Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moze byc temat o bankach.

A ja mam od razu pytanie. Potrzebuje pilnie zalozyc konto.

Warunki jakie pasuje zeby spelnialo - brak prowizji za prowadzenie, oraz karta platnicza do niego za free, aha i zeby zalozyli to konto od ręki i zeby byl pelny dostep do konta przez internet. No i zeby to nie byl mbank :P

Odnośnik do komentarza
A czemu nie mBank?

Bo mam w mBanku konto już i z róznych względów potrzebuje założyć w jeszcze jednym banku.

 

I jakie masz zdanie o mBanku?

"Na papierze" ich oferta wygląda bardzo przyzwoicie i własnie się zastanawiam czy nie przenieść tam swych oszczędności.

Odnośnik do komentarza
A czemu nie mBank?

Bo mam w mBanku konto już i z róznych względów potrzebuje założyć w jeszcze jednym banku.

 

I jakie masz zdanie o mBanku?

"Na papierze" ich oferta wygląda bardzo przyzwoicie i własnie się zastanawiam czy nie przenieść tam swych oszczędności.

W sumie zdanie mam jak najlepsze.

Nie mam zamiaru odchodzic od tego banku, ale poprostu potrzebuje konta w jeszcze innym.

Przegladalem teraz oferty roznych bankow i szczerze mowiac ciezko znalesc cos porownywalnego (tzn zeby nie bylo praktycznie zadnych oplat albo na podobnym poziomie)

Ja prawdopodobnie sie zdecyduje na to konto w BZ WBK konto<30, jutro pojade sie dowiedziec szczegolow, chociaz na necie i tak sporo znalazlem.

mbank ma tez i tan plus ze czasami gdzies sie jest i potrzebuje nagle gotowki to wystarczy telefon do kumpla i zaraz przesle kase ktora od razu jest na koncie (kumpel musi miec kase w mbanku tez) a ze mialem wielu znajomych co wlasnie tam mieli konto tak ze zazwyzcaj sie udawalo w takich przypadkach:)

 

Jak masz jeszcze jakies pytania to smialo;)

 

PS. a teraaz jesli chcesz dokonac jakiejsc tranzakcji przez neta w mbanku to nie jest potrzebna tak jak w np. PEKAO (chyba ten bank) karta z kodami, czy jak dawniej bylo karta z kodami tylko mozesz ustawic ze przy checi dokonania kazdej tranzakcji przychodzi ci jednorazowy kod na telefon.

Odnośnik do komentarza

Zależy co będziesz robić. Jeśli często korzystasz z bankomatów, nie masz dochodów wielkich żeby kosić kokosy z wyższego oprocentowania konta, to powinieneś wybrać BZWBK <30.

Jeśli jednak robisz dużo przelewów (na BZWBK masz tylko 5 darmowych esemesów z kodami miesięcznie), z bankomatów korzystasz sporadycznie* i chcesz móc załatwić absolutnie wszystko przez telefon - to mBank.

 

* - nie wiem jak teraz, kiedyś tylko gdy wypłacałeś z bankomatów EuroNet, to mBank nie pobierał opłat

Odnośnik do komentarza
Także mam zamiar założyć konto. Przeglądałem ofertę BZWBK i kiedyś mBank. Nie wiem na co się zdecydować. W moim mieście są oddziały BZWBK. Może ktoś coś poradzić? Bo przyznam, że pierwszy raz się z tym stykam.

No ja wlasnie zalozylem dzis konto w BZWBK, kurde godzine je zakladali:/ lekki burdel mieli w tym banku, no ale jakos sie udalo:p

 

Co do porownania obu kont, to dla mnie lepiej wypada mBank. Co do bankomatow, to raczje nadal na mBank z Euronetem podpisana umowe, a do tego mozna bez prowizji wybierac tez w bankomatach wlasnie BZWBK. Na stronach BZWBK bankomaty jakie znalzlem to tylko przy ich oddzialach. (no ale moze sa jeszcze jakies gdzie nie ma prowizji)

Konto BZWBK nie ma zadnego oprocentowania, a w mBanku jest. Mozesz sobie tez w mBanku zalozyc konto typu lokata gdzie oprocoentowanie jest 2,5% chyba i jak amsz jakas wieksza sumke na normalnym koncie w mBanku to mozesz na lokatowe konto przelac, pozniej bez problemu przelac powtornie na normalne konto. BZWBK daje karte za free na 2 lata, a jak dalej z nia oplaty to nie wiem. mBank daje karte bez zadnych oplat. Brak takze limitu na ilosc przelewow przez neta.

Ja bym ogolnie polecil mBank, jesli cie nie zbawi zcekanie ze pare tygodni az wszystkie formalnosci zostana zalatwione droga pocztowa;)

 

PS. z z BZWBK cos nie moge sie zalogowac przez neta:/ dostalem jakas koperte gdzie na niej jest kod aktywacyjny a w srodku PIN. Cos babka mowila w baku ze ten kod aktywacyjny bedzie potrzebny ale pasowal tylko ten PIN ze srodka:P No ale ze to bylo pierwsze logowanie to kazali mi PIN zmienic. Tak tez zrobilem ale cos nie moge sie teraz zalogowac z tym nowym kodem:/

Odnośnik do komentarza
Zależy mi na tym, żeby nie tracić po prostu dużo kasy na prowadzeniu kont :) Robię dużo przelewów, interesuje mnie też płatność kartą w sklepach, a wypłacanie to bardzo sporadycznie. Dochodów stałych brak :]

 

No to mBank, raczej bez dwóch zdań (tym bardziej, że jak pisze xemi można ich kartą za darmo wypłacać z bankomatów WBK)

 

BZWBK daje karte za free na 2 lata, a jak dalej z nia oplaty to nie wiem

Przy <30 jest za darmo, jak prowadzenie konta i takie tam duperele.

 

Na stronach BZWBK bankomaty jakie znalzlem to tylko przy ich oddzialach. (no ale moze sa jeszcze jakies gdzie nie ma prowizji)

Nie tylko - w Poznaniu, gdzie przed fuzją silny był WBK, bankomaty są rozsiane po całym mieście i w praktycznie każdym centrum handlowym czy kinie.

 

PS. z z BZWBK cos nie moge sie zalogowac przez neta:/ dostalem jakas koperte gdzie na niej jest kod aktywacyjny a w srodku PIN. Cos babka mowila w baku ze ten kod aktywacyjny bedzie potrzebny ale pasowal tylko ten PIN ze srodka:P No ale ze to bylo pierwsze logowanie to kazali mi PIN zmienic. Tak tez zrobilem ale cos nie moge sie teraz zalogowac z tym nowym kodem:/

 

Hmmm. Nie rozumiem za bardzo :-k

Najpierw wklepujesz NIK, a potem PIN :-k Może zmiana PINu się nie powiodła? Możesz się zalogować ze starym PINem?

Odnośnik do komentarza
Na stronach BZWBK bankomaty jakie znalzlem to tylko przy ich oddzialach. (no ale moze sa jeszcze jakies gdzie nie ma prowizji)

Nie tylko - w Poznaniu, gdzie przed fuzją silny był WBK, bankomaty są rozsiane po całym mieście i w praktycznie każdym centrum handlowym czy kinie.

No w sumie jak popatrzylem po Krakowie to tam tez w galerii sa jakies. Niestety w Tarnowie tylko przy ich oddzialach:/ No ale z mBankiem tez tak rozowo tutaj nie mialem z bankomatami, wiec jakos sobie poradze.

 

 

PS. z z BZWBK cos nie moge sie zalogowac przez neta:/ dostalem jakas koperte gdzie na niej jest kod aktywacyjny a w srodku PIN. Cos babka mowila w baku ze ten kod aktywacyjny bedzie potrzebny ale pasowal tylko ten PIN ze srodka:P No ale ze to bylo pierwsze logowanie to kazali mi PIN zmienic. Tak tez zrobilem ale cos nie moge sie teraz zalogowac z tym nowym kodem:/

 

Hmmm. Nie rozumiem za bardzo :-k

Najpierw wklepujesz NIK, a potem PIN :-k Może zmiana PINu się nie powiodła? Możesz się zalogować ze starym PINem?

No wlasnie ze zmienilem ten PIN. Teraz nie chce na zaden wejsc, ani na nowy ani na stary. A pisze ze 3 nieudane proby zalogowania spowoduja zablokowanie. w mBanku pisalo jak zablokowali dostep do konta przez neta, tutaj nic takiego nei znalazlem, tzn po nieudanej probie pisze ze nie zalogowalo i ze 3 proby nieudane itd. wiec nie wiem czy zablokowalo sie czy jak:/ Ale nic, zadzwonie pozniej do nich i sie dowiem;)

Odnośnik do komentarza
(ciach)

Tylko BZWBK jak widzę ma dwa plusy nad mBankiem - mają dwa oddziały w moim mieście i cała papierkowa robota idzie szybciej niż w mBanku... Teraz to już całkowicie nie wiem co robić...

Owszem umowe od razu podpiszesz w oddziale, ale i tak na karte i PIN trzebabedzie czekac. W mBanku troche dluzej to zejdzie, bo trzebabedzie odeslac podpisana umowe i ksero dowodu no i potem poczekac na PIN i karte.

No ale jak uwazasz, czy bardzi Ci sie spieszy (zyskasz mzoe ze 2 tyg, no ale to tylko na poczatek, potem nie bedziesz pamietal o tym;p)

Na koncie BZWBK nie masz zadnego oprpcentowania, niestey:/ (chociaz w mBanku tez jest znikome;)

zapoznaj sie z siecia bankomatow moze to zdecyduje.

Jeszcze jedna mysl mi przyszla na mysl co mozesz uwzglednic;) a mianowicie to czy jacys znajomi Twoi maja konta w ktoryms banku, bo to zawsze plus taki ze czasami trzeba szybko kase i w taki przypadku masz kase od ręki praktycznie (jesli ktos ci pozyczy i przesle na konto:p )

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...