Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2011/2012


Rekomendowane odpowiedzi

Kinas odpuść, bo nie masz nawet 1% racji. Superpuchar Polski od dawna jest meczem zerowej rangi. Nierealne jest ściągnięcie na ten mecz grupy większej niż 15k widzów. Możliwe by to było gdyby grano w mieście któregoś z klubów. Oczywiście cały czas mówimy o rozgrywaniu meczu na neutralnym stadionie, gdzie odległość od miasta, z którego pochodzi klub jest większa niż 100 km. Bo pewnie na SP Lech - Legia w Poznaniu/Warszawie przyszłoby więcej ludzi, ale przecież nie o tym się tu dyskutuje.

 

Na żadnym neutralnym stadionie nie ma szans na dobrą frekwencję. Piszesz o zgodach. Ok, ale tak naprawdę % osób utożsamiających się ze zgodami jest niewielki i są to zazwyczaj ci najbardziej zaangażowani. Może za 10 lat zobaczymy SP na neutralnym stadionie zapełnionym 30k widzów, ale nie dziś. Wierz mi, gdyby w Wodzisławiu rozgrywano mecz o SP pomiędzy Wisłą a Legią to bym się wypiął na ten mecz. I tak by zrobiło 99% mieszkańców każdego miasta. No chyba, że grano by w jakimś mieście, gdzie daaaawno nie było "wielkiej" piłki, czyli w jakimś Zamościu, Sanoku czy Rzeszowie...

Odnośnik do komentarza
chwila, chwila...te 25k na jakim meczu mówicie? Lech - Wisła? Jeśli tak to lol do kwadratu. Zapewniam Cie Kinas, że nie miało to dla nas prawie żadnego znaczenia, że jakiś puchar za to mecz dostaniemy. Na meczach z Wisła od dekady był prawie zawsze komplet. Argument, że przyszło 25k bo nie była to inauguracja to ....:lol:
no ja to doskonale rozumiem, sam przecież napisałem, że łączenie ligi i SP to baaardzo chybiony pomysł - pisałem o tym, bo Pucek przywołał te 25k kilka razy nie wiedząc za bardzo o czym mówi chyba ;)

Tak na mecze Wisła - Legia przyjdzie dużo ludzi, ale ZROZUM (cięzko to widze) w Krakowie i Warszawie na lige/finał PP, a nie na mecz o tak niskim znaczeniu 300km od tych miast! Podaj mi mecze na które jechało 10.000 kibiców za daną drużyną w Polsce na odległość ponad 250km w ostatnim 5 leciu (WDŚ jedynie, ale to derby lokalne). Baa na palcach jednej ręki zliczysz mecze z 5000 kibicami. Ok mało kto tyle by przyjął, ale na zgodowe wyjazdy nie ma limitów i jakoś po 7-10k nikt się nie puszczał.

ja to rozumiem, ale przecież na ten mecz nie przyjdą tylko mieszkańcy Krakowa i Warszawy, nieprawdaż? chyba, że to będzie Narodowy, to raczej spodziewałbym się znaczącej przewagi waraszawiaków
Powtórzę: meczu nie ma teraz - bo jest zakaz wyjazdowy i by musiał się odbyć przy udziale jakiegoś tysiąca lokalnych widzów.
być może - sytuacja prawna jest dla mnie mało jasna (bo nie wiem jak traktować mecz w którym przecież nie ma gospodarzy i gości?)
wiesz co? Poczekajmy może do lutego, jak zrobią ten mecz we Wrocku/Gdańsu i ilu widzów przyjedzie z Wawy/Krakowa, kibiców zgód + kibiców tych klubów rozsianych w polsce, europie, na świecie i marsie. Zobaczymy czy zabraknie biletów na 40 tysiączniku czy czasem nie przyjedzie po 3k z każdego miasta + 1k lokalnych i 2k zgody i będzie 10k max. Wchodzisz w zakład, że jeśli mecz odbędzie się na 40 tysiączniku będzie under/over 20.000 ludzi?
a te 20k skąd wziąłeś? przecież jesteś przekonany że maks będzie 10k? :o

gdyby grali w Poznaniu (co raczej jest mało prawdopodobne) to chyba najtrudniej byłoby mi ocenić potencjalną frekwencję

w Gdańsku/Wrocławiu/Narodowym to powinno przyjść te 20k - ale za pół roku może się jeszcze wiele zdarzyć (głównie chodzi mi o to jak potoczy się sprawa z konfliktem kibice/rząd), no i też nie wiem jak będzie działać Ekstraklasa SA - moim zdaniem powinna wykorzystać ten mecz tak jak już wspominałem, spotkać się z zarządami i kibicami Legii i Wisły, wybadać ilu chętnych byłoby na ten mecz i dać atrakcyjną cenę biletu (od 20, 30 zł?), przy graniu w np. Gdańsku dołączyć do rozmów kibiców Lechii itd.

tak, cały czas uważam, że przeniesieni meczu na luty może przynieść Ekstraklasie SA dużo korzyści - musi tylko to dobrze rozegrać (i liczyć na unormowanie sytuacji z kibicami) - 20k jest jak najbardziej realne, jakby nie patrzeć zdecydowanie więcej niż widownia tej naszej przykładowej Gdyni

 

@Icon

ok, dlatego powinno dojść do tego spotkania - jeśli okazałoby się faktycznie, że zainteresowanie będzie małe to nie będzie sensu grać na arenach EURO i będzie ta Gdynia - ale ani ja ani Ty nie mamy tej pewności i możemy sobie gdybać "co to ja bym zrobił" (gdyby był w Poznaniu to bym pewnie poszedł ;))

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

T-Mobile Ekstraklasa. Wreszcie sponsor tytularny rozgrywek. Chociaż dla klubów to chyba bez różnicy, bo dodatkowej kasy z tego tytułu raczej nie będzie :-k

 

W przyszłym tygodniu Ekstraklasa SA zaprezentuje nowego sponsora tytularnego. Zaskoczenia nie będzie, mimo że plotki o wycofaniu się z umowy firmy T-Mobile w ostatnich dniach narastały.

 

Pojawiły się po tym, jak Ekstraklasa SA, kilkanaście godzin przed zaplanowaną na środę uroczystą konferencją, wysłała informacje do dziennikarzy, że impreza musi zostać przełożona. Nie wskazano nowego terminu. Tłumaczono to względami technicznymi. Pojawiły się głosy, że w spółce ostatniej chwili doszło do rozłamu.

 

Umowa zostanie jednak podpisana, ostateczną wersję dokumentu zaakceptowały już wszystkie kluby. Jak ustaliliśmy, przeszkoda w finalizacji kontraktu okazała się banalna. Przedstawiciele T-Mobile chcą, by prezentacja odbyła się w godnym miejscu i miała uroczystą oprawę. Trwa poszukiwanie sali. Wiadomo, że za trzyletni kontrakt operator komórkowy wyłoży ok. 60 mln zł.

 

sports.pl

Odnośnik do komentarza

Tego nie wie nikt ;)

 

Czytałem gdzieś, że kluby dostaną taką samą kasę jak w poprzednim sezonie. Umowa z Canal Plus i Orange jest tak skonstruowana, że przez najbliższe trzy sezony wpływy będą niższe niż w poprzednich. Canal Plus, Polsat i Eurosport płacą 100 mln rocznie, a różnice (20mln zł) ma właśnie pokryć umowa z T-Mobile. Kluby nie odczują tu różnicy porównując z poprzednimi sezonami.

Odnośnik do komentarza

To logo Ci się podoba? :)

 

Kinas, to jest brzydkie logo prawda? Doklejono różowe logo T-mobile do zielono-białego Ekstraklasy, gryzie się to.

 

Da się?

 

Była kasa, były negocjacje, można było się porozumieć w sprawie zmiany logo w związku z pojawieniem się tytularnego sponsora.

Odnośnik do komentarza
Kinas, to jest brzydkie logo prawda?

to tylko Twoja opinia

 

Doklejono różowe logo T-mobile do zielono-białego Ekstraklasy, gryzie się to

sorry, z różowym wszystko się w jakiś sposób gryzie - to jest kolor T-mobile, tak jak np. Milki

 

Da się? Była kasa, były negocjacje, można było się porozumieć w sprawie zmiany logo w związku z pojawieniem się tytularnego sponsora.

no średnio im się to udało, to raczej wygląda na dwa osobne loga a nie jedno wspólne, a samo T-mobile jest słabo eksponowane (Ty byś chciał mieć szare logo? raczej nie)

i jakby nie patrzeć - logo Ekstraklasy jest dużo bardziej nowoczesne - wiem, miałem trochę z tym styczności

 

 

Gdy powstawało logo Ekstraklasy, o zaawansowanych rozmowach z T-Mobile wiedziały już wszystkie media, wiec podejrzewam, że Ekstraklasa wiedziała o nich tym bardziej.

 

w tych samych mediach mówiono również o bliskim zerwaniu rozmów z T-mobile :>

 

Poza tym, kazał im się ktoś spieszyć z prezentacją loga?
hm, nadchodzący sezon? przecież trzeba takie rzeczy mieć odpowiednio wcześniej, kluby robią przecież swoje prezentacje strojów w podobnym terminie, nie?
Odnośnik do komentarza
hm, nadchodzący sezon? przecież trzeba takie rzeczy mieć odpowiednio wcześniej, kluby robią przecież swoje prezentacje strojów w podobnym terminie, nie?

Logo tak czy siak trzeba teraz zmieniać, więc co to za problem było jeszcze ze starym logiem kilka tygodni wytrzymać? Byłaby jedna zmiana zamiast dwóch.

Odnośnik do komentarza
hm, nadchodzący sezon? przecież trzeba takie rzeczy mieć odpowiednio wcześniej, kluby robią przecież swoje prezentacje strojów w podobnym terminie, nie?

Logo tak czy siak trzeba teraz zmieniać, więc co to za problem było jeszcze ze starym logiem kilka tygodni wytrzymać? Byłaby jedna zmiana zamiast dwóch.

liga rusza 29 lipca - nie, nie ma czasu

 

W innych miejscach znalazłem nieco mniej jaskrawą wersję loga:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27237/tmobile_logo_470.jpeg

 

Według mnie jest w porządku. Zdecydowanie bije na głowę to stare.

dorzućmy do tego jeszcze indywidualne ustawienia monitora to już w ogóle można mieć różne odczucia ;)

Odnośnik do komentarza

 

W innych miejscach znalazłem nieco mniej jaskrawą wersję loga:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27237/tmobile_logo_470.jpeg

 

Według mnie jest w porządku. Zdecydowanie bije na głowę to stare.

dorzućmy do tego jeszcze indywidualne ustawienia monitora to już w ogóle można mieć różne odczucia ;)

 

A może tak sprawdzić tutaj, jak wyglądają odcienie logo?

Odnośnik do komentarza

 

W innych miejscach znalazłem nieco mniej jaskrawą wersję loga:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27237/tmobile_logo_470.jpeg

 

Według mnie jest w porządku. Zdecydowanie bije na głowę to stare.

dorzućmy do tego jeszcze indywidualne ustawienia monitora to już w ogóle można mieć różne odczucia ;)

 

A może tak sprawdzić tutaj, jak wyglądają odcienie logo?

a to wtedy na czym mi się te logotypy wyświetlą, jak nie na moim moim monitorze z moimi ustawieniami?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...