Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam po prostu jakąś badziewiacką kartę debetową, bo np. nie mogę nią płacić nawet w sklepie na PS4.

Co dziwne moja żona ma ten sam typ konta, tą samą kartę, a jej działa bez problemu.

Kiedyś to zgłaszałem w PKO, to powiedzieli mi, żebym sobie zamówił nową kartę, za którą oczywiście muszę zapłacić.

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Morpheus said:

Ja mam po prostu jakąś badziewiacką kartę debetową, bo np. nie mogę nią płacić nawet w sklepie na PS4.

Co dziwne moja żona ma ten sam typ konta, tą samą kartę, a jej działa bez problemu.

Kiedyś to zgłaszałem w PKO, to powiedzieli mi, żebym sobie zamówił nową kartę, za którą oczywiście muszę zapłacić.

 

U mnie wystarczało ustawić inny limit na transakcje internetowe w portalu transakcyjnym.

 

No ale jeśli stara karta, to można uwierzyć, że się nie da.

Odnośnik do komentarza

Miałem to samo z 2 kartami PKO BP rodziców, trzecia już poszła bez problemu :roll: Chociaż za każdą płatnością, trzeba logować się do banku i wpisywać ten kod 3d-Secure, trochę masakra, kiedy ja dodaję sobie środki na konto dosłownie dwoma klikami (czy to z Aliora, czy BGŻ, czy mBank, czy brytyjskiego banku).

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Reaper said:

Miałem to samo z 2 kartami PKO BP rodziców, trzecia już poszła bez problemu :roll: Chociaż za każdą płatnością, trzeba logować się do banku i wpisywać ten kod 3d-Secure, trochę masakra, kiedy ja dodaję sobie środki na konto dosłownie dwoma klikami (czy to z Aliora, czy BGŻ, czy mBank, czy brytyjskiego banku).

 

Za każdym razem? U mnie w banku prosili o to przy pierwszych 4 czy tam 5 razy wpłatach, potem przestali.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, kolek23 napisał:

 

U mnie wystarczało ustawić inny limit na transakcje internetowe w portalu transakcyjnym.

 

No ale jeśli stara karta, to można uwierzyć, że się nie da.

 

Limity ustawiłem jakieś abstrakcyjne, kwoty których nigdy nawet nie miałem na koncie :kekeke:

A karta ma bodaj ze 2 lata, więc nie ma tragedii.

 

4 minuty temu, Reaper napisał:

Miałem to samo z 2 kartami PKO BP rodziców, trzecia już poszła bez problemu :roll: Chociaż za każdą płatnością, trzeba logować się do banku i wpisywać ten kod 3d-Secure, trochę masakra, kiedy ja dodaję sobie środki na konto dosłownie dwoma klikami (czy to z Aliora, czy BGŻ, czy mBank, czy brytyjskiego banku).

 

No PKO jest dziwne, bo np. ich apka - ipko - jest spoko, zgarnia ciągle jakieś nagrody. Jednak z drugiej strony momentami nadal mają jakieś archaiczne rozwiązania, np. właśnie w obsłudze klienta.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Fenomen napisał:

Ja korzystalem z open finance i tez nie moge narzekac.

 

Ja mam zupełnie inaczej. Do Notusa trafiłem, bo OF nie potrafił przygotować żadnej konkretnej oferty dla mnie przez trzy miesiące. Jeśli chodzi o Notusa, to cały temat (od pierwszej rozmowy, do podpisania kwitka i uruchomienia kredytu) zamknęli w dwa tygodnie. Chyba mocno zależy na kogo się trafi :) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.06.2019 o 07:11, Fenomen napisał:

Ja korzystalem z open finance i tez nie moge narzekac.

A ja zdecydowanie odradzam. Gość z open finance niby załatwił mi kredyt w Getin (dziwnym trafem bank powiązany z open finance). Ale gdy już miałem podpisywać umowę to bank jednak stwierdził, że będzie potrzebował wkładu własnego (choć wszystko już było dogadane i miał to być kredyt bez wkładu własnego). W ostatniej chwili załatwiłem przez znajomego kredyt sam w DB. 

Odnośnik do komentarza

W OF trafiliśmy z żoną na doradcę, którego podstawowym celem było przekonanie nas do jakiegoś ich planu oszczędnościowego i za uja wafla nie miał ochoty rozmawiać o kredycie hipotecznym. Po 15 minutach podziękowaliśmy i wyszliśmy, kończąc swoją przygodę z OF.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, T-m napisał:

 

Tylko ty jesteś na razie rodzynkiem z OF - jak widać po historii mojej, Kamtka i tio to OF jest zjebane :) 


Chyba Ty :). Wszystko zależy od człowieka, też korzystaliśmy z OF (podpisaliśmy kredyt hipoteczny miesiąc temu) i doradca wszystko nam wytłumaczył, pokazał najlepsze opcje dla naszej sytuacji, mówił od razu z czego będziemy mogli zrezygnować i po jakim czasie, zawsze dostępny pod telefonem jak były jakieś pytania. @szramek, jakbyś chciał do niego kontakt do odezwij się na pw, przyjmował w biurze przy Manhattanie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szramek napisał:

Już po spotkaniu w notusie. Bardzo miła i przede wszystkim wyczerpująca moje pytania rozmowa. Jeszcze idę w poniedziałek do Expandera, ale chyba już zdecydowałem z czyich usług będę korzystać. 

a jakie warunki wejsciowe masz? 20% wkladu wlasnego, 50% ? 

 

z moich doswiadczen wynika, ze lepiej z taka firma pogaadc, zobaczyc te 2-3 oferty co masz na stole, pojsc samemu do banku i nagle sie okazuje ze nie placisz 10 000 prowizji... albo placisz 2000. jak Cie czas nie goni, rozważ to. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, van der Vaart said:


Chyba Ty :). Wszystko zależy od człowieka, też korzystaliśmy z OF (podpisaliśmy kredyt hipoteczny miesiąc temu) i doradca wszystko nam wytłumaczył, pokazał najlepsze opcje dla naszej sytuacji, mówił od razu z czego będziemy mogli zrezygnować i po jakim czasie, zawsze dostępny pod telefonem jak były jakieś pytania. @szramek, jakbyś chciał do niego kontakt do odezwij się na pw, przyjmował w biurze przy Manhattanie.

Masz chyba zajętą skrzynkę, podeślij pls na priv

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy jest ktoś kto ogarnia temat dopłat rządowych do kredytów mieszkaniowych np. Rodzina na swoim itp? Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ewentualna możliwość rezygnacji z tych dopłat w ostatnim roku, aby móc mieszkanie sprzedać lub wynająć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...