Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest, a poza tym, mody lepiej używać na wersji angielskiej.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo ja wiem... ja całego medka mam w PL i śmiga bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem grać Cesarstwem Niemieckim, papież wołał krucjatę, dodałem jedną armię i... muszę sam nią kierować do obojętnie którego miejsca zajmowanego przez innowierców czy koniecznie do Ziemi Świętej? Miałem sojusz z Maurami (pzodr @Mauro), ale rozpadł się od razu :p. Te 10 tur to jest na kliknięcie w armię, że jest "krzyżowa" czy na dotarcie do wroga? Bo mam kawałek :-k Nigdy nie uczestniczyłem jeszcze w krucjacie.

Chciałem grać raczej pokojowo, powoli rozwijać ekonomię, a ekspansję ograniczyć tylko do rebelianckich miast - i tak też było, ale nagle Wenecja wypowiedziała mi wojnę, no to ich pogoniłem i zająłem wszystkie trzy miasta. Wtedy zaczął moją przestrzeń życiową ;) ograniczać Mediolan, bo ciągle mi blokował drogę. Zaatakowałem swoją największą armią i... przegrałem. Chyba niepotrzebna wojna:D Muszę się przegrupować i znowu uderzyć, bo siły mamy podobne - armia po 1k wojów. 

Jeszcze jedno - kiedy nie ma możliwości zarządzania miastem tylko ustawianie "na rozwój", "wojsko" itp? Gdy brak tam wodza armii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak, armią krucjaty sterujesz sam.

2. 10 tur - pewnie dostałeś tyle czas przez zadanie jako dołączenie do krucjaty, czyli przekazanie tam armii. Na dotarcie nie ma limitu, możesz aż ktoś nie podbije danego miasta, ale uważaj, bo z czasem ludzie zaczynają dezerterować.

3. Niestety w podstawowej wersji gry dyplomacja stoi dla nędznym poziomie, nawet Twój najlepszy sojusznik może Cię zaatakować bez powodu mimo, że ma armię 10 razy gorszą. Dużo lepiej wygląda to w dodatkach, które mają specjalne skrypty pod dyplomację.

4. Żeby zarządzać miastem potrzebujesz tam dowódcy, ale tę opcję możesz wyłączyć tworząc nową grę. Jest tam taki ticzek do zaznaczenia w tym miejscu, gdzie wyłączasz limit czasowy bitwy, etc.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I atakuję obojętnie którego innowiercę?

Mam dodatek, bez modów, ale przy uruchamianiu wybrałem chyba podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, jmk napisał:

I atakuję obojętnie którego innowiercę?

Mam dodatek, bez modów, ale przy uruchamianiu wybrałem chyba podstawkę.

Armią krucjaty możesz wszystko, nawet atakować każde miasto napotkane po drodze.

Na 100% włączyłeś podstawkę, bo dodatek przenosi Cię w konkretne regiony świata - Wyspy Brytyjskie, Amerykę, Bliski Wschód i Europę Środkowo-Wschodnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mediolan sam mnie zaatakował teraz :D Co to była za bitwa :)

R6Uwja4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze w tej samej turze moje rozbite wojsko atakuje druga mediolańska armia, ale i tym razem odnosimy zwycięstwo, niestety z naszej konnicy już prawie nic nie zostało.

iuvHvbx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okupowałem Mediolan, ale armie wroga ruszyły na mnie - były trzy, ale słabsze, chociaż atakowali z trzech stron to... Mediolan zdobyty:

0FYj7ck.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Genua zdobyta, frakcja Mediolan zniszczona :) Przejmę jeszcze rebelianckie Berno + armia za 3 tury dojdzie pod Kair i znowu trzeba budować gospodarkę.

baFJ6gX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje Cesarstwo:

5KWnLI0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi