Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś spędzam wieczór - jakżeby inaczej - przy Piaście Wrocławskim. Chociaż IMO jakość się pogorszyła, odkąd Piasta wykupił Carlsberg, dla mnie to już nie to samo.

 

Z zagranicznych piw zaś polecam czeską produkcję Zlaty Hrad - dorwałem go w Kauflandzie za nieco ponad 2zł, kiedy byłem koło Warszawy. Bede musiał go szukać u siebie.

 

Ponadto z lżejszych piw (na wypadach, spotkaniach, wykopkach) nie piję nic innego niż Miller, ledwo alkohole, ale smak wyborny o ile za bardzo się nim nie potrząsa, bo wtedy robi się bardziej gorzki.

Odnośnik do komentarza
Z zagranicznych piw zaś polecam czeską produkcję Zlaty Hrad - dorwałem go w Kauflandzie za nieco ponad 2zł, kiedy byłem koło Warszawy. Bede musiał go szukać u siebie.

Po mojemu to piwo jest robione w Rakszawie koło Rzeszowa - browar Van Pur :>

 

Ja bym zachęcał wszystkich do próbowania wyrobów regionalnych browarów, które rozsiane są po całej Polsce. Robią piwa tradycyjnymi metodami, a nie jak koncernowe "masówki" typu Żywiec, Lech, czy Tyskie, które smakują jak woda zabarwiona chmielem. Jeśli ktoś jest ciekaw to warto zajrzeć tutaj.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio nie smakuje mi Tyskie, Żubr, nawet Dębowe to nie to. Nawet Pilsner wydaje mi się gorszy niż był, ma też jakoś ciemniejszy kolor (co Ty na to Beboku?). Z piw dostępnych na Tauzenie podchodzi mi jedynie Brok. To chyba ostatnie piwo z tych dostępnych do masowej konsumpcji, które nie zamieniło się w niedoważony sik.

Odnośnik do komentarza

A ja ostatnio kilka razy zmierzyłem się (w ilościach naprawdę degustatorskich, czyt. butelka 0,5 l) z Okocimiem Palonym. Całkiem, całkiem. Może nie powala na kolana swoim smakiem, ale raz na jakiś czas ma się ochotę do niego wrócić...

 

Próbowałem też podczas imprezy u przyjaciół dwóch ciemnych piw (naprawdę świetnych), ale zabijcie mnie, nie pomnę nazw. Czego notabene szczerze żałuję, podobnie jak mój przyjaciel, który choć piwa te nabył, a teraz nie jest w stanie przypomnieć sobie ich nazw... :lol:

Odnośnik do komentarza

A więc po dłuższym czasie wypowiadam się znowu. Mam już swoją ulubioną, sprawdzoną trójkę:

1. Carlsberg

2. Lech

3. Tyskie

 

Carlsberg to imo najlepsze piwo. Natomiast próbowałem angielskiego Carlsberga Export (kupiony w Anglii) i muszę stwierdzić, że gorszy od zwykłego.

Odnośnik do komentarza
A więc po dłuższym czasie wypowiadam się znowu. Mam już swoją ulubioną, sprawdzoną trójkę:

1. Carlsberg

2. Lech

3. Tyskie

 

Carlsberg to imo najlepsze piwo. Natomiast próbowałem angielskiego Carlsberga Export (kupiony w Anglii) i muszę stwierdzić, że gorszy od zwykłego.

 

Mamy identyczne upodobania :keke: dorzucilbym jeszcze specjala :D

Odnośnik do komentarza
Natomiast próbowałem angielskiego Carlsberga Export (kupiony w Anglii) i muszę stwierdzić, że gorszy od zwykłego.

 

No bo ten angielski ma 4%. Pamiętam jak w wakacje, będąc w Anglii mój pierwszy wypad z kumplem do sklepu uczciliśmy zakupem 40 puszek Carlsberga (taniej wychodziło). Zdziwiliśmy się niesympatycznie... Od tamtej pory uważniej patrzę na to, co kupuję :keke:

Odnośnik do komentarza
Próbowałem też podczas imprezy u przyjaciół dwóch ciemnych piw (naprawdę świetnych), ale zabijcie mnie, nie pomnę nazw. Czego notabene szczerze żałuję, podobnie jak mój przyjaciel, który choć piwa te nabył, a teraz nie jest w stanie przypomnieć sobie ich nazw... :lol:

Sklep - Wrocław, Legnicka 27a / Inowrocławska, 101 gatunków piwa (To Tu) - napewno sobie coś ciemnego wybierzesz ;)

Odnośnik do komentarza
Próbowałem też podczas imprezy u przyjaciół dwóch ciemnych piw (naprawdę świetnych), ale zabijcie mnie, nie pomnę nazw. Czego notabene szczerze żałuję, podobnie jak mój przyjaciel, który choć piwa te nabył, a teraz nie jest w stanie przypomnieć sobie ich nazw... :lol:

Sklep - Wrocław, Legnicka 27a / Inowrocławska, 101 gatunków piwa (To Tu) - napewno sobie coś ciemnego wybierzesz ;)

Dzięki za adres. Nie omieszkam skorzystać, jak przyjdzie pora :)

 

Przypomniałem sobie (podczas spaceru po Tesco w Magnolii) nazwę jednego z owych ciemnych piw - to "Heban" Browarów Mazursko-Warmińskich Jurand. Oczywiście od razu zakupiłem kilka butelek, które teraz z lubością opróżniam :) Naprawdę warto - świetne ciemne piwo...

 

Wczoraj spróbowałem natomiast pszenicznego Fratera i to chyba nie jest to, czego mój mięsień piwny potrzebuje. Niezłe, ale bez fajerwerków jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Próbowałem też podczas imprezy u przyjaciół dwóch ciemnych piw (naprawdę świetnych), ale zabijcie mnie, nie pomnę nazw. Czego notabene szczerze żałuję, podobnie jak mój przyjaciel, który choć piwa te nabył, a teraz nie jest w stanie przypomnieć sobie ich nazw... :lol:

Sklep - Wrocław, Legnicka 27a / Inowrocławska, 101 gatunków piwa (To Tu) - napewno sobie coś ciemnego wybierzesz ;)

Dzięki za adres. Nie omieszkam skorzystać, jak przyjdzie pora :)

 

Przypomniałem sobie (podczas spaceru po Tesco w Magnolii) nazwę jednego z owych ciemnych piw - to "Heban" Browarów Mazursko-Warmińskich Jurand. Oczywiście od razu zakupiłem kilka butelek, które teraz z lubością opróżniam :) Naprawdę warto - świetne ciemne piwo...

 

Dobra Kamtek, sprobuje tego Hebana:)) -ale jak mi nie będzie smakować to oddajesz kase z odsetkami:))

Odnośnik do komentarza

Gwoli ścisłości - Heban jest już tylko podtrzymywaną przez Juranda marką, bo sam browar z tego co wiem padł jakiś czas temu. Piwo produkowane jest jeśli się nie mylę w Czechach (Budziejowice). No chyba że trafiłeś na rzeczywiście jakąś ostatnią partię olsztyńską, ale nie wydaje mi się (generalnie jeśli butelka ma złotko na szyjce, to znaczy że to czeski Heban, jeśli zaś krawatkę, to wprost z Olsztyna).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...