Skocz do zawartości

Fenomen vs. 11.2.1 - pierwsze starcie


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Marzec 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

29/38, 01.03.2025, Blackburn – Fulham, 2:2 (Held x2)

30/38, 08.03.2025, Fulham – Manchester City, 1:2 (Robertson)

31/38, 22.03.2025, Chelsea – Fulham, 0:1 (D’Agostino)

32/38, 29.03.2025, Fulham – Norwich, 1:2 (van Boxtel)

 

 

Dramat w trzech aktach. Tak należy ocenić naszą dyspozycję w marcu. Wygraliśmy zaledwie jedno spotkanie przy trzech poniesionych porażkach. Zaczęło się od remisu z Blackburn, który jeszcze nie zapowiadał kataklizmu. W następnych meczach było już gorzej. Przegraliśmy przed własną publicznością z Manchesterem City, co poniekąd można usprawiedliwić. I chociaż w następnej kolejce wygraliśmy na Stamford z Chelsea, ale szczytem wszystkiego była porażka przy Craven Cottage z Norwich. Mam nadzieję, że to już ekstremum naszej formy i teraz będzie już tylko lepiej.

 

Ostatnie wyniki spowodowały, że nagle znaleźliśmy się bardzo blisko strefy spadkowej, na miejscu czternastym.Przed spadkiem nie uchroniły nawet te trzy zdobyte punkty u lokalnego rywala.

Odnośnik do komentarza

mały błąd, gdyż w wyniku podałeś, że to Wy wygraliście, a nie Chelsea ;)

 

Poza tym, miło czyta się Twoje relacje :) zawsze tu zaglądam z ciekawością, jak Ci idzie :) co mnie cieszy bardziej? Fakt, iż nie należysz (bynajmniej w tej karierze) do tych, którzy z niczego robią wielkie ekipy w przeciągu max. 3 lat... Powodzenia Feno :kutgw:

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

33/38, 07.04.2025, West Bromwich – Fulham, 2:0

34/38, 14.04.2025, Fulham – Everton, 0:3

35/38, 27.04.2025, Tottenham – Fulham, 3:3 (Held x2, Urwin)

 

 

W kwietniu niestety nie udało mi się zaradzić naszej fatalnej formie. Na trzy mecze nie wygraliśmy żadnego. Zaczęło się od porażki z West Bromwich, gdzie byliśmy drużyną wyraźnie gorszą. Potem przegraliśmy też z Evertonem przed własną publicznością, ale można to niejako zrozumieć, bo The Toffees sobie bardzo dobrze radzą w tym sezonie i aktualnie zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim meczu kwietnia prowadziliśmy z Tottenhamem do przerwy trzema bramkami, a mimo to nie udało się tego meczu zakończyć dla nas zwycięsko. To dobrze pokazało, w jak czarnej dupie jesteśmy, skoro nawet tak duże prowadzenie nie daje nam gwarancji zdobycia kompletu punktów.

 

Ten ledwie jeden punkcik uciułany w kwietniu pozwolił nam zachować miejsce czternaste, ale nie wygląda to najlepiej…

Odnośnik do komentarza

Maj 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

36/38, 03.05.2025, Fulham – Newcastle, 4:0 (Held x3, Fedele)

37/38, 17.05.2025, Wolves – Fulham, 0:2 (Robertson, Held)

38/38, 25.05.2025, Fulham – Bristol City, 1:0 (Held)

 

 

Na koniec sezonu moi podopieczni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przypomnieli sobie, jak się gra w piłkę. Wygraliśmy wszystkie ostatnie trzy spotkania, co więcej, nie tracąc w nich ani jednej bramki. Być może spora w tym zasługa Makaridze, który otrzymał szansę wykazania się, bowiem Henni po kilku lepszych meczach zaczął zawodzić podobnie jak Williams. Bardzo dobrze spisywał się w tych ostatnich meczach Held, ale przede wszystkim Fedele, który okazuje się bardzo pożytecznym graczem.

 

Doskonała gra pozwoliła nam na koniec sezonu awansować aż na miejsce dziesiąte. To za mało, aby zagrać w europejskich pucharach, ale generalny progres w porównaniu do poprzedniego sezonu jest widoczny. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
  | Pos   | Inf   | Team      	|   	| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   | 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 1st   | ECC   | Man City  	|   	| 38	| 30	| 2 	| 6 	| 96	| 31    | +65   | 92	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 2nd   | ECC   | Everton   	|   	| 38	| 26	| 5 	| 7 	| 96	| 35    | +61   | 83	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 3rd   | ECC   | Liverpool 	|   	| 38	| 25	| 8 	| 5 	| 67	| 22    | +45   | 83	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 4th   | ECC   | Chelsea   	|   	| 38	| 22	| 11    | 5 	| 75	| 31    | +44   | 77	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 5th   | EC	| Man Utd   	|   	| 38	| 21	| 13    | 4 	| 70	| 27    | +43   | 76	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 6th   | EC	| Arsenal   	|   	| 38	| 22	| 7 	| 9 	| 55	| 28    | +27   | 73	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 7th   |   	| West Ham  	|   	| 38	| 16	| 11    | 11	| 51	| 47    | +4	| 59	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 8th   |   	| Aston Villa   |   	| 38    | 16	| 9 	| 13    | 49	| 46	| +3    | 57	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 9th   |   	| West Brom 	|   	| 38	| 16	| 7 	| 15	| 66	| 60    | +6	| 55	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 10th  |   	| Fulham    	|   	| 38	| 16	| 4 	| 18	| 50	| 53    | -3	| 52	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 11th  |   	| Blackburn 	|   	| 38	| 13	| 11    | 14	| 50	| 45    | +5	| 50	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 12th  |   	| Tottenham 	|   	| 38	| 12	| 7 	| 19	| 47	| 62    | -15   | 43	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 13th  |   	| Wolves    	|   	| 38	| 12	| 7 	| 19	| 53	| 72    | -19   | 43	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 14th  |   	| Norwich   	|   	| 38	| 11	| 9 	| 18	| 32	| 52    | -20   | 42	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 15th  |   	| Middlesbrough |   	| 38    | 10	| 8 	| 20    | 41	| 57	| -16   | 38	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 16th  |   	| Ipswich   	|   	| 38	| 11	| 5 	| 22	| 30	| 64    | -34   | 38	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 17th  |   	| Bristol City  |   	| 38	| 10	| 4 	| 24	| 32	| 54    | -22   | 34	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 18th  | R 	| Sheff Utd 	|   	| 38	| 8 	| 9 	| 21	| 43	| 88    | -45   | 33	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 19th  | R 	| Newcastle 	|   	| 38	| 6 	| 6 	| 26	| 32	| 88    | -56   | 24	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 20th  | R 	| Cardiff   	|   	| 38	| 2 	| 7 	| 29	| 26	| 99    | -73   | 13	| 
 | ------------------------------------------------------------------------------------------------------|  	

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu:

 

Ten sezon można ocenić jako bardzo przeciętny. Pierwsze mecze wskazywały, że być może nawet będziemy się bić o europejskie puchary, ale potem szybko zostaliśmy sprowadzeni brutalnie na ziemię i w efekcie przez chwilę nawet musieliśmy się oglądać za siebie, czy nie grozi nam strefa spadkowa. Ostatecznie zakończyliśmy sezon na niezłym, dziesiątym miejscu. Rok temu kończyliśmy sezon na miejscu czternastym. Jeśli utrzymamy tendencję w przyszłym sezonie, to za dwa lata Fulham będzie grało w europejskich pucharach.

 

Bramkarze:

 

Giorgi Makaridze (GRU, 35, 126A / 0G) – 15 / 7 / 7 / 0 / 6.75

Liam Williams (ANG, 20, 7u21-A / 0G) – 12 / 21 / 2 / 0 / 6.76

Younes Henni (FRA, 21, 2u21-A / 0G) – 17 / 22 / 7 / 0 / 6.82

 

Każdy golkiper dostał swoją szansę, bo żaden z nich nie potrafił utrzymać wysokiej formy. Sezon zaczęliśmy z Williamsem między słupkami, ale po kilku gorszych meczach ustąpił on miejsca Henniemu, który grał nieźle, ale w lutym gdzieś zgubił formę i postawiłem wtedy na Makaridze. Doświadczony Gruzin spisywał się nieźle, ale po sezonie odejdzie, bowiem kończy mu się kontrakt, którego nie zamierzam przedłużać. W ten sposób zakończy się pewna epoka dla klubu z Craven Cottage.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Federico Colman (ARG, 23, 7A / 0G) – 38 / 0 / 2 / 2 / 7.08

John Parsons (ANG, 19, 7u21-A / 0G) – 13 / 0 / 1 / 0 / 6.67

 

Na prawej obronie wreszcie miałem spokój. Na tej pozycji grał bowiem nasz najlepszy piłkarz i jeden z lepszych obrońców, jakich kiedykolwiek widział świat. Na tle przeciętnie radzących sobie kolegów, Federico wyraźnie się wyróżniał i mam nadzieję, że podobnie będzie w następnych sezonach. Zatrzymanie go w klubie na jak najdłużej to absolutny priorytet. Alternatywą dla Argentyńczyka jest młody Parsons, który z roku na rok czyni postępy.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Emilio Garcia (HIS, 22, 21u21-A / 0G) – 34 / 1 / 0 / 2 / 6.94

Juan Gil (HIS, 29, 14u21-A / 1G) – 10 / 1 / 0 / 0 / 6.66

 

Na drugiej flance defensywy już tak dobrze nie było, dlatego mam już zaplanowane na tą pozycję wzmocnienie. Na początku sezonu szansę dostał Gil, który dobrze się spisywał w poprzednim sezonie, ale teraz wyraźnie spuścił z tonu i po kilku słabszych jego meczach moja cierpliwość do niego się skończyła. Oddał on miejsce na lewej stronie obrony młodszemu rodakowi, który spisywał się znacznie lepiej i na chwilę obecną jego akcje stoją znacznie wyżej. Nie znaczy to jednak, że Gila zamierzam się pozbywać. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Robbert van der Meulen (HOL, 28, 31u21-A / 1G) – 20 / 1 / 0 / 0 / 6.74

Danny Robertson (SCO, 24, 4A / 0G) – 36 / 8 / 0 / 4 / 7.02

Roger Larsen (NOR, 19, 5A / 0G) – 23 / 1 / 0 / 0 / 6.64

Sebastian Streit (USA, 22) – 17 / 0 / 1 / 0 / 6.78

 

W środku bloku defensywnego miałem czterech równorzędnych piłkarzy, chociaż aż trudno uwierzyć, że pod koniec sezonu akcje najmłodszego Larsena stały niemal najwyżej. Ciekawe, że początek sezonu należał do van der Meulena i Robertsona, a rozgrywki na tych pozycjach kończyli ich młodsi koledzy. Podoba mi się rozwój Larsena i Streita. Widać, że za parę lat będą graczami kluczowymi. Już teraz z resztą pobierają dużo międzynarodowego doświadczenia, grając w reprezentacjach swoich krajów (Streit już otrzymuje powołania i niebawem powinien zadebiutować w reprezentacji USA).

Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy:

 

Matt James (ANG, 33, 1A / 0G) – 14 / 0 / 1 / 0 / 6.82

Ferdinando Di Nardo (WŁO, 31, 2A / 0G) – 38 / 2 / 3 / 1 / 6.97

Alfie Urwin (ANG, 25, 25u21-A / 4G) – 32 / 1 / 3 / 0 / 6.94

 

Podstawową dwójkę defensywnych pomocników stanowili Di Nardo z Urwinem i radzili sobie bardzo poprawnie. Uzupełniał ich James, który jednak ma już swoje lata i po sezonie odejdzie z klubu, wypełniając swój kontrakt. Następny sezon będzie też ostatnim dla Di Nardo, bo będzie miał on wówczas 32 lata i nie będę chciał przedłużać z nim umowy. Wówczas zostaniemy z jednym defensywnym pomocnikiem, ale już szukam wzmocnień na tę pozycję, choć akurat na najbliższy sezon jest ona dobrze obsadzona.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Davide Fedele (WŁO, 27, 14u21-A / 3G) – 35 / 1 / 11 / 0 / 7.05

Bryan Engelen (BEL, 21, 14u21-A / 0G) – 5 / 0 / 1 / 0 / 6.40

Alan Patrick (BRA, 34, 19u21-A / 3G) – 15 / 0 / 2 / 0 / 6.85

Tom Smith (ANG, 26, 25u21-A / 6G) – 22 / 2 / 4 / 0 / 6.87

 

W gronie ofensywnych pomocników każdy otrzymał swoją szansę, ale zabrakło lidera z prawdziwego zdarzenia. Na takiego kreowałem Smitha, ale ten zaliczył slaby sezon. Podobnie jak Patrick, z którym rozstaniemy się po tym sezonie. Sprowadzony przed sezonem Engelen okazał się totalnym niewypałem i będę chciał go wypożyczyć gdzieś na kolejny sezon albo może nawet i sprzedać. Pod koniec sezonu takim liderem został samoistnie Fedele i to z nim wiążę duże nadzieje, ale chciałbym znaleźć kogoś, kto zastąpi w kadrze Patricka i Engelena.

 

 

Cofnięci napastnicy:

 

Alberto D’Agostino (WŁO, 23, 22u21-A / 23G) – 37 / 4 / 7 / 2 / 6.85

Jordy Kuipers (HOL, 27, 29u21-A / 9G) – 20 / 4 / 1 / 1 / 6.87

Michael Hutchison (ANG, 19, 8u21-A / 3G) – 20 / 1 / 0 / 1 / 6.76

Robert van Boxtel (HOL, 28, 3A / 1G) – 34 / 6 / 9 / 2 / 6.86

 

Z cofniętych napastników trudno mi o kimkolwiek powiedzieć dobrego słowa. Wszyscy, jak jeden mąż rozczarowali, chociaż chyba najmniej van Boxtel. Wypożyczeni D’Agostino i Kuipers nijak nie nawiązali do swojej dobrej gry w poprzednich sezonach w innych klubach. Ale DAgostino i tak najprawdopodobniej zagości na dłużej przy Craven Cottage, bo jest do wzięcia za śmieszne pieniądze. Hutchison jest jeszcze młody i czyni postępy, dlatego jego absolutnie skreślać nie można. Z Kuipersem się żegnamy.

 

 

Wysunięci napastnicy:

 

Giovanni Delaunay (FRA, 29, 5u21-A / 0G) – 20 / 3 / 3 / 2 / 6.80

Marek Held (CZE, 29, 50A / 38G) – 34 / 23 / 4 / 7 / 7.11

Mustafa Akdemir (TUR, 19, 9u21-A / 0G) – 11 / 1 / 2 / 0 / 6.48

 

Na pozycji wysuniętego napastnika oczywiście najwięcej grał Held i dobrze, że go mamy, bo spisał się świetnie. Gdyby nie jego bramki, to pewnie walczylibyśmy do samego końca o utrzymanie. Delaunay rozczarował i nie wiem, czy się po sezonie nie rozstaniemy. Akdermir to melodia przyszłości. Mnie osobiście irytuje jego brak skuteczności, ale widzę, że są chętni na jego usługi i niewykluczone, że przy dobrej ofercie rozważymy sprzedaż młodego Turka. Wówczas konieczne będzie znalezienie nowego snajpera, ale już mam na oku kilka ciekawych nazwisk.

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2025:

 

Transfery do klubu:

 

Alberto D’Agostino (WŁO, 23, 22u21-A / 23G, AM / FC) <= Milan, 2 mln euro

Davie Williamson (SCO, 26, 33A / 0G, D C) <= Udinese, 2,5 mln euro

 

Transfery z klubu:

 

Giorgi Makaridze => Hibernian, free transfer

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

 

W czerwcu warto jedynie odnotować odejście z klubu żywej jego legendy, bramkarza Makaridze, który grał przy Craven Cottage przez dwanaście lat, rozgrywając ponad trzysta ligowych spotkań. Od nowego sezonu będzie on bronił w szkockim Hibernian.

 

Do klubu zaś trafiło dwóch graczy. Nowy-stary D’Agostino, którego wykupiliśmy z Milanu za zaledwie 2 miliony euro oraz równie okazyjnie kupiony, też z ligi włoskiej, Williamson, co do którego mam plan, aby stworzył żelazny duet środkowych obrońców w Fulham wraz ze swoim rodakiem, Robertsonem.Na pewno ma na to papiery, a czy przełoży to na dobre występy? Mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2025:

 

Transfery do klubu:

 

Rodrigo Gamarra (PAR, 29, 49A / 29G, S C) <= Sochaux, free transfer

Brice Soumahoro (WKS, 25, 28A / 0G, D LC) <= Monaco, free transfer

Steve Williams (ANG, 18, AM / F LC) <= Everton, 325 tys. Euro (loan)

 

Transfery z klubu:

 

Matt James => Ipswich, free transfer

Mustafa Akdemir => Atletico Madryt, 3 mln euro

Bryan Engelen => Derby, 230 tys. Euro (loan)

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

20.07.2025, Millwall – Fulham, 0:3 (van Boxtel, Hutchison, Gil)

25.07.2025, Charlton – Fulham, 1:4 (Delaunay x2, Robertson, Smith)

29.07.2025, Crystal Palace – Fulham, 1:3 (Hutchison x2, Held)

31.07.2025, Guadalajara – Fulham, 0:3 (van Boxtel, Held x2)

 

 

W lipcu kontynuowaliśmy ofensywę transferową. Za najważniejsze należałoby uznać sprowadzenie do klubu znakomitego paragwajskiego napastnika, Gamarry, który ostatnich dobrych kilka sezonów spędził we francuskim Sochaux, strzelając grubo ponad sto bramek tylko w rozgrywkach ligowych. Mam nadzieję, że będzie solidnym wzmocnieniem naszej formacji ofensywnej. Zwłaszcza w obliczu odejścia Akdemira, po którego zgłosiło się Atletico, płacąc aż 3 mln euro, choć moim zdaniem piłkarz ten nie jest wart choć połowy tej sumy.

 

Na wypożyczenie do Derby trafił Engelen, który w tym klubie będzie być może otrzymywał więcej szans na grę. Do klubu zaś w jego miejsce trafił bardzo uzdolniony wychowanek Evertonu, Williams. Na razie trafił jedynie na zasadzie wypożyczenia, ale może uda się go kiedyś sprowadzić na stałe.

 

Warto jeszcze wspomnieć o wzmocnieniu linii obrony graczem z ligi francuskiej. Były obrońca Monaco może grać na lewej stronie obrony oraz w środku. Na pewno taki gracz się przyda, by wzmocnić konkurencję na tej newralgicznej lewej flance defensywy.

Odnośnik do komentarza

Najdroższy aktualnie piłkarz świata

 

Edit: mam :)

 

 

Sierpień 2025:

 

Transfery do klubu:

 

Fortunato Baiao (HOL, 18, 1u21-A / 0G, GK) <= Den Bosch, 3,5 mln euro

Dwight Reekers (HOL, 21, 2u21-A / 0G, S C) <= Vitesse, 275 tys. euro

 

Transfery z klubu:

 

Ronaldo Borkowski => Swansea, 1,5 mln euro

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

03.08.2025, Castellon – Fulham, 0:4 (Delaunay, Smith, Held, Hutchison)

06.08.2025, Xerez – Fulham, 1:3 (Hutchison, Robertson, Held)

 

Premiership:

 

1/38, 16.08.2025, Chelsea – Fulham, 2:0

2/38, 23.08.2025, Fulham – Derby, 4:0 (Fedele, Soumahoro, Held, van Boxtel)

 

Carling Cup:

 

2 runda, 26.08.2025, Wigan – Fulham, 2:3 (Delaunay, Williams x2)

 

 

W sierpniu nadal aktywnie działałem na rynku transferowym, czego efektem było sprowadzenie dwóch młodych Holendrów na uzupełnienie składu. Pierwszy z nich, bramkarz, pozwoli mi na większe manewrowanie golkiperami. Zajmie on miejsce trzeciego bramkarza po Makaridze. Reekers zaś to napastnik, kupiony okazyjnie, który na pewno też swoje szanse dostanie. On jednak, podobnie jak jego nowo sprowadzony do klubu kolega, mają jeszcze sporo czasu, żeby mnie do siebie przekonać.

 

Dokonaliśmy też jeszcze jednego transferu z klubu, sprzedając niechcianego Borkowskiego. 1,5 mln euro, jakie za jego usługi zaoferowała Swansea w zupełności mnie zadowala i życzę Polakowi wszystkiego dobrego na nowej ścieżce kariery.

 

Na zakończenie okresu przygotowawczego rozegraliśmy jeszcze dwa sparingi w ramach tournee po Hiszpanii. Oba zakończyły się zwycięsko, choć rywale nie należeli do klasy światowej, ale na pewno te mecze pozwoliły na zgranie nowych ogniw z zespołem.

 

Sezon zaś rozpoczęliśmy dosyć udanie. Co prawda pierwszy mecz z Chelsea przegraliśmy, ale już w drugim spotkaniu wysoko ograliśmy beniaminka z Derby, strzelając aż cztery gole.

 

W Pucharze Ligi w bólach, ale wyeliminowaliśmy grające na zapleczu Premiership Wigan. W następnej rundzie zmierzymy się z drużyną również z tej klasy rozgrywkowej – Reading.

 

Sierpień kończymy na 6 miejscu w ligowej tabeli.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

3/38, 01.09.2025, Blackburn – Fulham, 3:0

4/38, 13.09.2025, Fulham – Sunderland, 3:0 (Held, Gamarra, Williamson)

5/38, 20.09.2025, Bristol City – Fulham, 1:0

6/38, 28.09.2025, Fulham – West Bromwich, 0:1

 

Carling Cup:

 

3 runda, 24.09.2025, Fulham – Reading, 1:2 (Delaunay)

 

 

We wrześniu nie było tak dobrze, jakbym sobie tego zażyczył. Na cztery mecze ligowe udało się wygrać zaledwie jedno spotkanie. Rozpoczęliśmy od wysokiej, za wysokiej, porażki z Blackburn na Ewood Park, chociaż nie byliśmy drużyną aż tak wyraźnie gorszą. Potem udało się pokonać Sunderland, ale ostatnie dwa ligowe mecze miesiąca nam nie wyszły. Najpierw przegraliśmy na Ashton Gate z Bristol City, a potem przed własną publicznością z West Bromwich. Zwłaszcza tego drugiego meczu kibice nie mogą mi wybaczyć.

 

Jakby tego było mało, skompromitowaliśmy się w Pucharze Ligi, przegrywając z grającym o klasę rozgrywkową niżej Reading i odpadając z dalszych gier…

 

Miesiąc w rozgrywkach ligowych kończymy zaś na 14 miejscu, niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Odnośnik do komentarza

Październik 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

7/38, 04.10.2025, Ipswich – Fulham, 1:0

8/38, 19.10.2025, Fulham – Manchester United, 1:1 (Gamarra)

9/38, 25.10.2025, Liverpool – Fulham, 1:1 (Fedele)

 

 

W październiku było już odrobinę lepiej. Albo i gorzej, zależy jak na to patrzeć. Lepiej, bo przegraliśmy tylko jedno ligowe spotkanie, ale gorzej bo porażka przyszła z najsłabszym z zespołów, z którymi mierzyliśmy się w tym miesiącu – Ipswich. Po tej porażce przyszły dwa lepsze rezultaty: remisy z czołowymi angielskimi drużynami. Najpierw ukradliśmy punkt Manchesterowi United, by potem zremisować na Gerrard Stadium z Liverpoolem, co zwiastowało poprawę formy, ale to miały zweryfikować dopiero kolejne miesiące.

 

W tabeli Premiership ani drgnęło. Wciąż znajdujemy się na 14 miejscu.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

10/38, 01.11.2025, Fulham – Tottenham, 3:0 (D’Agostino x2, Smith)

11/38, 08.11.2025, Fulham – West Ham, 1:0 (D’Agostino)

12/38, 11.11.2025, Aston Villa – Fulham, 0:2 (Delaunay x2)

13/38, 22.11.2025, Fulham – Middlesbrough, 2:1 (Held, Buljat [og])

14/38, 29.11.2025, Hull – Fulham, 2:1 (van Boxtel)

 

 

Lepsze wyniki pod koniec października nie były przypadkiem. W listopadzie zaprezentowaliśmy się ze znacznie lepszej strony. W pierwszym meczu tego miesiąca bardzo pewnie i wysoko ograliśmy Tottenham, a w kolejnym spotkaniu nie daliśmy też szans West Hamowi. Kluczową postacią w tych meczach był D’Agostino, który strzelał bramki, zapewniające nam zwycięstwa. W następnym meczu też wygraliśmy, ale głównie za sprawą Delaunaya, którego obie bramki zapewniły nam trzy punkty w starciu z Aston Villą. Niestety dobrej formy nie udało się podtrzymać dłużej, a szkoda, bo mieliśmy w rozkładzie na ten miesiąc jeszcze dwa mecze z przeciętnymi drużynami i chociaż z Midldesbrough jeszcze wygraliśmy (po znacznie bardziej wyrównanym meczu), to już Hull było od nas wyraźnie lepsze i zasłużenie przegraliśmy.

 

Tym niemniej cztery wygrane na pięć spotkań to znakomity wynik, który pozwolił nam powrócić do pierwszej dziesiątki, na miejsce numer osiem.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2025:

 

Rozgrywki:

 

Towarzyskie:

 

Premiership:

 

15/38, 07.12.2025, Fulham – Wolves, 0:0

16/38, 13.12.2025, Fulham – Manchester City, 0:1

17/38, 20.12.2025, Norwich – Fulham, 1:1 (van Boxtel)

18/38, 23.12.2025, Everton – Fulham, 2:0

19/38, 27.12.2025, Fulham – Arsenal, 0:0

 

 

Co z tego, że tak ładnie radziliśmy sobie w listopadzie, skoro w grudniu niewiele z tamtej dobrej gry pozostało i wróciliśmy do drugiej dziesiątki. Inna sprawa jednak, że na koniec rundy mieliśmy jeszcze spotkania z murowanymi faworytami do wygrania ligi. Ale po kolei. Najpierw zremisowaliśmy z Wolves, choć powinniśmy byli ten mecz wygrać. Potem bardzo długo opieraliśmy się sile ofensywnej Manchesteru City, ale rywale ostatecznie zdołali się przebić przez nasz blok obronny i ten mecz wygrali, ale tylko jedną bramką. Potem zremisowaliśmy na wyjeździe z Norwich, strzelając wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Ostatnie dwa mecze tej rundy nam jednak nie wyszły albo i rywal za silny. Everton nas pewnie pokonał, a z Arsenalem udało nam się przed własną publicznością ledwie zremisować.

 

Ostatecznie miesiąc kończymy bez ligowego zwycięstwa, ale te trzy remisy pozwoliły, że nie spadliśmy za nisko i wciąż mamy blisko do miejsc pod koniec pierwszej dziesiątki. Na koniec roku zajmujemy 12 pozycję.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...