Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

O ile mnie pamięć nie myli mamy tu kilka osób korzystających z Revoluta. Mam do was pytanie. Czy oprócz Revoluta korzystaliście też z innych rozwiązań? Zastanawiam się teraz pomiędzy Revolutem a TransferWise. Będzie mi to głównie potrzebne do tego, żeby wprowadzić kasę do obiegu w USA, bez konieczności kupowania gotówki w kantorze albo przelewania z mojego konta bankowego w PL na konto bankowe w USA. Mój bank pobierze małą fortunę za taki przelew i przewalutowanie. Stąd pomyślałem o Revolucie, gdzie wpłacę moje złotówki, które przewalutuje na USD bez opłat i przeleję na konto w USA. Koszt z tego, co widziałem to 0,5% od kwoty przelewu. Przy opłatach bankowych jakie mam w cenniku PKO, to niewiele. Pytanie jednak do was, osób korzystających. Czy są jakieś inne/ukryte opłaty? Macie jakieś porównanie pomiędzy Revolutem a TransferWise? Każde info mile widziane.

Odnośnik do komentarza

@Morpheus ogólnie w przypadku wykonywania takiej operacji w EU to miałbyś 0.0% prowizji do 20k PLN/miesiąc. Nie wiem niestety jak to jest z USA.

 

Mam znajomego, który mieszkając w UK wysyła całą kasę przez Revoluta na konto w Euro i mówił mi, że oszczędza na tym ok. 100€/miesiąc w porównaniu z wcześniejszą metodą. Używał chyba TransferGo, ale nie jestem pewien.

 

To człowiek, który umie spędzić tydzień kombinując jak zaoszczędzić 10€, także prawdopodobnie ma temat ogarnięty w miarę dobrze ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A musisz robić transfer na konto amerykańskie? Bo jeśli kasa by została na Revolucie, to nadal można by nią było obracać - płatności kartą + wypłata gotówki (w limicie miesięcznym, chyba ok. $500) - ale przy przelewie na konto amerykańskie mogłyby się pojawić prowizje z tego co widzę (ale nie ze strony Revoluta, tylko banku odbiorcy, który by odczytał Revoluta jako europejskiego pośrednika i automatycznie naliczył jakąś gównianą prowizję).

Jeśli chcesz przelać kasę innej osobie, to ona też mogłaby założyć sobie konto na Revolucie i przelewy między Revolutem są zawsze darmowe.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie nie wiem czy muszę przelewać, ale w grę mogą wchodzić dość spore opłaty. Domy w USA są puste w momencie wynajmowania, więc mam do kupienia dosłownie całe umeblowanie, więc dla mnie limit 20.000 pln/miesiąc, to zdecydowanie za mało (tym bardziej wypłata 500$). Wychodzi na to, że przed przelewem najlepiej byłoby się skontaktować z bankiem i zapytać o prowizję za przelew z Revoluta... :-k

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Morpheus said:

Właśnie nie wiem czy muszę przelewać, ale w grę mogą wchodzić dość spore opłaty. Domy w USA są puste w momencie wynajmowania, więc mam do kupienia dosłownie całe umeblowanie, więc dla mnie limit 20.000 pln/miesiąc, to zdecydowanie za mało (tym bardziej wypłata 500$). Wychodzi na to, że przed przelewem najlepiej byłoby się skontaktować z bankiem i zapytać o prowizję za przelew z Revoluta... :-k

 

Po 20k masz te 0.5%  których sam mówiłeś :)

 

Spodziewaj się tylko, że w przypadku bardzo dużych kwot Revolut może poprosić o przedstawienie "source of wealth". Zwykła praktyka zapobiegająca praniu pieniędzy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

7 minutes ago, Morpheus said:

Tylko pytanie: płatność kartą wlicza się w te 20.000 PLN (przelewy) czy 500$ (gotówka)?

 

Nie masz jeszcze konta Revolut? Bo to wszystko jest w ustawieniach Twojego profilu. Więcej -> Profil -> Plan Taryfowy.

 

Limity masz na:
Wypłaty z bankomatu - u mnie 800PLN, potem 2%.

Wymiana waluty - 20kPLN, potem 0.5%.
Transakcje kartą - bezpłatnie.

Przelewy - bezpłatnie.

 

Czyli możesz WYMIENIĆ 20kPLN na USD, nie ważne czy wydajesz je kartą, czy wymieniasz w apce i przelewasz na konto.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, założyłem od razu po napisaniu poprzedniego posta :_winkle:

Teraz walczę z dodaniem środków na konto, bo wywala mi błąd kiedy podaje dane mojej karty PKO (że jej nie obsługuje).

Znalazłem gdzieś info, że muszę mieć włączoną opcję płatności internetowej, ale np. blikiem płacę bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Just now, Morpheus said:

Dzięki, założyłem od razu po napisaniu poprzedniego posta :_winkle:

Teraz walczę z dodaniem środków na konto, bo wywala mi błąd kiedy podaje dane mojej karty PKO (że jej nie obsługuje).

Znalazłem gdzieś info, że muszę mieć włączoną opcję płatności internetowej, ale np. blikiem płacę bez problemu...

 

Revolut "przelew" środków na konto robi jak zakup w internecie. Jakbyś np. płacił kartą przez PayU ;) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Morpheus napisał:

O ile mnie pamięć nie myli mamy tu kilka osób korzystających z Revoluta. Mam do was pytanie. Czy oprócz Revoluta korzystaliście też z innych rozwiązań? Zastanawiam się teraz pomiędzy Revolutem a TransferWise. Będzie mi to głównie potrzebne do tego, żeby wprowadzić kasę do obiegu w USA, bez konieczności kupowania gotówki w kantorze albo przelewania z mojego konta bankowego w PL na konto bankowe w USA. Mój bank pobierze małą fortunę za taki przelew i przewalutowanie. Stąd pomyślałem o Revolucie, gdzie wpłacę moje złotówki, które przewalutuje na USD bez opłat i przeleję na konto w USA. Koszt z tego, co widziałem to 0,5% od kwoty przelewu. Przy opłatach bankowych jakie mam w cenniku PKO, to niewiele. Pytanie jednak do was, osób korzystających. Czy są jakieś inne/ukryte opłaty? Macie jakieś porównanie pomiędzy Revolutem a TransferWise? Każde info mile widziane.

 

Jak przelewałem znajomej kasę na konto przez TransferWise (funty), to chyba pobrał mi od tego kilkanaście złotych (a przesyłałem jej równowartość jakiś 150 funtów), więc szału nie było :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...