Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka nie utyka w firmie kurierskiej bo po paru dniach jeżeli są już kilkukrotnie awizowane, to jest robiony zwrot do nadawcy.

 

 

Odbierałem swoją przesyłkę. Widziałem status, że wpłynęła do składu (nie wiem jak to nazwać) w moim mieście. Po 4 dniach od tego momentu skontaktował się ze mną kurier, aby umówić się ze mną na odbiór. I niestety wiele osób tak miało. Oczywiście główna wina leży po stronie banku i systemu wydawania przesyłek, ale cała procedura mogłabyć o kilka dni krótsza. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Ile może trwać założenie konta w BZWBK? Bo jak czytam o tym mBanku, to rzygać mi się chce :/

Szybko z tego co pamiętam. Po prostu wypełniasz formularz, zanosisz do banku* i w ciągu tygodnia wysyłają ci kartę. I myślę, że to mogło się jeszcze usprawnić :-k

 

* - teraz jest jeszcze internetowe, ale ja zakładałem konto "klasycznie" :)

Odnośnik do komentarza
Ile może trwać założenie konta w BZWBK? Bo jak czytam o tym mBanku, to rzygać mi się chce :/

Szybko z tego co pamiętam. Po prostu wypełniasz formularz, zanosisz do banku* i w ciągu tygodnia wysyłają ci kartę. I myślę, że to mogło się jeszcze usprawnić :-k

 

* - teraz jest jeszcze internetowe, ale ja zakładałem konto "klasycznie" :)

kować :*

do oddziału mam 150m, to się chyba pofatyguję jutro ;]

Odnośnik do komentarza
Przesyłka nie utyka w firmie kurierskiej bo po paru dniach jeżeli są już kilkukrotnie awizowane, to jest robiony zwrot do nadawcy.

 

Utyka, niestety. Ale to też nie wina kurierów. Po prostu mają za dużo wniosków i się nie wyrabiają. W Białymstoku była* jedna osoba odpowiedzialna za umowy z mbankiem, trochę mało jak na takie miasto...

 

* - nie wiem jak teraz jest

Odnośnik do komentarza

No dla was w dużych miastach jest prosto.. Co jednak ma zrobić przyszły student jeśli w jego mieście nie ma bankomatu Euronetu (ani niczego co pozwala korzystać z mBanku..) ani BZ WBK... Mam za to banki: Millenium, BGŻ, Spółdzielczy i PKO. Da radę coś z tego wybrać dla kogoś bez stałego źródła dochodu?

Odnośnik do komentarza

W tej sytuacji wybrałbym ... Inteligo. AFAIK można wypłacać za darmo z bankomatów PKOBP, a kontem zarządzasz przez Internet. Są rózne programy partnerskie Inteligo, np. rejestrując się ze strony PC World Komputer możesz mieć prenumeratę za darmo :)

Odnośnik do komentarza
No dla was w dużych miastach jest prosto.. Co jednak ma zrobić przyszły student jeśli w jego mieście nie ma bankomatu Euronetu (ani niczego co pozwala korzystać z mBanku..) ani BZ WBK... Mam za to banki: Millenium, BGŻ, Spółdzielczy i PKO. Da radę coś z tego wybrać dla kogoś bez stałego źródła dochodu?

 

 

W tej sytuacji wybrałbym ... Inteligo. AFAIK można wypłacać za darmo z bankomatów PKOBP, a kontem zarządzasz przez Internet. Są rózne programy partnerskie Inteligo, np. rejestrując się ze strony PC World Komputer możesz mieć prenumeratę za darmo :)

Moja siostra ma Inteligo i to całkiem przyjemne konto. Tylko jest problem czy u Diega w mieście jest oddział PKO BP czy PKO SA. :P

Odnośnik do komentarza

Co do Inteliigo, to mam małe pytanie. Posiadam to konto od dwóch lat i w sierpniu br. wygasa mi ważność karty płatniczej. W FAQ pisze, że automatycznie dostanę pocztą nową kartę. Jak to się ma w praktyce? Bo nie chce być w sytuacji, gdy kasa będzie mi potrzebna, a nie będę miał możliwości wyciągnięcia jej z bankomatu.

Odnośnik do komentarza

Odwiedził mnie dziś kurier z umową od mBanku i tak czytam sobie teraz te dokumenty i zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż natrafiłem na coś takiego:

 

3. Posiadacz rachunku wyraża zgodę na przesyłanie wyciągów miesięcznych o zmianach stanu wszystkich rachunków posiadanych w mBanku i ich sald na adres e-mail podany mBankowi: TAK

 

Czy to jest usługa płatna? Przejrzałem cennik, ale nie natrafiłem na nic tak brzmiącego, a są tam wyszczególnione także darmowe usługi, więc się już pogubiłem. Jest tam podpunkt "wyciągi" i dalej coś takiego:

 

(...)

b) sporządzenie historii operacji na życzenie klienta - opłata za każdy miesiąc 2zł

(...)

 

Czy to może właśnie to?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zakładałem dzisiaj konto w CitiBanku i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Cała operacja zakładania konta trwała 20-30min. Na miejscu otrzymałem kartę bankomatową. Po wyjściu z banku miałem w pełni aktywowane konto. Jak dla mnie rewelacja :)

Minusów też jest kilka, jak chociażby opłata za prowadzenie konta, opłata za karte (odpowiednio 4,99zł i 2zł za miesiąc). Plusem jest dostęp do rachunku przez neta oraz bezpłatne przelewy do wszystkich krajowych banków, nie tylko do City.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...