Skocz do zawartości

Warta Poznań


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

hmm no dokladnie. Warta nie ma kasy...przeciez ma jeden z mniejszych budzetow w lidze i brak zadnego wiekszego "sponsora". A Baniak "za co" by zalatwial i jak? sedziow kupuje? druzyny gosci? etam wg mnie Baniak ma farta w II lidze, moze nawet jest dobrym trenerem co teraz ponownie udowadnia, ale chyba wszystko jest czyste. Jakby Baniak byl az takim "załatwiaczem" w II lidze to by pierwszy pojechal do Wrocławia...

Dosc czesto jak przychodzi "nowa miotła" druzyna gra lepiej. W Odrze W tez po zmianie trenera wygrali 2 mecze...wczesniej grajac delikatnie mowiac kiszke...Zycze Warcie utrzymania, choc awansu za rok nawet juz raczej nie...:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
Trener Warty Poznań Bogusław Baniak otrzymał od lekarzy bezwzględny zakaz wykonywania zawodu.

 

- W piątek wieczorem usłyszałem od kardiologa, że jeśli go nie posłucham, może się to dla mnie zakończyć tragicznie. Siedem lat temu przeszedłem zawał serca. Mam 50 lat i wiem, że drugiego już bym nie przeżył. Dlatego słowa lekarza potraktowałem poważnie. Teraz zajmę się chyba już tylko szkoleniem młodzieży.

 

To oficjalna wersja przedstawiona przez trenera Warty. Nagła choroba szkoleniowca zbiegła się z rozprawą we wrocławskim sądzie przeciwko Ryszardowi Forbrichowi. Baniak został na nią wezwany w charakterze świadka.

Chyba nocne spacery po lasach zaszkodziły :kekeke:

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

niedawno wystartowała strona http://www.ratujmywarte.pl

Warta się utrzymała choć w kasie się nie przelewa, a miasto choć raczej nie przeszkadza, to specjalnie też nie pomaga co sprawia że Warta jest na skraju bankructwa. imho powinni też liczyć nie tylko na miasto (bo z tym bywa bardzo różnie, co dobitnie pokazuje stołeczny przykład), ale wziąć sprawy w swoje ręce. mam nadzieję, że sytuacja się nieco poprawi, bo to byłby kolejny klub z tradycjami, który odbija się od dna, potem trafia na opór próżni i znowu wycieczka do piekła.

Odnośnik do komentarza

Mam do tego stosunek dwojaki. Gdy padał Lech, balansując na krawędzi ówczesnej trzeciej ligi, dopiero wymiana zarządu i powolna odbudowa wiarygodności klubu przekonała miasto do pomocy. Warta miała swój złoty róg i go efektownie przepiła, i nie jestem pewien, czy ludzie z tamtych czasów już się z klubu wynieśli. Zresztą co tu dużo szukać - dyrektor sportowy Warty to dawny człowiek Lecha z "wesołych lat". Przez jakiś czas, parę lat temu, trochę lepiej wiedziałem, co się w klubie dzieje, i nie działo się ani wesoło, ani profesjonalnie. Może od tamtego czasu sytuacja zmieniła się na lepsze, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Bardzo szanuję tradycję Warty i szczerze mówiąc darzę ten klub większą sympatią niż Lecha, ale z jakiej paki jakiemukolwiek prywatnemu podmiotowi (nie ważne czy to klub czy bank) ma pomagać miasto/państwo z moich podatków ?! Złodziejstwo.

Odnośnik do komentarza

na dodatek selektywne złodziejstwo, bo jednym się pomaga, a innym też historycznie zasłużonym już nie :> dobrze Vami, że nie mieszkasz w Niemczech, UK czy nie daj Boże Hiszpanii - tam to dopiero wspierają wszelkie kluby sportowe. złodziejstwo, podyktować rynkową stawkę za Camp Nou i jeszcze niech płacą odszkodowania za generowany hałas!

 

też jestem zdania, że powinni przede wszystkim sami coś zacząć działać, a nie liczyć na miasto, dla którego priorytetem jest inny klub. skoro budżet to raptem ok. 1 mln zł, to są chyba do bólu nieskuteczni w pozyskiwaniu pieniędzy (nie tylko miejskich). no ale mają Baniaka, więc przynajmniej nie spadną ;)

Odnośnik do komentarza
Bardzo szanuję tradycję Warty i szczerze mówiąc darzę ten klub większą sympatią niż Lecha, ale z jakiej paki jakiemukolwiek prywatnemu podmiotowi (nie ważne czy to klub czy bank) ma pomagać miasto/państwo z moich podatków ?! Złodziejstwo.

 

Wydaje mi się, ale musiałbym to zweryfikować, że w planach budżetu miasta, znajdują się wydatki na kluby sportowe. Sprawa była swego czasu w Poznaniu, jak na obecną skalę informacji dot. Warty dość głośna, że AZS dostaje więcej pieniędzy, niż Warta. A Lech w II lidze dostawała więcej. Nie chcę kłamać, ani przekręcać faktów. W każdym bądź razie miasto co roku jakieś pieniądze klubom przekazuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...