Skocz do zawartości

Zgłoś problem techniczny na forum


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam jedno pytanie, messieurs. Od jakiegoś czasu w trakcie pisania postów zauważam dziwne zjawisko w mechanice pola tekstowego. Otóż edytor regularnie, niemal w każdym moim poście, robi mi numer w postaci nieuzasadnionego przenoszenia części zdania do nowej linijki, podczas gdy wyraźnie widać, że przeniesione słowa bez trudu zmieściłyby się we wcześniejszym wersie.

 

Normalny post wygląda tak:

 

"W tym roku jest chłodna majówka",

 

podczas gdy mój post będzie wyglądał tak:

 

"W tym

roku jest chłodna

majówka".

 

Gdy próbuję ręcznie cofnąć te słowa do wcześniejszej linijki, w której JEST na nie miejsce, efekt jest taki, że do nowego wersu przerzuca mi kolejne słowa wcześniejszego zdania.

 

I tu moje pytanie — czym to jest spowodowane i czy da się to wyeliminować?

 

Może nie jest to przesadnie uciążliwe, ale sprawia, że moje posty wyglądają trochę niechlujnie.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Ralf napisał:

Mam jedno pytanie, messieurs. Od jakiegoś czasu w trakcie pisania postów zauważam dziwne zjawisko w mechanice pola tekstowego. Otóż edytor regularnie, niemal w każdym moim poście, robi mi numer w postaci nieuzasadnionego przenoszenia części zdania do nowej linijki, podczas gdy wyraźnie widać, że przeniesione słowa bez trudu zmieściłyby się we wcześniejszym wersie.

 

Normalny post wygląda tak:

 

"W tym roku jest chłodna majówka",

 

podczas gdy mój post będzie wyglądał tak:

 

"W tym

roku jest chłodna

majówka".

 

Gdy próbuję ręcznie cofnąć te słowa do wcześniejszej linijki, w której JEST na nie miejsce, efekt jest taki, że do nowego wersu przerzuca mi kolejne słowa wcześniejszego zdania.

 

I tu moje pytanie — czym to jest spowodowane i czy da się to wyeliminować?

 

Może nie jest to przesadnie uciążliwe, ale sprawia, że moje posty wyglądają trochę niechlujnie.

Czy masz jakiś przykład? Twój powyższy post wygląda normalnie. Ja osobiście nie zauważyłem takiego zjawiska u siebie :-k Na jakiej przeglądarce działasz i na jakiej wersji? Testowałeś pod inną przeglądarką?

Odnośnik do komentarza

Udzielam się w większości w swoim opku w "Karierach", więc stąd też podam kilka losowych przykładów:

 

W dniu 30.04.2019 o 19:10, Ralf napisał:

mieli u nas czego szukać i wrócili do Londynu z podkulonymi ogonami oraz sporą traumą. Już w 8. minucie Albrechtsen efektownie przeszedł Rogerio na prawej stronie i dośrodkował po nodze Spahicia, wrzutki sięgnął (...)

 

Edytor przeniósł do nowego wersu dalsze słowa, choć przecież "minucie" bez problemu zmieściłoby się jeszcze we wcześniejszej linijce. Następny przykład:

 

W dniu 22.04.2019 o 12:48, Ralf napisał:

Tym razem w ruch momentalnie poszły dwie zmiany z naszej strony, do szatni niemal na butach wyniosłem Reginaldo i Albrechtsena, ale po kolejnych dziesięciu minutach rezerwowy HIldebrandt, który zmienił Andersa (...)

 

Ta sama zasada. Słowa "wyniosłem Reginaldo" powinny być jeszcze w górnym wersie, bo jest tam na nie miejsce, ale edytor przeniósł je już do nowej linijki. Dalej:

 

W dniu 21.04.2019 o 16:13, Ralf napisał:

Goście potwierdzili moje zdanie o nich, bowiem na oczach niemal kompletu publiczności już w 50. sekundzie Lorenzi atomowym strzałem zmusił Olivieriego do ekwilibrystycznej interwencji. My jednak nie pozostaliśmy (...)

 

Słowa "sekundzie Lorenzi" do pierwszej linijki, a edytor na siłę wciska je do nowej.

 

W dniu 21.04.2019 o 15:15, Ralf napisał:

dograł do Edu i było już tylko 3:2. Na szczęście gospodarze nie powalczyli o remis, bowiem chwilę później Andreasen mierzonym podaniem znalazł przesuniętego do ataku Adriano, który wbiegł między Magala i Schneidera, lobem ponad Johnsonem pieczętując nasze zwycięstwo i pozostanie na pozycji lidera (...)

 

Tu bardzo podobna historia, widać to gołym okiem.

 

Podobnych przykładów mam tam sporo. Korzystam z Google Chrome, a takie dziwne zagrywki edytora tekstu na forum zaczęły się wraz z poważnymi zmianami na forum, gdy było ono jakiś czas temu przenoszone. Wcześniej wszystko działało tak, jak należy, a Chrome używam od dosyć dawna, jeszcze przed zmianami. Co ciekawe, edytor w dziwny sposób przenosi wyrazy tylko wtedy, gdy korzystam z wyrównywania tekstu do lewej, natomiast gdy wybieram wyrównanie do prawej lub do obu stron (jak w książkach), wszystko jest w porządku. Tak jak nadmieniłem we wcześniejszym poście, nie przeszkadza mi to przesadnie, ale przez to niektóre moje posty wyglądają dosyć niechlujnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • verlee zmienił tytuł na Zgłoś problem techniczny na forum

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...