Skocz do zawartości

Czytniki ebooków (E-readery)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

Zastanawiam sie nad zakupem Kindla, warte to swojej ceny? Na jaki model najlepiej patrzyc?

Warte, mam Paperwhite 3 od ponad roku i uważam to za jeden z najlepszych prezentów, jakie dostałem. Zamawiałem prosto z Amazonu i wziąłem opcję bez reklam, bo tylko w tej wysyłali bezpośrednio do Polski.

Odnośnik do komentarza

Również polecam Kindle. Najlepiej Paperwhite bo światełko to super przydatna rzecz.

 

http://swiatczytnikow.pl/paperwhite-ii-za-450-zlotych-amazon-de-sprzedaje-czytniki-uzywane-z-wysylka-do-polski-i-z-gwarancja/

 

Można trochę taniej kupić bez obaw, że coś będzie nie tak. Przeważnie są to egzemplarze ze zwrotów, z uszkodzonym pudełkiem albo kilkoma rysami na obudowie.

 

Moim zdaniem najlepiej kupować bezpośrednio w Amazonie (super gwarancja).

Odnośnik do komentarza

Ok, ale po co kupować na Allegro i narażać się na ewentualne kłopoty skoro można bezpośrednio od producenta? Darmowa wysyłka, darmowy zwrot bez pośredników, można kupić używkę w idealnym stanie w niższej cenie do tego.

Ale tu też masz zwrot bezpośrednio do Amazona. Tylko trzeba zarejestrować czytnik, ale to to chyba nie jest rocket-sience :-k

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Ok, ale po co kupować na Allegro i narażać się na ewentualne kłopoty skoro można bezpośrednio od producenta? Darmowa wysyłka, darmowy zwrot bez pośredników, można kupić używkę w idealnym stanie w niższej cenie do tego.

Ale tu też masz zwrot bezpośrednio do Amazona. Tylko trzeba zarejestrować czytnik, ale to to chyba nie jest rocket-sience :-k

Poza tym Amazon ma fajny sposób liczenia gwarancji, od momentu gdy się zarejestruje te czytniki.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Parę osób ma zdaje się Paperwhite'a tutaj wiec zapytam,. Od kilu dni mam Paperwhite III. Niby wszystko spoko, ale to oświetlenie mnie lekko...wkurza. Nie wiem jakiej mocy używać żeby jak najmniej obciążać oczy. Znalazłem taki artykuł http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-paperwhite-czesc-i-oswietlenie-kiedy-sie-przydaje-i-jak-go-uzywac/

 

Tam jest napisane, że w zalezności od światła najlepiej regulowac to oświetlenie. To jest wkurzające, np. wyciagam czytnik w autobusie, szukam odpowiedzniego oświetlenia, zastanawiam się jakie wybrać, zamiast skupić się na książce. Zauważyłem, że najlepiej chyba wygląda to niezależnie od światła ustawione mniej więcej 9-10. Dlatego pytanie - jakiej używacie mocy oświetlenia. zmieniacie w zależności od tego czy jest ciemniej czy jasniej w pomieszczeniu czy na dworze, czy macie mniej więcej zawsze stąłą wartość? Problemy pierwszego świata straszne, ale mimo wszystko trochę żałuję, że nie zdecydowałem się an czytnik bez oświetlenia. Oczywiście mogę czytać bez oświetlenia, ale przy zerowym oświetleniu w tym Kindlu ekran jest bardziej szary i gorzej się czyta niż na moim starym, przedpotopowym Onyxie. Dobrze bez oświetlenia sie czytało tylko na słońcu w sobotę. Chyba gdyby Kindle był moim pierwszym czytnikiem to bym się zraził i stwierdził, że zdecydowanie wolę tradycyjne książki. Jak ustawiacie u siebie oświetlenie?

 

Odnośnik do komentarza

Faktycznie problemy pierwszego świata :kekeke:

W dużym skrócie dążę do białego 'papieru'. Przy bardzo dobrym oświetleniu mam wyłączone wspomaganie, przy dobrym moooże czasami dodam 1-4 poziomy i tak dalej. Nigdy nie docieram do maksa bo to wygląda już źle. Różnicą jest kiedy jest ciemno jak w d... no wiesz noc i tak dalej. Wtedy mam nieznacznie wyższe ustawienia niż przy dobrym świetle czyli coś 3-7 aby nie raziło

Odnośnik do komentarza

wot xD po pierwsze to 9-10 to straszna masakra, zdecydowanie tak ok. 5 powinieneś korzystać. Po drugie tam nie ma automatycznego dostosowywania podświetlenia? Nie pamiętam jak tam jest, bo ja mam kundla bez podświetlenia, rodzice mają paperwhite'y. A po trzecie, żadna wersja nie powinna Ci "męczyć" wzroku, bo to nie jest "podświetlenie", które wali po oczach (jak w TV czy komórce), tylko "doświetlenie", które świeci bezpośrednio na ekran, który nie odbija tego światła. Dzięki temu komfort czytania masz identyczny jak przy książce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...