Skocz do zawartości

Mazowsze - nowe państwo


spuavick

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że Mazowsze jako państwo istniało w rzeczywistości i nie było skore do integracji z Polską, przez co toczyły się brutalne walki o podporządkowanie Mazowsza Koronie Polskiej, co się zresztą udało; to w późniejszym czasie jeszcze co najmniej raz udało się Mazowszu skutecznie odłączyć od Polski.

 

Drugi raz dokonałem tego ja wydając poniższy dodatek ;)

 

Liga składa się z sześciu klas rozgrywkowych:

Top Klasa - 12 drużyn (32 mecze, liga z podziałem)

1. Klasa - 14 drużyn (39 meczy, 3 rundy)

2. Klasa - 14 drużyn (39 meczy, 3 rundy)

1. Liga - 16 drużyn (30 meczy, 2 rundy)

2. Liga - 32 drużyny (2 grupy po 16 drużyn, 30 meczy, 2 rundy)

3. Liga - 56 drużyn (4 grupy po 14 drużyn, 26 meczy, 2 rundy)

 

Poza tym są dwa puchary:

Puchar Mazowsza wzorowanego na Pucharze Anglii, jeden mecz w sobotę, przy remisie po 90. minutach powtórka, nie obowiązują rozstawienia drużyn.

Super Puchar - zwycięzca Top Klasy ze zdobywcą Pucharu Mazowsza, ewentualnie z wicemistrzem kraju.

 

Rozgrywki powstały przy wykorzystaniu zaawansowanych opcji edytora.

 

 

Uznałem, że skoro jest to najbogatszy region w Polsce, należy odpowiednio wzbogacić finansowo (słabą sportowo) ligę.

Standard ligi ustawiłem na 13, podniosłem reputację klubów, nie ruszałem budżetów (poza dodawanymi do bazy (ponad 130 drużyn) ale wszystkie z niższych lig budżety mają na 0).

 

Reguły transferowe są wzorowane na angielskich, podobnie jak i kary za żółte i czerwone kartki.

 

Kary za zarządy komisaryczne przyznawane są 1 lipca i wynoszą od 10 do 17 punktów, w zależności od klasy rozgrywkowej.

W grze grywalne są 144 drużyny z Mazowsza plus reprezentacja. Wszystkie drużyny posiadają odpowiednie miasta i stadiony (boiska), niestety w kilku przypadkach pojemność jest nierealna. Każda grywalna drużyna ligowa uczestniczy w rozgrywkach o Puchar Mazowsza.

 

Na pytanie dlaczego nie ma drużyny X, skoro gra aktualnie w lidze Y?

- Dlatego, że przede wszystkim brałem pod uwagę wyniki osiągnięte na koniec poprzedniego sezonu. Może się zatem zdarzyć, że jest jakaś drużyna z A klasy, mimo iż nie będzie jakiejś drużyny z ligi okręgowej.

 

W pierwotnej wersji "zmuszałem" drużyny do posiadania od 3. sezonu stadionów na 5tys miejsc siedzących, jednak powodowało to spore zadłużenia klubów, a wiadomo, że jeśli liga ma się rozwijać, potrzebne są pieniądze na transfery, dlatego wybierając między krzesełkiem a piłkarzem wybrałem piłkarza ;)

 

Obywatelstwo mazowieckie otrzymali gracze i nie-gracze, którzy urodzili się w woj. mazowieckim, dlatego pierwsza 11 na 9 lipca 2011 może wyglądać tak:

Boruc - Kuś, Łukasiewicz, Dudka, Augustyn - Budziński, Majewski, Klich, Poźniak - Lewandowski , Kucharczyk

 

Reprezentacja zaczyna od 205 miejsca w rankingu FIFA (0 punktów)

 

W bazie przeprowadziłem ponad 22tys zmian, ale w głównej mierze ograniczały się one do przestawiania (często) jednej opcji, lub zmianie jakiejś wartości o różne punkty, tak aby ostateczny efekt mógł mnie zadowolić.

 

Starałem się także uwzględnić ostatnie transfery w polskiej lidze, a także musiałem w jakiś sposób zapełnić lukę po zabraniu z polskich rozgrywek mazowieckich drużyn.

Stolicą Polski ponownie został Kraków ;) a stadion Śląski może być znowu zwany Narodowym ;)

 

Najlepsze efekty (gracze i transfery) otrzyma się jeśli uruchomi się zarówno Mazowsze jak i Polskę.

 

Link do dodatku:

http://www.mediafire.com/?flupc7r9b9cv8rn

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Najnowsza wersja (v1.004) zawiera drobne poprawki względem pliku powyżej:

 

Zmiany w wersji 1.003:

- poprawiony terminarz Pucharu Mazowsza;

- zmienione stadiony meczy półfinałowych Pucharu Mazowsza;

- wydłużona runda jesienna do 11 grudnia, celem uniknięcia meczy dzień po dniu;

- usunięte różne godziny meczy grupy mistrzowskiej, teraz wszystkie mecze rozgrywane są o g.17:00

- rezygnacja z wersji mniej bogatszej, na rzecz jednej z większymi premiami za miejsce w lidze i prawa z transmisji tv.

 

Zmiany w wersji 1.004:

- usunięto przenoszenie wszystkich spotkań grupy mistrzowskiej na niedziele, teraz powinny być one przenoszone wyłącznie na potrzeby tv;

- ustawienie przeprowadzki Śląska Wrocław na nowy Stadion Miejski;

- wcześniejsza przeprowadzka Radomiaka i Broni Radom na fikcyjny Stadion Komunalny (było 30.6.2014 jest 30.6.2013);

- zmiana zasad zgłaszania zawodników w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych:

–- w Top Klasie 25 zawodników powyżej 21. roku życia, przy czym 8 zawodników musi być szkolonych w klubach mazowieckich;

–- w 1. i 2. Klasie 25 zawodników powyżej 21. roku życia, przy czym 10 zawodników musi być szkolonych w klubach mazowieckich;

–- nie trzeba zgłaszać zawodników poniżej 21. roku życia, mogą oni grać nawet jeśli nie są zarejestrowani;

–- zasady są wzorowane na rozgrywkach Angielskiej Premier League;

- uwzględniono transfer Michala Hubnika do Legii Warszawa – zmieniono jego potencjał oraz aktualne umiejętności (PA i CA);

 

Link do pobrania:

http://www.mediafire.com/?o381onoqy0o427v

 

U W A G A

Zalecam zainstalować plik valid_takeovers_only.edt celem uniknięcia szybkiego bogacenia się małych klubów z niższych lig (błąd zgłoszony do SI Games)

 

Link do pliku:

http://www.mediafire.com/?ys1acj126j653ne

 

Plik ten należy rozpakować i umieścić w katalogu:

dla wersji 11.2.1

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\updates\update-1120\db\1120\edt

 

dla wersji 11.1.0

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\updates\update-1110\db\1110\edt

 

Zalecam uruchamiać razem z Polską ligą, więcej piłkarzy większe emocje ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy później...
  • 4 lata później...

Nie było na poprzednie wersje jest na FM18 ;)

Troszkę inne (mniej drużyn - jeszcze, poczekam co przyniesie łatka 18.3), jeśli wszystko będzie działać na wiosnę, będzie więcej nagród dla SL i 1. Ligi, więcej klubów w 4. lidze ;)

 

Link na Steam (zawsze aktualna wersja):

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1241896490

 

Nowe państwo dodane do rozgrywek FM - Mazovia.

Reprezentacja bierze udział we wszystkich rozgrywkach międzynarodowych, przez co reprezentacja Kazachstanu została przeniesiona do Azji.
Wszyscy piłkarze i sztab, którego miejscem urodzenia jest Mazowsze, otrzymali obywatelstwo mazowieckie. Wszystkim grającym piłkarzom usunąłem statystyki występów dla reprezentacji Polski.

System podatkowy wzorowany na Wielkiej Brytanii.

W 2020 roku następuje MazExit przez to od tego roku zmianie ulegają limity obcokrajowców w zespołach ligowych.
Polska nie jest traktowana jako zagranica.

Od początku gry obowiązuje pozwolenie na pracę dla obcokrajowców (wzorowane na zasdach szkockich).

Dodałem nowe drużyny do rogrywek (miasta, stadiony), dostosowałem reputację do obecnego systemu rozgrywkowego. Starałem się wiernie odwzorować stroje meczowe wszystkich zespołów, ale w wielu przypadkach było to niemożliwe, dlatego musiałem improwizować.

System ligowy:

SuperLiga
10 zespołów (36 spotkań - 4 rundy)

baraże
9. zespół
spadek
10. zespół

1. Liga
10 zespołów (36 spotkań - 4 rundy)

awnas
1. zespół
baraże o awans
2-4 (dwie rundy + finał z zespołem z wyższej ligi)
1. runda
3-4
2. runda
zwycięzca 1. rundy z 2. zespołem ligi

baraż o utrzymanie
9. zespół
spadek
10. zespół

2. Liga
10 zespołów (36 spotkań - 4 rundy)

awnas
1. zespół
baraże o awans
2-4 (dwie rundy + finał z zespołem z wyższej ligi)
1. runda
3-4
2. runda
zwycięzca 1. rundy z 2. zespołem ligi

baraż o utrzymanie
9. zespół
spadek
10. zespół

3. Liga (2 grupy północ/południe)
14 zespołów w dwóch grupach północ/południe (26 spotkań - 2 rundy)

awans
dla zwycięzcy dwumeczu barażowego pomiędzy zwycięzcami grup
przegrany zespół gra mecz o awans z 9. zespołem 2. ligi

Puchar Mazovša
60 drużyn (wszystkie zespoły z grywalnych lig + 2 zespoły z 4. ligi)

w każdej rundzie (poza finałem) w przypadku remisu rozgrywane jest dodatkowe spotkanie, w którym o awansie decydują już dogrywka i rzuty karne.
Finał rozgrywany jest na Stadionie Narodowym w Warszawie

SuperPuchar Mazovša
rozgrywany na Stadionie Narodowym w Warszawie


Rozgrywki ligowe dla zespołów U-23 i U-18.

ToDo

Dodać więcej drużyn do 4. Ligi (niegrywalnej)

Możliwe jednak, że po wiosennej łatce powstanie 4. liga grywalna (6 grup)

Błędy:
Czasami pojawiać się mogą dziwne nazwiska;
Finał Pucharu Polski nadal jest rozgrywany na Stadionie Narodowym w Warszawie;

W A Ż N E
Mazovia powstała w miejscu pre-Ireland możliwe, że przez to nie ma możliwości wybrania narodowości menadżera jako Mazowszanin - jedynym wyjściem jest użycie edytora czasu rzeczywistego.

W komentarzach na Steam proszę zgłaszać wszelkie napotkane błędy lub problemy.
Miłej zabawy :)

 

Download:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1241896490 (Zasubskrybuj - zawsze najnowsza wersja)

 

http://www.mediafire.com/file/ivgha9ip9ko455m/Nowe_państwo_Mazovia.fmf

Flaga i herb (rozpakować do katalogu graphics)

http://www.mediafire.com/file/6adlvmt3esyifta/Mazovia.zip

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...