Skocz do zawartości

Tenis


pescar

Rekomendowane odpowiedzi

Za nami kapitalny finał mężczyzn. Roger Federer wygrał po raz piąty z rzędu, w pięciu setach z Rafaelem Nadalem. O zwycięstwie w znacznej mierze zadecydowała psychika mistrza. Zanim Szwajcar przełamał Hiszpana w piątym secie sam obronił cztery break pointy. Mecz stał na wysokim poziomie. Nie brakowało porywających, czasem wręcz nieprawdopodobnych zagrań.

 

Rafael Nadal w stosunku do poprzedniego finału bardzo poprawił grę przy siatce. Jego największą bronią są nieustępliwość, waleczność i zdolność do zdobywania nieprawdopodobnych punktów. Warto zauważyć, że Hiszpan gra bardzo dobrze zarówno z forhendu jak i bekhendu.

 

(1)Federer - (2)Nadal

3:2 [79:67, 4:6, 77:63, 2:6, 6:2]

 

 

27 sierpnia startuje US Open. Kto, według Was, może powalczyć z Federerem o zwycięstwo w tym turnieju?

Odnośnik do komentarza

Finał był na mistrzowskim poziomie i spodziewanej różnicy nie było widać na korzyść Federera. Nadal świetnie walczył i miał duże szanse na wygranie tego turnieju. W wymianach był lepszy niż Szwajcar i gdyby wykorzystał swoje szanse w 5 secie to wygrałby to. Przy dwóch swoich gemach serwisowych Szwajcar przegrywał 15:40 ale za każdym razem wyciągnął te gemy i potem przełamał Nadala. Jedynie Federer miał przewagę w serwisie bo asów trochę posłał. Do tego bardzo dobrze wytrzymał teibreaki, które dały mu prowadzenie 1:0 i 2:1. W 4 secie kompletnie się pogubił i stracił aż dwa swoje gemy i wiadome było, że już tego nie uratuje przy tak grającym Hiszpanie. W meczu było wszystko co powinno. Była dramaturgia, świetny tenis. Szwajcar wygrał ale Nadal pokazał się z dobrej strony i za rok może już wygrać.

 

27 sierpnia startuje US Open. Kto, według Was, może powalczyć z Federerem o zwycięstwo w tym turnieju?

 

Nadal. Długo nic i może Djokovic i Berdych ale to raczej stawiam na nich, że mogą dojść do finału ale Federerowi tam dużo krwi nie napsują.

Odnośnik do komentarza
A co się dzieje ostatnio z Maratem Safinem, jak pamiętam to był równorzędnym przeciwnikiem dla Federera, ich pojedynki były ozdobą turniejów, a teraz nie słychać jakoś o jego dokonaniach...?

 

 

Miał kontuzję i powoli toczył się w dół. Zaczął grać i chyba znowu ma kontuzję :|

 

Federer po prostu pokazał cierpliwość w finale i to, że jeszcze trochę wody w rzece musi upłynąć, zanim Nadal będzie go trzepał wszędzie :-)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Brawa dla Agnieszki :polska:

za gazeta.pl

Wielki sukces Agnieszki Radwańskiej i historyczny dzień w polskim tenisie! 18-letnia Polka pokonała w finale turnieju w Sztokholmie w 55 minut Rosjankę Wierę Duszewinę 6:1, 6:1. To pierwszy w karierze wygrany przez Radwańską turniej WTA i pierwsza w ogóle impreza tej rangi, którą w singlu wygrała polska tenisistka!Do niedzieli żadna Polska tenisistka nie triumfowała w turnieju WTA w singlu. Marta Domachowska, Iwona Kuczyńska i Radwańska wygrywały imprezy WTA w deblu, ale do niedzieli żadnej zawodniczce znad Wisły nie udało się to w singlu.

 

Zwycięstwo w Sztokholmie da Radwańskiej 115 punktów do światowego rankingu, a jej konto wzbogaci się o 22,9 tys. dol.

 

To trzeci wygrany przez Radwańską turniej w tym roku - w deblu w parze z siostrą Urszulą triumfowała w Stambule, a samodzielnie wygrała we włoskiej Bielli w imprezę ITF z pulą nagród 100 tys. dol.

 

Do tej pory na międzynarodowej arenie duże turnieje w kobiecym tenisie wygrywała jedynie Jadwiga Jędrzejowska, ale działo się to w czasach, gdy nie było jeszcze federacji WTA (czyli zawodowego tenisa kobiecego). Jędrzejowska grała w latach 30-tych XX wieku.

 

Radwańska w Sztokholmie pokonała w kolejnych rundach: Tatjanę Malek (Niemcy), Martę Domachowską (Polska), Caroline Wozniacki (Dania), Cwietanę Pironkową (Bułgaria) i w finale Duszewinę. Sztokholm był pierwszym turniejem na korcie twardym, w jakim zagrała Radwańska przed wylotem do Stanów Zjednoczonych na US Open.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

I się Isia rozstawienia w US Open doczekała. Powinna mieć spokój przynajmniej w dwóch pierwszych rundach...

Agnieszka Radwańska będzie rozstawiona w US Open

 

Z turnieju wycofała się Amelie Mauresmo, siódma tenisistka świata. Agnieszka Radwańska zostanie dzięki temu pierwszą Polką rozstawioną w Wielkim Szlemie

 

Turniej w Nowym Jorku zaczyna się w poniedziałek 27 sierpnia. W przyszłym tygodniu 32 najwyżej notowane zawodniczki zostaną rozstawione i w pierwszych dwóch rundach nie wpadną na mocne rywalki.

 

Rozstawienie będzie dokonane na podstawie rankingu z najbliższego poniedziałku. Radwańska jest teraz 33. i raczej już nie awansuje (nie gra w tym tygodniu w żadnym turnieju), ale też nie spadnie, bo zawodniczki plasujące się za nią mają spore straty.

 

Utrzymanie pozycji przy jednoczesnym wycofaniu się Francuzki Mauresmo, która za powód rezygnacji podała kontuzje i kłopoty z motywacją, oznaczają, że Radwańska będzie pierwszą Polką rozstawioną w Wielkim Szlemie. Magdalena Grzybowska, która w 1998 r. była nawet 30. na świecie (polski rekord w kobiecym tenisie), miała pecha, bo w jej czasach rozstawiana była tylko najlepsza szesnastka.

 

Radwańska jest w USA już od kilkunastu dni. W poniedziałek zagra w New Haven (pula nagród 600 tys. dol.) ostatni turniej przed US Open. Jej młodsza siostra Urszula w Nowym Jorku wystąpi w turnieju juniorskim. Na razie gra w małej imprezie w Bronksie (pula nagród 50 tys. dol.), gdzie doszła już do drugiej rundy. Do tej samej fazy awansowała Marta Domachowska.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzenie informacji o rozstawieniu Radwańskiej - okazało się, że na Flushing Meadows zagra z "30"...

Najlepsza obecnie polska tenisistka - Agnieszka Radwańska będzie rozstawiona z numerem 30. w ostatnim tegorocznym turnieju zaliczanym do Wielkiego Szlema - US Open (z pulą nagród 19,653 mln dol.), który w poniedziałek rozpocznie się na twardych kortach w Nowym Jorku.

 

18-letnia krakowianka zajmuje 32. miejsce w rankingu WTA Tour, a rozstawienie nieznacznie wyższe od jej pozycji wynika z faktu, iż w US Open z powodu kontuzji nie wystąpi Francuzka Amelie Mauresmo - siódma na świecie oraz Chinka Na Li - zajmująca 21. lokatę.

 

Radwańska po raz drugi wystartuje w US Open. Przed rokiem w Nowym Jorku najpierw przeszła eliminacje, następnie w pierwszej rundzie pokonała Chinkę Zi Yan, a później przegrała z Francuzką Tatianą Golovin.

 

W Wielkim Szlemie Polka najlepiej wypadła w poprzednim sezonie. W swoim debiucie w tym cyklu osiągnęła czwartą rundę w Wimbledonie, gdzie startowała z "dziką kartą". Przegrała wówczas z wiceliderką rankingu WTA - Belgijką Kim Clijsters.

 

Poza Wimbledonem, którego organizatorzy uwzględniają także wyniki uzyskiwane przez tenisistki i tenisistów na trawiastej nawierzchni, rozstawienie we wszystkich pozostałych turniejach Wielkiego Szlema pokrywa się z kolejnością w rankingach WTA i ATP.

 

Z numerem jeden grać zatem będą w Nowym Jorku: triumfatorka z 2003 roku i ubiegłoroczna finalistka - Belgijka Justine Henin oraz Szwajcar Roger Federer, który może po raz czwarty z rzędu wygrać US Open.

 

W rywalizacji pań dwójka przypadnie broniącej tytułu Rosjance Marii Szarapowej.

A poniżej komplet rozstawień w męskim i żeńskim turnieju singlowym:

Rozstawienie w US Open 2007:

 

kobiety

1. Justine Henin (Belgia)

2. Maria Szarapowa (Rosja)

3. Jelena Jankovic (Serbia)

4. Swietłana Kuzniecowa (Rosja)

5. Ana Ivanovic (Serbia)

6. Anna Czakwetadze (Rosja)

7. Nadieżda Pietrowa (Rosja)

8. Serena Williams (USA)

9. Daniela Hantuchova (Słowacja)

10. Marion Bartoli (Francja)

11. Patty Schnyder (Szwajcaria)

12. Venus Williams (USA)

13. Nicole Vaidisova (Czechy)

14. Jelena Dementiewa (Rosja)

15. Dinara Safina (Rosja)

16. Martina Hingis (Szwajcaria)

17. Tatiana Golovin (Francja)

18. Shahar Peer (Izrael)

19. Sybille Bammer (Austria)

20. Lucie Safarova (Czechy)

21. Alona Bondarenko (Ukraina)

22. Katarina Srebotnik (Słowenia)

23. Tathiana Garbin (Włochy)

24. Francjasca Schiavone (Włochy)

25. Mara Santangelo (Włochy)

26. Sania Mirza (Indie)

27. Wiera Zwonariowa (Rosja)

28. Ai Sugiyama (Japonia)

29. Samantha Stosur (Australia)

30. Agnieszka Radwańska (Polska)

31. Anabel Medina-Garrigues (Hiszpania)

32. Michaella Krajicek (Holandia)

 

mężczyźni

1. Roger Federer (Szwajcaria)

2. Rafael Nadal (Hiszpania)

3. Novak Djokovic (Serbia)

4. Nikołaj Dawidienko (Rosja)

5. Andy Roddick (USA)

6. James Blake (USA)

7. Fernando Gonzalez (Chile)

8. Tommy Robredo (Hiszpania)

9. Tomas Berdych (Czechy)

10. Tommy Haas (Niemcy)

11. Michaił Jużny (Rosja)

12. Ivan Ljubicic (Chorwacja)

13. Richard Gasquet (Francja)

14. Guillermo Canas (Argentyna)

15. David Ferrer (Hiszpania)

16. Lleyton Hewitt (Australia)

17. Carlos Moya (Hiszpania)

18. Marcos Baghdatis (Cypr)

19. Andy Murray (W.Brytania)

20. Juan Ignacio Chela (Argentyna)

21. Juan Carlos Ferrero (Hiszpania)

22. Paul-Henri Mathieu (Francja)

23. Juan Monaco (Argentyna)

24. David Nalbandian (Argentyna)

25. Marat Safin (Rosja)

26. Jarkko Nieminen (Finlandia)

27. Dmitrij Tursunow (Rosja)

28. Nicolas Almagro (Hiszpania)

29. Filippo Volandri (Włochy)

30. Robin Soederling (Szwecja)

31. Potito Starace (Włochy)

32. Juergen Melzer (Austria)

Odnośnik do komentarza
Łukasz Kubot pokonał Sama Warburga 6:4, 1:0 - krecz Warburga, a Michał Przysięzny Roberta Smeetsa 6:3, 6:2 w II rundzie eliminacji wielkoszlemowego US Open.

Polacy spotkają się w III decydującej rundzie eliminacyjnej, co oznacza, że w I rundzie US Open na pewno zagra jeden z nich.

 

Kubot/Przysiężny i tak pewnie odpadną w pierwszej rundzie, ale i tak fajnie że w ogóle będą :)

Odnośnik do komentarza

Za CNN

 

NEW YORK (AP) -- Bothered by swirling winds and a teen's surprising moxie, Maria Sharapova was completely lost.

 

Agnieszka Radwanska of Poland pulled off the stunning upset Saturday, beating the defending U.S. Open champion 6-4, 1-6, 6-2 by rallying to win the last six games.

 

Sharapova became the first No. 2-seeded woman to lose before the round of 16 at the Open since Andrea Jaeger in 1981. Her father could barely stand to watch, moving from his front-row perch to a seat farther back in his box during the final points.

 

The 30th-ranked Radwanska had a lot to do with Sharapova's undoing. At 18, the former junior champ at Wimbledon and the French Open played with poise and smarts, creeping closer and closer to the service box and daring Sharapova to try for aces.

 

At times, Radwanska walked nearly halfway from the baseline to the net as Sharapova got ready, then backed off at the last second.

 

"I knew that she hates if somebody is moving on the serve," Radwanska said, her braces gleaming in the sunlight. "She made many mistakes."

 

A shrewd move -- maybe make it shrew -- for someone who likes to talk about her pet rats.

 

Sharapova's serve was her undoing, especially after early faults. She won only 23 percent of her second-serve points.

 

At 6-foot-2, Sharapova's high toss is particularly susceptible to gusts, the same way popups often blow crazy across the street at Shea Stadium. She frequently stood still, waiting for the wind to subside. Still, she wrecked herself with 12 double-faults.

 

Playing in the glare of a morning match, Sharapova put on a sun visor early but never found her rhythm. Dressed in white instead of her power red night outfit, Sharapova finished with 49 unforced errors -- she had only 25 in losing a total of two games in her first two matches.

 

Sharapova seemed to take control when she rallied in the second set.

 

"She destroyed me," Radwanska said.

 

Then, somehow, she came back. It certainly was a different result from their only other meeting -- in a May matchup in Istanbul, Sharapova ran away with a 6-love victory in the third set.

 

Radwanska's lone singles title came in Stockholm this year, and she said her favorite surfaces are grass and clay, rather than the hard courts at Flushing Meadows.

 

Now into the fourth round at the U.S. Open, she planned to grab her sister -- also a tennis pro -- and go celebrate like a giddy teen. They're off to go shopping at Louis Vuitton.

 

Later, she'll think about tennis.

 

"I'm not favored here," she said. "I have no idea who is next."

Odnośnik do komentarza

Mało kto pewnie wierzył, żeby nie napisać nikt, że się uda Polce awansować i to będąc lepszą zawodniczką. Nie oglądałem całego meczu tylko 3 set ale chyba nie mam mylnego wrażenie ale Polka była lepsza i zasłużenie wygrała. Nie sądziłem, że już teraz jest ją stać na pokonanie zawodniczki z najwyższej półki w turnieju wielkoszlemowym ale jak widać się myliłem. Sporo krok dla niej do przodu i nic tylko pogratulować i oby więcej takich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...