Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

W związku z bałaganem panującym w dziale Taktyki postanowiliśmy sporządzić nowy, surowszy regulamin. Najważniejsze jego zasady:

 

1) Udzielamy tylko konstruktywnych odpowiedzi wnoszących coś do tematu.

2) Posty w stylu "twoja taktyka jest super", "przetestuj moją taktykę" będą natychmiast usuwane.

3) Dyskusje w stylu "podaj link do swojej taktyki", "zamieść ją na serwerze X" również będą usuwane, prosimy takie rzeczy załatwiać na PW, a ewentualne linki z taktyką wklejać do działu.

4) Słabo opisane taktyki, nie poparte wiarygodnymi wynikami będą usuwane.

5) Najlepiej opisane taktyki (możliwy opis taktyki, brakuje w niej jednak screenów z wynikami)będą testowane przez jasonxa i Magica, a następnie wspólne, również w oparciu o Wasze komentarze podejmiemy decyzję o jej ewentualnym przeniesieniu do działu Najlepsze Taktyki.

6) Proszę nie zwracać się do jasonx'a i Magic'a z prośbami o testowanie Waszych taktyk, jeśli któraś będzie spełniała warunki punktu 5 na pewno zostanie poddana testom.

7) Prośby o podanie zawodników/taktyki do konkretnego zespołu będą usuwane.

 

Nieprzestrzeganie któregoś z powyższych punktów będzie odpowiednio nagradzane, szczególnie radzimy zwracać uwagę na punkt 1.

 

PS. Tematem rządzą jasonx oraz Magic i w kwestiach regulaminowych ich zdanie ma moc rozstrzygających, a buntownicy będą szczuci Mod Teamem...

Odnośnik do komentarza

mam kilka pytań:

1. jak ustawić obronę średniego klubu (gram Aston Villą) aby tracić mniej bramek? wynika to z problemów z kryciem: napastnicy dostają dużo podań a obrona nie potrafi sobie z nimi poradzić. rywal grając ofensywnie robi z moich obrońców wiatraki. przy włączonym ścisłym kryciu i częstej grze przy przeciwniku było tak samo.

2. co zrobić aby wyłączyć z gry skrzydłowych rywala? próbowałem przyklejać do nich środkowych pomocników ale skutek był mierny.

Odnośnik do komentarza

1. Jeśli masz stosunkowo wolnych obrońców powinieneś cofnąć linię defensywy, jeśli szybkich możesz ustawić im ścisłe krycie.

2. Odnośnie skrzydłowych, dużo ludzi miało już z tym podobny problem, prawdą jest że w FM-ie masz bardzo dużo miejsca na skrzydałch, jeśli zawodnik przeciwnika ma niską kreatywność możesz postraszyć go ścisłym kryciem, zmusić do gry słabszą nogą, oczywiście cofnać OPL, OPP na PL, PP.

Odnośnik do komentarza

Oto poprawiona wersja mojej poprzedniej taksy (pod patcha 7.0.1) TDI stworzonej pod dobrze zespoły z zachodnioeuropejskich lig (z wyjątkiem Wielkiej brytanii). Modyfikacji uległy głównie polecenia indywidualne, matomiast zespołowe prakycznie się nie zmieniły.

taksa oparta na ustawieniu systemem 4-4-2, do jej stosowania trzeba mieć w miare dobrze wyszkolony technicznie i wytrzymały zespół, nie jest to taksa dla kopciuszków tylko dla porządnych ekip.

http://img413.imageshack.us/my.php?image=realsk322adsq1.jpg

 

Kluczowa rolę odgrywają szybcy skrzydłowi, którzy dośrodkowania maja opanowane do perfekcji, którymi obsługuja napastników.

Jeden z napastników powinien być typowym lisem pola karnego (głównie wykańcza akcje, dobija strzały- nastaiwnie 18), a drugi potrafiący rozegrać piłkę (bardzo duzo asyst), ten jest ustawiony mniej ofensywnie (17).

http://img454.imageshack.us/my.php?image=realtaxasy3.jpg

Preferuje bezpośrednie rozegranie piłki (14), mając dobrze wyskolony technicznie zespół takie rozwiąznie jest chyba najlepsze

Tempo dość żwawe (13, z najgroźniejszymi rywalami nawet 16), grając dość szybko szybciej meczymy rywali i popełniją więcej błędów (warunek- trzeba mieć wytrzymałych zawodników lub wartościowych zmienników na kazdą pozycje)

Szerokość gry spora (13-14), rozszerzając pole gry powodujesz, że jest mniejsze zagęszczenie rywali, twoi piłkarze maja więcej swobody, a rywale muszą więcej biegać

Gra przy przeciwniku (14, z najgrośniejszymi rywalami nawet 16) utrudniasz rozgrywanie piłki, a przez to utrudnisz stwarzanie rywalom groźnych sytuacji pod bramka

linia obronna normalna (10), mają dość szybkich i pewnych defensorów to chyba najlepsze rozwiązanie, nie ma duzej dziury między formacjami. O konsekwencjach źle ustawionej linii def. pisałem kilka postów wyżej.

Odbiór normalny (10), nie ma co odbierać piłki ostro, rywale sporadycznie dostają kontuzji, za to nasi piłkarze często łapą kartki, delikatny też odpada.

Podawanie skrzydłami- mając szybkich, dobrze wyszkolonych bocznych pomocników grzech nie wykorzystywać ich dośrodkowań w pole karne

Krycie strefowe- nie ma co kryć indywidualnie, bo jesli przyjdzie nam grać z silnym rywalem (np Arsenalem) to najlepsi zawodnicy potrafia wyrolować naszych kryjących robiąc luke dla innego zawodnika, który moze wykończyć akcje (Najlepsi zawodnicy typy Henry potrafią wyciągnąć naszego defensora z pola karnego, a w wolne pole wchodzi np Baptista i strzela nam gola). Jesli maja nam sprzelic gola to i tak to zrbia, a krycie strefowe im to utrudni

Gra na spalone- zazwyczaj gram z włączoną tą opcją, bo mam szybkich, z duzym przyspieszeniem, dobrze grających głową i zgranych stoperów. ale jesli prychodzi mi grać przeciw bardzo szybkiemu snajperowi wyłączam ta opcje, wówczas zazwyczas obrońcy sa troszke blizej bramki niz snajper. Wtedy maja troszke więcej czasu na reakcje.

Kontrataki to standard, chyba kazdy je stosuje i nie muszę mówić dlaczego.

 

Przy stosowaniu tej taksy jest ważnych kilka spraw:

- solidni obrońcy

- dobrze wyszkoleni technicznie zawodnicy

- wysokie atrybuty szybkości i dosrodkowań u skrzydłowych

- dość wytrzymały kondycyjnie zespół

- i solidni zmiennicy

- i przed meczem w instrukcjach dot. rywali zawsze wymuszam zagrania słabszą nogą (z wyjątkiem stoperów), skrzydłowym i napastnikom daję presing cały czas, a wybitnym pomocnikom daje ostry odbiór.

Ta taksą Realem w 2 pierwszych sezonach zdobyłem wszystko co mozna było zdobyć, strzelałem sporo goli i mało tracąc (dowodem jest mój rekord w ilości straconych goli-10 przy strzelonych ponad 70 w pierwszym sezonie).

Taktyka była testowana na Vitesse przez jeden sezon, zająłem 4 miejsce (za Ajaxem, PSV i AZ), przewidywane było bodajże 13.

Do tej taktyki polecam dwóch skrzydłowych: Guardado (4 mln euro) i Pedro Leon (ok 6 mln euro), są w miarę tani, a po kilku miesiącach stają się maszynkami do asyst.

Zapraszam do testowania i dzielenia się spostrzeżeniami.

 

Edyta mówi, że taraz link powinien działać.

Odnośnik do komentarza

Gdybyś odświeżył jeszcze linka z pobraniem taktyki to był bym wdzięczny :)

 

Preferuje bezpośrednie rozegranie piłki (14), mając dobrze wyszkolony technicznie zespół takie rozwiąznie jest chyba najlepsze

- dla dobrze technicznych dobrym rozwiązaniem są też podania krótkie, a bezpośrednie praktycznie dla wszystkich drużyn (tym bardziej gorszych).

Odnośnik do komentarza

Bez kitu ilekroc tu wejde i pojawi sie taksa to widze cos takiego "potrzebni sa dobrzy skrzydlowi" i mam takie wrazenie ze taksy sa te same tylko nicki tworcow sie zmieniaja.Wymyslcie cos ala szybka kontra na 2 napastnikow,albo zamkniecie przeciwnika w jego polu karnym,albo zmasowany bombarding a nie tylko wrzutki wrzutki wrzutki,nie daje wam do myslenia ze 90% taktyk jest tak naprawde taka sama ?

Odnośnik do komentarza
nie daje wam do myslenia ze 90% taktyk jest tak naprawde taka sama ?

 

Hmm. No ale cóż z tego? Zapewne każdy wychodzi z założenia: skoro cały świat tak gra, to dlaczego ja mam grać inaczej? Gra na skrzydłowych jest zwyczajnie najskuteczniejsza, i myślę, że ciężko temu zaprzeczyć.

Odnośnik do komentarza
siemka!!!

pisze z pytaniem:jak mam ustawic skrzydlowych zeby grali szeroko,przy ustawieniu druzynowym-gra wąska

z gory dzieki za odp.V

 

 

Musiała by być jakaś opcja w poleceniach indywidualnych dla skrzydłowych. Ale nie ma czegoś takiego i jak ustawisz w poleceniach dla drużyny tak będą grać.

Odnośnik do komentarza

potrzebuje pomocy w kilku kwestiach. otóż mam problem z defensywą (jestem początkujący,gram drużynami angielskimi raczej średnimi i słabszymi, preferuję ustawienie 4-4-2):

1. jak i czy w ogóle ustawiać krycie dla obrońców i def. pomocnika? ustawiać ścisłe czy nie, strefowe czy 1na1, czy warto dawać plastry najlepszym graczom rywala w klubach klasy w których gram czy nie? chodzi mi o ust. indywidualne i drużynowe

2. jaki stosować pressing na rywala? chodzi mi głównie o skuteczne rozbijanie ataków rywala na mojej połowie. zazwyczaj grałem rzadkim dla obrońców, mieszanym dla def. pomocnika i częstym dla of. pom.,skrzydłowych i napastników. różnie z tym bywało.

Odnośnik do komentarza
potrzebuje pomocy w kilku kwestiach. otóż mam problem z defensywą (jestem początkujący,gram drużynami angielskimi raczej średnimi i słabszymi, preferuję ustawienie 4-4-2):

1. jak i czy w ogóle ustawiać krycie dla obrońców i def. pomocnika? ustawiać ścisłe czy nie, strefowe czy 1na1, czy warto dawać plastry najlepszym graczom rywala w klubach klasy w których gram czy nie? chodzi mi o ust. indywidualne i drużynowe

2. jaki stosować pressing na rywala? chodzi mi głównie o skuteczne rozbijanie ataków rywala na mojej połowie. zazwyczaj grałem rzadkim dla obrońców, mieszanym dla def. pomocnika i częstym dla of. pom.,skrzydłowych i napastników. różnie z tym bywało.

ja nie daje scislego krycia obroncom,kryja strefa,wszedzie tak gram,jest to najskuteczniejsze,i rzadko tez mi sie zdarza ze daje plaster jakiemus zawodnikowi z druzyny przeciwnej,a jezeli chodzi o defensywnego pomocnika to daje pressing na maxa,a obroncom rzadko,ofensywni pomocnicy zas pressind lekko mocny.

Odnośnik do komentarza
2. jaki stosować pressing na rywala? chodzi mi głównie o skuteczne rozbijanie ataków rywala na mojej połowie. zazwyczaj grałem rzadkim dla obrońców, mieszanym dla def. pomocnika i częstym dla of. pom.,skrzydłowych i napastników. różnie z tym bywało.

 

Co do DMa to jesli chcesz aby byl on typu Makelele(czyli stal przed obroncami, a nie biegal po calym niemal boisku), to ustal GPP na stosunkowo rzadko. Jelsi jednak marzy Ci sie DM w stylu Sissoko, to GPP ustaw na czesto.

 

Wg mnie niezbyt fortunnym wyjsciem jest ustawienie wysokiego GPP ofensywnym zawodnikiem. Ci powinni byc glownie do kreowania ofensywnej gry naszego zespolu.

Odnośnik do komentarza

a jakie krycie polecacie dla pomocników i napadziorów? strefowe czy 1na1?

w jakim stopniu GPP jest powiązane ze ścisłym kryciem? przy ścisłym kryciu zawsze dawać częste GPP czy raczej obydwie te rzeczy się nie gryzą (chodzi mi głównie o skrzydłowych i of.pomocnika którym ustawiam ścisłe krycie chcą zmusić ich do częstszych powrotów pod swoją bramkę)?

Odnośnik do komentarza
a jakie krycie polecacie dla pomocników i napadziorów? strefowe czy 1na1?

w jakim stopniu GPP jest powiązane ze ścisłym kryciem? przy ścisłym kryciu zawsze dawać częste GPP czy raczej obydwie te rzeczy się nie gryzą (chodzi mi głównie o skrzydłowych i of.pomocnika którym ustawiam ścisłe krycie chcą zmusić ich do częstszych powrotów pod swoją bramkę)?

 

 

Zależy jaki styl preferujesz :) Jak np. twój ofensywny pomocnik ma mieć swobodę nieograniczoną i ma być skoncentrowany tylko na konstruowaniu akcji ofensywnych, ma być mózgiem ataków to krycie 1 na 1 a tym bardziej ścisłe krycie nie będzie mu potrzebne. Jeśli chcesz aby wracał często na swoją połowę, gonił za przeciwnikiem to jak najbardziej możesz mu tą opcję przydzielić.

 

Jeśli chodzi o skrzydłowych to ja dawałem ścisłe krycie i z większa chęcią wracali na swoją połowę. % dośrodkowań rywala też był zadowalający. Jeśli chodzi o napastników to już lepiej to wygląda z gpp mocniejszą niż krycie 1 na 1.

 

GPP mocna i ścisłe krycie gryzie się w przypadku stoperów, obrońców. Jeśli chodzi o pomocników to myślę, że też to najlepiej wyglądać nie będzie. Już lepiej dać im ścisłe krycie, albo gpp. Bo teraz zobacz. Jak dasz dwie opcje naraz to przy jednym zawodniku może być już dwóch twoich pomocników a jeden zostaje bez krycie i zostajesz wyrolowany :P

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!!!

Chciałem przedstawic wam moje kolejne dzielo.Jest to taktyka zrobiona grajac druzyna Ajaxu.

Jest to diament 4-2-3-1.USTAWIENIE

Tutaj mozemy zobaczyc ustawienia drużynowePOLECENIA DLA DRUZYNY

 

Jak widzimy gra jest waska,dzieki czemu tracimy bardzo mało bramek.Pewnie dziwi was tez ze gra jest powolna,ale nie wiem czemu,moi zawodnicy graja naprawde dobra,dynamiczna pilke-hehe.Bardzo mi sie podoba w tej taktyce to ze boczni obroncy czesto obiegaja pomocnikow,w poprzednich moich taktykach ciezko bylo to zauwazyc.

 

Zaczynajac gre zalozylem sobie,zeby powalczyc z PSV o mistrzostwo Holandii.Udało sie a przy okazji doszedlem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Oto drugi mecz z Barcelona u siebie:Ajax-Barca

Powiem szczerze ze pierwszy raz cos takiego mi sie zdarzylo w pierwszym sezonie.Nawet grajac Realem nigdy takiego czegos nie dokonalem:D:D:D

A teraz inny meczyk,tym razem z krajowego podworka:PSV-Ajax

To zwyciestwo ucieszylo mnie nawet bardziej niz to z Barca,poniewaz moim celem numer 1 bylo mistrzostwo kraju.

 

Teraz pokaze wam moje wyniki:WYNIKI

No i oczywisice tabela do wgladu:TABELA

 

Testwoalem ta taktyke rowniez w Cork City(Mistrzostwo kraju w 1 sezonie-Irlandzka Ekstraklasa),i Man Utd(2xmistrzostwo kraju,w drugim sezonie zwyciestwo w Lidze Mistrzow).

Dla mnie jest to najlepsza taktyka,do FM-a ktora sam stwozrylem,jednym słowem-KILER!!!!

Jest bardzo uniwersalna,gdyz mozna ja stosowac w mocnych jak i slabych klubach.

 

Mam nadzieje ze ktos chociaz przeczyta ten post,i rzuci okiem na wyniki,a jak przetestuje nawet na kilka meczy i podzieli sie wynikami to juz bedzie super.

 

Oto link to mojej taksy:TAKTYKA

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...