Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przy okazji zakupów w Tesco postanowiłem sobie kupić trunek na wieczór. Wybór padł na dwa piwa, ale... jeden nie miał kodu, więc musiałem oddać, bo mi się wracać nie chciało (Z browaru warmińsko-mazurskiego). Udało mi się jednak zakupić "Manufaktura piwna browaru Jabłonowo", bo pod takim szyldem wyszło to piwo. Nazwa to 'Piwo na miodzie gryczanym'. Jest to ciemne, pasteryzowane piwo, ale... smakowało mi nad wyraz. O wiele lepsze według mnie niż podobna Łomża Miodowa. Przysmak na wieczór się udał. Również wrażenia estetyczne na plus, fajna etykietka ;)

Na minus tylko cena, bo 5zł to jedna spory wydatek jak na 0,5 litra napoju.

Odnośnik do komentarza

W ciągu ostatnich miesięcy, żeby nie skłamać, wypiłem chyba dziesiątki różnych marek piw, ponad 50 na pewno, z różnych krajów (ostatnio nawet Indie) i regionów. Generalnie doszedłem do wniosku, że najlepsze są te regionalne. Browar Kormoran rządzi. Oprócz tego mam miłe wspomnienia o niemieckim Zipferze, ciekawy też był chyba litewski Svyturys, a reszta zdaje się na jedno kopyto. Nie jestem w stanie wypisać wszystkich nazw i dopasować do nich co które miało najlepsze, większość mnie jakoś szczególnie nie zachwyciła.

Odnośnik do komentarza

A mi od dłuzszego czasu podpasował Perlenbacher :D 2.19 w LIDLu za smak dobrego czeskiego Pilznera to raczej niedrogo :) Oczywiscie to propozycja dla milosnikow "sikaczy", ale IMO warto dac temu trunkowi choc jedna szanse ;)

to się obudziłeś :lol:

 

w tym temacie Perlenbacher był już chyba z tysiąc razy wymieniany, a Gabe, jako ekspert, od dawna wymienia go jako warte uwagi piwo

jakos nie przyuwazylem, choc sledze ten temat na biezaco :-k

 

Poza tym pije to piwo regularnie od 2-3 lat (moze niektorzy pamietja, ze sie tym raczyłem na zlocie w Gołuchowie ;) ).

IMO jedne z najlepszych piw w stosunku ceny do jakosci (napisalbym najlepsze, ale teraz sprzedaja kolo mnie Łomze za 2.09 :D )

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wypiłem Koreba korzennego i żywego (niefiltrowane) - były na objazdowym jarmarku, który zawitał do marketu. Smak mnie wręcz zwalił z nóg, dokupiłem 6 (cena 6 zł mnie nie odstraszyła), dalsze wrażenia za jakiś czas. Smaki bardzo oryginalne, nieporównywalne z niczym, jednocześnie pieszczące podniebienia jak żadne piwo dotychczas. Poezja.

Odnośnik do komentarza

http://www.portalspo...znym,51730.html

 

30 maja br. do sprzedaży trafiło piwo Łomża Export Pszeniczne - najnowszy produkt z Browaru Łomża. To trzeci (po piwach Łomża Export Miodowe i Łomża Export Niepasteryzowane) wprowadzony w tym roku przez łomżyńskiego producenta piwa produkt przeznaczony na rynek ogólnokrajowy. Łomża Export Pszeniczne to piwo pszeniczne jasne, pasteryzowane, o zawartości alkoholu 5,7 proc. obj., dostępne w półlitrowej butelce bezzwrotnej.

 

- Tym razem zdecydowaliśmy się zaproponować konsumentom produkt z ciągle jeszcze niezbyt popularnej, ale szybko rozwijającej się kategorii na polskim rynku piwa, zainteresowanie którą w naszej ocenie będzie szybko wzrastać - mówi Maciej Ładwiński, senior brand manager marki Łomża.

 

Łomża Export Pszeniczne otrzyma bardzo silne wsparcie marketingowe - będzie bohaterem czerwcowej kampanii na nośnikach reklamy zewnętrznej. Billboardy z wizerunkiem nowego produktu pojawią się w większych miastach macierzystego regionu marki Łomża (północno-wschodnia Polska), w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. W wybranych lokalizacjach będą im towarzyszyć siatki wielkoformatowe, reklamy na wiatach przystankowych, a w Warszawie także reklamy na stacjach metra.

 

Działania wspierające piwo Łomża Export Pszeniczne prowadzone będą niezależnie od trwającej obecnie ogólnopolskiej kampanii telewizyjnej marki Łomża.

 

Pierwszy pszeniczniak w Polsce od wielkich graczy (obecnie właścicielem Łomży jest Van Pur S.A.), pierwszy produkowany na masową skalę, pierwszy z ogólnopolską kampanią marketingową. Nie chcę nic mówić, ale wróżę spory sukces temu piwu :]

 

Inna sprawa to jakość tego pszeniczniaka - nie wiadomo jeszcze, kto i gdzie będzie je warzył, być może jak w przypadku innych weizenów będzie to gdzieś poza Polską (nie znam dokładnych szczegółów technicznych, ale weizen musi mieć albo oddzielną linię produkcyjną, albo ta wykorzystywana musi być gruntownie czyszczona po produkcji, tym się tłumaczyli polscy producenci piwa), pewnie - znając życie - jakość będzie identyczna jak innych piw Łomży (czyli maksymalnie przyzwoita), ale marketingowo to będzie sukces i nie wiem, czy nie większy niż Kasztalana n/p w zeszłym roku (po kampanii ogólnopolskiej).

 

EDYTA: zawartość alkoholu już nieco zdradza tajemnicy, będzie to mały mózgotrzep (weizeny tradycyjne to około 4-5 ABV, jeśli będą tak nisko odfermentowane, to może nie zostać nic ze smaku :/)

Odnośnik do komentarza

Widziałem dzis reklamę nowej Łomży i miałem pytac co to za wynalazek. Jak miłosnik weizenów jestem bardzo ciekawy tego piwa. Zwykła Łomża jest całkiem spoko wiec może nie będzie źle. Mam nadzieję, że produkt bedzie się dobrze sprzdawał i dzieki temu inne koncerny zdevcyduja się na produkcje piw pszenicznych

 

 

Pierwszy pszeniczniak w Polsce od wielkich graczy

Rozumiem, że Okocima nie uważasz za pszeniczniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Pierwszy pszeniczniak w Polsce od wielkich graczy

Rozumiem, że Okocima nie uważasz za pszeniczniaka ;)

 

Zapomniałem o nim :D

 

Inna sprawa, że to taka maskotka Carlsberga, albo próba przemycenia na rynek polski któregoś z ichnich zagranicznych weizenów (do tej pory nie wiadomo, kto to i gdzie robi, i dlaczego najpierw klaruje, a później sztucznie zmętnia ;))

Odnośnik do komentarza

Ostatnio sięgnąłem po piwko z browaru Cornelius Honig Wiezen. 2 w 1 czyli miodowo-pszeniczne. Całkiem smaczne, choć smakuje bardziej jak oranżada, a nie piwo. Jeśli ktoś, tak jak ja jest fanem pszenicznych powinien spróbować, bo smak jest ciekawy, choć z drugiej strony następnym razem raczej sięgnę po klasycznego pszeniczniaka.

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj załyczyłem "Żywe piwo" z browaru AMBER. Smakosz ze mnie żaden, jednak to piwo wyjątkowo przypadło mi do gustu. Miało ono chyba coś więcej z niepasteryzowanego piwa, niż np. Kasztelan, bo data przydatności wynosiła chyba 5 tygodni. Odstrasza trochę cena 4,50zł ;).

 

A ja się na nim zawiodłem, niestety - piłem je jakieś pół roku temu, i chyba to piwo ma już okres świetności poza sobą. Będę trochę bluźnił, ale do najlepszych warek Sarmackiego, to Żywemu daleko (za to od pozostałych jest lepsze, mówimy o kategorii "piwo mocne").

 

Co do gloryfikacji piwa niepasteryzowanego - nie jest ono z definicji lepsze, ma do tego większe predyspozycje, ale pod podstawowym warunkiem: jeśli niepasteryzowane jest również niefiltrowane. A piwo pasteryzowane nie jest z definicji gorsze, prawidłowo uwarzonemu piwu pasteryzacja nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w kategorii piwo - ogólnie, nie ma lepszego i nigdy nie będzie niż stare warki Svyturys Baltas. Niestety, te nowe (po zmianie etykietki) nie mają już tego wyczuwalnego pomarańczowego posmaku. W każdym razie stary Baltas bił wszystko inne o trzy długości. eh...

Odnośnik do komentarza

Dla mnie w kategorii piwo - ogólnie, nie ma lepszego i nigdy nie będzie niż stare warki Svyturys Baltas. Niestety, te nowe (po zmianie etykietki) nie mają już tego wyczuwalnego pomarańczowego posmaku. W każdym razie stary Baltas bił wszystko inne o trzy długości. eh...

Kilka lat temu pijałem Baltasa i faktycznie rewelacja. Nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio sięgnąłem po piwko z browaru Cornelius Honig Wiezen. 2 w 1 czyli miodowo-pszeniczne. Całkiem smaczne, choć smakuje bardziej jak oranżada, a nie piwo. Jeśli ktoś, tak jak ja jest fanem pszenicznych powinien spróbować, bo smak jest ciekawy, choć z drugiej strony następnym razem raczej sięgnę po klasycznego pszeniczniaka.

Widzę, że Piotrkowski browar się rozwija ;)

 

Lubiłem pijać Corneliusa Hefe Weizena :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...