Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie bardzo silny, masz rację. ale ten temat przewijał się wielokrotnie, przy każdym wydawaniu bazy danych: nie możemy mocno ingerować w profil zawodnika który trafia do naszej ligi, zanim nie zobaczymy go w większej ilości spotkań. To niepisana zasada, gwarantująca sensowne opracowywanie zawodników, cięcia u Serba będą, ale na pewno nie gwałtowne.

Odnośnik do komentarza

gram już 2 sezon na najnowszym update z moimi poprawkami od cmrev.com i muszę powiedzieć, że Ljuboja musi mieć obniżone atrybuty, typ demoluje ekstraklasę, 22 bramki w 25 meczach, patrząc na jego obecną formę, gruba przesada

 

Uszanujmy pracę innych researcherów...

 

Zresztą Ljuboja to nie jest jakiś anonim i nie przyszedł z Włoch lub z Ameryki Południowej, gdzie umiejętności graczy są mocno zawyżane ;) Pierwsze zmiany najwcześniej za pół roku, gdy będziemy wiedzieć cos więcej. Póki co możemy jedynie wróżyć z fusów.

Odnośnik do komentarza

Mario ja mam pytanko, czy zmieniałeś coś u Borysiuka? Trzeba przyznać że prezentuje się ostatnio naprawdę bardzo dobrze, wydaje mi się że CA w górę u niego powinno pójść, tak samo jak u Wawrzyniaka, Komorowskiego i Rzeźniczaka i może lekko w górę Żyro jeszcze. Wiadomo że w dół Astiz, Rybus, mocno w dół Knezević. Z Kehlarem też już spokój mamy

Odnośnik do komentarza

Mario ja mam pytanko, czy zmieniałeś coś u Borysiuka? Trzeba przyznać że prezentuje się ostatnio naprawdę bardzo dobrze, wydaje mi się że CA w górę u niego powinno pójść, tak samo jak u Wawrzyniaka, Komorowskiego i Rzeźniczaka i może lekko w górę Żyro jeszcze. Wiadomo że w dół Astiz, Rybus, mocno w dół Knezević. Z Kehlarem też już spokój mamy

 

Wawrzyniak, Rzeźniczak i Żyro dostali nieco wyższe CA, a Komorowski... dla mnie to jedynie solidny piłkarz :/ Wyróżnia się bardzo dużą determinacją, ambicją i w miarę równą formą. Borysiuka póki co nie zmieniałem, ale jeżeli nadal będzie się tak prezentował, to w następnej turze trochę go podpakuję.

 

Astiz, Rybus i Kneżević są w grupie zawodników z obniżonymi umiejętnościami.

 

Ja bym dał trochę do góry Skabę , ale tylko troszkę .

 

Ze Skabą mam spory problem :/ W porównaniu do 11.3. Wojtek otrzymał dużo niższe atrybuty - m.in. ze względu na przeciętną postawę wiosną i potencjalny transfer nowego bramkarza nr 1 (Kuciaka). Letnie sparingi i pierwsze trzy spotkania tego sezonu pokazały, że praca z Dowhaniem przyniosła pozytywne zmiany w jego grze. Zobaczymy jak będzie prezentował się w kolejnych spotkaniach :)

Odnośnik do komentarza

tak sobie porównywałem ostatnio 3 defensywnych pomocników, czyli Borysiuk, Gol i Vrdoljak i co wpadło mi w oko? atrybuty podania i kreatywności, czyli te odpowiadające za rozegranie piłki i wychodzi na to że najgorszy w grze jest Vrdoljak (podanie: 10, kreatywność: 10), Borysiuk ma: podanie: 13, kreatywność: 11, natomiast Gol ma: podanie: 13, kreatywność: 13 (no chyba że Gola już ty zmieniałeś, ale takie mu dał researcher Bełchatowa). Porównując do innych wydaje mi się że Vrdoljak powinien mieć lepsze te atrybuty, porównując gre do przodu i rozegranie Vrdoljaka i Borysiuka to jednak nasz kapitan jest w tym lepszy (według mnie przynajmniej), ciekaw jestem co o tym Mario Ty myślisz. Ze Skabą rzeczywiście trudno bo tamten sezon był kiepski, a teraz jak na razie jest nieźle, no ale Kuciak już potwierdzony więc zobaczymy na kogo postawi Skorża

Odnośnik do komentarza

Trafne spostrzeżenie jarza. Jeśli chodzi o kreowanie akcji, z defensywnych pomocników najlepiej w tym aspekcie wypada Ivica. Borysiuk wyróżnia się długimi podaniami na najwyższym europejskim poziomie. Jeśli chodzi o Kuciaka, to jest to bramkarz, który powinien wygryźć z pierwszego składu Skabę. Ma świetny refleks i warunki fizyczne. Powiem wam także, że podczas treningów w Austrii z dobrej strony pokazał się Marijan, który w ciągu roku zrobił ogromny postęp i jestem pewien, że w przyszłości będzie pierwszym bramkarzem Legii.

Odnośnik do komentarza

wiem że Ivica ma wysokie CA, ale może warto by było zwiększyć mu lekko podanie i kreatywność kosztem jakiegoś innego atrybutu (tak aby nie zmieniać CA), byłoby to wtedy troszkę realniejsze, no ale to już jak Mario uzna. A co do Antolovica to zawsze widziałem w nim duży potencjał, teraz po roku treningów z Dowhanem i roku aklimatyzacji wygląda na coraz lepszego, no ale ona ma duże PA i po kilku latach w grze jest naprawdę dobry, więc jest chyba dobrze odwzorowany

Odnośnik do komentarza

Po dzisiejszym wystepie Ljuboji uważam, że jego atrybuty powinny pozostac na tym poziomie na ktorym są. Troche 'podpakowanie' Radovica byloby moim zdaniem dobrym pomyslem. Co do postaci Komorowskiego, to dla mnie stanowi pewien dylemat. W FM nie lapie sie do 1 skladu i na najnowszym uaktualnieniu znajduje sie w rezerwach, choc uwazam ze powinien zostac bardzo minimalnie ulepszony. Jesli chodzi o dopakowanie to dobrym pomyslem bylby Ariel Borysiuk, choc tez bez szalenstw. Podniesienie kreatywnosci Vrdoljakowi tez byloby dobrym pomyslem, tak samo jak Skabie ktory spisuje sie bardzo dobrze poki co. Nie zapominajmy tez o zawodnikach ktorzy powinni zostac 'pogorszeni' , do takich zaliczam Rybusa, Choto, Astiza, Knezevica i Hubnika który nie spisuje sie za dobrze

Odnośnik do komentarza

Żyro powinien mieć konkretną determinację. Wydaje mi się, że atrybuty Dicksona nie powinny zostać obniżone jest to dalej klasowy piłkarz i jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Kucharczyka można by było lekko "przypakować". Co do Komorowskiego, to dla mnie od przynajmniej dwóch sezonów jest jednym z kluczowych obrońców ekstraklasy poprawiłbym u niego bynajmniej, grę głową, determinację, zwinność, czy rzuty karne ( jest jednym z podstawowych wykonawców karnych w Legii, a ten atrybut ma bardzo niski :P ) . Rafał Wolski - Determinacja, Pracowitość zdecydowanie w górę.

Jak coś zawsze mogę pomóc więcej.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze Szumski tak sie w FM rozwija ze nie powinien zostawac udoskonalany. Jędrzejczyk trudno powiedziec, jak widac gra i prezentuje sie lepiej niz wskazywalyby na to atrybuty w FM, ale wstrzymalbym sie z ewentualnym podpakowaniem go. Wolski tez trudno powiedziec, Zyro może minimalnie w góre, dla mnie to napewno nie jest zawodnik na 1 druzyne wiec tez decyzja trudna co do niego. Górski strzela duzo bramek w rezerwach i widac jest bardzo zdeterminowany. Efir nic specjalnego, wiec nie wiem, a kosecki...nie ma zbyt wielu okazji do pokazania sie, a w fm i tak dosc ladnie sie rozwija

Odnośnik do komentarza

1) Szumski, Efir i Łukasik będą mieli jedynie kosmetyczne zmiany w umiejętnościach, natomiast Żyro i Wolski będą czołowymi juniorami w Ekstraklasie (szczególnie ten drugi). Profil Jędrzejczyka został przebudowany - teraz wygląda bardziej realistycznie.

2) Komorowski i Skaba zaskakują na plus, ale mając w pamięci ostatni sezon należy wstrzymać się z hurra-optymizmem.

3) Wolski jest bardzo dobrym technicznie zawodnikiem, natomiast jakiejś wielkiej determinacji czy pracowitości u niego nie zauważyłem.

4) Maciek Górski został mocno "ścięty" (ze względu na słaby poprzedni sezon w GKP)

Odnośnik do komentarza

1) zgadzam sie z 100%

3) takze sie zgadzam

4) tutaj tez sie przychylam

 

a apropo dwójki to wy macie jakies tury 'zmieniania' umiejetnosci zawodników? mozna wiedziec jak wyglada to dokladnie? Co do skaby sie zgadzam bo to co wyczynial w poprzednim sezonie daje do myslenia, ale mimo wszystko komorowski spisuje sie lepiej w rzeczywistosci niz ma to miejsce w fm

Odnośnik do komentarza

Komorowski będzie lepszy niż w FM'11, ale bez "szału". Planuję dać mu nieco większą ambicję, determinację i pracowitość.

 

Są dwie tury opracowywania, pierwsza w lipcu (skupiamy się głównie na uzupełnianiu statystyk) i druga w sierpniu, gdzie największy nacisk kładziemy na ustalanie umiejętności zawodników.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...