnym wysuniętym prawym obrońcą i idealnie wpasuje się do naszej taktyki. Dodatkowo wypożyczyłem Felipe Andersona. Gra prawdopodobnie nie uwzględnia dokładnie etapów rejestracji zawodników, gdyż nie miałem do wyboru żadnej listy i wszyscy mogą grać.

----------------------------------------------------------------

1. Bundesliga, 7. kolejka - 1.10.2011

Widownia: 48.584

 

[13] Kaiserslautern vs HSV [9] 1:1

30' - Mladen Petric 0:1

47' - Carlos Fierro 1:1

 

Artur - Buysse, Rodnei, Simunek, Abel, Sivakov, Tiffert, Skulason, Magera (45' Stevanovic), Chevalier, Kouemaha (45' C. Fierro)

 

MoM: Rodnei [9.0]

 

Posiadanie piłki: 49% / 51%

 

Niestety, w pierwszej połowie zostaliśmy całkowicie zdominowani przez zespół z Hamburga. Postanowiłem wprowadzić dwóch kreatywnych zawodników, aby wnieść świeżość do zespołu. Okazało się to dobrym posunięciem, lecz nic więcej nie zdołaliśmy wypracować poza bramką wyrównującą. Cieszę się z wywiezionego punktu, gdyż w końcowej fazie meczu mogliśmy stracić kilka bramek.

 

 

1. Bundesliga, 8. kolejka - 15.10.2011

Widownia: 27.503

 

[13] Kaiserslautern vs Hoffenheim [14] 1:2

12' - Tobias Weis 0:1

55' - Lukas Magera 1:1

58 - Tobias Weis 1:2

 

Artur - Buysse, Rodnei, Simunek, Kieftenbeld (45' Tiendalli), Sivakov (45' Felipe Anderson), Tiffert, Skulason, Magera, Chevalier, Kouemaha

 

MoM: T. Weis [8.0]

 

Posiadanie piłki: 46% / 54%

 

Spotkanie dwóch, prawie równorzędnych w pozycji ligowej, zespołów. Buchmacherzy dawali większe szanse na zwycięstwo zespołu Hoffenheim, lecz ja wierzę w moich chłopaków! Zapowiadało się na interesujące widowisko! Niestety, po wyrównaniu kolosalny błąd popełnił nasz obrońca z numerem 2. Próbując podawać do bramkarza, jego piłkę przechwycił napastnik Hoffenheim! Takich błędów nie wolno popełniać! Ogółem spotkanie bardzo brzydkie, obfitowało w żółte kartki. Mam spore problemy z prawym skrzydłem obrony.

 

1. Bundesliga, 9. kolejka - 22.10.2011

Widownia: 44.472

 

[14] Kaiserslautern vs Gladbach [11] 0:1

2' - Mike Hanke 0:1

 

Artur - Buysse, Rodnei, Simunek, Kieftenbeld, Sivakov (45' Felipe Anderson), Tiffert, Skulason, Magera, Chevalier, Kouemaha (45' C. Fierro)

 

MoM: J. Arango [9.0]

 

Posiadanie piłki: 44% / 56%

 

Pomimo, że w ostatnim meczu Kieftenbeld mnie zawiódł, postanowiłem dać mu drugą szansę. Niestety, mecz ponownie zaczął się od straty gola przez nasz zespół i już nie zdołaliśmy zmienić wyniku. Spodziewałem się trudności z zajęciem dobrej lokaty przez zespół Kaiserslautern, lecz nie aż takich. Kieftenbeld stracił kompletnie moje zaufanie, jego miejsce na prawym skrzydle obrony zajmie prawdopodobnie Tiendalli.

Odnośnik do komentarza

Puchar Niemiec, 2. Runda - 25.10.2011

Widownia: 44.607

 

[17] Kaiserslautern vs FSV Frankfurt [bd] 7:0

4' - Lukas Magera 1:0

15' - Lukas Magera 2:0

19' - Lukas Magera 3:0 (kar)

22' - Christian Tiffert 4:0

25' - Carlos Fierro 5:0

48' - Carlos Fierro 6:0

82' - Felipe Anderson 7:0

 

Artur - Buysse, Rodnei, Simunek, Tiendalli, Stevanovic, Tiffert (45' Felipe Anderson), Skulason, Magera, Chevalier, C. Fierro

 

MoM: L. Magera [10.0]

 

Posiadanie piłki: 65% / 35%

 

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego wyniku. Tylko dlaczego moi piłkarze nie grają tak w lidze? Mam nadzieję, że to początek serii zwycięstw.

 

1. Bundesliga, 11. kolejka - 6.11.2011

Widownia: 29.854

 

[18] Kaiserslautern vs Mainz [17] 2:0

17' - Christian Tiffert 1:0

62' - Lukas Magera 2:0

 

Artur - Bugera, Rodnei, Simunek, Tiendalli, Felipe Anderson, Tiffert, Skulason, Magera, Chevalier, C. Fierro (45' Kouemaha)

 

MoM: L. Magera [8.0]

 

Posiadanie piłki: 42% / 58%

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...