Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2019 o 11:34, Reaper napisał:

Czy jest ktoś kto ogarnia temat dopłat rządowych do kredytów mieszkaniowych np. Rodzina na swoim itp? Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ewentualna możliwość rezygnacji z tych dopłat w ostatnim roku, aby móc mieszkanie sprzedać lub wynająć.

mam MDM, jak pytalem to musze oddac wszystkie benefity jezeli chce wynajac lub sprzedac przed data okreslona w umowie MDM( u mnie 5 lat) . zakladam, ze w przypadku RnS bedzie analogicznie, czyli pociagna Cie do zwrotu benefitow od poczatku kredytowania. zdaje sie, ze cos takiego mi kiedys tlumaczyl konkubent siostry, ktory pracowal przy wprowadzeniu RnS albo MDM, nie pamietam, ale mowił, że to straszny kaganiec z opóźnionym zapłonem

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
W dniu 5.07.2019 o 10:34, Reaper napisał:

Czy jest ktoś kto ogarnia temat dopłat rządowych do kredytów mieszkaniowych np. Rodzina na swoim itp? Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ewentualna możliwość rezygnacji z tych dopłat w ostatnim roku, aby móc mieszkanie sprzedać lub wynająć.

FYI, powyższe dwie odpowiedzi na szczęście nie były prawdą :D Mój bank dał mi informację, że muszę w ciągu 14 dni zgłosić, że rozpocząłem wynajem mieszkania i przestanę otrzymywać przyszłe dopłaty - bez kar umownych czy cofnięcia historycznych dopłat.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W kontekscie ewentualnego wysypu pozwów frankowiczów, jak ogólnie są oceniane ryzyka dla banków? Patrząc na top banków z największą iloscia kredytow indeksowanych w walutach obcych, to w dwoch z nich mam konta (Millenium - 28% kredytow frankowych, mBank - 19%). I zastanawiam sie, czy dla swietego spokoju nie ewakuwać się z gdzieś indziej (np. Pekao). Co prawda jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale w praktyce chyba nigdy nie był w użyciu na szeroką skalę.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, jasonx napisał:

W kontekscie ewentualnego wysypu pozwów frankowiczów, jak ogólnie są oceniane ryzyka dla banków? Patrząc na top banków z największą iloscia kredytow indeksowanych w walutach obcych, to w dwoch z nich mam konta (Millenium - 28% kredytow frankowych, mBank - 19%). I zastanawiam sie, czy dla swietego spokoju nie ewakuwać się z gdzieś indziej (np. Pekao). Co prawda jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale w praktyce chyba nigdy nie był w użyciu na szeroką skalę.

 

Czego się obawiasz? Po pierwsze na razie to tylko orzeczenie. Teraz sprawy sądowe. Banki mają dużo czasu, żeby miękko wylądować. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jasonx napisał:

Co prawda jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ale w praktyce chyba nigdy nie był w użyciu na szeroką skalę.

:keke: Jesteś pewien? ;) 

Bo ja mam wrażenie, że politycy PiS już się zatroszczyli o wyczyszczenie BFG z góry kasy.

 

A sam wyrok jest dla frankowiczów tak korzystny, jak niekorzystny, więc spokojnie z tymi setkami pozwów. Banki sobie miękko wylądują, ewentualnie wcisną na preferencyjnych warunkach klientom kredyty na spłatę tych frankowych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...