Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie, mam nadzieje, że beda jakies efekty :)

 

EOT; niestety, kolejny remis, tym razem z Górnikiem 0:0. Na razie widze znaczna poprawe gry mojej defensywny, gdy stosowalem swoja taktyke moi obroncy byli bardzo zmeczeni (80-85%) teraz to sie zmienilo. Przynajmniej tutaj +, mecz ywgladal podobie jak wczesniejsze, straszna nieskutecznosc moich ST, chyba dlatego remi. Jeszcze raz dziekuje za rady, moze w nastepnym spotkaniu pojdzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
niestety, kolejny remis, tym razem z Górnikiem 0:0. Na razie widze znaczna poprawe gry mojej defensywny, gdy stosowalem swoja taktyke moi obroncy byli bardzo zmeczeni (80-85%) teraz to sie zmienilo. Przynajmniej tutaj +, mecz ywgladal podobie jak wczesniejsze, straszna nieskutecznosc moich ST, chyba dlatego remi. Jeszcze raz dziekuje za rady, moze w nastepnym spotkaniu pojdzie lepiej :)

 

Moze odznacz gre na odgrywajacego bo mi to zupelnie jest niepotrzebne a gram z kontry i strzelam po kilka bramek w meczu, pokaz polecenie indywidualne obydwu napastnikow moze jakos pomoge.

Odnośnik do komentarza
niestety, kolejny remis, tym razem z Górnikiem 0:0. Na razie widze znaczna poprawe gry mojej defensywny, gdy stosowalem swoja taktyke moi obroncy byli bardzo zmeczeni (80-85%) teraz to sie zmienilo. Przynajmniej tutaj +, mecz ywgladal podobie jak wczesniejsze, straszna nieskutecznosc moich ST, chyba dlatego remi. Jeszcze raz dziekuje za rady, moze w nastepnym spotkaniu pojdzie lepiej :)

 

Moze odznacz gre na odgrywajacego bo mi to zupelnie jest niepotrzebne a gram z kontry i strzelam po kilka bramek w meczu, pokaz polecenie indywidualne obydwu napastnikow moze jakos pomoge.

 

Zrobilem to co mi kazales, efekty - jeszcze gorsze, gdyby nie Majdan.....

 

Moze to jakis bug? 10 remisow :/

Odnośnik do komentarza
Zrobilem to co mi kazales, efekty - jeszcze gorsze

 

Podaj mi ustawienia indywidualne napastnikow i jeszcze na jakiej latce grasz? jezeli grasz na odgrywajacego to na kogo?

 

mentalnosc - ofensywna, reszta zespol, a od rajdow do cross ball - mixed, latka 7.02.

 

EOT; przegralem I mecz od 10 spotkaniach, moze teraz sie przelamia i juz nie bedzie tych remisow :)

Odnośnik do komentarza
mentalnosc - ofensywna, reszta zespol, a od rajdow do cross ball - mixed, latka 7.02.

 

1.Ustaw prawemu napastnikowi rajdy mieszane, rajdy z pilka-mieszane, strzaly z dystansu-czesto, prostopadle podania- mieszane, dosrodkowania-rzadkie

 

2.Ustaw lewemu napastnikowi rajdy, rajdy z pilka, strzaly z dystansu mieszane, prostopadle podania-czesto dosrodkowania mieszane.

 

Nie wiem moze to sie u ciebie sprawdzi, u mnie wymiata.

Odnośnik do komentarza

A jak długo grasz na odgrywającego? Jak dla mnie to: ustaw diament, zaznacz grę na ROZGRYWAJĄCEGO i odznacz ODGRYWAJĄCEGO, skróć podania, zwiększ trochę mentalność na bardziej ofensywną, przyśpiesz tempo, zmniejsz gre na czas i graj bliżej przeciwnika :PP Może się sprawdzi :P Napisz potem czy widać jakąś poprawę.

Odnośnik do komentarza

Ja zwykle w ustawieniu zespołu nic nie zmieniam jeśli wynik jest dobry, jedynie daję szerokość gry na maksa, przetrzymywanie piłki skrzydłowym, rozgrywającemu i bramkarzowi i grę na czas na maksa. A jeśli prowadzę jednym golem, a rywal mocno ciśnie zdejmuję rozgrywającego wprowadzając w jego miejsce DPŚ, nakazuję grać długie piłki (czasem takie kontry w końcówkach są zabójcze).

Jeśli wynik jest niekorzystny daję mentalność o 2-3 w prawo, podkręcam tempo na maksa i nakazuję grać na odgrywającego.

Odnośnik do komentarza

Oto moja taktyka. Przyznam się, że powstała w tyn sposób, że szukałem zupełnie innych rozwiązań, niż zwykle. Chciałem taktykę defensywną, a wydaje mi się, że jest chyba wręcz przeciwnie.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca7a4ffd0e0b98f2.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cbad313c370708ac.html

 

Czasami zdarzają się mecze bez bramek, ale przeważnie twój drużyna strzela 2, 3 nie tracąc żadnej. Testowane na Wiśle, Charltonie, Polsce, Realu Saragossa, Rennes, Macedonii, West Ham'ie, Widzewie i na Swansea. Wszędzie z bardziej niż dobrymi efektami.

Indywidualne zachowania graczy, wedle własnego "widzi mi sie", ale boczni obrońcy grają ofensywnie, a dwójka napastników powinna grać w różny sposób. Nie dwóch grających tak samo. Wypada mieć do tej taktyki chociaż jednego dobrego napastnika i jednego dobrego stopera.

Odnośnik do komentarza

To zależy. Jeśli mają wysokie atrybyty kreatywności, gry z pierwszej piłki czy podań, najlepiej sprawdzą się jako dogrywający właściwemu napastnikowi. Można też opcjonalnie ustawić im strzały z dystansu, ale jeśli nie mają wysokich atrybutów odpowiadających za ich skutecznośc, lepiej im nie pozwalać na zbyt częste bombardowanie trybun za bramkami. :) Z kolei jeśli są opanowani i dobrze wykańczają akcje, a do tego są szybcy, można ustawić im częste rajdy z piłką. Najlepiej żeby jeden pomocnik był właśnie dogrywającym piłki, a drugi szybkim sprinterem. Wtedy przeciwnik częściej gubi się w kryciu. To już zależy od zasobów Twojej druzyny i Towjej pomysłowości.:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

!maakA! - zastosowałem Twoją taktykę, Dla testów zagrałem sezon Olympique Marsylia. Taktyka miażdży, gniecie, wymiata :P Kupując zaledwie dwóch zawodników i sprzedając Ribery'ego, zdobyłem mistrzostwo, Puchar UEFA, przegrałem tylko finał Pucharu Francji. W nowym sezonie zdobyłem Superpuchar Francji i Superpuchar Europy, a w pierwszej kolejce LM ograłem Milan na wyjeździe 2-0. Królem strzelców ligi został mój odgrywający. Taksę lekko zmodyfikowałem. Po pierwsze wyłączyłem zamianę pozycji między obydwoma napastnikami, a odgrywającego zrobiłem bardziej "wyrazistego", tzn. dałem mu rajdy z piłką na "mieszane" i przytrzymywanie piłki. Cała drużyna grała na niego, włącznie z bramkarzem któremu ustawiłem wykopy na jego głowę. Ale największą sensacją była znakomita gra w defensywie - straciłem najmniej bramek w sezonie, podczas gdy zawsze miałem problemy z grą obronną. Gratuluję !maakA!, stworzyłeś prawdziwy majstersztyk :P

Odnośnik do komentarza

Mógłby mi ktoś zapodać taxe Arsenalu, tak aby odpowiadała jego grze w rzeczywistości? Bo nie powiem o ile gdy grałem z Henrym w składzie to moja taxa sie sprawdzala b. dobrze ;) Podania krótkie tempo szybkie gra z kontry.. wszystko wychodzilo a teraz gdy gram na patchu co uaktualnia składy mam duze problemy nawet z Portsmouth....

 

Widze ze sa chetni do pomocy ;)

Odnośnik do komentarza

Dziś po raz pierwszy podjąłem się stworzenia taktyki na potrzeby forum oraz poddania jej testom na holidayu.

 

FM 2007 (7.0.2)

Zespół: Pogoń Szczecin (Ekstraklasa)

Prognoza mediów: 11. miejsce

 

Testy: urlop na cały sezon; wyłączając jednak przerwę zimową, kiedy to wprowadziłem korekty do taktyki, aby wyelminować widoczne błędy.

 

Skład: Majdan - Celeban, Batata, Julcimar, Daniel Cruz - Łabędzki - Leandro, Trałka, Anderson Silva - Edi Andradina, William

 

Przed sezonem nie dokonywałem żadnych transferów, aby jeszcze bardziej utrudnić rozgrywkę. Wyniki przeszły moje oczekiwania :)

 

Tabela 2007

Wyniki 2007

Statystyki zawodników

 

Na plus możemy niewątpliwie zaliczyć oszałamiającą ilość zdobytych bramek i niewiarygodnie wręcz niską ilość otrzymywanych żółtych kartek (13 żółtych kartek przez cały sezon!). Drużyna grała niezwykle ofensywnie w każdym spotkaniu, nie raz wychodząc z beznadziejnej sytuacji. Kolejne plusy to dobre ustawienia stałych fragmentów gry. Jeśli zliczyć bramki zdobyte po rzutach rożnych, karnych, wolnych pośrednich i bezpośrednich, to wyjdzie nam imponująca liczba 20 goli, co daje blisko 1/3 wszystkich bramek. Dodajmy również pierwsze dwa miejsca moich napastników w klasyfikacji końcowej króla strzelców (1. William - 25; 2. Edi Andradina - 19)...

 

Minusem taktyki jest spora ilość traconych goli (choć gdy porównałem ją z wynikami innych zespołów - nie jest tak źle). I to chyba jedyny minus, jaki udało mi się zaobserwować.

 

Nie chcę mi się opisywać samych ustawień, itp. :P Zachęcam po prostu do sprawdzenia taktyki na swoich zespołach, choć cudu nie obiecuję, bo testowałem ją wyłącznie na Pogoni. Jakiekolwiek spostrzeżenia będziecie mieli - piszcie :)

 

Pozdrawiam.

 

TAKTYKA

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

 

Mam pewien problem, oto on. Jest 80 minuta meczu, wygrywam jedną bramka bądź remisuje, wtedy menadżer drużyny przeciwnej wprowadza 4 napastników, 2 pomocników i 4 obrońców, i po paru minutach tracę bramkę. Co zrobić by sprostać zadaniu i nie puścić bramki ? Gram taktyką Anderwaliusa (trochę zmodyfikowaną) i jak nic nie zmienię pada bramką, raz zmieniłem na ustawienie 4-3-2-1, jednak i tak nie poskutkowało. Proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

http://rapidshare.com/files/64897951/adam_..._2019_.tac.html

 

tutaj zamiesczam link do taktyki która zrobiłem na podstawie wielu róznych taktyk.Gram nią klubem Palermo i idzie świetnie obecnie 4 razy mistrzostwo Włoch i 2 finały champions league (niestety pechowo przegrane).Sezon mam 2015 2016 i stosuje ja od 5 sezonów i wtedy to moje Palermo zaczęło odnośić prawdziwe sukcesy.Podstawa jest przygotowanie wytrzymałościowe. pozdrawiam na klubach innych nie testowałem, aha gram oczywiście bez systemu load save

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...