Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, ajerkoniak napisał:

Yo finansowa fam

 

Pytanie do ziomeczków mających wspólne konto z kimś - polecacie/odradzacie konkretny bank pod tym kątem? Bo ja wiem, lepsza apka, mniej wykradzania haseł, koszta, ogólne użytkowanie?

Ja mam z żoną ING.

 

Fajna apka, konto za 0 zł jeśli oboje wydamy miesięcznie przy pomocy płatności kartą 300 zeta (easy).

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.08.2020 o 13:40, ajerkoniak napisał:

A ma ktoś Getin? Apka wygląda przejrzyście, najmniej wymagań pod kątem prowadzenia konta. W ING nam się nie podoba to, że żeby dostać się do często korzystanego BLIKa to trzeba przejść x kafelek. W Getinie to wygląda jak szybki skrót.

Ja polecam Millenium. Apka ituicyjna, blik na pulpicie

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś kto brał kredyt hipoteczny próbował odroczyć datę wykonania inwestycji i zmienić przeznaczenie pieniędzy na inne prace niż wpisane w papierach?

Przy braniu kredytu określiłem, że z pożyczonych środków wyremontuje poddasze, po wejściu fachowca okazało się, że dach nie jest w najlepszym stanie i to nim trzeba zająć się w pierwszej kolejności. Oczywiście nie posiadam jeszcze tak dużych środków, więc chciałbym w pierwszej kolejności naprawić dach z tychże pożyczonych. Ale słyszałem, że bank może nie być chętny na taki układ.

Odnośnik do komentarza
7 hours ago, Brudinho said:

Czy ktoś kto brał kredyt hipoteczny próbował odroczyć datę wykonania inwestycji i zmienić przeznaczenie pieniędzy na inne prace niż wpisane w papierach?

Przy braniu kredytu określiłem, że z pożyczonych środków wyremontuje poddasze, po wejściu fachowca okazało się, że dach nie jest w najlepszym stanie i to nim trzeba zająć się w pierwszej kolejności. Oczywiście nie posiadam jeszcze tak dużych środków, więc chciałbym w pierwszej kolejności naprawić dach z tychże pożyczonych. Ale słyszałem, że bank może nie być chętny na taki układ.

Pytałeś w Notusie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 5 tygodni później...

Jakiś czas miałem spokój a teraz znowu jakaś firma windykacyjna się doczepiła:

 


 

Cytat

 

Szanowny(a) Panie(i),
w imieniu Kredyt Inkaso S.A., planujemy w najbliższych dniach przeprowadzenie u Pana(i) windykacyjnej wizyty terenowej, celem:
- ustalenia przyczyn powstania wymagalnego zadłużenia,
- wynegocjowania nowych warunków spłaty,
- weryfikacji posiadanych dokumentów osobowych oraz dochodowych, będących podstawą ewentualnego rozłożenia zobowiązania na raty.

W celu uniknięcia windykacyjnej wizyty terenowej przeprowadzanej przez windykatora terenowego, należy niezwłocznie dokonać spłaty całości zadłużenia, a następnie powiadomić o tym fakcie Aforti Collections S.A. dzwoniąc pod numer telefonu: 814775055 lub drogą mailową pod adresem: monitoring@aforticollections.pl.

 

 

Napisałem im, że musiała nastąpić pomyłka i proszę o szczegóły jakiej umowy to dotyczy oraz jakich danych to dostałem to:

cleardot.gif
Cytat

Dzień dobry,

W celu wyjaśnienia sprawy prosimy o pilny kontakt telefoniczny z Aforti Collections S.A., pod numerem 81 477 50 55, w godzinach od 07:00 do 19:00, od poniedziałku do piątku.
Pozdrawiamy,
Zespół Windykacji Aforti Collections S.A.

 

Znowu naciągacze czy burdel?

 

Odnośnik do komentarza

Może być jedno albo drugie lub trzecie- ktoś posługuje się Twoimi danymi.

Najlepiej zadzwonić i wyjaśnić- tylko nie podawać żadnych danych, oprócz imienia, nazwiska i że na maila to dostałeś. Powiedz, że napiszesz krótką informacje i odeślesz, że nie masz z nimi nic wspólnego oraz żeby usunęli Twoje dane.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Olej. Pewnie chca wyludzic dane, jak zadzwonisz i zapytasz jaki dlug, to poprosza Cie o nazwisko czy inny pesel i beda budowac baze. Jesli faktycznie cos na Twoje nazwisko maja, to zadnych danych nie musisz im podawac, bo wszystko maja w umowie. Windykator terenowy to jest jakas bzdura - przeciez nie moze wejsc na Twoj teren bez Twojego pozwolenia. Jakby ktos taki sie rzeczywiscie pojawil i probowal - telefon na policje, zglaszasz probe bezprawnego wtargniecia na Twoj teren.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko postaraj się ustalić o co chodzi. To jest firma windykacyjna, sprawdziłem ich KRS - nie jest to żaden krzak, który wyłudza dane. Z jakiegoś powodu mają Twoje dane więc warto mimo wszystko spróbować ustalić o co chodzi - zapytaj ich o tytuł wykonawczy na podstawie, którego chcą prowadzić egzekucję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...