Jump to content
Sign in to follow this  
madrid95

Koniec Ligi Mistrzów?

Recommended Posts

Wielkie europejskie kluby zagroziły wycofaniem się ze struktur FIFA i UEFA jeśli federacje nie zajmą się bliżej napiętym terminarzom międzynarodowym oraz sprawom finansowym w świecie piłki na kontynencie europejskim. Istnieje nawet możliwość powołania nowej, alternatywnej "Ligi Mistrzów".

 

Jeśli spełniłby się taki scenariusz byłby to największy przełom w światowej piłce nożnej od czasu pierwszych mistrzostw świata w 1930 roku. Taka sytuacja rozbiłaby aktualny porządek piłki i zabrała władzę z rąk Seppa Blattera.

 

Aktualny stan rzeczy obowiązuje na podstawie memorandum podpisanego trzy i pół roku temu, a obowiązuje do końca 2014 roku. Jeśli nie zostanie podpisany nowy dokument, po upłynięciu tego terminu, kluby nie będą zobowiązane do występów w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, ani do respektowania oficjalnych terminów meczów międzynarodowych i zwalniania swoich zawodników na potrzeby kadry.

 

Europejskie Stowarzyszenie Klubów zapowiedziało, że jeśli nie otrzyma odpowiednich gwarancji, kluby nie będą zwlekać z uciekaniem ze struktur UEFA. Tak zdecydowana postawa jest wynikiem ostatnich afer korupcyjnych oraz oskarżeń o malwersacje finansowe w stosunku do władz piłkarskiego świata.

 

Choć FIFA i UEFA wydają się być spokojne, ze względu na ogromne zyski, jakie klubom przynosi gra w europejskich pucharach, "buntownicy" już planują stworzenie alternatywnej "superligi", w której nadal rywalizowałyby największe i najlepsze kluby.

 

Według danych dziennika Guardian w gronie klubów, które postawiły ultimatum UEFA i FIFA są Real Madryt, AC Milan, Liverpool FC, Inter Mediolan, Manchester United, FC Barcelona, Arsenal Londyn, Chelsea i Bayern Monachium. Angielskie kluby mają już w takich działaniach doświadczenie, gdyż około 20 lat temu wycofały się z Football League, tworząc Premier League.

 

 

Wątpie aby kluby wystąpiły ponieważ chcą poprostu dostawać więcej kasy za zwalnianie zawodników do reprezentacji. Koniec LM jest jednak możliwy i prawdopodoobny. Powstanie 3 lig będzie powodowało więcej meczy i więcej pieniędzy z transmisji, ale zmniejszy atrakcyjność rrozgrywek. W fazie pucharowej liczył się każdy mecz a w liga to nie to samo. Chyba żeby wprowadzić późniejszą fazę Play-Off?

Share this post


Link to post

Temat Superligi powraca średnio raz na sezon. Można takie spekulacje włożyć między bajki.

Share this post


Link to post

W sumie wyglądałoby to trochę jak w karierze PES, ale mało ciekawie to będzie.

Share this post


Link to post

moim zdaniem nie dojdzie do powstania superligi z udziałem najmocniejszych europjskich zespołów, liga mistrzów nadal będzie funkcjonowała

Share this post


Link to post

dobrze wiedzieć. odpowiedź na to pytanie nurtowała mnie od dwóch i pół roku

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...