Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jeszcze trochę w kwestii bocznych obrońców - jeżeli mają wysoki (ok. 18) poziom dośrodkowań, i ok. 16 podania, to czy lepiej dawać im bezpośredni, czy mieszany styl podań? (przy założemiu, że jakoś mają się włączac w akcje ofensywne).

To zależy, czy preferujesz styl defensywny, czy ofensywny. Jeśli ten pierwszy, to lepiej zostawić bocznych z tyłu i włączyć im podania prostopadłe do skrzydłowych. Jeśli ofensywny, lepiej ustawić bezpośrednie, oczywiście przy założeniu, że mają oni odpowiednio wysokie atrybuty dośrodkowań i podań, no i szybkość, aby zdążyli wrócić za przeciwnikiem na własną połowę boiska.

 

Warunki masz dokładnie takie, jakie opisałem - czyli dośrodkowania 18, podania ok. 15-16, i mają się udzielać ofensywnie, a asekuracje ma robić defensywny pomocnik, no i oczywiście mają się wracać, ale warunki na to tez mają... W FM 2007 można ustawić podawanie do konkretnego zawodnika? Chyba nie, takie coś było w starszych CM-ach, a teraz można co najwyżej rozgrywającego i odgrywającego ustawić...

Odnośnik do komentarza

cd. na temat bocznych obrońców... :)

jak postepujecie w przypadku czerwonej karty dla bocznego obroncy?

zakładam,ze w rezerwie mamy DC, a pozostali obroncy nie są wszechstronni...

1. czy grać 3 obrońców?

2. mimo wszystko ustawic DC na boku z zadaniami ultradefensywnymi?

3. cofnąć skrzydłowego na pozycję wingback?

jakie zadania dla druzyny?

czy gra na czas sprawdza się np. przez 45-60 min?

Odnośnik do komentarza

Interesujące roszady przeprowadza komputer podczas spotkania. Za wszelką cenę stara się, aby jego najszybszy napastnik biegał na przeciw mojego wolniejszego DC. Odpowiadam mu zamianą środkowych obrońców, tak aby to ten szybszy DC radził sobie z tym strikerem. Komputer po jakimś czasie znów odpowiada roszardą :-) W podobny sposób sam zamienia środkowych obrońców, aby własnie szybszy zajmował się najruchliwszym napastnikiem. Jesli natomiast gramy na targeta, to komputrowy rywal przestawia tak obronę, aby nasz odgrywający miał na przeciwko najwyższego defensora. Podobnych sztuczek kompuś używa w środku pola, zakładajac oczywiscie że gra dwójką MC czy DMC.

 

Musze powiedzieć, że od pewnego czasu używam prostopadłych piłek również dla skrzydłowych obrońców. Chodzi mi konkretnie o piłki na wolne pole dla skrajnych pomocników. Jakie są wasze sposoby na uruchomienie i usprawnienie gry skrzydłowych?

Odnośnik do komentarza
To dziwne co piszesz, bo u mnie komp jest takim matołem, że trzyma się sztywno pozycji i nie przestawia najskoczniejszego obrońcy do krycia mojego odgrywającego. Zawsze ustawię Target Mana na najsłabszego defensora i komp nic nie zmienia.

 

Właśnie dziwne jest to, że u Ciebie nic nie zmienia. U mnie nieważne kim grałem, czy słabym zespołem z ogórkami, czy silnym z dobrymi zawodnikami, komp robił ZAWSZE takie roszady, jakie opisał Marcin

Odnośnik do komentarza

Za to lubię FM-a, sztuczna inteligencja na patchu 7.0.2 jest naprawdę na wysokim poziomie. Pamiętam taki mecz: grałem kiedyś Newcastle z Boltonem, wygrałem 3-1 na wyjeździe (świetnie taktycznie rozpracowałem rywala) i za 3 dni znowu miałem Bolton na wyjeździe ale w pucharze, Ja oczywiście ta sama taktyka, dobrze zorganizowane krycie, ustawiony odgrywający, ustaienie, szerokość gry pod rywala, itd... przychodzi 85 min, do tego momentu prowadzę 1-0 i kontroluję mecz, komp robi 2 zmiany, później jeszcze jedną, zmienia ustawienie i jest 1-2... Ale to się odnosi w większym stopniu do trzech najsielniejszych lig, gdzie taktyka to podstawa, mam wrażenie że np. w Polsce jest łatwiej, tylko ja mam takie wrażenie czy tak rzeczywiście jest?

Odnośnik do komentarza
Ale to się odnosi w większym stopniu do trzech najsielniejszych lig, gdzie taktyka to podstawa, mam wrażenie że np. w Polsce jest łatwiej, tylko ja mam takie wrażenie czy tak rzeczywiście jest?

Do tej pory grałem prawie wyłącznie w polskiej lidze i potwierdzam, ze tak jest rzeczywiście, przynajmniej w późniejszych sezonach. Na początku nie wszystko się wygrywa, to naturalne, ale później, gdy się kupi lepszych piłkarzy, da im trochę czasu na zgranie, to można nie zmieniając taktyki przez cały sezon zdobyć w polskiej lidze wszystko co jest do zdobycia. :)

Odnośnik do komentarza
Ale to się odnosi w większym stopniu do trzech najsielniejszych lig, gdzie taktyka to podstawa, mam wrażenie że np. w Polsce jest łatwiej, tylko ja mam takie wrażenie czy tak rzeczywiście jest?

Do tej pory grałem prawie wyłącznie w polskiej lidze i potwierdzam, ze tak jest rzeczywiście, przynajmniej w późniejszych sezonach. Na początku nie wszystko się wygrywa, to naturalne, ale później, gdy się kupi lepszych piłkarzy, da im trochę czasu na zgranie, to można nie zmieniając taktyki przez cały sezon zdobyć w polskiej lidze wszystko co jest do zdobycia. :)

 

 

Właśnie dlatego 80% moich karier to Anglia i Hiszpania, w zasadzie ta łatwość gry w polskiej lidze to zasługa błędów w bazie danych, głównie zbyt dobrych finansów rodzimych klubów, ja przy okazji najbliższej kariery w polskiej lidze ustawie sobie wszystkie polskie kluby jako spółki akcyjne, zresztą zgodnie z prawdą, tak że wypracowany dochód będzie szedł do kieszeni prezesa, bo na razie jak zobaczyłem budżety klubów OE na "Poland update" to myślałem że wybrałem ligę niemiecką :o

A później są kwiatki typu 5 mln. euro na transfery w drugim sezonie, w realu takie Zagłębie po "wyszarpaniu" dodatkowej kasy przez Pietraszyna z KGHM-u wydało 300 tyś Euro za Golinskiego i ponad 200 tyś za Włodara, oto wielka Polska piłka właśnie.

Poza tym jak się wybierze dużą bazę danych, albo więcej lig to gra w każdej lidze jest trochę łatwiejsza bo ma się większy rynek piłkarski. Zauważyłem że wielu FM-maniaków ustawia sobię ligi wsch. europejskie i latynoskie żeby wyłapać w siatkę trochę tanich, dobrych "murzynów". :)

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie - jak ustawić grę na rozgrywającego totalnego tzn. takiego jakim jest Riquelme czy poniekąd Pirlo. Chodzi mi o to, żeby każda piłka przechodziła przez niego, żeby to on był reżyserem gry. Czy jest to w ogóle możliwe? Probowałem dać mu kreatywność nieograniczoną, przetrzymywanie piłki, ale nie wychodziło. Jak ustawić drużynę pod niego?

Odnośnik do komentarza
Wie ktoś jak przerwać złą passe, alb co jest przyczyna? Z góry dzięki

 

jeżeli grasz z kontry graj bardziej defensywnie, swoboda taktyczna ciut w prawo, podań nie zmieniaj, tempo powinno być szybkie po przecież grasz "kontrą", szeroka gra, gry przy przeciwniku nie zmieniaj, gry na czas nie zmieniaj (ewentualnie w końcówce meczu), linia defensywna jest dobra, odbiór normalny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...