Jump to content
xemi

Banki

Recommended Posts

@jmk, też mogę polecić, jak @Makk, Notusa. Bardzo spoko obsługa, wszystkie info wyłożone na tacy :)

3 minuty temu, T-m napisał:

@jmk, też mogę polecić, jak @Makk, Notusa. Bardzo spoko obsługa, wszystkie info wyłożone na tacy :)

Na tacy i w tabelkach wszystkie kwoty i dane, że możesz tylko wzrokiem przejechać i wszystko widać, a nie szukać czegoś. A cyferki najważniejsze ;) 

2 godziny temu, schizzm napisał:

W jakim banku w Polsce są teraz najniższe opłaty za prowadzenie rachunku? Chciałbym gdzieś trzymać pieniądze na koncie krajowym, z którego będę korzystał praktycznie, tylko jak przyjadę do kraju. Obecnie mam w millenium, ale w aktualnej opcji opłaty mam zdecydowanie za duże i przy najbliższej okazji będę chciał je zamknąć. Jakie propozycje albo porównywarki w sieci?

Nest Bank ma konto za darmo. Spokojnie można brać tam.

• Thanks 1

Czy wymienię gdzieś w Polsce stare 10 funtów? Nie udało mi się ich upłynnić w Londynie (nigdzie mi ich nie chcieli przyjąć mimo że formalnie jeszcze przez kilka dni były w obiegu). babka w kantorze powiedziała mi, że w Polsce ich nigdzie nie wymienię.

Google podpowiada jakąś firemkę wycofanebanknoty.pl, ale za 10 funtów dostałbyś 35 zeta, więc kurs dość słaby. Druga możliwość to wymiana w brytyjskim banku centralnym przy następnej wizycie w UK.

• Like 1

Więc chyba zostawię sobie i poczekam aż na allegro będą warte milion monet :)

Chyba trzeba będzie się przyjrzeć temu revolutowi. Na majówce w Londynie mój citi bank rozliczał moje płatności kartą po kursie 5,05 - 5,10 za funt (a w kantorze przed wyjazdem kupowałem po 4,87). 

Zdecydowanie polecam. Jedyny klopot to to, ze mozna miesiecznie wyplacac tylko 200 jednostek danej waluty z bankomatu bezplatnie. Oprocz tego kursy walut wewnatrz Revoluta sa zawyzone w weekendy. Ale to tyle, poza tym jest git.

A czy w tym Revolucie widać gdzieś aktualny kurs walut jaki stosują. Albo ja ślepy albo nie ma takiego info na ich stronie. 

A nie ma tam żadnych obowiązkowych doładowań konta jak w telefonach na karte? Typu określona kwota co miesiac, czy pół roku albo blokada karty, płatność za korzystanie? Inaczej mówiąc czy mogę  sobie np. raz na rok naładować i korzystać przez dwa tygodnie? 

Nie ma żadnych opłat, jedynie do czasu weryfikacji masz limit obrotu.

• Like 1

Czy karta Revolut można płacić w Airbnb lub Bookingu? Próbował ktoś?

5 minut temu, Mauro napisał:

Tak, nie miałem jeszcze nigdzie problemów z płatnością Revolutem. Traktuj ją jak normalną kartę.

• Like 2

Ja miałem problem w polskim sklepie jak jakaś tempa dzida stwierdziła, że kliknie rozliczenie transakcji w funtach :roll: Wtedy poszedł jakiś śmieszny kurs i zapłaciłem kilka złotych więcej :/ Uważajcie więc na kretynów

30 minut temu, Mauro napisał:

W booking zero problemów

• Like 1

Pytanie na szybko z rana - co jakiś czas zdarza mi się korzystać z wirtualnej karty Revolut. To co mnie trochę martwi, to to, że dodając do niej pieniądze z mojego konta tylko wciskam plusik "dodaj", kwota i już jest. Niby fajnie, ale przy głupiej zapłacie za pizzę czy przy czymkolwiek innym muszę całość potwierdzić kodem smsowym. A tutaj niezależnie czy dodaję 20 czy 420 kasa jest po kilku kliknięciach.

Da się to jakoś zmienić w ustawieniach Revoluta?

Karta, która jest żywicielem Revoluta to Visa, a konto główne mam w PKO BP.