Skocz do zawartości

Puchar UEFA 2007/08


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Meczu nie oglądałem (PGE GKS Bełchatów), ale wynik to woła o pomstę do nieba. Bez Garguły to będzie bardzo ciężko awans wywalczyć. Groclin ma zdecydowanie łatwiejszego przeciwnika. Oby jednak obu drużynom sie udało.

 

Bełchatów jest w pewnym sensie podobny do Zagłębia Lubin. W obu drużynach ich gra zależy od jednego zawodnika, a gdy go zabraknie (lub zostanie "wyłączony" z gry jak Iwański) to gra wyraźnie się nie układa :-k

Odnośnik do komentarza

Znowu marzenia o dwóch zespołach w dalszej rundzie Ueffa legły w gruzach. Dniepro wcale nie jest takie mocne no ale jeśli jakiś przeciętniak z gruzińskiej ligi gra momentami jak BAYERN!. To Dniepro gra pewnie jak średniak ligi angielskiej cały mecz. Natomiast Toboj również nie jest słaby wystarczy wspomnieć, że po drodze do meczu z groclinem wyeliminował takie kluby jak Slovan Liberec i Ofi Kreta!

Odnośnik do komentarza

Groclin musi awansować, co z tego że ten cały Toboj wyeliminował OFI czy Slovan? To tylko intertoto, rozgrywane po sezonie lub jak kto woli w trakcie okresu przygotowawczego. Bełchatów miał szczęśliwe losowanie i wypadałoby powalczyć o awans. Dnipro nie porównywałbym do Czernomorca, piłkarze z Dniepropietrowska to trochę inna marka. W poprzednich sezonach z sukcesami występowali w Pucharze UEFA, w którymś z nich naprawdę solidnie namieszali :-k Ale z zespołu odeszli najlepsi zawodnicy i po tamtym teamie pozostało niewiele, rywal jak najbardziej w zasięgu Bełchatowa. Wyjazdów do Azerbejdżanu i Gruzji bym nie oceniał, przeciwnicy a i owszem słabi, ale droga jaką trzeba przebyć w tamte miejsca jest niesamowicie wyczerpująca.

Odnośnik do komentarza

Dnipro jest liderem dużo mocniejszej ukraińskiej ligi- to wystarczy za rekomendację. Toboł to ciekawa drużyna i takiemu zespołowi jak Groclin może sprawić spory kłopot. Ogółem mogło być gorzej, ale na europejskim poziomie nigdy nie jest łatwo... Jeśli choć jedna drużyna przejdzie dalej- będzie nieźle. Która- nie mam odwagi postawić.

Odnośnik do komentarza
Dnipro jest liderem dużo mocniejszej ukraińskiej ligi- to wystarczy za rekomendację.

Akurat są liderem tyllko po trzech kolejkach w których mieli za rywali dość słabych przeciwników. Myśle że jak dojdzie do Bełchatowa kilku zawodników którzy nie mogli zagrać z Ameri (bodaj aż 9) i patrząc że pierwszy mecz na Ukrainie szanse oceniam 50-50. Groclin według mnie wylosował najgorzej jak mógł nie ze względu na klase rywala ale ze względu na daleki wyjazd w dodatku przeciwnicy znowu będą się murować w 10 na własnym polu karnym. Mogli trafić na trochę mocniejszego rywala, który przynajmniej będzie grał otwartą piłkę. Myślę że w najgorszym wypadku choć jedna drużyna przejdzie i że jakieś punkty ugrają.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jutro swoje rewanże grają Groclin i Bełchatów. Obie drużyny wywiozły korzystne wyniki z meczów wyjazdowych. Wydaje się że drużyna z Grodziska nie powinna mieć problemów z awansem (chociaż w poprzedniej rundzie GKS też nie miał prawa mieć żadnych problemów w rewanżu :keke: ). Natomiast ekipa Lenczyka będzie miała ciężko, ale dzięki dopremu wynikowi w Dniepropietrowsku ma szanse na awans. Myślę, że przy odrobinie szczęścia możemy mieć 2 drużyny w I rundzie :).

Odnośnik do komentarza
Pytanie do Barrego, Micha czy kogo tam, kto się interesuje FCN - czy FC Nürnberg grało na przestrzeni ostatnich pięciu lat w europejskich pucharach ? :-k

Ostatni raz FCN gral w europejskich pucharach w 1988, a naszym przeciwnikiem bylo AS Rom.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Norymberdze gratulujemy Charisteasa, a Evertonowi Johnsona. To co obaj panowie wyprawiali dzisiaj wieczorem woła o pomstę do nieba. Zwłaszcza Johnson był "miszczem świata", a wynik Evertonu to frajerstwo nie tylko do kwadratu, ale wręcz do sześcianu - przy stanie 1-0 dla Toffers Johnson nie wykorzystał karnego (pierwszego strzelił, ale była powtórka, coś tam się sędziemu nie podobało, drugi strzał obronił bramkarz), potem w dziesiątkę Metalurg wyrównał (czerwo dla Gancarczyka), w końcówce drugie czerwo i drugi karny. Jak Johnson stanął do wykonywania to już wiedziałem że mu się nie uda - huknął ponad poprzeczką. Masakra... Gwizdy na Goodison w pełni uzasadnione. W życiu nie widziałem takiego frajerstwa :D

Odnośnik do komentarza
Norymberdze gratulujemy Charisteasa, a Evertonowi Johnsona. To co obaj panowie wyprawiali dzisiaj wieczorem woła o pomstę do nieba. Zwłaszcza Johnson był "miszczem świata", a wynik Evertonu to frajerstwo nie tylko do kwadratu, ale wręcz do sześcianu - przy stanie 1-0 dla Toffers Johnson nie wykorzystał karnego (pierwszego strzelił, ale była powtórka, coś tam się sędziemu nie podobało, drugi strzał obronił bramkarz), potem w dziesiątkę Metalurg wyrównał (czerwo dla Gancarczyka), w końcówce drugie czerwo i drugi karny. Jak Johnson stanął do wykonywania to już wiedziałem że mu się nie uda - huknął ponad poprzeczką. Masakra... Gwizdy na Goodison w pełni uzasadnione. W życiu nie widziałem takiego frajerstwa :D

Co nie zmienia faktu, ze sedzia ich troche oszukal z tym karnym. Ale i tak wstyd - 1:1 z jakims Metalistem. Blackburn przegralo 2:0 z Larisa i pewnie odpadnie, chyba ze na wlasnym boisku sie obudzi, Bolton zremisowal z Rabotnickami Skopje 1:1, co przy ich totalnym braku umiejetnosci jest wynikiem wrecz kapitalnym. Tylko Tottenham trzyma fason, no ale - Anorthosis Famagusta. o_O

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Grupa A

 

AZ Alkmaar

Zenit St. Petersburg

Everton FC

FC Nuernberg

AE Larissa

 

Grupa B

 

Panathinaikos Ateny

Lokomotiw Moskwa

Atletico Madryt

FC Kopenhaga

Aberdeen FC

 

Grupa C

 

Villareal FC

AEK Ateny

AC Fiorentina

FK Mlada Boleslav

Elfsborg IF

 

Grupa D

 

FC Basel

Hamburger SV

Stade Rennes

Dinamo Zgrzeb

Brann Bergen

 

Grupa E

 

Bayer Leverkusen

Sparta Praga

Spartak Moskwa

Toulouse FC

FC Zurich

 

Grupa F

 

Bayern Monachium

Bolton Wanderers

Sporting Braga

Crvena Zvezda Belgrad

Aris Saloniki

 

Grupa G

 

Anderlecht Bruksela

Tottenham Hotspur

Getafe CF

Hapoel Tel Awiw

Aalborg BK

 

Grupa H

 

Girondins Bordeaux

Austria Wiedeń

Galatasaray Stambuł

Panionios Ateny

Helsingborgs IF

Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam, że najbardziej przyglądałem się temu, gdzie i na kogo trafi Zvezda. Moim zdaniem, los nie był tym razem zbyt złośliwy dla mistrzów Serbii. Owszem, Bayern jest raczej poza zasięgiem (zwłaszcza w kontekście tego, jak grają na początku rozgrywek BuLi piłkarze z Monachium) i choćby punkt w meczu z Niemcami będzie sukcesem. Na powtórkę półfinałowego triumfu z rozgrywek PEMK w 1991 r. raczej nie liczę ;] Co do pozostałych rywali, to są oni w zasięgu Crvenej - Bolton pod wodzą Sammy'ego Lee gra na razie baaaaardzo słabo (5 punktów w 9 meczach i przedostatnia pozycja w tabeli Premier League mówią same za siebie - tej ekipie na razie daleko do prezentowania formy z czasów menedżerskiej pracy Sama Allardyce'a), a do tego będzie gościł na Marakanie (podobnie jak Bayern). Natomiast grecki Aris i portugalska Braga to europejskie przeciętniaki i z kim, jak nie z nimi, miałaby zdobywać punkty taka ekipa jak Zvezda. Miejsce w pierwszej trójce i awans do III rundy powinien być więc udziałem Zvezdy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...