Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wypośrodkowane a w przewadze miast nad zamkami. Dobrze jest mieć jakiś zamek przy granicy z innym państwem w którym znajdować się będzie większa ilość wojska. W centrum państwa najlepiej trzymać miasta. Jako przykład podam Ci Polskę. Taktyka rozwoju stosowana przeze mnie jest taka: na początku posiadasz Halicz i Kraków więc zaczynasz podbój od Turunia armią, która na początku gry stoi niedaleko zamku (wzmacniając ją najemnikami), również w pierwszej turze wysyłasz króla stacjonującego w Krakowie na podbój Wrocławia, stacjonującego w Haliczu księcia posyłasz w dół na zamek Jassy. W II turze musisz mieć już zdobyte te dwa punkty. W Toruniu zostawiasz jeden oddział milicji i ruszasz na Szczecin. Armią z Wrocławia ruszasz na Pragę rekrutując po drodze najemników. W III turze dochodzisz do Jassy i rekrutujesz najemników a następnie jak najszybciej się da atakujesz miasto. W IV-V turze musisz już mieć zdobyte Szczecin i Pragę. Dzięki takiej taktyce szybko zyskujesz 5 osad nie wchodząc z nikim w wojnę bo są to osady rebelianckie. Od samego początku działaj dyplomatami. Jednego będziesz miał na początku więc wyślij go do HRE a księżniczkę, która również może być dyplomatą na Węgry. Najlepiej zawrzyj z nimi sojusze i umowy handlowe żeby przez kilka początkowych tur mieć spokój z ich strony. Przez kolejne VIII-X tur rozwijaj państwo i w miarę możliwości rekrutuj jak najwięcej armii w Haliczu i Jassy. Kiedy będziesz miał 10-12 pełnych oddziałów ruszaj na Kijów. Podobnie w Toruniu i Krakowie - werbuj wojska i ruszaj na Wilno. W Pradze i Szczecinie werbujesz by podbić Magdeburg. Po XX-XXV turach powinieneś mieć potężne mocarstwo z zamkami w Magdeburgu, Wilnie i Jassy. Zamki w Szczecinie i Toruniu zamienisz na miasta bo nie przydadzą się już w tych celach. Warto uczyć się grać w Medka Polską bo nasz kraj na początku nie ma żadnych sąsiadów poza rebeliantami. Można się szybko rozwinąć i uczyć taktyki gry.

 

W miastach zwracaj uwagę na poziom zadowolenia. Ustawiaj jak najwyższe możliwe podatki ale tak żeby poziom zadowolenia nie spadł poniżej 75%. Sprawdzaj poziom zadowolenia po każdej turze! Korzystaj z dyplomatów podpisując umowy handlowe z każdym z kim się da. Buduj kapliczki i rekrutuj księży żeby poziom zadowolenia religijnego był najwyższy. Buduj drogi żeby towary szybciej przemieszczały się szlakami handlowymi. Powodzenia ;)

 

A Litwy czy Żmudzi nie można najechać w ramach krucjaty?

Można każde niekatolickie miasto. Tyle, że papież automatycznie wybiera zawsze Antiochię, Jerozolimę, Bagdad albo Ikonium. Aby podbić Wilno trzeba się samemu zwrócić z prośbą o krucjatę. Pozytywna odpowiedź będzie tylko wtedy, kiedy mamy duży szacunek u papieża (duża liczba krzyżyków). A żeby go mieć trzeba wznosić dużo obiektów religijnych i wykonywać polecenia papieża.

Odnośnik do komentarza

A powiem Ci ze nie wiem :) u Papy nie mam zbyt dobrych stosunkow za to ze leje sie z Polakami i Cesarstwem, wiec raczej nastawiam sie na krucjaty dalsze ( Jerozolima itp ) do ktorych bede sie podlaczal :) Ruś sobie zostawie az przyjda Mongołowie :] wtedy bedzie sie dzialo :keke:

Odnośnik do komentarza

Ja postanowiłem zacząć od nowa :) bo tamta gra była pełna moich głupich błędów ( za szybko chciałem zawojować całą Europę)

 

Znów gram Hiszpanami i na początek zawarłem sojusze + prawa handlowe + legendy z Maurami , Portugalią i Francuzami :) W mieście staram się budować wszytsko co przyniesie mi pieniążki a w zamkach wszytsko co da mi dobre wojsko ;) narazie mam 3 osady : 1 miasto (stolica) 2 zamki (z czego jeden zamieniam teraz na miasto, wojsko z tego jednego narazie mi wystarcza)

Odnośnik do komentarza

oj masakrycznie przeinwestowalem w wojsko :/ wojna na trzy fronty: Ruś, Polska i HRE + wyprawa na krucjatę do Jerozolimy ( udana ) sprawily ze Papież sie wkurzyl mocno, w banku - 50 000 :o a jedyna mocna armia wraca statkiem z krucjaty :keke: jezeli mój mega doświadczony generał da rade cos zwojować ( planuje kick and run :keke: ) to moze uda mi sie wyjsc z dlugow :/

Odnośnik do komentarza
Nie ogarniam w Stainless Steel rekrutacji jednostek lepszych niż badziewne :|

Jakieś pomysły?

 

zapewne przy instalowaniu tego moda zaznaczyłeś RR/Rc czyli Real Recruitment/Real Combat co znacznie utrudnia grę ( dla mnie to super opcja ) jedyna rada przeinstaluj moda i w trakcie instalacji czytaj wszystko uważnie

Odnośnik do komentarza

Ale ja to chciałem ;) Tylko nie wiem co musi mieć generał, żeby mógł rekrutować lepsze jednostki.

Gram rozpoznawczo Polską i nawet król nie może rekrutować Piast Nobles czy Swordsmen :-k

 

Edyta: chyba już wiem co jest. Nikt u mnie nie jest członkiem Rady Wojennej. Nawet król, który powinien być w niej automatycznie :roll: W ogóle opisy tych modów są tak niezrozumiałe, ze chyba tylko twórcy wiedzieli co chcą osiągnąć ;) Przedobrzyli.

Odnośnik do komentarza
Przeinstalowałem SS 6.1+RR+BTRIII i teraz to mogę grać.

A wtedy nie miałem ani Rady Wojennej, ani współczynnika zeal, ani nie odbudowywały mi się kontyngenty wojsk nie-chłopskich. Więc się nie dziwię, że dla mnie to była czarna magia :keke:

 

tak szczególnie dużo zamieszania wprowadza Byg's Grim Reality Enhanced Difficulty, Depth & Realism Mod w skrócie BGR jak widzę zainstalowałeś III a już jest IV po za tym jest już najnowszy: Real Recruitment1.3/Real Combat1.8/CBUR/BFTB/BGR IV Compilation New Version APRIL 8, ###UPDATE April 23###

ale on bardzo zmienia rozgrywkę, m.in. likwiduje moją ulubioną nacje Templariuszy a za nich gramy Królestwem Jerozolimskim, ale jest dużo nowych jednostek i zawiera patch 6.2 (w formie beta), oraz wiele nowych grafik więcej na ten temat masz:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=197224

 

a i polecam bardzo miłą stronkę na której znajdziemy opisy wszelkich jednostek w wielu modach, sposób ich rekrutacji itp itd

http://totalwar.honga.net/

nie zapomnijmy zmienić języka na angielski w lewym górnym rogu

Odnośnik do komentarza
Na stronce co podał Marlox zauważyłem moda Third Age na temat władcy pierścieni :) wiecie coś na temat tego moda ?? bo wyglada bardzo interesująco

 

Third Age; Total War to mod w którym miłośnicy tolkienowskiej prozy na pewno odnajdą coś dla siebie. Szczerze go polecam szczególnie za wartość graficzną ale ze względu na rozgrywkę też jest ciekawa. Polecam zagrać Isengardem i podbić Śródziemie walecznymi Uruk-hai

Odnośnik do komentarza

fajnie na pewno na nim zagram bo jestem wilekim fanem LoTR'a ;) ale narazie chce sobie pograć na "normalnej" wersji gry :)

 

a tak z gry to osiągnąłem status najbogatszego państwa :) zostałem zdradzony przez francuzów z którymi prowadzę wojnę narazie nie atakuję czekam na ich ruchy :) już próbowali zdobyć jedno miasto mi ale zrobiłem "wypad z zamku" i na zwykłym polu bitwy pokonałem odziały wroga których było dwa razy więcej niż moich ( 800 vs 400) czekam na dalszy rozwój sytuacji

Odnośnik do komentarza

dalem sobie na wstrzymanie z Dania :) wlaczylem sterego save gdzie prowadze Anglie :) mam o tyle zakrecona sytuacje ze mam wojne z Francja ( standardowo ) i Dania oraz bronie Jerozolimy przed inwazją Mongołów :) co ciekawe w wojnie z tymi ostatnimi bardzo pomaga mi HRE z ktorym mam sojusz :) zdecydowanie jednak wolalbym ich pomoc w walce z Francją, bo ta nie dosc ze ma swojego Papieza to jeszcze solidnie korzysta z pomocy Duńczyków :/ na szczęscie Anglicy maja kapitalnych łuczników ( palisady wymiataja juz kilka razy udanie powstrzymaly w lesie kawalerie Żabojadów :) Ostatnio zrobilem szybki rush na Paryż :) siedział tam jedynie Król bez garnizonu :) podjechałem generałem z 4 oddziałami kawalerii i dwoma katapultami :) i stolica moja :). Niestety to jeszcze bardziej podrazniło chłopaków i już widze jak zbiera sie spora armia na mnie :D

Odnośnik do komentarza
Pytanie. Co polecacie dla laika który nigdy nie grał w Total War.

Empire czy Medka 2 z dodatkiem?

 

polecam Medka 2 , bardzo fajnie się gra , z początku wydaje się gra trudna ale z biegiem czasu jest coraz łatwiej jak zaczynasz rozumieć "o co w tym chodzi" pamiętaj najważniejsza jest kasa :P jak jej nie masz to nie masz nic :) a jak ją masz to masz wszytsko ;) polecam przeczytanie poradnika do gry z gry-online.pl , jak chcesz to napisz to ci go wyślę

 

a teraz pytanie odemnie :) możecie mi podać link do ściągnięcia tego Moda o władcy pierścieni (Third Age) ??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...