Skocz do zawartości

Wakacje


Żaba

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy pisać tutaj, czy w Turystyce, ale niech już będzie tutaj.

 

Planujemy z Kasią na początku sierpnia wybrać się gdzieś za granicę na wakacje. Chcemy skorzystać z dobrodziejstw Last Minute i z tym wiąże się moje pytanie. Możecie polecić jakieś zaufane biura podróży, które mają zazwyczaj ciekawe oferty tego typu? Jest coś na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając takich ofert? Co do kierunku w jakim chcemy się udać, to w zasadzie nie wiemy. Rozbieżności są w stylu: Bułgaria, Chorwacja, a może Turcja albo Tunezja ;) Generalnie wszystko to kwestia kasy. Myślimy o wypadzie 1 lub 2-tygodniowym.

Odnośnik do komentarza

korzystałem dotychczas z Triady, Tui i Neckermana- i wszystkie te biura mogę polecić;

w ofertach last minute zwracaj uwagę na miejsce docelowe- może być to inny hotel niż w katalogu;

miejsce wylotu- czasem mogą zaproponować Wam wylot z innego lotniska :> ;

zawsze pytaj o wyżywienie i napoje, bo bywa z tym różnie -czasem warto dopłacić kilka stów w kraju niż bulić za granicą...

Odnośnik do komentarza
Ceny, nocleg, atrakcje, gdzie, czy sie oplacalo i czy polecasz? Opisz jak to tam wyglada. :)

 

No to po kolei

 

1. Ceny są różne. Jeśli chodzi o alkohol to jest oczywiście eldorado, dobra wódka za niecałe 10 zł, piwó za złotóweczkę z groszami. Drogie jest mięso, nabiał też nie tani. Na targach masz naprawdę super owoce oraz całkiem sporo różnych owoców morza w niskich cenach. Ogólnie nie jest źle i co ciekawe, na Krymie można kupic sporo Polskich produktów, i to w całkiem Polskich opakowaniach.

 

2. Jeśli chodzi o nocleg to my jechaliśmy zorganizowaną grupą ze Studenckiego Klubu Turystycznego. Ogólnie standart był niezły, mieliśmy w hotelu basen, dwa bary. W pokoju telewizor, łazienka, lodówka, standart taki. Gdyby nie liczyc tego że nacieli nas na 2 ręczniki i prześcieradło :/ za które musieliśmy łącznie zapłacic coś koło 30 zł oraz tego że jednej dziewczynie zginęło pod jej nieobecnośc z portfela 100 zł (pokój był zamknięty i w trakcie naszej nieobecności w pokoju miał byc naprawiany prysznic...) byłoby ok, a tak jest mocno średnio.

 

3. Atrakcje... Hymmm. Plaże mega do dupy, my byliśmy w zachodniej części półwyspu gdzie teoretycznie plaże są dużo lepsze niż np w okolicach Jałty (gdzie mają one szerokośc 3 metrów a do tego są mega kamieniste) ale to i tak była porazka. Plaże są podzielone na mnóstwo małych, prywatnych odcinków które należą do prywatnych właścicieli, hotelów senatoriów, klubów. Mnóstwo siatek, mnóstwo różnych rozpadających się budyneczków na nich postawionych. Ogólnie porażka i nie ma ich nawet co porównywac do naszych plaż. Jeśli chodzi o morze to jest ok. Co prawda nie ma fal prawie wogóle ale za to woda jest cieplutka, lazurowa i bardzo czysta. To jest fajne.

W Eupatorii w której byłem, było naprawdę mnóstwo, bardzo fajnych klubów. Wyglądały one o niebo lepiej niż te w naszych "kurortach", ceny były również znacznie lepsze i ogólna atmosfera także. Tak więc z nocnym życiem jest nienajgorzej. Słabiej wygląda kwestia "szaleństw" w świetle dnia. Wszystko jest tandetne, kiczowate, i nie warte pieniędzy. Największym plusem sa samem miasta ze swoim fajnym klimatem oraz zabytki.

 

4. Czy się opłacało? Chyba tak. Ja byłem na Krymie pod koniec września i tygodniowy pobyt z dojazdem i niezłym balowaniem na miejscu kosztował mnie niecały tysiąc złotych. Do tego kilka wycieczek, sporo fajnych rzeczy zobaczonych tak więc chyba mimo wszystko było warto (5.). Mnie Krym nie zachwycił i raczej w najbliższych latach nie wybiorę się tam ponownie, ale sądze że może się on podobac.

 

I tak jeszcze parę uwag. Kwestia dojazdju. Wiele osób może na to strasznie narzekac. Drogą lądową z Warszawy na Krym jedzie się prawie 40 godzin. Mi się jednak podobało, ukraińskie plackarty są spoko ;). Jeśli zaś chodzi o jedzenie, to ogólnie jest to porazka ogromna. Może wiele osób zdziwi moja opinia, ale najlepsze co jadłem podczas całego wyjazdu, to zestaw McRoyal w Macu w Jałcie... Żarcie na Krymie jest ogólnie mało smaczne. Przede wszystkim jest niewiarygodnie tłuste, wszystko praktycznie pływa w tłuszczu. Poza tym trudno dostac coś mięsnego a jak już się trafi, to albo jest drogie, albo zimne...

Odnośnik do komentarza

No jeśli ktoś planuje jechac akurat na Krym to nie sądze aby o Kijów zachaczał, chociaż kto ich tam wie :>. Mi Krym nie podobał się jeśli chodzi o jego stronę "turystyczną" czyli plaże, kuchnię, stan miejscowości turystycznych. Jeśli zaś chodzi o zabytki to w tej kwestii jest naprawdę fajnie. Na mnie największe wrażenie zrobiło Skalne Miasto (moje zdjęcia ;)), Bakczysaraj, Jałta także robi pozytywne wrażenie. Rozczarowuje za to Jaskółcze Gniazdo które jedynie z perspektywy wody robi pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...