Skocz do zawartości

Liga Mistrzów 2007/08


Rekomendowane odpowiedzi

2 albo 3 mecze bez kibiców ?

 

Tyle się dostaje za burdy na trybunach, a nie wtargnięcie jakiegoś dowcipnisia na boisko.

 

Nie chodzi o to czy poklepał, czy zabił. Chodzi o to że wbiegł na boisko, co jest wielkim niedopatrzeniem ze strony ochrony, którą zatrudnił Celtic i za to powinien ponieść karę.

 

No więc poniósł, a że ta kara to równowartość jednej tygodniówki Artura Boruca to już inna sprawa - widać taki jest "cennik" UEFY.

Odnośnik do komentarza

Widzisz, dla mnie to bez różnicy czy to był dowcipniś po paru głębszych, czy morderca z nożem w ręku - wbiegł musi być kara.

 

Hipotetycznie załóżmy, że koleś zrobiłby Didzie jakąkolwiek krzywdę wtedy kary byłyby wielkie, a tak wszyscy pastwią się nad Didą (słusznie zresztą ) zapominając o winie Celticu. A przecież niezależnie czy on Dide poklepał czy udusił wina klubu jest taka sama.

 

Edit: Jaką kare Inter dostał za tę akcje z racą ?

Odnośnik do komentarza
Widzisz, dla mnie to bez różnicy czy to był dowcipniś po paru głębszych, czy morderca z nożem w ręku - wbiegł musi być kara.

 

Powtarzam, przecież jest kara. Gdyby Celtikowi wlepiono wyższą karę niż innym klubom za podobne przewinienia - wtedy można by mówić o niesprawiedliwości.

 

Hipotetycznie załóżmy, że koleś zrobił by Didzie jakąkolwiek krzywdę wtedy kary byłyby wielkie, a tak wszyscy pastwią się nad Didą (słusznie zresztą ) zapominając o winie Celticu.

 

Hipotetycznie to koleś mógł mieć bombę i się przy Didzie wysadzić - rozmawiajmy o konkretach. Na stadionie było około 60,000 widzów, a specyfika brytyjskich obiektów jest taka, że trybuny są bardzo blisko murawy i nie ma tam żadnych krat. Zwykłą niemożliwością jest zapanowanie nad taką liczbą osób. UEFA na pewno określa, ilu stewardów powinno ochraniać mecze - trudno drakońsko karać klub za to, że wytyczne UEFA nie zawsze się sprawdzają. Sorry, ale klub nie może zrobić wiele więcej, no chyba że otoczy boisko drutem kolczastym pod napięciem. Można liczyć, że kibice nie zachowają się jak debile.

 

A przecież niezależnie czy on Dide poklepał czy udusił wina klubu jest taka sama.

 

Nie rozumiem do czego konkretnie się przyczepiasz - klub przecież nie uniknął kary, jej wysokość jest taka sama co w podobnych przypadkach. Być może te 30 tysięcy franków szwajcarskich to dla ciebie za mało, ale nie wiem czemu uważasz, że akurat ten przypadek jest w jakiś sposób niesprawiedliwy. Myślisz, że Arsenal dostałby inną karę?

 

Jaką kare Inter dostał za tę akcje z racą?

 

Kara pieniężna plus cztery mecze bez publiczności. Powiedz mi, że nie muszę ci tłumaczyć różnicy między tymi dwoma wydarzeniami.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem do czego konkretnie się przyczepiasz - klub przecież nie uniknął kary, jej wysokość jest taka sama co w podobnych przypadkach. Być może te 30 tysięcy franków szwajcarskich to dla ciebie za mało, ale nie wiem czemu uważasz, że akurat ten przypadek jest w jakiś sposób niesprawiedliwy. Myślisz, że Arsenal dostałby inną karę?

 

Zacznę od końca: nie :).

 

Nie przyczepiam się niczego w tej konkretnej sytuacji, nie znam innych podobnych przypadków i nie wiem jak wysoko są karane.

 

Uważam tylko, że taka kara za wbiegnięcie kibica na boisku jest śmiesznie niska, niezależnie czy to mecz Celitcu, Arsenalu czy kogokolwiek innego.

Hipotetycznie to koleś mógł mieć bombę i się przy Didzie wysadzić - rozmawiajmy o konkretach

 

Konkret jest taki, że pijany kibic wbiegając na boisko może zrobić krzywdę zawodnikowi drużyny przeciwnej, ja osobiście wyceniam to wyżej niż 1/30 przychodów z tylko tego spotkania ( 1/30 jest wzięta kompletnie z dupy, więc nie obliczajcie ile to będzie :) ).

 

Edit: I jeszcze tak odbijają pałeczkę- to czemu nie bulwersuje Cię kara dla Didy ? Przecież w milionach innych przypadków symulowania zawodnik nigdy nie zostaje zawieszony na dwa spotkania, czym ten konkretny przykład różni się od innych?

 

Kara pieniężna plus cztery mecze bez publiczności. Powiedz mi, że nie muszę ci tłumaczyć różnicy między tymi dwoma wydarzeniami.

 

Nie, ciekaw byłem tylko :P.

Odnośnik do komentarza
Konkret jest taki, że pijany kibic wbiegając na boisko może zrobić krzywdę zawodnikowi drużyny przeciwnej, ja osobiście wyceniam to wyżej niż 1/30 przychodów z tylko tego spotkania ( 1/30 jest wzięta kompletnie z dupy, więc nie obliczajcie ile to będzie :) ).

 

Zdarzyło się kiedykolwiek, by kibic zrobił poważniejszą krzywdę jakiemuś piłkarzowi? Mówię tutaj o cywilizowanych krajach, a nie dzikim wschodzie. 

W obliczu wyższych kar kluby na pewno starałyby się lepiej zabezpieczać mecze, co pociągałoby za sobą wzrost kosztów, co pociągałoby za sobą droższe bilety, itd. To nikomu nie jest na rękę.

 

Edit: I jeszcze tak odbijają pałeczkę- to czemu nie bulwersuje Cię kara dla Didy ? Przecież w milionach innych przypadków symulowania zawodnik nigdy nie zostaje zawieszony na dwa spotkania, czym ten konkretny przykład różni się od innych?

 

Nie bulwersuje mnie, wręcz przeciwnie, przyklasnąłem jej, miejmy nadzieję, że i innych symulantów będzie się karać. Powiedzmy sobie szczerze, że Dida troszkę przesadził - czym innym jest wymuszać faul w polu karnym, czym innym jest odstawiać taką szopkę pomimo kamer telewizyjnych, w nadziei wymuszenia walkowera.  A że innych się nie karze? To duży błąd moim zdaniem, oby sprawa Didy stała się precedensem.

Odnośnik do komentarza

Co do Didy to się zgadzamy.

 

Zdarzyło się kiedykolwiek, by kibic zrobił poważniejszą krzywdę jakiemuś piłkarzowi? Mówię tutaj o cywilizowanych krajach, a nie dzikim wschodzie.

W obliczu wyższych kar kluby na pewno starałyby się lepiej zabezpieczać mecze, co pociągałoby za sobą wzrost kosztów, co pociągałoby za sobą droższe bilety, itd. To nikomu nie jest na rękę.

 

Chyba nie, przynajmniej nie wiem. Jednak nie pamiętałem wielu przypadków kiedy w ogóle kibice wbiegali na boisku (no chyba, że byli nadzy, albo rzucali w Luisa Figo koszulką Barcelony),a napruci kibice którzy chcą "musnąć" zawodnika rywali to już w ogóle, a w tym roku były już 2 głośne przypadki, więc może lepie zabić to w zarodku ( może przesadzam, ale nigdy nic nie wiadomo), może po prostu nie wpuszczać na stadion ludzi pijanych/po spożyciu alkoholu, albo nie karać klubu karą pieniężną tylko samego delikwenta ?

Odnośnik do komentarza
więc może lepie zabić to w zarodku ( może przesadzam, ale nigdy nic nie wiadomo),

 

Pewnie, że lepiej, tylko ciężko to w rozsądny sposób zrobić. U nas niby są kraty na stadionach, a i tak zdarzają się wbiegnięcia.

 

może po prostu nie wpuszczać na stadion ludzi pijanych/po spożyciu alkoholu,

 

To z pewnością dobry pomysł, niestety jest chyba logistyczną niemożliwością.

 

albo nie karać klubu karą pieniężną tylko samego delikwenta ?

 

Temu Duńczykowi, który zaatakował sędziego na meczu Dania - Szwecja, przysrano karą kilkuset tysięcy euro :D

 Niestety, trudno posądzać autorów takich wybryków o zdolność logicznego myślenia i przewidywania.

Odnośnik do komentarza
Niestety, trudno posądzać autorów takich wybryków o zdolność logicznego myślenia i przewidywania.

 

Może i nie, ale na pewno świadomość tego, że koleś ma zapłacić pół miliona kara poprawi mi samopoczucie :).

 

To z pewnością dobry pomysł, niestety jest chyba logistyczną niemożliwością.

 

W sumie racja, w pierwszym momencie wydawało mi się proste, potem jak pomnożyłem to razy 60.000 to zauważyłem mały problem. Jednak uważam, że zostawienie tego problemu z 30 tysiącami kary dla Celticu i zapomnienie o sprawie, to błąd.

 

Chyba eot ? :)

Odnośnik do komentarza
W sumie racja, w pierwszym momencie wydawało mi się proste, potem jak pomnożyłem to razy 60.000 to zauważyłem mały problem. Jednak uważam, że zostawienie tego problemu z 30 tysiącami kary dla Celticu i zapomnienie o sprawie, to błąd.

 

Celtic na pewno nie zapomni o sprawie - w przypadku recydywy kary byłyby z pewnością poważniejsze i klub niewątpliwie zwróci baczniejszą uwagę na zabezpieczenie murawy.

 

 

Chyba eot ? :)

 

może Gacek coś napisze :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Zabawne, wyższa kara dla Milanu niż dla Celtiku. Zawieszenie Didy jest w pełni adekwatne do przewiny - klub nie ma się co odwoływać, argumentując to dokonaniem zmiany, bo nie klub został ukarany, tylko indywidualnie piłkarz, a nie jest winą UEFA, że Milan ma tylko jednego w miarę przyzwoitego bramkarza. Kara dla Celtiku absolutnie niepoważnie niska - nie był to incydent z Kopenhagi, więc walkower byłby przesadą - tam był atak na sędziego, tutaj rzeczywiście raczej poklepanie w przelocie po policzku - ale wtargnięcie na boisko kibica i fizyczny atak na bramkarza zasługuje na parę meczów przy pustych trybunach.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że na wysokość (czy tez może "niskość") kary dla Celticu zadecydowała dotychczasowa wzorowa postawa kibiców The Bhoys. Wyjazd 80 tysięcy kibiców do Sevilli na finał Pucharu UEFA jest postrzegany w siedzibie UEFA chyba za idealny, nawet jakąś nagrodę kibicom Celtów przyznano. Trudno karać kogoś "idealnego" za przewinienie jednego wariata, bo to mimo całych planów ochrony, ilości stewardów i policji jest nie do przewidzenia i właściwie nie do zatrzymania.

Dodać można też, że klub w ciągu kilku godzin namierzył tego wariata i ukarał dożywotnią dyskwalifikacją bez niczyjego przymusu, nie starając się go bronić w żaden sposób czy nawet myśleć o schowaniu sprawy pod dywanem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...