Skocz do zawartości

Trzecia siła w Barcelonie!


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Przewagę w pierwszej części udokumentowaliśmy jednym golem Lorenza z rzutu karnego. Powinno ich być więcej, ale gracze Zaragozy bronili dostępu do bramki własnym ciałem, nawet bomby Ganga przyjmowali na siebie i ratowali zespół od kolejnych bramek. Dwa razy też trafiliśmy w poprzeczkę. Dlatego durny faul N’Gonge w polu karnym po równie żenującym zagraniu Kocana co w konsekwencji oznaczało wyrównanie, wnerwiło mnie nie na żarty. Przy takiej przewadze z naszej strony, remis był wynikiem całkowicie nie do przyjęcia. Całe szczęście kiedyś zdecydowałem się pozyskać zawodnika, co się zwie Gul i bardzo często właśnie on ratuje nasz cały zespół. Dziś nietypowo, bo po strzale z rzutu rożnego. Wycofaliśmy się, graliśmy z kontry i zdobyliśmy trzeciego gola, znowu po rzucie karnym. Cztery bramki, z czego trzy z ‘jedenastki’. Rzadko się to zdarza.

 

Liga Adelante, 20. kolejka 17.01.2016

[2]C.E. Europa 3:1 (1:0) Real Zaragoza[8]

1:0 Lorenz [33’k]

1:1 Postiga [57’k]

2:1 Gul [65’]

3:1 Lorenz [88’k]

 

MoM: Lorenz (9.0)

Widzów: 7000

 

Podsumowanie:

TABELA PO 20. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Nieczęsto zdarzają się sytuacje w tej grze, by sędzia doliczył trzy minuty, a rywal doprowadził do remisu w piątej. Bardzo nas boli ta porażka remis. Po 30 minutach nic nie wskazywało, by coś mogło nam zagrozić. Głupią czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, otrzymał Benali. Na tyle głupią, że dostał ode mnie karę w postaci odebrania dwóch pensji. Wielki pech i wielka szkoda.

 

Liga Adelante, 21. kolejka 24.01.2016

[15]Girona 2:2 (1:2) C.E. Europa[2]

0:1 Kevin [21’]

0:2 Carrillo [26’]

1:2 Braulio [43’]

2:2 Tebar [90’+5]

 

MoM: Kevin (7.9)

Widzów: 5267

Odnośnik do komentarza

Dwusetny mecz w roli menedżera C.E. Europa należałoby godziwie uczcić. Zespół się ze mną zgodził i zabrał solidnie do roboty. Scenariusz podobny do pechowego meczu z Gironą, ale już z happy endem. Dwa ciosy z naszej strony nie spotkały się z żadną ripostą gospodarzy. Troszkę się obawiałem naszej gry w obronie, bo na lewej stronie nie mogłem skorzystać z dwóch graczy i miejsce musiał zająć zakurzony Ponti. Zastępstwo wypadło wspaniale i z notą 7.4 był jednym z lepszych aktorów widowiska. Jeszcze o strzelcach goli. Lorenzem zainteresował się zespół FSV Frankfurt, w konsekwencji czego otrzymałem ofertę kupna niemieckiego DP. 120 000 euro szału nie robi, więc natychmiast odrzuciłem ofertę. Co do Gula to jest on pierwszym zawodnikiem w moim klubie, którego wartość sięgnęła miliona euro. Osobiście wyceniam go na cztery miliony i poniżej tej kwoty nie zejdę.

 

Liga Adelante, 22. kolejka 31.01.2016

[20]Celta Vigo 0:2 (0:1) C.E. Europa[2]

0:1 Lorenz [29’k]

0:2 Gul [61’]

 

MoM: Gul (7.7)

Widzów: 6456

Odnośnik do komentarza

Jeżeli menedżera moich dzisiejszych rywali, klub chce zwolnić z powodu szóstej pozycji w lidze, to znaczy, że skład i oczekiwania maja co najmniej na doły Primera Division. I pokazali klasę, niszcząc nas już w pierwszych dziesięciu minutach. Dwa stałe fragmenty gry i fatalne zachowanie obrony. Do tego brak Ganga (mecz reprezentacji) i kontuzja w pierwszych minutach Carrillo, nie mogły nam dać choćby marnego punkcika. Nie dały, a nasz występ był niemal kompromitujący. Poza tym, Carrillo wypada na dwa tygodnie z powodu urazu. Jego miejsce zastąpi Wolanski.

 

Liga Adelante, 23. kolejka 07.02.2016

[2]C.E. Europa 0:3 (0:2) Xerez[6]

0:1 Israel [7’]

0:2 Smrekar [10’]

0:3 Strestik [70’]

 

MoM: Israel (8.1)

Widzów: 7000

Odnośnik do komentarza

Obecnie na kontynencie azjatyckim są rozgrywane mistrzostwa tego regionu, dlatego Gang nie jest dostępny jeszcze przez jeden mecz (póki co dwie przegrane Chin, więc na awans z grupy się nie zanosi). Lecz tym razem nie był nam potrzebny chiński skrzydłowy. Za to nie wyobrażam sobie tego klubu bez Dariusza Gula. Za nami ponad połowa sezonu i ten zawodnik ma na koncie 15 goli i 9 asyst. Dziś dołożył dwie bramki, dające minimalną wygraną z Rayo. Troszkę jakbyśmy stracili impet, ale lada chwila będziemy bić się znowu w pełnym składzie, bez żadnych kontuzji i wyjazdów.

 

Liga Adelante, 24. Kolejka 14.02.2016

[2]C.E. Europa 2:1 (1:1) Rayo Vallecano[14]

0:1 Alibec [12’]

1:1 Gul [29’]

2:1 Gul [56’]

 

MoM: Gul (8.8)

Widzów: 6887

Odnośnik do komentarza

Magic - przydałoby mi się takie 5:1 z Barceloną, jakie Ty osiągnałeś :D

_______________________________________

 

Gospodarka jak gospodarka, ale w piłce nożnej Chiny jeszcze długo nie będą potęgą. Fazę grupową mistrzostw Azji zakończyli porażką z Japonią, 0:7. Szkoda, że mój zawodnik uczestniczył w tej żenadzie i otrzymał zawrotną notę 5.00. Ja jednak lubię widzieć szklankę w połowie pełną i uznam, że zaliczył mecz na piątkę :)

Podział punków był dla nas bardzo szczęśliwy, bo byliśmy mniej groźni. Logrones zmarnował wiele okazji, a mimo to nasza defensywa została oceniona bardzo wysoko. N’Gonge z notą 7.4 był najlepszym piłkarzem w mojej drużynie. Ja nie do końca jestem zadowolony z remisu, gdyż ograniczyliśmy znacznie swoje szanse do dogonienia Getafe.

 

Liga Adelante, 25. kolejka 19.02.2016

[16]U.D. Logrones 1:1 (1:1) C.E. Europa[2]

0:1 Gul [4’]

1:1 Yannick [7’]

 

MoM: Yannick (7.5)

Widzów: 13 976

 

Podsumowanie:

TABELA PO 25. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Bardzo zaniepokoił mnie ten mecz, szczególnie pierwsza połowa. Byliśmy wręcz tragiczni. Ceuta spokojnie mogła zdobyć trzy bramki, a to przecież ostatnia drużyna w tabeli, ze śmiesznym dorobkiem 10 punktów! Rozumiałbym, gdyby męczyły nas kontuzje, ale wyszliśmy w pełnym składzie. Nawet te nasze trafienia takie przypadkowe były. Mam nadzieję, że nie jest to już zmęczenie sezonem, gdyż wchodzimy w jego decydującą fazę.

 

Liga Adelante, 26. kolejka 28.02.2016

[22]Ceuta 1:3 (1:1) C.E. Europa[2]

1:0 Cadamuro [24’]

1:1 Mariotti [41’]

1:2 Gang [63’]

1:3 Samuel [71’sam]

 

MoM: Mariotti (7.6)

Widzów: 4873

Odnośnik do komentarza

Jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, by w ciągu czterech minut padły aż trzy bramki. Ta pierwsza, autorstwa Popo tak nas rozzłościła, że obróciliśmy wynik w mgnieniu oka. Jeszcze przed przerwą, kolejnego gola dla nas dołożył Koltovich, stawiając drużynę w optymalnej pozycji. Szansę na pokrzyżowanie nam planów, stworzył Biobaku faulem na drugą żółtą kartkę. Kontuzji doznał też Kevin i robiło się nieciekawie. Rywal nie potrafił jednak wykorzystać przewagi, na dodatek stracił czwartą bramkę. My, jak na drużynę broniąca spisaliśmy się na medal. Powoli zaczynam się powtarzać w zakładce 'MoM', ale Gul nei daje mi innego wyjścia. Co ciekawe, uznał moje pochwały po meczu za zadziwiające, bo jego zdaniem nie grał nadzwyczajnie.

 

Liga Adelante, 27. Kolejka 06.03.2016

[2]C.E. Europa 4:1 (3:1) Murcia[10]

0:1 Popo [15’]

1:1 Carrillo [17’]

2:1 Gul [19’]

3:1 Koltovivh [31’]

4:1 Wolanski [63’]

 

MoM: Gul (8.5)

Widzów: 7000

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie polecam kibicom spóźniać się na mecze mojej drużyny. Wtedy właśnie dzieje się najwięcej. Po ledwie dwunastu minutach mieliśmy za sobą trzy gole i masę emocji. Przegenialny był skrzydłowy Gang, autor wszystkich naszych bramek. Niestety przy okazji doznał kontuzji i nie będzie grał w piłkę przez pięć tygodni. Z kolei Lorenz będzie musiał pauzować za kartki. Mimo to wszyscy jesteśmy w dobrych nastrojach, bo wygrana na słynnej wyspie była bardzo nieoczekiwana.

 

Liga Adelante, 28. kolejka 13.03.2016

[7]Mallorca 2:3 (2:3) C.E. Europa[2]

0:1 Gang [3’]

1:1 Reimerink [10’]

1:2 Gang [12’]

1:3 Gang [41’]

2:3 Keko [44’]

 

MoM: Gang (9.5)

Widzów: 13 297

Odnośnik do komentarza

Jacelinho – Gang i Gul

__________________________________________

 

Jacyś tacy bezjajeczni byliśmy w pierwszych 45 minutach. Okazji na bramki nie było dużo, a i te stworzone, jakieś takie bez wiary. Ciapowatość przerwał brutalnie N’Gonge, który bardzo zdecydowanie popchnął rywala w polu karnym, co w 90% oznaczało prowadzenie Herculesa. Te 10% dołożył Bruno i od tego momentu moja wiara w punkty mocno się skurczyła. Drugi gol dla gości już załatwił sprawę. Po przerwie szybciutko straciliśmy trzecią bramkę i mogłem na luzie obserwować poczynania mojej ekipy i rozmyślać o ewentualnych karach. Mariotti, N’Gonge i Biobaku przez kolejne dwa tygodnie będą grać za friko. Dziś byli najlepszymi piłkarzami Herculesa, a ja nie akceptuję schodzenia poniżej pewnego poziomu.

 

Liga Adelante, 29. Kolejka 20.03.2016

[2]C.E. Europa 0:4 (0:2) Hercules[15]

0:1 Bruno [32’k]

0:2 Annunziata [40’]

0:3 Annunziata [47’]

0:4 Annunziata [90’+1]

 

MoM: Annunziata (9.6)

Widzów: 6724

 

Podsumowanie:

Niestety spadamy na trzecią pozycję w lidze. Niech to szlag!

Odnośnik do komentarza

W defensywie już lepiej, w ofensywie dalej tragedia. Czyżby Gang był aż tak dużym osłabieniem? Nawet Gul wali ostatnio po trybunach zamiast trafiać do siatki. Obie połowy miały dwa różne oblicza. Do przerwy przeważaliśmy my, po zmianie stron, Salamanca. To ciężki przeciwnik (u nas przegraliśmy 1:3), dlatego jestem umiarkowanie zadowolony z remisu.

 

Liga Adelante, 30. Kolejka 23.03.2016

[13]Salamanca 0:0 (0:0) C.E. Europa[3]

 

MoM: Gaztanaga (7.4)

Widzów: 6297

 

Podsumowanie:

TABELA PO 30. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Powszechnie wiadomo, że najlepszym lekarstwem na tzw. siniaka czyli po prostu krwiaka, jest przyłożenie pijawki lekarskiej, która (w bolesny wprawdzie sposób) pozbędzie się gromadzonej w jednym miejscu krwi. Dzisiaj rolę pijawki odegrał zespół Eibar. Trochę kłuli, trochę bolało, ale też uzdrowili nasze wszystkie formacje. Gul zaczął strzelać (chociaż trzy niemożliwe pudła też zaliczył), a obrona nie miała zbyt wiele do roboty. ‘Krew’ gromadziła się już od trzech spotkań, a nasz dzisiejszy przeciwnik był tylko dwie pozycje za nami. Dlatego na trybunach po spotkaniu, bardziej od radości było słychać powiew ulgi. Ponownie meldujemy się za plecami Getafe. Będzie pasjonująca walka o awans do ostatnich kolejek.

 

Liga Adelante, 31. Kolejka 27.03.2016

[3]C.E. Europa 2:0 (2:0) Eibar[15]

1:0 Gul [9’]

2:0 Kevin [33’]

 

MoM: Mariotti (8.3)

Widzów: 6754

Odnośnik do komentarza

No właśnie, dlaczego dla odmiany dramatyczna końcówka nie mogłaby się skończyć happy endem? Liczbę elementów, które wychodziły nam w tym spotkaniu, można policzyć na palcach jednej ręki. Przez dłuższy czas przegrywaliśmy i nastawienie ultra ofensywne niewiele dawało. Aż nastała 73. minuta i rzut rożny, po którym Koltovich po raz czternasty łącznie ze stałego fragmentu w tym sezonie, dał nam wyrównanie. Ostatnie fragmenty to wymiana ciosów, tak wyraźnych, że jednego z rywali poniosło i sfaulował już w ostatnich sekundach mojego piłkarza w polu karnym. Dużo rzutów karnych wykonaliśmy w tym sezonie, lecz ten był najważniejszy. Do piłki podszedł odstawiony Aristiguieta, strzelając bezwzględnie w lewy róg bramki.

 

Liga Adelante, 32. Kolejka 03.04.2016

[2]C.E. Europa 2:1 (0:1) Numancia[11]

0:1 Mykhaylenko [23’]

1:1 Koltovich [73’]

2:1 Aristiguieta [90’+2k]

 

MoM: Biobaku (7.5)

Widzów: 6793

Odnośnik do komentarza

Czerwona kartka dla zawodnika Cadiz. To jedyna, godna protokołu meczowego sytuacja w czasie spotkania. Szkoda, że z taką słabizną nie zdobywamy punktów, tym bardziej, że kolejny mecz gramy z liderem na ich terenie.

 

Liga Adelante, 33. Kolejka 10.04.2016

[19]Cadiz 0:0 (0:0) C.E. Europa[2]

 

MoM: Biobaku (7.5)

Widzów: 8797

Odnośnik do komentarza

Nie miałem śmiałości przypisywania nam jakichkolwiek punktów w tym pojedynku. Getafe to zdecydowanie najlepsza ekipa w obecnym sezonie. Przegrali tylko raz, mają niesamowity bilans bramkowy, a po walce z nami, niestety kolejne punkty. Nie graliśmy źle, powiedziałbym nawet, że pierwsze 30 minut dla nas. Potem już jednak gospodarze przejęli kontrolę, strzelili bramkę, nam sędzia jednej nie uznał i ofensywna gra na nic się zdała. Na pocieszenie napiszę, że wszystkie planowe porażki już za nami, teraz tylko te z zaskoczenia :)

 

Liga Adelante, 34. Kolejka 17.04.2016

[1]Getafe 1:0 (1:0) C.E. Europa[2]

1:0 Luijckx [32’]

 

MoM: Luijckx (7.7)

Widzów: 12 520

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...