Skocz do zawartości

Strefa tekstowa


Czy podoba Ci się pomysł utworzenia strefy tekstowej?  

108 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna chodził mi po głowie pomysł utworzenia specjalnej strefy tekstowej dla wszystkich użytkowników tego forum. Technicznie wyglądałoby to tak, że każdy mógłby założyć swój temat traktujący o jakimś zagadnieniu związanym z Football Managerem. Zostałby do tego utworzony specjalny dział. W pierwszym poście otwierającym temat autor pisałby swój felieton, poradę czy też luźny tekst, a dalsza część postu mogłaby posłużyć wymianie zdań, dyskusji. Co sądzicie o tym pomyśle i czy Waszym zdaniem projekt ma szanse powodzenia? Od razu zaznaczam, że dział byłby poświęcony tylko grze i zagadnieniom związanych z FM-em. W przyszłości gdyby dział cieszył się popularnością można będzie pomyśleć nad stworzeniem strefy tekstów poświęconych piłce nożnej i sporcie.

 

Dodatkowo daję ankietę, żeby sprawdzić jak odbieracie pomysł.

Odnośnik do komentarza

Podobny temat byl juz podnoszony (kiedys pisac chcial Perez). O ile pamietam wowczas doszlismy do wniosku, ze to bedzie taki ni pies, ni wydra - ani forum, ani blog, ani serwis. Pojawialy sie watpliwosci dotyczace kontroli jakosci tekstow, braku odpowiedzialnosci redakcyjnej, wreszcie slomianego zapalu i szybkiego wygasniecia dzialu. Do czasu ich rozwiania w uargumentowanej polemice pozostane sceptyczny.

 

Moze warto zrobic dokladniejsze badanie rynku, tzn. zadac userom pytania: czy bedziesz w takim dziale pisal? jak czesto? o czym? Pytanie w ankiecie jest zbyt ogolne.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim uściślijmy - nie było takiej propozycji, ani dyskusji na ten temat na forum publicznym. Wszystko rozgrywało się w adminowni. Wtedy MT funkcjonował nieco inaczej, był mniej otwarty na użytkowników i ich opinie. Nowy ModTeam chce poznać opinie ludzi udzielających się na tym forum. Ten temat również może być pewnego rodzaju badaniem rynku, bo sądzę, że osoby zainteresowane projektem same się wypowiedzą na ten temat.

 

Nie rozumiałem wtedy i nie rozumiem do dziś argumentu o odpowiedzialności redakcyjnej. Tutaj nikt nie byłby cenzorem, nie byłoby selekcjonera. Na szczycie pozostaliby tylko najlepsi, odbywałaby się więc naturalna selekcja - silniejszy wygrywa, słabszy odpada. O słomiany zapał bym się nie obawiał. O ile w przypadku pojedynczej osoby mogą być takie obawy, tak w przypadku wielkiej społeczności jaką jest PS nie miałbym takich obaw.

Odnośnik do komentarza

Bo nie ;). A tak na serio - pytanko mam:

przykładowo użytkownik X zakłada swój własny temat, skrobnie jakiś tekst, ludzie będą komentować.

Gdy znów X będzie chciał napisać tekst to zostanie on wrzucony gdzieś pomiędzy te komentarze, czy znów

będzie jakiś odddzielny temat? Bo tego akurat nie łapię :).

Odnośnik do komentarza

Bo nie ;). A tak na serio - pytanko mam:

przykładowo użytkownik X zakłada swój własny temat, skrobnie jakiś tekst, ludzie będą komentować.

Gdy znów X będzie chciał napisać tekst to zostanie on wrzucony gdzieś pomiędzy te komentarze, czy znów

będzie jakiś odddzielny temat? Bo tego akurat nie łapię :).

Osobny temat. Jeden temat będzie poświęcony np. Atutach gry z włączonymi pułapkami offsajdowymi, a drugi o wyższości taktyki 4-4-2 nad 4-4-1-1.

Odnośnik do komentarza

A czy nie lepszym pomysłem byłoby stworzenie platformy blogowej pod patronatem CMF? Takie rozwiązanie wprowadzono na angielskim forum ChampMana: http://champman0102.co.uk/forum/forum.php i jak widzę, to dość dobrze to funkcjonuje. Myślę, że w taki sposób pozbylibyśmy się spamu, który mógłby powstać w strefie tekstowej, bo nie oszukujmy się - nie będą tam pisać tylko Ci, którzy z polskim językiem nie są na bakier. Na pewno pojawią się użytkownicy, którzy zaleją forum dużą ilością tematów o wątpliwej wartości.

Odnośnik do komentarza

Nie uważam tego za dobry pomysł. Jak ktoś chce się dokształcać w graniu w FM albo poczytać dotyczące tej gry felietony/artykuły będzie wchodził na serwisy jak CMRev czy CFM - działaja one wg mnie sprawnie i nie trzeba im w tym robić konkurencji. A artykuły dotyczące piłki nożnej lub innego sportu można napisać w odpowiednich tematach, ja np. raz na kilka miechów walę długiego posta w temacie o Interze i najczęsciej po tym zaczyna się około dwudniowa dyskusja. Działów na forum jest wystarczająco dużo.

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza

Widzę dwa cele takiego działu: konkurencja dla stron scenowych lub też miejsce poszukiwań nowych tekściarzy dla scenowych headhunterów.

Każdy nawet najlepszy tekst umiera dość szybko śmiercią naturalną więc spadałby na dno, chyba że powstałby dział "hall of fame" jak w karierach.

Generalnie jestem na tak chociaż widziałbym w tym dziale teksty nie tylko o fm ale również np o piłce, scenie fm i inne. Myślę, że na próbę można coś takiego stworzyć. Jeżeli okaże się, że tekstów powstaje mało a i dyskusja też niemrawa to dział umrze śmiercią naturalną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myślę, że nie będzie problemów z załączaniem grafiki. Tylko nie zapominaj o jednej rzeczy - nie każdy potrafi ładnie sformatować tekst, bo to nie jest umiejętność, którą każdy nabywa wraz z kupnem komputera ;)

Domyslam sie, ze konieczny bedzie nadzor, edukacja i kontrola, ale cieszy, ze taki dzial powstanie - bo mam nadzieje, ze powstanie :)

Odnośnik do komentarza

Dział już istnieje. Na razie na okres próbny. Damy temu powiedzmy 3 miesiące. Jak będzie się cieszył popularnością to zostanie. Włączyłem możliwość oceniania "dzieł". W prawym górnym rogu pojawią się gwiazdki w skali szkolnej 1-5. Każdy, kto nie będzie chciał komentować może w taki sposób oceniać tekst.

 

No to kto pierwszy? :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...