Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ploty mowia, ze KP przestala rozlewac/ważyc Pilsnera w Polsce i powrocil import.

 

To nie ploty, SAB Miller zarządził, że koniec z Tysquellem i produkcja wraca do Pilzna (zakończyła się rozbudowa browaru macierzystego). Skutek taki, że skoczył popyt, to i cenę podnieśli, zgodnie z ideą premiumizacji marki, im mniej dostępna, tym lepsza ;).

 

Co do różnic - to rzeczywiście urban legend, chyba nie jest trudno sobie wyobrazić, że ten wielki światowy koncern nie pozwolił by na produkowanie dwóch różnych piw pod tą samą etykietą: wraz z licencją do Browarów Książęcych przyjechała cała technologia i surowce.

 

W sumie to nie wiem, co ci zaproponować. Perlenbacher wydaje się idealny na lato, w sieciówkach można tanio spotkać Budvary (Carrefour ~3,50), z polskich poleciłbym ci Lubuskie, albo Lwówek, ale one raczej lekkie nie są... Może spróbuj Złotego Denara z Namysłowa, rewelacji nie ma, ale jest lekkie i ma przyzwoitą goryczkę.

 

EDIT: Złoty denar był lekki, teraz wyrównał do stawki :/

Odnośnik do komentarza

http://www.browar-konstancin.pl/index.php/ida/18/

 

Takie "regionalne" piwo z Mazowsza, robione na modłę czeską (mniejszy ekstrakt, mniej alkoholu). Mi bardziej od nich smakuje Mazowieckie Niepasteryzowane, ale oni bardziej niż na goryczce polegają na słodowym, wręcz chlebowym smaku (co mi osobiście odpowiada, ale innych może nie zachwycić)

Odnośnik do komentarza

 

Co do różnic - to rzeczywiście urban legend, chyba nie jest trudno sobie wyobrazić, że ten wielki światowy koncern nie pozwolił by na produkowanie dwóch różnych piw pod tą samą etykietą: wraz z licencją do Browarów Książęcych przyjechała cała technologia i surowce.

 

 

A co z wodą używaną do produkcji, ona może stanowić o różnicy, to po pierwsze. Drugi czynnik to wrodzona polska skłonność do szukania "chytrych" oszczędności, by się wykazać. Nikt tak nie potrafi przyciąć na surowcach jak nasi spece. Trzecia kwestia to zarazem najszerszy aspekt, bo dotyczy podejścia koncernów do różnych rynków: na zachodnie (gdzie konsumenci) sa bardziej wyrobieni, idą produkty składowo nieco inne, choć pod tą samą marką, na wschodnie (przykładowe języki na etykiecie: polski, węgierski, rumuński, rosyjski) rusza drugi sort. To są fakty, rozmawiałem z osobami zajmującymi się audytami w międzynarodowych koncernach i oddziałach takowych w różnych krajach, to nie jest w branży żadną tajemnicą. Niekoniecznie te trzecie musi dotyczyć branży piwnej, ale byłbym ostrożny z klasyfikacją różnic jako urban legend.

Odnośnik do komentarza

A ten Konstancin Lekki to co, toto jest? :>

Przygotuj się jednak, że na Śląsku krzyczą za to piwko 5-6 zł.

 

Co do Pilsnera to jestem w szoku, jak dla mnie bardzo dobre piwo, ale już nie za tę cenę... Wolę kupić wspomnianego Konstancina i wspierać polski przemysł ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.minipivovar-ujkovice.cz/o-minipivovaru/

 

Obejrzyjcie sobie zdjęcia, to nowo otworzony mini browar w Czechach, który może legalnie sprzedawać piwo. U nas nie do pomyślenia, choć wielu piwowarów domowych ma o wiele bardziej zaawansowaną instalację warzelniczą, ale chore biurokratyczne przepisy powodują, że odechciewa się zakładać browar komercyjny, zanim się jeszcze o tym pomyśli.

 

Jak mi się uda, to przytoczę przepisy w Polsce i Czechach, dotyczące otwarcia browaru. Dość powiedzieć, że u Pepików dają kredyt zaufania (to chyba nawet nie firma, a osoba fizyczna, co widać na dokumencie ze zdjęcia), a u nas z góry zakładają, że we wszystkim będziesz oszukiwał, i na wszelki wypadek wszędzie dają wysokie opłaty...

Odnośnik do komentarza

BTW - tu i ówdzie chodzą plotki, że Kompania Piwowarska odpowiada na ofensywę piw niepasteryzowanych i miodowych - z refleksem godnym szachisty.

 

Podobno nie zdecydowano jeszcze, która marka ma ulec niepasteryzacji (może to nawet będzie nowa marka), natomiast jako miodowe ma się pojawić piwo... Żubr. I dla mnie, jeśli nie jest to wiadomość typowa dla sezonu ogórkowego, jest to to rotfl roku :rotfl:

Odnośnik do komentarza

BTW - tu i ówdzie chodzą plotki, że Kompania Piwowarska odpowiada na ofensywę piw niepasteryzowanych i miodowych - z refleksem godnym szachisty.

 

Podobno nie zdecydowano jeszcze, która marka ma ulec niepasteryzacji (może to nawet będzie nowa marka), natomiast jako miodowe ma się pojawić piwo... Żubr. I dla mnie, jeśli nie jest to wiadomość typowa dla sezonu ogórkowego, jest to to rotfl roku :rotfl:

 

Każdy orze, jak może ;) KP zorientowała się, że da się z tego wyrwać niezłą kasę, nawet za cenę ośmieszenia.

 

Rzeczywiście, to będzie piwo roku. Już oczami wyobraźni widzę ten slogan reklamowy, "Żubr miodowy występuje w puszczy " :D

Odnośnik do komentarza

KP ma podobno największy udział w rynku, ale mimo to żeby się utrzymać musi podążać za "nowościami". A ponieważ już raz się na agresywnym wprowadzaniu nowości sparzyła (Dog in the Fog), więc innowacyjna będzie w aspektach, które inni wprowadzili i okazało się to bezpieczne. Więc nie robią tego, żeby zadowolić klienta (jak piszą w marketingowych bełkotach), a po to, żeby reszta tak szybko dystansu nie zmniejszała.

 

Brachu, nie ośmieszą się, dadzą sobie radę, mają pieniądze na kampanię i specjalistów od wizerunku, wmówią wszystkim, że to piwo jest wyjątkowe i się będzie sprzedawać. Ale to nie zmienia faktu, że dla mnie jest to śmieszne, bo to przykład, że nadal w Polsce nie sprzedaje się smaku piwa, a markę.

Odnośnik do komentarza

http://jacor.salon24.pl/322857,zmarnowane-szanse

 

Mnie się nie udało podsumować - za to są mądrzejsi ode mnie, którym się udało. Z mentalności postpeerelowskiej (wszyscy wszystkich oszukują, a państwo w szczególności) wyrosła biurokratyczna hydra, która zamiast nagradzać inicjatywy obywateli zwalcza je w zarodku. Dlatego na dobre piwo możemy się wybrać do którychś z naszych sąsiadów (nawet na wschód), a w kraju jesteśmy skazani na wszechobecny, jałowy i bezsmakowy eurolager, który różni się etykietą i hasłem reklamowym.

 

Naprawdę, nic tylko wynieść się do Czech...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...