Skocz do zawartości

Włoska Robota


Bartekrzem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie, mam nadzieję, że jest tu jeszcze choć trochę moich poprzednich czytelników. Zaczynają się ferie zimowe, więc postanowiłem rozpocząć nową karierę, tym razem będzie ona rozgrywana już w FM 2012 z prawdziwymi (a nie fikcyjnymi jak poprzednim razem zawodnikami). A więc do dzieła ..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rzym – 05.07.1990 rok.

 

Na Campo de' Fiori jak zwykle przechadzało się wiele osób, turyści robili sobie zdjęcia przy monumencie Giordano Bruno a młode pary kupowały pamiątki i kwiaty. Próbowałem wmieszać się w tłum ale po chwili usłyszałem krzyk, który rozległ się na całym placu.

-Tam jest! – ryknął krępy facet.

-O k**wa, już po mnie – pomyślałem.

-Na co czekacie?! Łapcie go ! – krzyknął do dwóch młodszych od niego mężczyzn, po czym ci zaczęli biec w moją stronę.

 

Nie wiedziałem co mam robić, na szczęście przy pomniku stała czarna Vespa. Nie wiele myśląc po prostu ją ukradłem.

 

-Eej! Co pan robi? – krzyknął młody chłopak, najwyraźniej były właściciel mojego nowego nabytku.

-Wybacz ale to sprawa życia i śmierci – odparłem i szybko odjechałem.

Dwóch tępych osiłków, którzy mnie gonili nie mogło sobie poradzić z otwarciem drzwi pierwszego lepszego samochodu, więc po kilkunastu minutach byłem już w swoim mieszkaniu niedaleko Via Veneto. Zacząłem się szybko pakować ale po chwili stanąłem zamyślony.. Dokąd chcesz uciec ? – zapytałem sam siebie i przypadkowo spojrzałem na zdjęcia wiszące na ścianie. Pośród innych wyróżniało się jedno, szczególnie oprawione i dla mnie jedno z najcenniejszych. Było to zdjęcie sprzed 3 lat, jedno z wielu z czasów kiedy grałem w młodzieżówce Chievo Werona. Byłem na nim z moim przyjacielem z Polski – Rafałem.

Hmm…a może by tak…- zacząłem myśleć. Nie minęła godzina od mojego wyjścia z domu a byłem już na lotnisku Ciampino, w ręku trzymając bilet do Warszawy, stolicy Polski. Musiałem uciekać a w tej sytuacji mój jedyny zagraniczny przyjaciel to właśnie warszawiak Rafał.

Odnośnik do komentarza

01.01.1992 r.

 

Nowy rok, nowe nadzieje i nowe mieszkanie w Warszawie. Po przylocie do Polski Rafał przyjął mnie do siebie dosyć niechętnie słysząc dlaczego uciekłem z Włoch. No ale cóż, każdy popełnia błędy. W kawalerce mojego przyjaciela mieszkałem ponad rok, przyszedł więc czas na zmiany. Wynająłem małe mieszkanko oraz znalazłem pracę. Dowiedziałem się, że w drużynie Gwardii Warszawa poszukują asystenta trenera, nie wahałem się ani chwili tylko od razu poszedłem do siedziby klubu. Kiedy prezes dowiedział się o tym, że grałem w młodzieżówce Chievo no i oczywiście tego, że jestem Włochem, zdecydował się dać mi szansę.

 

01.07.2011

 

Po 4 latach asystowania w 1996 roku zostałem pierwszym trenerem Gwardii. Szło nam całkiem nieźle co zaprocentowało ofertami pracy. W 1999 roku zostałem asystentem trenera warszawskich „Czarnych Koszul” lecz o 2004 roku pracowałem już u rywala zza miedzy – byłem scoutem w Legii. W ciągu tych kilkunastu lat działo się sporo, ożeniłem się z Polką – siostrą Rafała, kupiłem porządne mieszkanie w dzielnicy Służew i zainwestowałem pieniądze w nową Mazdę 3.

W Legii również działo się dużo, po zdobyciu pucharu Polski w sezonie 2010/11 oraz trzeciej pozycji w lidze Maciej Skorża jednak stracił pracę a drużyna rozpoczęła poszukiwania nowego menadżera. Od razu złożyłem wymagane papiery ale wiadomo, że nie byłem faworytem. Oferty dostało dwóch zagranicznych trenerów, na szczęście dla mnie obaj te oferty odrzucili. Klub dał mi szansę, podpisałem roczny kontrakt, będę zarabiał 5.500 € miesięcznie. Nazywam się Massimo Mancini, mam 41 lat i od 1 lipca 2011 roku jestem trenerem jednego z największych klubów piłkarskich w Polsce – Legii Warszawa.

Odnośnik do komentarza

Kilka spotkań w tej karierze już rozegrałem, więc napiszę tylko wyniki, trochę o transferach, a dopiero później przedstawię moją kadrę na ten sezon, mam nadzieję, że ktoś czyta :) Jeżeli tak to bardzo proszę o komentarze, opinie i ewentualnie rady.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mecze sparingowe wypadły bardzo dobrze, jedynym wymagającym rywalem było AS Monaco ale i tak jestem zadowolony z gry chłopaków.

 

Oto wyniki spotkań towarzyskich :

 

(Wyjazd) Legia 5-1 BSK Borcza

(Dom) Legia 2-2 AS Monaco

(Dom) Legia 3-0 Budafok

(Dom) Legia 0-0 Legia II

 

Niestety mecze o stawkę idą nam jak „po grudzie”, drużyna gra zupełnie inaczej niż w sparingach (co jest oczywiste) ale spodziewałem się lepszych występów. Po zeszłorocznych „niewypałach” transferowych dostałem tylko 150.000 €. Przed sezonem przeprowadziłem tylko dwie transakcje: z klubu za 10.000 € do Znicza Pruszków odszedł Marcin Bochenek a naszą kadrę z wolnego transferu zasilił 24-letni holenderski skrzydłowy Luigi Bruins.

 

A oto wyniki pierwszych trzech spotkań o stawkę, niestety nie odnieśliśmy w nich żadnego zwycięstwa.

 

Superpuchar Polski:

 

(Neutralne) Legia 3-3 Wisła Karne: 2-4

 

Liga Europejska 3 Runda Kwalifikacyjna :

 

(Dom) Legia 2-2 Fulham

(Wyjazd) Legia 1-4 Fulham

 

Niestety nasza przygoda w europejskich pucharach zakończyła się bardzo szybko. Meczu o Superpuchar nie żałuję aż tak bardzo, ponieważ to nie dzięki mnie graliśmy o to trofeum. Moim osobistym celem jest zdobycie mistrzostwa oraz dojście do półfinału Pucharu Polski, w którym będę dawał szansę zawodnikom rezerwowym oraz młodym aby nabrali doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Danijel Ljuboja - http://imageshack.us...jelljuboja.png/

Luigi Bruins - http://imageshack.us...uigibruins.png/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po przeprowadzonych analizach, obserwacjach oraz rozmowach z kadrą trenerską oraz samymi zawodnikami ustaliliśmy role oraz pozycje dla naszych graczy. Piłkarze będą zmieniać pozycję, które podam poniżej tylko w przypadku konieczności wymuszonej np. kontuzjami lub innymi czynnikami przez, które dany piłkarz nie będzie mógł wystąpić. Do kadry zostało włączonych kilku młodych i utalentowanych piłkarzy a nie potrzebni mi oraz słabi zawodnicy pierwszego zespołu zostali „zesłani” do rezerw.

 

Bramkarze:

 

- Wojciech SkabaPolska27l – Numer 2 w bramce Legii. Będzie występował głównie w Pucharze Polski.

 

- Dusan KuciakSłowacja26l – Zdecydowanie podstawowy bramkarz mojego zespołu. Dzięki swoim bardzo pewnym interwencjom wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce i sądzę, że szybko go nie straci.

 

Lewi obrońcy:

 

- Jakub WawrzyniakPolska28l – Nie ma zbyt dużej konkurencji, więc większość sezonu będzie grał w podstawowym składzie.

 

- Tomasz KiełbowiczPolska 35l – Najbardziej doświadczony i najstarszy zawodnik w klubie, jest tu głównie po to aby młodzi mogli się od niego uczyć piłkarskiego fachu ale również spokoju i opanowania.

 

Prawi obrońcy:

 

- Jakub RzeźniczakPolska24l – W pierwszych meczach będzie występować w pierwszym składzie. Jeżeli zaprezentuje się dobrze to raczej zostanie w nim na dłużej.

 

- Artur JędrzejczykPolska23l – Dobry, perspektywiczny zawodnik, może stanowić mocną konkurencję dla Kuby Rzeźniczaka.

 

Środkowi obrońcy:

 

- Kamil DankowskiPolska17l – Jeden z najmłodszych zawodników w kadrze. Będzie pobierał nauki od Żewłaka, mam nadzieję, że w przyszłości będzie zawodnikiem o podobnych umiejętnościach do tych które posiada 102-krotny reprezentant Polski.

 

- Michał ŻewłakowPolska35l – Z-ca kapitana, bardzo ważny element zespołu, liczę na to, że jego bagaż doświadczeń pomoże nam w trudnych momentach.

 

- Marcin KomorowskiPolska27l – Nominalny lewy obrońca przekwalifikowany na środkowego, w zeszłym sezonie grał bardzo dobrze na swojej nowej pozycji, wierzę, że w tym sezonie będzie podobnie.

 

- Dickson ChotoZimbabwe30l – Zawodnik bardzo podatny na kontuzje, jest w klubie już 9 lat, więc liczę na jego doświadczenie oraz zgranie z zespołem.

 

- Inaki AstizHiszpania27l – Nie jest moim faworytem do gry, swoją wartość będzie musiał udowodnić w meczach Pucharu Polski.

 

Defensywni pomocnicy:

 

- Ivica VrdoljakChorwacja28l – Kapitan i ostoja zespołu, potrafi świetnie dograć do kolegi.

 

- Moshe OhayonIzrael28l – Piłkarz, który o miejsce w składzie będzie musiał rywalizować z dwoma Polakami a nie ukrywam, że w Legii będę stawiał w większości na piłkarzy krajowych.

 

- Ariel BorysiukPolska20l – Bardzo utalentowany młody piłkarz, w przyszłości albo odejdzie z Legii za spore pieniądze albo będzie ostoją „Wojskowych”.

 

- Janusz GolPolska25l – Nie jest może fenomenem ale to bardzo solidny piłkarz. Na pewno przyda się w trakcie sezonu.

 

Środkowi pomocnicy ofensywni:

 

- Miroslav RadovićSerbia27l – Dla mnie jest jednym z najlepszych piłkarzy jakich posiadam w kadrze, potrafi wspólnie ze swoim rodakiem Danijelem stworzyć ogromne zagrożenie pod bramką rywala. Jest również ulubieńcem publiczności.

 

- Rafał WolskiPolska -18l – Bardzo młody zawodnik, mam nadzieję, że podpatrując Rado, sporo się od niego nauczy i w przyszłości stanie się ważnym elementem zespołu.

 

Lewoskrzydłowi:

 

- Luigi BruinsHolandia24l – Niesamowicie wszechstronny zawodnik, może grać z powodzeniem na wszystkich pozycjach w pomocy oraz w ataku. Póki nie zgra się z zespołem, nie poduczy języka oraz nie poprawi kondycji będzie siedział na ławce, ale w dalszej fazie sezonu może powalczyć o pierwszą jedenastkę.

 

- Maciej RybusPolska22l – Podstawowy lewoskrzydłowy. Musi grać na wysokim poziomie, ponieważ ma bardzo dobrych konkurentów na swoją pozycję.

 

- Michał ŻyroPolska19l – Młody ale mający już doświadczenie w ekstraklasowych bojach, jeżeli będzie dalej rozwijał się tak dobrze to może stać się podstawowym zawodnikiem.

 

Prawoskrzydłowi:

 

- ManuPortugalia29l – Mimo negatywnych głosów kibiców oraz ekspertów jest do dla mnie świetny piłkarz, nieraz może się nam przydać jego szybkość.

 

- Jakub KoseckiPolska21l – Młody zawodnik, który był głównie wypożyczany w przeszłości, w tym sezonie tak nie będzie. Zostanie zmiennikiem Manu.

 

- Aleksander JagiełłoPolska - 16l – Najmłodszy piłkarz w drużynie. Bardzo dobry jak na swój wiek. Wielki talent, trzeba dać mu się rozwijać i trenować z pierwszym zespołem.

 

Napastnicy:

 

- Michal Hubnik Czechy -28l – Zawodnik, którego zwolennikiem nie jestem, jeżeli nie zacznie grać lepiej niż dotychczas to nie zdecyduję się go wykupić po zakończeniu wypożyczenia.

 

- Michał KucharczykPolska20l – drugi napastnik, może grać również na lewym skrzydle, jestem pewien, że wspomoże klub w tym sezonie w wielu momentach.

 

- Danijel LjubojaSerbia33l – bezdyskusyjnie podstawowy napastnik w klubie, mam nadzieję, że pomoże nam jego doświadczenie oraz niemałe umiejętności.

 

Taktyki, które najbardziej pasują do moich zawodników i którymi będę grał to : 4-2-3-1 , 4-2-2-2 i 4-2-1-2-1.

Odnośnik do komentarza

Pierwszych 10 kolejek oraz pierwszego meczu w Pucharze Polski nie będę opisywał szczegółowo, ponieważ rozegrałem je przed rozpoczęciem pisania tego opowiadania.

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

[Ekstraklasa] [1/30]

 

Jagiellonia 0-4 Legia

33`Hubnik 40`Kucharczyk 47`Żewłakow 79`Jagiełło

 

[Ekstraklasa] [2/30]

 

Legia 0-2 Korona

16`Lech 91`Cichos

 

[Ekstraklasa] [3/30]

 

Bełchatów 0-1 Legia

91` Komorowski

 

[Ekstraklasa] [4/30]

 

Legia 1-1 Wisła

68`Sobolewski (sam.) – 47`Vrdoljak (sam.)

 

[Ekstraklasa] [5/30]

 

Legia 1-3 Górnik Zabrze

85`Ljuboja – 14`,41`Thomik 52`Banaś

 

[Ekstraklasa] [6/30]

 

Lech 0-0 Legia

 

[Ekstraklasa] [7/30]

 

Legia 2-0 Ruch Chorzów

12`Rybus 79`Ljuboja

 

[Ekstraklasa] [8/30]

 

Lechia Gdańsk 0-6 Legia

3`Ljuboja 58`Komorowski 29`,34`,45`,62`Żyro

 

[Ekstraklasa] [9/30]

 

Legia 3-3 Śląsk

32`Komorowski 50`Ljuboja 77` Kucharczyk – 40`Diaz 68`,87`Agab

 

[Ekstraklasa] [10/30]

 

ŁKS Łódź 1-4 Legia

35`Mięciel – 37`,55`Radović 49`Choto 71`Ljuboja

 

 

[Puchar Polski] [2 Runda]

 

Ruch Radzionków 1-3 Legia

56`Krzywicki – 17`65`Żyro 61`Kucharczyk

 

Po 10 pierwszych spotkaniach jestem bardzo zadowolony z postawy Marcina Komorowskiego, Michała Kucharczyka oraz Michała Żyro. Niestety często zawodzi mnie Michał Żewłakow i jeżeli tak dalej pójdzie to Żewłak nie będzie miał miejsca nawet w meczowej osiemnastce.

 

Oto tabela po 10 seriach gier:

 

| Poz   | Inf   | Zespół		   |	   | M	 | Wyg   | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.	|	   | Górnik Zabrze	|	   | 10	| 6	 | 2	 | 2	 | 15	| 7	 | +8	| 20	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 2.	|	   | Śląsk			|	   | 10	| 5	 | 4	 | 1	 | 20	| 11	| +9	| 19	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 3.	|	   | Bełchatów		|	   | 10	| 6	 | 1	 | 3	 | 15	| 11	| +4	| 19	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 4.	|	   | Legia			|	   | 10	| 5	 | 3	 | 2	 | 22	| 10	| +12   | 18	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 5.	|	   | Lech			 |	   | 10	| 5	 | 3	 | 2	 | 14	| 6	 | +8	| 18	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 6.	|	   | Ruch Chorzów	 |	   | 10	| 4	 | 4	 | 2	 | 19	| 12	| +7	| 16	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.	|	   | Zagłębie Lubin   |	   | 10	| 4	 | 4	 | 2	 | 13	| 11	| +2	| 16	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 8.	|	   | Korona Kielce	|	   | 10	| 4	 | 2	 | 4	 | 14	| 12	| +2	| 14	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 9.	|	   | Widzew		   |	   | 10	| 2	 | 8	 | 0	 | 11	| 9	 | +2	| 14	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 10.   |	   | Wisła			|	   | 10	| 2	 | 7	 | 1	 | 11	| 11	| 0	 | 13	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 11.   |	   | Polonia Warszawa |	   | 10	| 2	 | 5	 | 3	 | 13	| 14	| -1	| 11	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 12.   |	   | Jagiellonia	  |	   | 10	| 2	 | 4	 | 4	 | 15	| 23	| -8	| 10	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 13.   |	   | Cracovia		 |	   | 10	| 3	 | 1	 | 6	 | 9	 | 14	| -5	| 10	|
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 14.   |	   | Podbeskidzie	 |	   | 10	| 2	 | 2	 | 6	 | 15	| 24	| -9	| 8	 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 15.   |	   | ŁKS Łódź		 |	   | 10	| 1	 | 2	 | 7	 | 8	 | 19	| -11   | 5	 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| 16.   |	   | Lechia Gdańsk	|	   | 10	| 0	 | 2	 | 8	 | 12	| 32	| -20   | 2	 |
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

10 październik 2011r.

 

Na stadionie Pepsi Arena zgromadziło się ponad 19.000 widzów aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę. Moi podopieczni bardzo słabo spisują się w meczach na własnym podwórku ale kiedy to zmienić jak nie w meczu ze słabą Cracovią. Ustawiłem drużynę bardzo ofensywnie, Luigi Bruins zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, ponieważ razem z Januszem Golem tworzył parę środkowych pomocników. Na prawym skrzydle świetnie spisywał się Manu. W środku obrony zaporę nie do przejścia stanowiła para: Marcin Komorowski oraz Dickson Choto. Mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem.

 

[Ekstraklasa] [11/30]

 

Legia 4-1 Cracovia

11`Komorowski 28`Ljuboja 48`Manu 80`Vrdoljak - 89`Dudzic

 

Kilka godzin po meczu podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem wyszukanym przez naszego scouta. Jest to 23-letni Nigeryjczyk Yerro Bello. Najlepiej czuje się grając na "szpicy". Będzie alternatywą w przypadku nie wykupienia Michala Hubnika. Nowy nabytek kosztował nas 100.000 euro oraz 30% zysku z kolejnego transferu dla jego poprzedniego klubu - FC Vaslui.

Odnośnik do komentarza

21 października przy ulicy Konwiktorskiej przyszedł czas na pierwsze derby Warszawy w których Legia grała pod moją wodzą. Pan Wojciechowski na kilka dni przed meczem zwolnił trenera Zielińskiego a dzień przed derbami na ławkę trenerską Polonii jako nowy menadżer zasiadł Paweł Janas. Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze, kontrolowaliśmy przebieg gry a nasi skrzydłowi co i rusz nękali obronę rywali. Niestety na oba strzelone przez nas gole Polonia odpowiadała trafieniami wyrównującymi. Fatalnie w tym spotkaniu jak i w poprzednich prezentował się Jakub Wawrzyniak, a mając na uwadze to, że Tomek Kiełbowicz jest już zaawansowany wiekowo, muszę się rozglądać za nowym lewym obrońcą.

 

[Ekstraklasa] [12/30]

 

Polonia Warszawa 2-2 Legia

58`Bonin 71`Kokoszka – 9`Manu 63`Kucharczyk

 

Po remisie w derbach przyszło nam grać mecz kolejnej fazy naszego krajowego pucharu. Los chciał, że w trzeciej rundzie tych rozgrywek zmierzyliśmy się z drużyną Jagielloni w Białymstoku. Jaga na to spotkanie wyszła w najsilniejszym według mnie zestawieniu, ja będąc konsekwentnym do meczu w PP wystawiłem głównie piłkarzy, którzy mają mało okazji do gry w podstawowym składzie. Za szansę gry odwdzięczyli mi się wspaniale, bardzo dobrze na lewej stronie defensywy zagrał Kiełbowicz. Świetne 25 minut po wejściu na boisku rozegrał 16-letni Aleksander Jagiełło. Michal Hubnik również pokazał co potrafi zaliczając asystę i zdobywając bramkę. Na ogromną pochwałę zasłużył Rafał Wolski, który często mijał kilku rywali i świetnie odgrywał do lepiej ustawionych kolegów.

 

[Puchar Polski] [Trzecia Runda]

Jagiellonia 0-2 Legia

12`Wolski 71`Hubnik

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W kolejnej kolejce przyszło nam się zmierzyć ze słabo spisującym się na wyjeździe Zagłębiem Lubin . Mecz był bardzo nudny dla kibiców, bardzo mało się działo, większość strzałów była niecelna. Cieszyć może fakt, że mieliśmy ponad 60 % posiadania piłki. Jest to zadowalający fakt, ponieważ chcę aby Legia zawsze spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i szanowała piłkę. Po 38 minutach gry Manu wpis ał się na listę strzelców dzięki czemu mogliśmy dopisać sobie kolejne trzy oczka w tabeli.

 

[Ekstraklasa] [13/30]

 

Legia 1-0 Zagłębie

38`Manu

 

Po 8 meczach bez porażki przyszedł czas na potknięcie. Niestety miało ono miejsce w elektryzującym kibiców spotkaniu z Widzewem Łódź. Przez świetną serię moi piłkarze byli trochę za bardzo pewni siebie. Łódzka drużyna zaskoczyła nas bardzo ofensywną grą, zagrali bez respektu i to im się opłaciło. W 29minucie zdobyli bramkę i mimo wielu szans nie udało się już nawet wyrównać. Bardzo rozczarowała, a nawet zdenerwowała mnie postawa Inakiego Astiza. Hiszpan wiele razy prosił mnie abym dał mu szansę, grał w kilku meczach a potem występował głównie w meczach drużyny rezerw. Niestety w Łodzi zaprezentował się fatalnie przez co raczej na dobre pożegnał się z 18 meczową, co w konsekwencji może doprowadzić do tego, że Legię opuści jedyny Hiszpan w zespole.

 

[Ekstraklasa] [14/30]

 

Widzew 1-0 Legia

29`Oziębała

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pierwszą połowę sezonu zakończyliśmy meczem z przedostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała. To spotkanie było pokazem rażącej nieskuteczności moich podopiecznych. Około 20 strzałów oddanych na bramkę rywala z czego tylko kilka celnych. Na szczęście nasza defensywa popełniła tylko jeden błąd, co prawda przeciwnik wykorzystał go w stu procentach ale to nie odebrało nam 3 punktów. Świetna gra Michała Kucharczyka oraz bardzo dobre podania Danijela Ljuboi zapewniły nam zwycięstwo i awans w tabeli na 3 miejsce. Po piętnastu rozegranych meczach sezonu do drugiego Śląska mamy 4 punkty straty, do liderującego Lecha punktów 5. Teraz czekają nas jeszcze dwa mecze rewanżowe a potem przerwa i okno transferowe.

 

[Ekstraklasa] [15/30]

 

Legia 2-1 Podbeskidzie

49`,75`Kucharczyk - 53`Cieśliński

Odnośnik do komentarza

Ostatnie dwa spotkania przed zimową przerwą przyszło nam zagrać z Jagiellonią u siebie oraz z Koroną na wyjeździe. W meczu z drużyną Jagi zagraliśmy jednym napastnikiem, nasi rywale zaskoczyli nas bardzo odważną i ofensywną grą. W miarę upływu czasu zaczęliśmy stwarzać groźniejsze okazje. Niestety znów zawodziła skuteczność pod bramką rywali. Nie pomógł nam nawet fakt, że przeciwnicy kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ dwóch zawodników drużyny przeciwnej zostało ukaranych czerwonymi kartkami.

 

[Ekstraklasa] [16/30]

 

Legia 0-0 Jagiellonia

 

W meczu w Kielcach zdecydowałem się na bardzie ofensywną taktykę i desygnowałem do gry dwóch napastników. Po raz pierwszy w tym sezonie w podstawowym składzie Legii wystąpiło aż dziewięciu obcokrajowców. Jak się potem okazało wybranie takiej jedenastki bardzo się opłaciło. Korona nie miała w tym meczu wiele do powiedzenia a 9897 fanów oglądało popis umiejętności legionistów.

 

[Ekstraklasa] [17/30]

 

Korona 0-4 Legia

42`Hubnik 44`,83`Ljuboja 73`Vrdoljak

 

Po pierwszej części sezonu zajmujemy 3 pozycje w tabeli. Mamy trzy punkty straty do drugiego miejsca. Do liderującego Śląska Wrocław tracimy sześć oczek.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

01.01.2012r.

 

Do Legii oprócz nowego roku zawitał również nowy napastnik - Yerro Bello. Jest to bardzo utalentowany 23-letni nigeryjski zawodnik. Został sprowadzony do klubu za 100.000 € z rumuńskiego FC Vaslui. Mam nadzieję, że będzie wzmocnieniem i alternatywą na wypadek niewykupienia Michala Hubnika z Sigmy Ołomuniec. Niepokojące jest to, że o nowym kontrakcie nie chce rozmawiać Danijel Ljuboja. W mediach pojawiły się informacje o tym, że różne kluby interesują się Jakubem Rzeźniczakiem oraz Rafałem Wolskim, ja jednak wolałbym aby obaj zawodnicy pozostali w Legii.

 

Przez to, że w Ekstraklasie przerwa zimowa trwa bardzo długo, byłem zmuszony zaplanować dwa tournee. Ogólnie nim znów ruszą rozgrywki ligowe rozegramy 12 meczów kontrolnych. Naszym pierwszym rywalem będzie słoweński Triglav z którym zagramy na Pepsi Arenie. Finanse nie pozwoliły na wyjechanie do Turcji, Hiszpanii ani żadnego z krajów do których zazwyczaj wyjeżdża się na obozy, więc tournee, które zorganizowaliśmy odbędą się w Niemczech i w Rosji. W kraju naszych zachodnich sąsiadów zmierzymy się z drużynami z niższej półki - Regensburg, Bielefeld, Wuppertal, Lotte. Po powrocie do Warszawy rozegramy mecz przyjaźni z holenderskim klubem ADO Den Haag. Następnie czeka nas wyjazd do Rosji gdzie zmierzymy się z bardzo dobrymi zespołami - Rostów, Dinamo Moskwa, CSKA Moskwa, Lokomotiw Moskwa. Po powrocie z "podboju Moskwy" czekają nas dwa bardzo trudne mecze na własnym boisku, pierwszy to mecz z francuskim Lille, a drugi, kończący okres przygotowań do wznowienia rozgrywek ligowych to mecz z włoskim Napoli.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz kontrolny po przerwie rozegraliśmy na własnym stadionie.W obecności garstki kibiców mój zespół nie bez problemów pokonał słoweński Triglav.

 

[Towarzyski]

 

Legia 2-1 Triglav

43`Hubnik 95`Puhan(sam.) - 86`Kastelić

 

Po pierwszym sparingu przyszedł czas na wylot do Niemiec. Na tournee do naszych zachodnich sąsiadów oprócz pierwszej kadry polecieli również chorwacki bramkarz Marijan Antolović, który dotychczas grał i trenował z zespołem rezerw, młody lewy obrońca Bartosz Widejko oraz lewoskrzydłowy Bartosz Żurek.

Tournee okazało się bardzo udane, świetnie prezentowali się Widejko,Dankowski oraz Ljuboja. Jedyną smutną informacją którą przywozimy z Niemiec jest to, że podczas pobytu za granicą kontrakt z TSG 1899 Hoffenheim podpisał Danijel Ljuboja. To oznacza, że nasz najlepszy strzelec będzie grał w koszulce Legii tylko do końca obecnego sezonu.

 

[Tournee-Niemcy]

 

Regensburg 0-3 Legia

36`Vrdoljak 84`Astiz 91`Kosecki

 

[Tournee-Niemcy]

 

Bielefeld 0-1 Legia

4`Żyro

 

[Tournee-Niemcy]

Wuppertal 1-2 Legia

44`Astiz 73`Vrdoljak (kar.)

 

[Tournee-Niemcy]

Lotte 1-4 Legia

33`Engelmann - 10`Choto 26`,43`Ljuboja 75`Dankowski

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po powrocie z Niemiec czekało nas spotkanie z holenderskim Den Haag. Przy obecności 6015 kibiców na boisku wybiegł prawie najmocniejszy skład. Gra układała się bardzo ładnie, kontrolowaliśmy spotkanie co zostało udokumentowane bramką Luigiego Bruinsa. Niestety zmęczenie w drugiej połowie spowodowało to, że Holendrzy wyrównali. Od 60 minuty spotkania na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi, znów bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi - Bartosz Widejko, Rafał Wolski oraz Aleksander Jagiełło. Teraz czas na wylot do Rosji, tam czekają nas ciężkie mecze ale po tym co moi zawodnicy pokazali dotychczas jestem dobrej myśli.

 

[Towarzyski]

Legia 1-1 ADO Den Haag

40`Bruins - 57`Ergic

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po meczu przyjaźni przy Łazienkowskiej przyszedł czas na wyjazd do Rosji. Na lotnisku w Moskwie przywitała nas minusowa temperatura i śnieg, po zameldowaniu się w hotelu wieczorem odbył się trening i odprawa przed meczem, który miał się odbyć następnego dnia. Jako, że wszyscy byliśmy zmęczeni po podróży nie oczekiwałem wielkiej gry w tym spotkaniu.

A jednak myliłem się, Legioniści w z Rostowem na bocznym boisku Lokomotiwu zagrali wręcz koncertowo i pokonali Rostów 4-1.

 

[Tournee-Rosja]

 

Rostów 1-4 Legia

4`Shilov - 6`Vrdoljak, 38`57`Radovic, 43`Ljuboja

 

Po pierwszym spotkaniu w Rosji z naszym zespołem kontrakty podpisało dwóch bardzo doświadczonych zawodników. Skorzystałem z możliwości ich zatrudnienia, ponieważ to, że nie wiek a umiejętności są najważniejsze doskonale udowadnia wielu zawodników, m.in. Ryan Giggs czy Raul. Dlatego też już w tym oknie transferowym nowym legionistą został Stephen Appiah, który dołączył do drużyny z wolnego transferu. Jest to 31-letni defensywny pomocnik z Ghany, którą to reprezentował aż 53-krotnie zdobywając dla niej 13 bramek. Ma za sobą występy w takich drużynach jak Udinese, Parma, Juventus, Fenerbahce, Bologna i Cesena.

Drugim już dość wiekowym zawodnikiem, który wzmocni szeregi Legii jest Danny Landzat, 36-letni Holender, 38-krotny reprezentant swojego kraju dla którego zdobył 1 bramkę, również widzę w nim defensywnego pomocnika. Danny grał w klubach takich jak Ajax, Willem II, AZ Alkmaar, Wigan, Feyenoord, FC Twente. Landzat zawita w naszym klubie 1 lipca 2012 roku, pozyskany został za darmo z holenderskiego FC Twente.

Obaj ci zawodnicy zostaną zawodnikami Legii Warszawa głównie po to, aby wnieść do szatni trochę doświadczenia oraz po to aby młodzież miała się od kogo uczyć arkanów futbolu.

 

Wracając do naszego rosyjskiego tournee w kolejnych spotkaniach niestety nie było już tak dobrze. 1 remis oraz dwie porażki w następnych trzech meczach to niepokojący wynik aczkolwiek lekkim usprawiedliwieniem moich zawodników może być to, że rywale do najsłabszych nie należeli.

 

[Tournee-Rosja]

 

Dinamo Moskwa 1-1 Legia

51`Golubev - 45`Kucharczyk

 

[Tournee-Rosja]

 

CSKA 2-0 Legia

9`Andreev, 53`Choto sam.

 

[Tournee-Rosja]

 

Lokomotiw 2-1 Legia

43`Sychev, 66`Polischuk - 58`Manu

 

Po powrocie do Polski czekają nas mecze z dwoma bardzo wymagającymi rywalami - włoskim Napoli oraz z francuskim Lille.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W Polsce po kilku dniach treningu przyszło nam zagrać mecze z dwoma bardzo wymagającymi rywalami. Z racji tego, że klasa przeciwników była dość wysoka to na trybunach na każdym z tych spotkań zasiadało ponad 10.000 fanów.

 

W meczu z mistrzem Francji nie poznawałem swoich piłkarzy. Mieli spętane nogi, nie realizowali założeń taktycznych, można powiedzieć, że ten mecz przegraliśmy już w szatni, mimo iż był to tylko sparing odbyłem indywidualną rozmowę z kilkunastoma zawodnikami. W meczu przeciwko drużynie z mojego kraju na mecz wyszli zupełnie odmienieni, naciskali rywala, gra w większości toczyła się na połowie klubu z Neapolu. Niestety nieskuteczność w ataku i poważny błąd w kryciu przy stałym fragmencie gry naszego kapitana - Ivicy Vrdoljaka spowodowały, że i ten mecz przegraliśmy. Za tydzień inauguracja ligi, wg mnie do poprawienia mamy tylko skuteczność, jeżeli poprawimy naszą grę w tym aspekcie to możemy z powodzeniem walczyć o podwójną koronę. A żeby było o to łatwiej w tym roku jak i w przyszłych sezonach do Legii zawitał znany polskim kibicom 20-letni ofensywny pomocnik z Gruzji - Nika Dzalamidze. Przyszedł on do nas z mało znanego klubu jakim jest Baia Zugdidi. Na ten transfer wydaliśmy 100.000 euro przez co w budżecie zostało już niewiele, na pewno nie wystarczająco na kolejne wzmocnienia. Mam nadzieję, że Nika będzie wzmocnieniem na lata. Mam ku temu podstawy, ponieważ w 20 minutach w których zagrał przeciwko Napoli zaprezentował się na prawdę wyśmienicie, oddał dwa potężne strzały, które mijały bramkę dosłownie o kilkanaście centymetrów. Według mnie nasza gra idzie w dobrym kierunku, no ale wszystko zweryfikuje liga...

 

[Towarzyski]

 

Legia 0-3 Lille

32`Sow,58`Tulio de Melo,62`Hazard

 

[Towarzyski]

 

Legia 0-1 Napoli

18`Campagnaro

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...