Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, tyle że wskazałem go po to, by udowodnić tezę iż faszyzm/nazizm niekoniecznie musi być antygejowski, biseksualizm może się tam spokojnie zmieścić i mieć całkiem czcigodne koneksje w przeszłości. Jeśli więc Heider sam nie atakował takich postaw publicznie, to mogę tu zastosować domniemanie niewinności.

Odnośnik do komentarza
No tak, ale to trochę pachnie mi nazywaniem np. takich osób jak Olejniczak post-komuchami, choć z tym pojęciem mają bardzo mało wspólnego.

Tak jak stwierdzil dragon, to nie najlepsze zestawienie. Gdyby Olejnik stanela przed przed uczestnikami zlotu weteranow UB i pogratulowala dobrze spelnianej roboty to byloby to dobre zestawienie.

Odnośnik do komentarza

Haider twierdził że żołnierze Waffen-SS są takimi samymi kombatantami jak inni wojacy i należą im się te same przywileje. Sam był przede wszystkim wolnościowcem, patriotą i eurosceptykiem. Aby dojść do władzy musiał używać populistycznej nacjonalistycznej gadki - i to mu się udało.

Odnośnik do komentarza
No tak, ale to trochę pachnie mi nazywaniem np. takich osób jak Olejniczak post-komuchami, choć z tym pojęciem mają bardzo mało wspólnego.

Tak jak stwierdzil dragon, to nie najlepsze zestawienie. Gdyby Olejnik stanela przed przed uczestnikami zlotu weteranow UB i pogratulowala dobrze spelnianej roboty to byloby to dobre zestawienie.

 

ale mi chodziło o to, że złożenie gratulacji to trochę za mało, żeby zaraz go wrzucać do takiego perfidnego worka.

Odnośnik do komentarza
No tak, ale to trochę pachnie mi nazywaniem np. takich osób jak Olejniczak post-komuchami, choć z tym pojęciem mają bardzo mało wspólnego.

Tak jak stwierdzil dragon, to nie najlepsze zestawienie. Gdyby Olejnik stanela przed przed uczestnikami zlotu weteranow UB i pogratulowala dobrze spelnianej roboty to byloby to dobre zestawienie.

 

ale mi chodziło o to, że złożenie gratulacji to trochę za mało, żeby zaraz go wrzucać do takiego perfidnego worka.

Oczywiście. Ale to był tylko przykład. Nacjonalizm, głoszenie zagrożenia ze strony nieprzyjaznej cywilizacji, apologia polityki społecznej III Rzeszy: wszystkie te elementy tworzą całość co najmniej z neofaszyzmem się kojarzącą.

Inaczej jeszcze: uznawanie za zwykłych kombatantów weteranów takiej formacji, jak Waffen-SS jest co najmniej podejrzane. Szczególnie takich, którzy się owej przynależności bynajmniej nie wstydzą, którzy organizują się w ziomkostwa i jeszcze mają czelność wysuwania jakichś emerytalnych roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Owszem, tyle że wskazałem go po to, by udowodnić tezę iż faszyzm/nazizm niekoniecznie musi być antygejowski, biseksualizm może się tam spokojnie zmieścić i mieć całkiem czcigodne koneksje w przeszłości. Jeśli więc Heider sam nie atakował takich postaw publicznie, to mogę tu zastosować domniemanie niewinności.

 

Owszem, Haider był przede wszystkim neonazistą i rasistą. W moim poście chodziło mi bardziej nie o samego Haidera, a o jego wyznawców, którzy w przeciwieństwie do niego są otwarcie antygejowscy, a teraz muszą się zmierzyć z trudną do przełknięcia prawdą na temat swojego idola.

Odnośnik do komentarza
Haider twierdził że żołnierze Waffen-SS są takimi samymi kombatantami jak inni wojacy i należą im się te same przywileje. [...]

Dla mnie to jednoznaczne. Z tej wypowiedzi wynika że chciał zbrodniarzy z Waffen-SS zrównać z innymi formacjami wojskowymi II wojny.

 

Sam był przede wszystkim wolnościowcem, patriotą i eurosceptykiem. Aby dojść do władzy musiał używać populistycznej nacjonalistycznej gadki - i to mu się udało.

Podkreślenie pozostawiam bez komentarza. Odniosę się do drugiego zdania. Było wręcz odwrotnie - populizm to nie była maska, lecz prawdziwa twarz Heidera. Kiedy po jego sukcesie reszta Europy zagroziła Austrii izolacją, on siłą rzeczy musiał zmienić wizerunek na nieco mniej radykalny. Rozumiem że zioniesz nienawiścią do idei integracji europejskiej, ale żeby podpierać się kimś takim jak Heider? Tak daleko już zabrnąłeś? Przerażające.

Odnośnik do komentarza

Taki OT trochę.

 

Tak, tylko Rohm został załatwiony w czasie nocy długich noży także i z tego powodu.

 

O ile dobrze pamiętam, to głównym problemem Rohma i elit SA nawet nie był powszechnie panujący tam homoseksualizm, ale coś co moglibyśmy nazwać odchyleniem socjalistycznym. Dopiero to przesądziło o losie jego i jego kompanów, wcześniej Hitler z rożnych względów przymykał oko na kwestie homoseksualizmu w SA.

 

Co do ironii losu - facet wracał z imprezy w gejowskim klubie, dwukrotnie przekraczając dozwoloną w miejscu wypadku prędkość, trzykrotnie przekraczając dozwolone normy obecności alkoholu we krwi, a śpieszył się na urodziny swojej 90 - letniej matki. Takie rzeczy chyba tylko w Austrii mogą się zdarzać.

Odnośnik do komentarza
Taki OT trochę.

 

Tak, tylko Rohm został załatwiony w czasie nocy długich noży także i z tego powodu.

 

O ile dobrze pamiętam, to głównym problemem Rohma i elit SA nawet nie był powszechnie panujący tam homoseksualizm, ale coś co moglibyśmy nazwać odchyleniem socjalistycznym. Dopiero to przesądziło o losie jego i jego kompanów, wcześniej Hitler z rożnych względów przymykał oko na kwestie homoseksualizmu w SA.

Głównym problemem Rohma było chyba to, że w NSDAP było miejsce tylko dla jednego trybuna ludowego :) Ein Volk! Ein Reich! Ein Führer!

Długie Noże uruchomione zostały zresztą z wielu względów. Prócz homoseksualizmu i socjalizmu chodziło też o uwiarygodnienie się w oczach generalicji Reichswehry zaniepokojonej rozwojem armii alternatywnej.

Odnośnik do komentarza
Co do ironii losu - facet wracał z imprezy w gejowskim klubie, dwukrotnie przekraczając dozwoloną w miejscu wypadku prędkość, trzykrotnie przekraczając dozwolone normy obecności alkoholu we krwi, a śpieszył się na urodziny swojej 90 - letniej matki. Takie rzeczy chyba tylko w Austrii mogą się zdarzać.

 

Albo z tym alkoholem i gejowskim klubem to jak zwykle lewackie szczekanie.

Odnośnik do komentarza
a teraz muszą się zmierzyć z trudną do przełknięcia prawdą na temat swojego idola.

 

nie musza - przeciez to kłamstwa i oszczerstwa lewackich mediów :>

 

 

Co do ironii losu - facet wracał z imprezy w gejowskim klubie, dwukrotnie przekraczając dozwoloną w miejscu wypadku prędkość, trzykrotnie przekraczając dozwolone normy obecności alkoholu we krwi, a śpieszył się na urodziny swojej 90 - letniej matki. Takie rzeczy chyba tylko w Austrii mogą się zdarzać.

 

Albo z tym alkoholem i gejowskim klubem to jak zwykle lewackie szczekanie.

Dyskusja nie ma sensu. Vami oczu otwierać nie zamierza.

Odnośnik do komentarza
Co do ironii losu - facet wracał z imprezy w gejowskim klubie, dwukrotnie przekraczając dozwoloną w miejscu wypadku prędkość, trzykrotnie przekraczając dozwolone normy obecności alkoholu we krwi, a śpieszył się na urodziny swojej 90 - letniej matki. Takie rzeczy chyba tylko w Austrii mogą się zdarzać.

 

Albo z tym alkoholem i gejowskim klubem to jak zwykle lewackie szczekanie.

a wypowiedź Stefana Petznera (objął sukcesję w Sojuszu na rzecz Przyszłości Austrii, partii Haidera) rzuca nowe światło na to "szczekanie"

 

Więcej poniżej

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...ial_romans.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...