Skocz do zawartości

Total War


krzyśko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko: miał ktoś taki problem z Medievalem (jedynka), że podczas ładowania trybu kampanii, pokazuje się okienko informujące o błędzie z aplikacją, po czym wywala nas do Windy? Rozwiązaliście jakoś ten problem? Pisałem już do pomocy technicznej, dostałem multum instrukcji, co zrobić i nic. :/

spróbuj jakiegoś trybu zgodności - mnie (Vista) pomogło ustawienie na Win98, ale po pięciu turach znów mi się wyłożyło. :/

Odnośnik do komentarza
Mam takie pytanko: miał ktoś taki problem z Medievalem (jedynka), że podczas ładowania trybu kampanii, pokazuje się okienko informujące o błędzie z aplikacją, po czym wywala nas do Windy? Rozwiązaliście jakoś ten problem? Pisałem już do pomocy technicznej, dostałem multum instrukcji, co zrobić i nic. :/

spróbuj jakiegoś trybu zgodności - mnie (Vista) pomogło ustawienie na Win98, ale po pięciu turach znów mi się wyłożyło. :/

 

Z ciekawości - nie wychodziłeś w międzyczasie może do pulpitu? Bo u mnie tak Medek, jak i EU zawsze wysypywały się trochę po tym, jak wyszedłem do pulpitu.

 

A problem z niedziałającym Medkiem też miałem - niestety w moim wypadku zaczął hulać dopiero po reinstallu systemu.

Odnośnik do komentarza
W Steamie masz aktywacja produktu przez steam czy coś w tym stylu. a co za jednostka, bo ja mam niby exclusive dla sieci sklepów Game w IRL Death's Head Huzzars z Prusów.

Nie wiem, na razie mam tylko rząd cyferek. Najpierw miał być jakiś okręt, ale chyba zmienili na tych Prusaków :-k

Swoją droga to mi się nie podobają takie exsclusive'y :/ Rozumiem plakat/soundtrack/artbook/koszulka ale nie coś, co jest zawartością gry :-k

 

Edyta: dzięki Meler za pomoc :przytul:

Ja mam USS Constitution, a więc jakiś okręt amerykański :-k

Odnośnik do komentarza

Michu napisał już mnóstwo, ja napiszę krótko - otóż jestem bardzo zadowolony z Empire. Gra działa stabilnie. Pomysł połączenia Medievala II z Europa Universalis to strzał w dziesiątkę. Cieszy brak rebelianckich miast i zastąpienie ich małymi nacjami. Pisałem to już w Maryni - dla mnie gra 10/10, chyba najlepszy gra w jaką miałem przyjemność grać od czasów CMa 01/02 :)

Odnośnik do komentarza
Michu napisał już mnóstwo, ja napiszę krótko - otóż jestem bardzo zadowolony z Empire. Gra działa stabilnie. Pomysł połączenia Medievala II z Europa Universalis to strzał w dziesiątkę. Cieszy brak rebelianckich miast i zastąpienie ich małymi nacjami. Pisałem to już w Maryni - dla mnie gra 10/10, chyba najlepszy gra w jaką miałem przyjemność grać od czasów CMa 01/02 :)

No to jutro trzeba wybrać się do teskacza... a potem już tylko tworzenie historii alternatywnej :) Mam nadzieję, że mój sprzęt jakoś sobie poradzi z Empire.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się, że może bardzo powoli "mielić" między turami. Wizualnie chyba da radę, ale nie spodziewaj się jakiś niesamowitych cudów. Imo trochę za bardzo znormalizowali jednostki, więc wszyscy w oddziale wyglądają tak samo. Za to pole bitwy jest cudne.

Na słabym kompie na pewno będa też kłopoty z bitwami morskimi. Szczególnie między dużymi flotami.

 

Mój sejw z Polską zakończył żywot na Sztokholmie i niestety nie da się grac.

Prusami do tej pory miałem jedną zawiechę (gdy jakieś wyszarpane po śmierci Francji kolonie nad Rzeką św. Wawrzyńca zamieniłem na brytyjskie Bahamy i Jamajkę). Ma szczęście reload pomógł. Teraz szykuję blitzkrieg z Austrią, bo jedna Rzesza to za mało na nas ;) Straszne napięcia graniczne, w Medku byśmy już ze sobą walczyli :D

Następny sejw na pewno dla odmiany zagram tymi parobkami z Indii ;) A potem Polska na serio już.

Odnośnik do komentarza
spróbuj jakiegoś trybu zgodności - mnie (Vista) pomogło ustawienie na Win98, ale po pięciu turach znów mi się wyłożyło. :/
Zainstaluj starsze sterowniki, naprawdę pomaga.
Z ciekawości - nie wychodziłeś w międzyczasie może do pulpitu? Bo u mnie tak Medek, jak i EU zawsze wysypywały się trochę po tym, jak wyszedłem do pulpitu.

A problem z niedziałającym Medkiem też miałem - niestety w moim wypadku zaczął hulać dopiero po reinstallu systemu.

Zmiana trybu zgodności na jakikolwiek nic nie daje. Do pulpitu nie wychodziłem, a sterowników starszych nie ma. To są pierwsze jaki wyszły do tego kompa... Na starym kompie gra śmiga zajebiście, na nowym mogę sobie co najwyżej bitwę stoczyć, bo kampania ch**. Pomoc techniczna swoją kreatywność wyczerpała na wywnioskowaniu, że trzeba przeinstalować grę (oczywiście nic nie daje) i wyłączyć ffd show (nie mam). :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozegrałem pełne 100 lat, więc mogę coś więcej powiedzieć.

Nadal trochę dziwnie zachowuje sie komp na mapie strategicznej. Jego oddziały chodzą po wyznaczonych trasach....w kółko. W jednej kolejce na maksa na wschód, a w następnej powrót. To po to, by generałowie (których z kolei malutko werbuje i często posyła armie bez dowódcy) nie dostali złych cech. Ale denerwuje to, gdy armie łażą bez celu, a jeszcze bardziej, gdy nie uczestniczą w bojach.

Druga rzecz - kompa łatwo zblitzować (ruszyć tyloma armiami ile ma miast), on nam raczej tego nie zrobi. Bawi się w jakieś najazdy na miasteczka, pali fabryki - a ja zawsze uderzam na stolicę regionu. Komp do tej pory raz mnie zaskoczył, gdy podczas wojny z Austria poprowadził śmiały rajd na Warszawę i cudem się wybroniłem w fortecy. Pod koniec wojny denerwują samobójcze wypowiadania wojny przez małe państewka, które nie mają absolutnie żadnych szans w starciu z potęgami.

do denerwujących rzeczy zaliczyłbym utratę floty w Indochinach (gdzie pojawiła się, ale nie mogłem jej ruszyć) oraz bug z "białym ekranem" tym razem podczas kliknięcia na inną flotę :|

W bitwach - totalnie, za przeproszeniem, zjebane jest pojawianie się posiłków. Nadchodzą jak sobie chcą, w Medku było wiadomo, gdzie się pojawią, jak stali na mapie za tobą, to wyjdą za plerami, tu mogą wyskoczyć z boku z przodu albo spaść na spadochronach nieomal ;)

Bardzo denerwujące jest namolne atakowanie na skrzydła, czasem za zbyt wielką cenę. Denerwuje też że komp podczas zmasowanego natarcia na dany punkt linii stawia jedną jednostkę na drugą a mimo to prowadzą one swobodny ostrzał jak gdyby nigdy nic.

Do plusów, o których wcześniej nie wspominałem - bardzo podoba mi się "strefa wpływów" armii. Teraz nie można sobie przejść obok jakiejś armii, bo ma ona strefę, w której automatycznie rusza do ataku. To bardzo ułatwia i urealnia obronę.

Najlepsze jest jednak uzupełnianie jednostek (w dowolnym miejscu i nie blokujące kolejki budowy) oraz fakt, ze werbunek można prowadzić poza miastem.

Bitwy morskie są fantastyczne, już je rozkminiłem i zabawa na 102, choć mam wrażenie, że komputerowe jednostki są o wiele mniej "zatapialne" niż nasze, które często-gęsto toną mimo zdawałoby się sprawnego kadłuba.

 

No to tyle tych spostrzeżeń, pora na kampanię w Indiach :]

Odnośnik do komentarza

Ja sobie pykam w Drodze do Niepodległości, kiedy skończę to opiszę swoje wrażenia. A tymczasem próbuję uruchomić grę a tu Steam ściąga Patcha :-k

 

Empire: Total War Patch 25/03/09

 

Multiplayer - can now find friends across regions

Load time detection on trade routes to fix pathfinding crash in campaign

Some General Sound balancing improvements

Fixed UI Chat hang when spectator leaves unranked match with 3+ players

Varies Campaign Crash Fixes

Some Save/Load fixes

Boarding fix where cannon crew board order was not being deleted properly causing crash

Fix to kill characters instantly to stop crashes in campaign on agent/general deaths

Save games limited to 1000

Fix to animation glitch causing repetitive sounds when battle is launched

i

26/03/09

 

Issue with save games disappearing from the save game list if fixed

Updated of the Miles dll to fix some random crashes in sound

Odnośnik do komentarza

Kampania indyjska trochę śmieszna, bo cały subkontynent (poza dwoma prowincjami - portugalską Goa i tych drugich) podbiłem w....12 kolejek.

Do tego są znowu stare błędy TW, bo Persja i "ci drudzy" wypowiedzieli mi wojnę w absolutnie dziwnym momencie. Persów jeszcze rozumiem, bo i ich atak można wytłumaczyć powodami religijnymi, ale "ci drudzy" to zaatakowali chyba tylko dlatego, ze skrypt im kazał...

No ale plus jest taki, że gra się na innych terenach niż krajem europejskim.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...