Skocz do zawartości

GKS Katowice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

http://forumgieksy.pl/showthread.php?t=566 koleś całą akcję przesiedział w kiblu, więc skąd mógł wiedzieć co się dzieje?

 

wiesz jak wygląda kibel w pociągu ? Jest tam coś takiego jak okno (jakbyś nie wiedział co to jest: "otwór w ścianie lub dachu jakiegoś budynku, pomieszczenia, pojazdu itp., umożliwiający oświetlenie i wentylację wnętrza oraz zobaczenie tego, co jest na zewnątrz" ) przez które - jak mówi definicja - można zobaczyć to co jest na zewnątrz.

 

Ogólnie widzę że czepiasz się na siłę. Chyba tylko po to żeby zabłysnąć.

 

Po drugie odpowiednie zgloszenia i wnioski powinny rowniez trafic na rece komendanta glownego policji jak i komendantow wojewodzkich oraz ministra sprawiedliwosci, ministra spraw wewn. a takze rzecznika praw obywatelskich.

 

Informacje mam z pierwszej ręki - listy do ww. jak również do prezydenta i premiera zostały wysłane :). Ponoć bardzo dużo obecnych na wyjeździe Gieksiarzy chce zeznawać pod przysięgą...

Odnośnik do komentarza

Tak, czepiam się na siłę, bo większość opisów jest przekoloryzowana i niespójna. Co nie zmienia faktu, że wszystkim poszkodowanym współczuję i mam nadzieję, że zaznają sprawiedliwości, a policjantów się ukarze. Ale denerwuje mnie to, że zamiast wypracować jakieś rozwiązanie systemowe obie strony używają siły.

Odnośnik do komentarza

Przekoloryzowana?? A jakie Ty możesz mieć o tym pojęcie? Niespójna? Każdy siedział w innym przedziale, było 500 ludzi to dziwne, żeby wszystkich spotkało to samo.

Wszystkie kroki są już czynione, działania są prowadzone w kraju i za granicą, coś to dać musi, pytanie kiedy?

Rozwiązanie systemowe mają obie strony wypracować?? Co Ty nie znasz polskiej piłki.... nienawiść tylko wzrasta.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się ze Spoxikiem i Bakem mają bardzo dużo racji. Także czytalem te wszystkie relacje i dla mnie one się w miare pokrywają wszystko tam opisane powtarza się w innych relacjach czyli jednak coś w tym prawdy jest...

Szczurek skoro ludzie chcą zdawać pod przysiegom i poszli na obdukcje to chyba coś tam się złego dzialo , a nawet jeśli ktoś wczesniej zawinil to też jakiś poziom zatrzymania go powinien być bo dla mnie szokiem jest to co oni tam z nimi zrobili... Lepiej to już sie powaznych przystępców traktuje

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie mówię, że nie. Myślę, że jest tam sporo racji. Ale kibice po pierwsze obrali złe metody walki o swoje prawa, po drugie podgrzewają ten konflikt rzucając hasła o walce z policją itp. Jeżeli to stowarzyszenie, które tak walczy o prawa kibiców wystosowało apel do tychże właśnie o powstrzymanie się od reakcji siłowych, tylko dochodzenie swoich racji na drodze prawa to myślę, że zyskaliby poparcie i społeczeństwa i mediów. A tak to kolejna zadyma chuliganów z policją, przykre to.

Odnośnik do komentarza

Te relacje są by szybko pokazać jak twierdzą świadkowie. Oświadczenie jest by wywołać coś w mediach i nakręcić sprawę. Gdyby się to działo po cichu sprawy by nie było i nic by się nie zmieniło, taka smutna prawda. Dzisiaj prasa rządzi światem.

Odnośnik do komentarza
http://lukmal84.wrzuta.pl/audio/cxCf2To7QR...wyjazdu_kibicow

 

Wszystko rzetelnie opisane, dość szczegółowo przez pracownika klubu obecnego na wyjeździe.

 

"Najpierw mnie zagazowali i spałowali a potem przepraszali".

 

 

Mimo, że nie jestem kibicem GKS Katowice to życzę wszystkim sprawiedliwości. Dzisiaj czuje się jakbym był tam z Wami. Szczerze współczuje i życzę sprawiedliwości. Tak jak pisze qwas należy to rozwiązać prawem, a nie pięścią.

Odnośnik do komentarza
Zarząd katowickiego GKS zdecydował, że przyznane klubowi bilety na finały piłkarskich mistrzostw Europy 2008 trafią do kibiców! W związku z tragicznym wypadkiem, któremu uległ jeden z wieloletnich kibiców GKS, klub postanowił wystawić na aukcję osiem biletów na mecze polskiej reprezentacji.

 

Uzyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie leczenia i rehabilitacji poszkodowanego. Pozostałe cztery bilety trafią w ręce kibiców GKS-u drogą losowań. Odbędą się one w przerwach najbliższych spotkań ligowych - z Piastem Gliwice 12 kwietnia oraz GKS Jastrzębie 26 kwietnia. Nad przebiegiem będzie czuwał notariusz, a udział w "walce" o bilety będą mogli wziąć kibice, którzy kupią wejściówki na spotkania w przedsprzedaży.

 

- Kibice są naszym dwunastym zawodnikiem i wspaniałym dopingiem pomagają naszym piłkarzom, niejednokrotnie stwarzając atmosferę piłkarskiego święta, więc musimy o nich pamiętać także w takich sytuacjach - powiedział prezes klubu Jan Furtok, tłumacząc swoją decyzję.

 

Wreszcie jakiś pozytywny nius z Katowic. Wielkie brawa za takie stanowisko klubu :respekt:.

Odnośnik do komentarza

Eeee tam, zapewnione inwestycje w stadion, wprowadzenie e-biletów, akcje promocji klubu w szkołach i wydzielenie sektora dla dzieciaków ze szkół, właśnie ciągła pomoc dla chorego kibica z Londynu, który nie raz prowadził doping na Bukowej, czy zwycięstwa z Arką i Śląskiem to też pozytywne niusy;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po Śląsku i Arce przyszedł czas, żebyśmy urządzili piekło liderowi z Gliwic. I trzeba przyznać, że rozgrzewka przed meczem z Jastrzębiem wyszła słabo, doping mocno średni. Cieszy frekwencja, kolejny raz w tej rundzie pełny stadion!! Na mecz z Jastrzębiem muszę jechać kupić bilety dzień prędzej. Piłkarsko mecz na remis, ale to Piast miał więcej okazji. Jacek Gorczyca najlepszy bramkarz drugiej ligi tego sezonu. Tyle co ten chłop wybronił nam punktów pozwalają nam być tam, gdzie jesteśmy. Przed nami wyjazd do Płocka i patrząc na wybryki naszych grajków na Stalówce i Turze, to wole nie myśleć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Samba Ba wyrzucony z boiska, bo odgryzł się rasistom - kibolom z Katowic

Tak mówi Senegalczyk Pape Samba Ba. W niedzielę obrońca Odry Opole dostał czerwoną kartkę po tym, jak pokazał kibolom GKS-u Katowice gest Kozakiewicza, bo ci buczeli jak małpy

Drugoligowy pojedynek GKS-u z Odrą był słabiutki i pewno szybko by o nim zapomniano, gdyby nie zajście z 79 minuty. Obrońca gości Pape Samba Ba ostro sfaulował Mateusza Srokę, za co został ukarany żółtą kartką. Senegalczyk nie zgadzał się z decyzją arbitra i głośno protestował. Część kibiców na tzw. blaszoku, czyli trybunie, gdzie zasiadają szalikowcy GKS-u, zaczęło wydawać odgłosy buczącej małpy. Sambe Ba podbiegł do nich i pokazał gest Kozakiewicza. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. - Doskonale słyszałem kibiców i nie wytrzymałem ze zdenerwowania - tłumaczył piłkarz. Trener Odry Andrzej Prawda stwierdził, że kartka dla jego zawodnika miała podłoże rasistowskie. - Opierając się na relacji piłkarza wiem, że ktoś kogoś podobno wysyłał do Afryki. Samba Ba przebywa w Polsce od wielu lat i nasz język zna nie gorzej od wielu Polaków - mówił.

 

Sędzia Paweł Płoskonka podkreśla, że zgodnie z przepisami musiał wyrzucić Senegalczyka z boiska. - Po zobaczeniu żółtej kartki zawodnik powinien wrócić do gry i w ogóle nie reagować na to, co dzieje się na trybunach. Tymczasem on podbiegł do kibiców i pokazał ten gest. Właśnie za to dostał czerwoną kartkę. Wiem, że został sprowokowany przez buczenie, ale powinien mieć nerwy ze stali i to wytrzymać. Na pewno jednak okoliczności, w jakich doszło do pokazania czerwonej kartki będą miały wpływ na możliwość złagodzenia kary - podkreśla.

 

Sambe Ba nie kryje wielkiego rozżalenia. - Polscy kibice to rasiści. Nie mogę tego zrozumieć, bo futbol jest po to, aby się nim bawić i czerpać z niego radość. Takie zachowanie, jak dziś nie miałoby prawa się zdarzyć w Anglii czy Francji. Rzeczywiście pokazałem ten gest, ale każdy byłby zdenerwowany na moim miejscu - mówi. Podkreśla przy tym, że zachowanie piłkarzy GKS-u było wobec niego bardzo poprawne.

 

To kolejny w ostatnich dniach przejaw rasizmu na polskich stadionach. Podczas spotkania Warty Poznań z Lechią, kibole z Gdańska naśladowali dźwięki małpy, gdy na boisku pojawił się czarnoskóry Alan Ngamayama. Po I-ligowych derbach Łodzi, zawodnik ŁKS-u Arkadiusz Mysona założył koszulkę z napisem "Śmierć żydzewskiej kurwie". Zachowanie na trybunach w Katowicach jest o tyle zaskakujące, że w przeszłości w GKS-ie występowało kilku czarnoskórych piłkarzy z Afryki (Moussa Yahaya, Mike Okoro, Daniel Onyekachi) i przeważnie byli pupilkami fanów.

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5178281.html

 

:picard:

Odnośnik do komentarza

Cicho bo zaraz Spoxik przyjdzie i Was uciszy, że w ogóle tak nie było tylko blaszok nie udawał małpy, lecz sowę, żeby podnieść morale zespołu...

 

A tak na poważnie to liczę na surowe kary, ale właśnie... mogę tylko liczyć. Jak zwykle rozejdzie się to po kościach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...