Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

Sukces :jupi: Pisze juz z nowego dysku :) Tak jak myslalem, na koniec pojawil sie problem z partycjami. Najpierw probowalem to zalatac GParted, ale windows i tak tego nie zrozumial ;) Dopiero wyczyszczenie wszystkiego i instalacja od poczatku naprawila sytuacje :) Dzieki wielkie dla Icona i Szczurka za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Szanowni Państwo, kilka krótkich pytań odnośnie serii dysków zewnętrznych o pojemności 1,0TB / 1,5TB / 2,0TB;

 

1. Samsung Story Station

 

2. Seagate FreeAgentDesk

 

3. Western Digital My Book Essential

 

Posiada ktoś w domu / robocie, użytkował ktoś, potrafi powiedzieć coś na ich temat - subiektywnie i rzetelnie? Sprawy typu fajnie wygląda, albo że się mocno palcuje mnie nie interesują. Chcę za to wiedzieć czy system(y) mają problem z ich wykrywaniem, czytaniem, obsługą; jak wygląda kwestia oprogramowania defaultowego, ewentualnie updatu, itp. Z opinii znalezionych w necie wygląda, że im wyższa pojemność, tym więcej kłopotów... trochę stypa wydać prawie sześć stów, żeby później się w kółko z takim pudłem użerać. Enyłan?

Odnośnik do komentarza

Panowie, proste i pewnie głupie pytanie- jest jakaś możliwość odzyskania danych z WYCIĄGNIETEGO z PC dysku twardego?:)

jesli tka to w jaki sposób?:)

 

Jeśli pytanie nie jest z gatunku podchwytliwych, to wystarczy podpiąć dysk do komputera na które mają być przeniesione dane (zasilanie +kabel danych, ATA - szeroka taśma - lub SATA - wąska), po czym ustawienie dysku jako slave (stare dyski zworką, nowsze w systemie/BIOSie). Ewentualnie znaleźć kogoś z kieszenią usb:]

Odnośnik do komentarza

Panowie, proste i pewnie głupie pytanie- jest jakaś możliwość odzyskania danych z WYCIĄGNIETEGO z PC dysku twardego?:)

jesli tka to w jaki sposób?:)

 

Jeśli pytanie nie jest z gatunku podchwytliwych, to wystarczy podpiąć dysk do komputera na które mają być przeniesione dane (zasilanie +kabel danych, ATA - szeroka taśma - lub SATA - wąska), po czym ustawienie dysku jako slave (stare dyski zworką, nowsze w systemie/BIOSie). Ewentualnie znaleźć kogoś z kieszenią usb:]

 

Wasciwie to nie oddalem ze mam TYLKO ten dysk- PC brak( zakonczył zywot ) czyli kieszen usb do dysków? a dane chciałbym przenieść na lapka:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam ten dysk, 500gb:

 

http://nvision.pl/Jaki-dysk-przenosny-test-12-dyskow-USB--Articles-243-ndetails-9.html

 

Otóż powstał pewien problem - podłączam dysk do komputera i nie działa. Na początku Vista wykryła mi go jako Initio Default Controller, ale go nie widziało w "mój komputer", teraz nie ma reakcji na komputerze po jego podłączeniu. A sam dysk normalnie, gdy działał to przód z tym logiem, kółkiem tak lekko migotał, teraz jest pulsacyjne gwałtowne błyskanie.

Czy to uszkodzenie dysku? Mógł spaść, mógł się obić przy transporcie...

Podobno jest gwarancja, muszę mieć paragon? Kupowałem go w kwietniu, przez internet z komputronik.pl. Do nich mam go zanieść do naprawy?

Odnośnik do komentarza

Mam ten dysk, 500gb:

 

http://nvision.pl/Jaki-dysk-przenosny-test-12-dyskow-USB--Articles-243-ndetails-9.html

 

Otóż powstał pewien problem - podłączam dysk do komputera i nie działa. Na początku Vista wykryła mi go jako Initio Default Controller, ale go nie widziało w "mój komputer", teraz nie ma reakcji na komputerze po jego podłączeniu. A sam dysk normalnie, gdy działał to przód z tym logiem, kółkiem tak lekko migotał, teraz jest pulsacyjne gwałtowne błyskanie.

Czy to uszkodzenie dysku? Mógł spaść, mógł się obić przy transporcie...

Podobno jest gwarancja, muszę mieć paragon? Kupowałem go w kwietniu, przez internet z komputronik.pl. Do nich mam go zanieść do naprawy?

sprawdz najpierw na innym kompie czy bangla,

 

jak podlaczasz dysk, najbierw usb potem zasilanie czy oba naraz? sprobuj najpierw zasilke pod dysk, a potem dopiero kabel do kompa - ja tak mialem z poprzednim seagatem, mam ten model co teraz ty i u mnie nie ma znaczenia kolejnosc podlaczania kabli, ale mam troszke inny model (1TB)

Odnośnik do komentarza

Szanowni Państwo, kilka krótkich pytań odnośnie serii dysków zewnętrznych o pojemności 1,0TB / 1,5TB / 2,0TB;

 

1. Samsung Story Station

 

2. Seagate FreeAgentDesk

 

3. Western Digital My Book Essential

 

Posiada ktoś w domu / robocie, użytkował ktoś, potrafi powiedzieć coś na ich temat - subiektywnie i rzetelnie? Sprawy typu fajnie wygląda, albo że się mocno palcuje mnie nie interesują. Chcę za to wiedzieć czy system(y) mają problem z ich wykrywaniem, czytaniem, obsługą; jak wygląda kwestia oprogramowania defaultowego, ewentualnie updatu, itp. Z opinii znalezionych w necie wygląda, że im wyższa pojemność, tym więcej kłopotów... trochę stypa wydać prawie sześć stów, żeby później się w kółko z takim pudłem użerać. Enyłan?

 

Podłączam się do pytania. Myślę o zakupie zewnętrznego dysku twardego o pojemności co najmniej 1,5 TB, mignęło mi parę modeli w Vobisie czy Komputroniku w niezłych cenach, ale wolałbym jednak poznać opinię kogoś znającego się na rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza

Jest jako USB Device i żółtym pytajnikiem. Sprawdziłem po numerze seryjnym na stronie seagate - mam gwarancję do 2015 roku, więc chyba nie potrzebuję paragonu? Żebym tylko dane odzyskał...

oddajac dysk na gwarancje danych po naprawie nie uswiadczysz, zostaje Ci wtedy odplatny odzysk, jezeli potrzeba jest wymiana glowicy, tracisz gwarancje. w zeszlym roku mialem podobna sytuacje z seagatem i serwis powiedzial, ze jezeli bylo uszkodzenie mechaniczne to glowice mi wymienia ale o danych moge zapomniec. Odzysk kosztowal mnie 1000zl i dysk byl do wyrzucenia jak sie okazalo...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...