Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc Off Topic - Łatwą ligą jest włoska, natomiast Primera Division i Premiership postawiłbym na jednym miejscu, gdyż w Anglii są również zespoły takie jak Reading, które znacznie ustępują rywalom.

 

A już na temat - wciąż mam problem z nieskutecznością napastników, chyba jak większość graczy, jednak irytuje mnie to, że zawsze gdy remisuje komentarz na koniec jest - Real powinien wygrać to spotkanie, a w prasie nagłówki typu - Rażąca nieskuteczność, w statystykach - 17 strzałów, 10 celnych, 55% posiadania piłki :/:/:/:/

Odnośnik do komentarza

Witam, pisze bo jestem juz w pewnym sensie zdesperowany ;P otoz gram juz czwarty sezon Legia Wa-wa i w kazdym z kolejnych sezonow pojawia sie problem taktyki...doskonale wiem ze wlasnie o to chodzi zebym to ja wymyslil cos co by dzialalo a nie szedl na latwizne...lecz probowalem juz z ok. 30 przeroznych taktyk i zadna z nich nie dziala skutecznie na dluzej niz gora 4-5 meczy. Po prostu szlag mnie trafia jak po 4 "cudownych wystepach" nagle przegrywam z ligowym sredniakiem a po meczu media cytuja: Razaca nieskutecznosc. No i od takiego meczu jesli nie bede probowal zmieniac taktyki to druzyna przegrywa kazdy mecz pokolei... I tutaj nasuwa sie pytanie moje do Was, drodzy forumowicze ;d: Czy mozna stworzyc dla takiej Legii taktyke ktora bedzie dzialac na nieco dluzej? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Witam, pisze bo jestem juz w pewnym sensie zdesperowany ;P otoz gram juz czwarty sezon Legia Wa-wa i w kazdym z kolejnych sezonow pojawia sie problem taktyki...doskonale wiem ze wlasnie o to chodzi zebym to ja wymyslil cos co by dzialalo a nie szedl na latwizne...lecz probowalem juz z ok. 30 przeroznych taktyk i zadna z nich nie dziala skutecznie na dluzej niz gora 4-5 meczy. Po prostu szlag mnie trafia jak po 4 "cudownych wystepach" nagle przegrywam z ligowym sredniakiem a po meczu media cytuja: Razaca nieskutecznosc. No i od takiego meczu jesli nie bede probowal zmieniac taktyki to druzyna przegrywa kazdy mecz pokolei... I tutaj nasuwa sie pytanie moje do Was, drodzy forumowicze ;d: Czy mozna stworzyc dla takiej Legii taktyke ktora bedzie dzialac na nieco dluzej? Prosze o pomoc.

I jeszcze się dziwisz, 30 taktyk w 4 sezony :> W efemie jak i w realu nie można tylko wygrywać.

 

Ja potrafię na jednej taktyce bez jakichkolwiek zmian przejechać i 10 lat, raz jest lepiej, raz gorzej, ale w miarę czasu zgranie zespołu i ta sama taktyka działa cuda :]

Odnośnik do komentarza

Cierpliwy czlowiek z Ciebie ;d;d Ale po meczu w ktorym minimalnie przegrywasz, a druzyna trafila 3x w slupek, 3x w poprzeczke, marnuje karnego, 8x psuje 100% sytuacje a przeciwnik wybija pilke z wlasnej bramki "w ostatniej chwili" z 5x to tez bys sie lekko wkurzy; ^^

Odnośnik do komentarza

Mam problemy z utrzymaniem wyniku. Wszystko jest dobrze prowadze 1:0, w 82 minucie trace bramke, trzy minuty pozniej strzelam bedac przekonanym, ze ten mecz wygram. 87, 88 minuta, i przegrywam 2:3, praktycznie w kazdym meczu tak sie dzieje. Kondycja obrońców jest w porzadku. Jakies rady, propozycje?

 

W FMie są takie mecze, że gram z teoretycznie słabszym rywalem, a już po kilkunastu minutach gry wiem że nie mam prawa wygrać tego meczu, mimo wcześniejszej serii 8 wygranych chytry.gif

 

Tez tak sadze, gdy sie rozpocznie mecz to wiem, ze i tak bedzie porazka. Wygrywam 2:0, doliczony czas gry i jakims cudem zawodnik z wykanczaniem akcji 7 strzela dwie bramki w ciagu trzech minut. W dogrywce 0:0, karne i przegrywam.

Odnośnik do komentarza

Gole w końcówkach spowodowane są:

1) złym doborem kapitana, lub jego małym znaczeniem

2) ustawieniem ultraofensywnym, jak już wspomnieliście, rywala

3) złym stosowaniem suwaka gry na czas

 

Moje rady:

1) kapitan, który ma osobowość przywódczą i który ma więcej niż 24 lata

2) rajdy i rajdy z piłką dla bocznych obrońców na rzadko

3) suwak gry na czas:

70-84 minuta - mieszane (na samym środku)

84-86 - minimalnie często

86-... - na maxa w prawo

 

 

U mnie zawsze skutkuje i nie mam problemów ze stratą bramki w końcówkach. Gdy mamy dobrze zorganizowaną obronę, a rywal jest w naszym zasięgu na ostatnie 10 minut każdej z połów (35-45, 80-90) pressing na maxa w prawo. No, to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza

ma ktos jakas dobra taktyke pod Derby County lub do klubów Premiership? w pierwszym sezonie utrzymałem sie w lidze na 14 miejscu dzieki zwyciestwom nad chelsea, arsenalem, liverpoolem, przegrywałem natomiast z zespołami pokroju reading, birmingham, wigan itd.. 2 sezon to tragedia. wzmocnilem sklad, stac ich na conajmniej 8 miejsce a jest 16 jak narazie...

mój skład:

 

Lewis Price - John O'Brien, Gustavo, Claude Davis, Alan Hutton- Carlos Zegarra, Hossam Ghali, Shunsuke Nakamura, Gary Teale- Lasse Qvist, Mido (Earnshaw kontuzja na 4 miechy ;/ )

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
ma ktos jakas dobra taktyke pod Derby County lub do klubów Premiership? w pierwszym sezonie utrzymałem sie w lidze na 14 miejscu dzieki zwyciestwom nad chelsea, arsenalem, liverpoolem, przegrywałem natomiast z zespołami pokroju reading, birmingham, wigan itd.. 2 sezon to tragedia. wzmocnilem sklad, stac ich na conajmniej 8 miejsce a jest 16 jak narazie...

mój skład:

 

Lewis Price - John O'Brien, Gustavo, Claude Davis, Alan Hutton- Carlos Zegarra, Hossam Ghali, Shunsuke Nakamura, Gary Teale- Lasse Qvist, Mido (Earnshaw kontuzja na 4 miechy ;/ )

OM

 

Nie temu służy ten temat.

 

/OM

Odnośnik do komentarza

Chciałbym napisać parę słów na temat taktyki użytkownika Makaa - Olee by Makaa [sorry jeśli przekręciłem nazwę taksy, bądź też nazwę użytkownika] do której link zapewne jest kilka stron wcześniej w tym temacie.

 

Sprawdzałem ją w kilku klubach, we wszystkich osiągając nierealne wydawałoby się sukcesy. Taktyka to prawdziwy killer - zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest tak skuteczna jak niesławne Diablo z CM'a 03/04...

 

Gram na wersji 7.0.0 bo jestem leniuszkiem i nie lubię się bawić w patchowanie i tym podobnie :) Gra jest oczywiście oryginalna, ściągnięta z Wielkiej Brytanii.

 

Taktykę próbowałem na około 15 zespołach, i jak już pisałem wszędzie sprawdzała się wzorowo. Wiadome, że taktyka to nie wszystko, ważne są rozmowy motywacyjne, odpowiedni gracze na odpowiednich pozycjach, bla bla bla... Ale to nie może być przypadek, że taksa sprawdza się praktycznie wszędzie, od murowanych kandydatów do spadku, po europejskich i światowych potentatów.

 

Mój Lyon już od 6 sezonów jest nie do pokonania w Europie, Ligue 1 jest kompletnie zdominowane, przez 2 ostatnie lata nie przegrałem tam meczu... Liga Mistrzów to łatwizna, wszyscy muszą uznać wyższość mojego zespołu... 2 lub 3 lata po rozpoczęciu gry otrzymałem propozycję prowadzenia reprezentacji Szwajcarii, którą przejąłem i wyniki także są cudowne, mimo, że grajkowie wcale nie są najwyższej jakości... Zdobyliśmy wicemistrzostwo świata, Vonlanthen został królem, a Doudin wicekrólem strzelców.

 

Obecnie gram W.B.A. i nie mam sobie równych w Championship, co było do przewidzenia. Spodziewałem się jednak ostrej nauczki od Chelsea, którą spotkaliśmy w którejś rundzie League Cup... Gdzież tam, ograliśmy ich 4:1, znakomitą partię rozegrali Hartson i Ellington, a Cech musiał aż 4 razy wyciągać piłkę z siatki...

 

Cóż mogę jeszcze powiedzieć o taktyce...

Na pewno wielkim plusem jest świetna skuteczność. Czasami zdarza się słabszy mecz, w którym wyraźnie ustępujemy rywalom, ale na 2 strzały strzelamy 2 gole i zwycięstwo jest nasze. Świetnie grają boczni pomocnicy - masa asyst, często sami strzelają ważne i piękne bramki. Obrona jest bardzo zdyscyplinowana, i momentami gra po prostu bezbłędnie - napastnicy przeciwników często wychodzą po meczu z notami 4 czy 5...

 

Minusów nie stwierdziłem, jak na razie jest to dla mnie taktyka KOMPLETNA, i zdecydowanie byłbym za wprowadzeniem jej do tematu "Najlepsze taktyki".

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jak możesz grać na "golasie"? Przecież tam jest tyle bugów że aż głowa boli. Poza tym patch 7.0.2 zmienia nieco engine meczowy. Na 7.0.0 też generalnie wszystkich kosiłem. Po spatchowaniu już nie było tak łatwo. Coś mi się wydaje że nie jesteś leniwy, tylko nie możesz znaleźć dobrego cracka pod 7.0.2. Bo nie wierzę żeby ktoś przy zdrowych zmysłach z własnej woli grał na wersji 7.0.0.

Odnośnik do komentarza

może i masz rację dragonfly ;) z tego co pamiętam to tamtą taxe robiłem pod Nantes. Miejsce obstawiane było 20 a ja wygrałem ligę z najmniejszą ilością puszczonych bramek.

Ale z pytaniami to już do Raven, gdyż przyznam się, że już niestety nie mam tej taxy na dysku i jej dalej nie testowałem. Więc nie bardzo ją pamiętam :keke: i nie będę na razie się o niej wypowiadał. Tylko dodam,że ja grałem normalnie na patchu 7.0.2.

Odnośnik do komentarza

Dragonfly: To nie jest topic na takie rozmowy, ale uwierz lub nie - mam oryginalną grę, i gram na 7.0.0 z własnej woli... I wcale nie spotykam jakichś rażących bugów... Po prostu zawsze, gdy wychodzi CM czy FM jestem niecierpliwy i ściągam go z UK, i gram tak jak jest... Potem wychodzą jakieś patche, update'y, jednak ja ich nie instaluję, bo nie czuję takiej potrzeby...

 

Prosiłbym jednak nie pisać w tym temacie, a ewentualnie na PW jeśli macie jakieś wątpliwości - chętnie je rozwieję, a nie chcę dostać ostrzeżenia tutaj za off topic...

 

Wolves: Dla pełnej jasności, "ściągam" w sensie kupuję w internecie, lub rodzina mieszkająca w UK mi wysyła... Nie popieram piractwa, chill out.

Odnośnik do komentarza

siemka,mam maly proble.

Otoz moi zawodnicy potragfia sie utrzmywac przy pilce 60% czasu,ale jakos malo stwarzam sytuacji bramkowych,oddaje wiele strzalow,jednak sa to strzaly niecelne,trace malo bramek(w 15 meczach stracilem 3 bramki),moze to wina tego,ale watpie,dlatego mam nadzieje ze ktos napisze jakis "zloty srodek" na lepsza gre w ataku moich zawodnikow.

Gram diamentem,ktory jest przedstawiony na poprzedniej stronie.

dla przypomnienia

 

-----------------------------------------NŚ-----------------------------------------

 

 

-----OPL-------------------------------------------------------------------OPR----

/ \

/

/

---------------------------------PŚ--------PŚ---------------------------------------

 

 

---------------------------------------DPŚ------------------------------------------

 

 

 

----OL-----------------------OŚ---------------------------OŚ---------------OP------

Odnośnik do komentarza
Gole w końcówkach spowodowane są:

1) złym doborem kapitana, lub jego małym znaczeniem

2) ustawieniem ultraofensywnym, jak już wspomnieliście, rywala

3) złym stosowaniem suwaka gry na czas

 

Moje rady:

1) kapitan, który ma osobowość przywódczą i który ma więcej niż 24 lata

2) rajdy i rajdy z piłką dla bocznych obrońców na rzadko

3) suwak gry na czas:

70-84 minuta - mieszane (na samym środku)

84-86 - minimalnie często

86-... - na maxa w prawo

 

 

U mnie zawsze skutkuje i nie mam problemów ze stratą bramki w końcówkach. Gdy mamy dobrze zorganizowaną obronę, a rywal jest w naszym zasięgu na ostatnie 10 minut każdej z połów (35-45, 80-90) pressing na maxa w prawo. No, to chyba tyle.

 

A co polecasz jezeli "gonimy" wynik i liczymy na wygrana/doprowadzenie do remisu? Ustawic wszystko odwrotnie do wymienionych przez Ciebie ustawien?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...