Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, kolek23 napisał:

Em... ziomeczki z tego co ja pamiętam, to nie ma czegoś takiego jak "przewalutowanie różnicy" w Revolut. Pobiera całą sumę z jednego konta. Więc jak masz 150 PLN i 40 EUR a chcesz wydać 50 EUR, to odrzuci i będziesz musiał sam się upewnić, że na jednym z kont jest cała suma.

 

Potwierdzam. 

Odnośnik do komentarza

Hmmm, ale z drugiej strony jeśli masz na koncie 1000 zł i 0 euro, to bez problemu zapłacisz 50 euro, bo automatycznie przewalutuje Ci ze złotówek. 

 

Jest jeszcze inna opcja, o której ja chyba myślałem - jeśli masz na koncie 10 euro i 1000 zł, a chcesz zapłacić 50 euro, to Ci przewalutuje całość 50 euro i pobierze z tych 1000 zł, a 10 euro nie ruszy. Tak jest?

Odnośnik do komentarza
39 minutes ago, Reaper said:

Hmmm, ale z drugiej strony jeśli masz na koncie 1000 zł i 0 euro, to bez problemu zapłacisz 50 euro, bo automatycznie przewalutuje Ci ze złotówek. 

 

Jest jeszcze inna opcja, o której ja chyba myślałem - jeśli masz na koncie 10 euro i 1000 zł, a chcesz zapłacić 50 euro, to Ci przewalutuje całość 50 euro i pobierze z tych 1000 zł, a 10 euro nie ruszy. Tak jest?

 

Tak.

 

Na którymś koncie musi być cała kwota i z tego konta zostanie ona pobrana. Jak jest na kilku, to priorytet ma ofc waluta w której przeprowadzasz transakcję.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2019 o 00:07, Reaper napisał:

To teraz ja mam pytanie - jak najłatwiej wypłacić pieniądze z PayPala? Mam tam euro i nie chciałbym tracić na jakimś gównianym przewalutowaniu, a obecnie mam konto tylko w PL i GBP. Mam konto też w kantorze Alior Bank i tam jest subkonto w euro, ale obecnie gdzieś posiałem kartę do niego, a PayPal jest takim idiotycznym systemem, że wymaga danych karty do konta, żeby móc tam przelać pieniądze :( Revolutowej karty nie akceptuje. Any ideas?

 

EDYTA

A jednak udało mi się dodać kartę Revoluta :-k Weryfikuje się teraz, zobaczymy czy uda się wypłacić za kilka dni.

Nadal nie umiem :( Ogarnia ktoś dobrze PayPala?

Odnośnik do komentarza

Banka March (with Visa as of Nov 2018)

Cajamar (as of Dec 2018 when selecting "Creditcard")

Deutsche Bank (as of Mar 2018)

ING (as of Oct 2017)

La Caixa (as of Dec 2018 with Visa, but fees with MC as of Oct 2018!)

Liberbank (as of Dec 2017)

Telebanco (as of July 2017)

 

źródło: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

 

źródło źródła: https://community.revolut.com/t/the-ultimative-free-atm-withdrawal-list-for-travelling-by-country/61491

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Chciałem doładować konto revolut, mam podpiętą kartę debetową Citi Banku i otrzymuję komunikat o nieudanej autoryzacji. Nie mam pojęcia o co chodzi. Kwota doładowania jest drobna, mieści się w limicie płatności internetowych, który mam ustawiony. Mieliście takie problemy?

 

Okazało się, że jak chciałem doładować 80 zł to się nie dało, ale jak zwiększyłem kwotę do 100 zł to już poszło.

Edytowane przez tio
aktualizacja
Odnośnik do komentarza

Ja z karty mamy w PKO BP nie byłem w stanie doładować Revoluta, ale u niej też chyba poblokowane są płatności internetowe. Jeśli płaciłeś już tą kartą w różnych usługach (jakieś spotifaje, netflixy czy inne playstation store), to IMHO powinno hulać. Jak nie, to rozejrzyj się po ustawieniach w bankowości internetowej. Jak nic nie znajdziesz, to najlepiej infolinia.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Popodpinałem sobie Revoulta pod subskrybcje (HBO, Netflix, Amazon). Miesiac temu odrzucil mi oplate za netflix czy HBO (musialem ponawiac recznie), teraz mi odrzucił za Amazon.

Trzeba jakos autoryzowac dodatkowo takie subskrybcje na Revoulcie? Gdzies odlikac cos w apce? Troche to wkurzające.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...