Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie czy ktoś nie grający we wcześniejsze wersje i ogólnie będący laikiem w tego typu grach poradzi sobie nią? Bo się waham czy kupić tylko nie wiem czy ogarnę to wszystko.

Ja miałem jedynie ten problem, że moja przygoda z serią Total War zaczęła się od Rome i później miałem(zresztą nadal mam) problemy z przystosowaniem się do wcześniejszych wersji :P Jeśli nie masz pewności to po prostu ściągnij demo :)

Odnośnik do komentarza

Sasanidzi mnie przerastają, za dużo do ogarnięcia na jeden raz. Chyba jednak spróbuję tymi Sasami.

 

Edyta - Sasanidzi ciężko mnie przerośli, w pierwszej bitwie pojawiło się trzy razy więcej Rzymian, a moja ciężka jazda cały czas stała w miejscu, nie słuchając rozkazów. Powtórka z rozrywki, czyli fantastyczny potencjał i zero panowania nad grą :/ :(.

 

Edyta (2) - me_who, już nie musisz odpowiadać, gra poleciała z dysku.

 

W TW:R jaki budynek pozwala na werbowanie zabójców?

Odnośnik do komentarza
mam pytanie :) czy osoba która nigdy nie grała w zadna z gier z serii Total War da rady to wszytsko ogarnąć ?? mowie o M2TW czy to trudna gra ?

 

Ja osobiście pierwszy raz siadając do M2TW nie miałem większych problemów z ogarnięciem gry jednak po zainstalowaniu różnych modów podkręcających AI itd. gra zaczęła mi się podobać bo faktycznie była trudna. Generalnie zależy czy myślisz jak grasz, czy zaznaczasz wszystkie jednostki i klikasz 2x PPM na jednostki wroga i liczysz na to, że bitwa sama się wygra.

Odnośnik do komentarza

No to pytanie numer tysiąc pińcset - ruszyłem sobie przez Akwitanię, a tu Senat mi wyskakuje, że mam wypierdalać ze sprzymierzonej prowincji. Problem w tym, że SPQR jednoznacznie jest wrogiem Galów. WTF?

 

I pytanie 1501 - łażą mi po terenie neutralni Germanie - jak ich wykopać i dlaczego nie oznacza to agresji? Od razu dodam, że mamy tylko prawa handlowe.

 

Czad. Zniszczyłem Galów, w ostatnim szturmie 800 na 500 straciłem prawie 250 ludzi - tak bywa, jak rozumiem, i w tej samej turze wojnę wypowiedzieli mi Germanowie, będzie kolejna jatka, zwłaszcza że mam już principes i łuczników; za cholerę nie potrafię wykorzystywać welitów na polu bitwy. Tak czy owak, Germanio, nadchodzę.

Odnośnik do komentarza
I pytanie 1501 - łażą mi po terenie neutralni Germanie - jak ich wykopać i dlaczego nie oznacza to agresji?

Bo to nie Civ :D

 

Wiem, ale skoro moje wejście na teren neutralnego odbierane jest jako wypowiedzenie wojny... :-k

Germańska falanga - gdyby tak było w rzeczywistości, językiem urzędowym KRK byłby staromarkomański.

Odnośnik do komentarza
panowie :) a więc zacząłem gre bez instalowania patchy na gołej wersji 1.0. Zagrałem samouczek itd. zacząłem grać kampanie jako moje państwo wybrałem Hiszpanie ;) jakieś porady na początek gry ??

 

 

Też wczoraj zacząłem grać Hiszpanią w II. Na początek zająłem (praktycznie bez walki Saragossę), a potem podwójnym szturmem (misja nawet to była) Walencję. Teraz eksploruję teren i natykam się na Maurów, nie wiem czy z nimi walczyć, bo w miastach rozwijałem głównie budynki ekonomiczne, a nie wojskowe, więc jestem zacofany, a oni mogą być mocni.

Ewentualnie podbiję Portugalię.

Odnośnik do komentarza

ja wlasnie sie szykuje na tą Walencję ;)

 

mam kilka pytań :)

 

1. jak zwiększyć dochody ?? poprzez zwiększenie podatków i co jeszcze ?? bo mam strasznie mało kasy

 

2. jak na mapie leży sobie np. żelazo i tam pisze że drogi surowiec i że będzie z tego kilka sztuk kasy na ture , jak wydobywać te żelazo i inne takie rzeczy ??

 

3. jak szkolić mojego kupca ?? bo ma tylko 1 stopień tych finansów

 

a tak z gry to ja podpisałem pakt sojuszu z Maurami i jeszcze prawa handlowe , narazie bede miał z nimi sojusz a jak się wzmocnię to anuluje sojusz i zaatakuje ich

Odnośnik do komentarza

1. Budować w miastach rynki, targi, kopalnie itp Podpisywac prawa handlowe

 

2. Postawa tam kupca to bedzie zarabial

 

3. W miare jak bedzie handlowal towarami ( jak najbardziej cennymi ) to bedzie nabieral doswiadczenia :)

 

 

 

Ja wlaczylem sobie dzis ROME :) Moja Macedonia juz z Miastami Greckimi sobie poradzila :) teraz Brutusów trzeba wywalic z okolic Sparty :) a najlepiej zepchnac ich na "BUTA" :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...