Skocz do zawartości

FM2012 - Taktyki


Brudinho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam problem dotyczący bramkarza. Gram Manchesterem United i w bramce stoi David De Gea. Jego problemem jest to, że zawsze zaczyna od bramki podaniem na lewe skrzydło, do lewego obrońcy. Próbowałem różnych ustawień, zwiększałem mu swobodę taktyczną, zmieniałem rodzaj wybicia, długość podań i nic. Nawet jeśli zaznaczę, że ma wyprowadzać piłkę do prawego obrońcy lub środkowego obrońcy to on tego nie robi. W trybie 2D dostrzegam, że zawodnik do którego ma zostać wybita piłka jest bardziej cofnięty, aby ułatwić bramkarzowi wybicie. Chcę częściej grać prawym skrzydłem żeby w pełni wykorzystywać umiejętności bocznego obrońcy i świetnego prawego skrzydłowego.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/21/bramkarzw.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/542/bocznyobroca.jpg/ takie same ustawienia dla lewego i prawego obrońcy.

http://imageshack.us/photo/my-images/607/analizak.jpg/

 

Proszę o jakieś rady! Jeżeli nie da się polecić bramkarzowi wybić do bocznych obrońców tak żeby obaj dostawali tyle samo piłek to proszę o to aby bramkarz grał częściej na prawo. Z góry dziękuję za pomoc;)

Odnośnik do komentarza

Cześć, gram właśnie reprezentacją Polski i mam pare problemów:

1. Kiedy przeciwnik zagra długą piłkę na wolne pole do napastnika, często bramkarz mogłby spokojnie wyjść pred pole karne i ją wybić, jednak ten wychodzi i zatrzymuje się na linii pola karnego i czeka, co zazwyczaj skutkuje utratą bramki

2. Chciałbym, żeby drużyna grala jak najczęściej krótkimi podaniami po ziemi, wiec w ustawieniach taktycznych kazałem bramkarzowi wyprowadzać piłkę do bocznego obrońcy, jednak ten z uporem maniaka wybija piłkę do napastnika, co w 90% kończy się stratą

3. I tu dochodzimy do kolejnego problemu, bo napastnik nawet jak wygra pojedynek główkowy po podaniu bramkarza to zamiast skierować ją do pomocników to przedłuża ją do bramkarza przeciwników. Może ustawić go jako odgrywającego?

 

Ogólnie rzecz biorąc też miałem problem z obrońcami tak jak w poprzednich wpisach - nawet grając z kelnerami napastnicy po prostu wbiegali w pole karne, obrońcy tylko prynich biegali nie kwapiąc sie do odbioru piłki. Właściwie tylko w meczach z san marino nie musiałem drżeć o wynik. Zastosowałem parę z podanych wskazówek - odznaczyłem ścisłe krycie i agresywny odbiór (chociaż mowiąc szczerze nie widziałem wczesniej żadnej agresji w poczynaniach obrońców - może źle rozumiem tą opcję?). Sytuacja poprawiła się, przeciwnik nie wchodzi już w moje pole karne jak w masło, oddaje za to więcej strzałow z dystansu. Co prawda nadal uważam że obrona zachowuje się wyjątkowo leniwie - ale cóż, może to urok naszej reprezentacji:)

 

Swoją drogą ciekawa sprawa z tymi reputacjami drużyn - na euro 2016 zremisowałem z Niemcami 2:2, a kibice są pogrążeni w czarnej rozpaczy :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tę rolę. W moim Metałurhu grałem jednym BBMem (bo domyślam się że to takie tłumaczenie Box To Box Midfielder) i zawsze miał najwięcej asyst. Nazywał się Andrij Zarapin (newgen oczywiście). Obecnie jednak preferuję... trzech defensywnych rozgrywających.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę pojąć jak to jest, że w jednym meczu mam prawie 70% posiadania piłki, a w nasteępnym się męczę z Widzewem(51%-49%na ich korzyść) . Gram Legią, mam w środku 3 najlepszych środkowych pomocników w lidze, wolne tempo gry , krótkie podania. Co można jeszcze zrobić? Jak to jest, że dwoch kiepskich pomocników widzewa rozgrywa piłkę na podobnym poziomie co 3 moich najlepszych w całej lidze???

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...