Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

OM

 

dyskusja «ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat mająca prowadzić do wspólnych wniosków»

 

Wygląda to na walkę z wiatrakami, ale mam wakacje, więc stać mnie na to. Ten temat ma na cel dyskusję (patrz wyżej) na tematy taktyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dyskusji o taktykach tworzonych przez graczy. Nie jest to ani chatroom, ani kółko wzajemnej adoracji, ani hall of fame, ani lista życzeń, ani klub downloaderów, ani footballtransfers.de, ani blog z opisami planów na przyszłość, ani księga kondolencyjna z wpisami wdzięczności dla zmarłego, ani wiele innych tworów, tylko FORUM DYSKUSYJNE. Wszelkie próby zamiany forum dyskusyjnego w coś, co forum dyskusyjnym nie jest, będą od tej pory "nagradzane" ostrzeżeniami, podobnie jak polemiki z moderatorami w tym temacie.

 

Owocnej dyskusji (patrz wyżej) życzę.

 

/OM

Odnośnik do komentarza
W związku z działem Najlepsze taktyki Twoja taktyka zostanie poddana obserwacjom oraz testom. Komentarze odnośnie powyższej taktyki proszę zamieszczać w tym temacie.

 

 

Zgodnie z powyższym postem i przyzwoleniem Profesora, pozwólcie, że napiszę jak u mnie sprawdza się taktyka Anderwaliusa.

 

 

Gram obecnie moją rodzimą Lechią Gdańsk, skład średni, oczekiwania średnie... Pierwsze 3 mecze rozegrałem inną taktyką, wykonaną przez siebie. Zanotowałem 3 zwycięstwa, ale w słabym stylu, wygrane zawdzięczałem jedynie świetnej postawie Bąka w bramce i błędom obrony przeciwnika. Gdy zobaczyłem, że pojawiła się na forum taktyka Anderwaliusa, którą osiągnął wielkie sukcesy m.in. Unią Janikowo postanowiłem ją przetestować.

Wyniki są oszałamiające - w lidze jestem niepokonany, jadę wszystkich 3:0 i wzwyż, w Pucharze Polski wyeliminowałem Wisłę Kraków, Legię... Dopiero Korona Kielce pokonała mnie 5:4... Taktyka jest Z-N-A-K-O-M-I-T-A na drugą ligę w Polsce, niedługo przetestuję ją w Ekstraklasie, a także na innych zespołach.

 

Co bardzo mi się podoba, gra Lechii przy tej taktyce jest zajedwabiście kombinacyjna, przez to nieprzewidywalna i wydaje mi się, że ciężka do rozgryzienia :) Nie ma jednego, utartego schematu typu: "wrzutka na wieżowca i gol", jest za to masa pięknych bramek z różnych sytuacji. Napastnicy wykorzystują większość akcji 1 na 1, z rzutów wolnych pada multum bramek...

 

Jak dla mnie jest to po prostu taktyka-killer. Dzięki Ci Anderwalius, bo być może dzięki Tobie już niedługo Lechia Gdańsk będzie wznosić Puchar Mistrzów :D

 

PS. Sorry za brak screen'ów, ale komputer mi się buntuje, chyba będzie konieczny format. W miarę możliwości postaram się je dostarczyć później.

Odnośnik do komentarza

C:\Documents and Settings\Kamil\Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2007\tactics

O ile masz XP

Jeśli chodzi o taktykę Anderwaliusa ustawiłem ją w sparingach przed sezonowych i są bardzo dobre efekty jednak z niej zrezygnuje bo lubię grać swoimi ;] wyniki po 3:1 3:0 i jeden mecz z Sportingiem CP 3:6 ;d ogólnie taktyka fajna gra się ciekawą piłkę jedyny mankament to ofensywny pomocnik który moim zdaniem jest mało kreatywny, to tylko moja opinia

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza

Fernando: U mnie w Lechii tym ofensywnym pomocnikiem jest Sławek Wojciechowski, i notę ma najniższą z zespołu - 7.13... ale gra jak z nut, średnia ocen nie daje odzwierciedlenia jego zaangażowaniu - genialnie bije rzuty wolne, praktycznie każdy to gol, co więcej, genialny asystent...

 

Według mnie jednak skoro drużyna wygrywa, a Wojciechowski gra dobrze... nie interesują mnie detale :)

Odnośnik do komentarza

słuchajcie ma problem.otóż gram Korona Kielce 1 sezon i po rundzie jesiennej prowadziłem i zaczęła sie runda wiosenna a tu moi zawodnicy "przestali grać",to nie ta sama druzyna,co robicie w tej przerwie miedzy runda jesienna a wiosenna,ile gracie sparingow,jaki trening,a moze po prostu taktyka zła,ale to jest moja najlepsza taksa ktora gram w kazdym klubie ktory prowadze i ktora juz tutaj umiescilem(1 strona),czekam na jakies podpowiedzi.z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
ścisłe krycie polecam włączać zawodnikom ofensywnym.

 

Z tego, co zauważyłem, to ścisłe krycie u piłkarzy ofensywnych powoduje, że gorzej wystawiają się na pozycje. Gdy próbowałem zmontować taktykę na atak pozycyjny, to dopiero wyłączenie ścisłego krycia u zawodników ofensywnych spowodowało, że zaczęli grać, jak należy w ofensywie. Ścisłe krycie u piłkarzy ofensywnych lepiej sprawdza się, przynajmniej wg. mnie, w strategii szybkiego ataku, chociaż mogę się mylić.

 

Swoją drogą, ścisłe krycie u obrońców nie zawsze kończy się katastrofą. Grając Chelsea miałem włączoną tą opcję u wszystkich piłkarzy, poza napastnikami i straciłem najmniej bramek w lidze, a w Lidze Mistrzów grając przez prawie cały mecz w dziesiątke, nie dopuściłem do żadnej groźnej sytuacji, mimo, że grałem z silną i ofensywnie usposobioną Romą.

Odnośnik do komentarza

A jakie GPP stosujecie dla napastnikow?? Bo przewaznie uzywalem zeby grali blisko przeciwnika, a teraz zmienilem na rzadko (plus odbior delikatny, natomiast agresywny dla tych co maja GPP czesto) i zdecydowanie lepiej wychodza na pozycje. Tylko dziwne jest to ze trzeba dobrze dopasowac pozostale nastawienia zeby napastnik w miare dobrze konczyl akcje celnym strzalem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...